top of page

URANÜS RETRO HAREKETİ ve BURÇLAR

Güncelleme tarihi: 20 Eki 2021

2021


Sevgili Arkadaşlarım,


Öncelikle Uranüs gezegenini tanıyalım.


Uranüs’ün, Güneş etrafındaki turu yaklaşık 84 yıldır ve böylece Zodyak’ın her bir burcunda yaklaşık 7 yıl geçirir. Her yıl yaklaşık 148 gün boyunca geriye doğru hareket eder.


Bu yıl 17 Ağustos 2021 saat 04.41’da Uranüs Boğa Burcu’nun 14 derecesinde durağan hareketine başladı. Gerilemeye (Retro) ise 23 Ağustos 2021 saat 04.41’de geçecek. 15 Ocak 2022 saat 18.26’da durağan konumuna Boğa Burcu’nun 10 derecesinde geçecek. Düz hareketine ise 21 Ocak 2022 saat 17.26’da geçecek.


Uranüs gerilediğinde odak noktası iç özgürlüğümüz olur. Asıl amacı bizleri değiştirmek ve yaşamlarımızda fark yaratmaktır.


84 yıllık döngüsünde nesiller üzerindeki değişime ve dönüşüme olanak sağlar. Bir saniyeliğine düşünün hangimiz anneannemizin ya da atalarımızın yaşadığı hayatı yaşıyoruz. İşte bahsi geçen kuşaklar arası çatışma dediğimiz ve hiçbir şeyin eski düzende devam etmemeden, dönüşmesinin asıl sebebi evrendeki işleyen sistemdir.


2021 yılında yaşadığımız Satürn, Uranüs kareleri adeta yeni bir dönemin başlangıcında olan çekişmeli bir gökyüzü turnuvasını anlatıyor.


Satürn geçmiş Uranüs gelecektir. Uranüs artık geleneksel olanları yıkmaya hazırlanıyor diyebilirim.


Mesela son zamanlarda hayatımıza giren kripto dünyası, elektronik paralar gibi, kâğıt para devri kapanıp yaşamlarımızda tamamen elektronik paralar kısa süre içinde yerini alabilir.


Bu süreç içinde kişisel olarak,

 • Hangi alanda değişimi reddediyorsak, kendimizle ilgili içsel hesaplaşmamız başlayabilir.

 • Hayatımızı tekrar gözden geçirmek isteyebiliriz.

 • Özgür kalamadığımız taraflarımızı keşfedebiliriz.

 • Değişim istediğimiz alanda adeta bağımsızlığımızı ilan edebilmemize olanak sağlayabilir.

 • Ani farkındalıklar kazanarak oluşan kadersel değişimleri sindirme dönemi yaşayabiliriz.


Yükseleni, Güneşi, Ayı sabit burçta olanlar (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) Uranüs’ün 7 yıllık Boğa Burcu yerleşiminde en çok etkiyi alacak olanlar diyebiliriz.


Peki Dünya genelinde neler yaşanabilir?


 • Büyük çapta elektrik kesintileri sıkça gündemde olabilir

 • Uçak kazalarında artış olabilir.

 • Toprakta hareketlenme deprem vb. volkanik ve nükleer patlamalar gibi beklenmedik durumlar yaşanabilir.

 • İnsanların sosyal yaşamlarını savunmak adına ayaklanmalarına isyanlarına tanıklık edebiliriz.

 • Birçok ülkede darbe gibi beklenmedik olaylar yaşanabilir.

 • Kâğıt para devrinin bitişi elektronik paraların kullanımıyla ilgili gündemler bizleri bekleyebilir.

 • Çocuklarımızın okul ve eğitim alanları kısıtlanarak tamamen online sisteme geçiş yapılabilir.

Uranüs sıra dışı olandır yani standartların dışındadır. Bu süreçte bireysel yaşamlarımızda değişime direnmemek, evrende işleyen sistemi sevgi ve kolaylıklar ile kabul edip yaşam yolumuza güzellikler getirmemiz dileğiyle…

Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

ulaşabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

ulaşabilirsiniz.


Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."
Uranüs Retro sürecinde Burçlar:

Yükselen Burcunuza Göre Okumalısınız! Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz...
Yükselen Koçlar

Bu süreç içinde artık kişisel kısıtlamalarımızda kurtulabilir yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Para ile ilgili finansal konularda yeni fırsatlar yakalayabiliriz. Finansal riskler alırken her zaman sağlam adımlarla ilerlemeli tedbirli davranmalıyız. Günlük rutin yaşamımızda ani beklenmedik olaylara açık bir zaman dilimi olabilir. Uzun zamandır hayalini kuruduğumuz kadersel değişimleri yaşayabiliriz. Yaşam önümüze sürpriz bir şekilde yeni iş imkanları sunabilir.


Göklerin mesajı: Finansal konularda şans senden yana olabilir.


Yükselen Boğalar

Bu süreç içinde gelenekçi yapımızdan kurtulabilir daha dürtüsel hareket etmek isteyebiliriz. Yaşamda yarım bıraktıklarımızı tamamlamak için kolları sıvayabiliriz. Kendimizi içsel olarak sorgulamak isteyeceğimiz bu dönemde, yanlış adımlar attığımız alanları rahat akışta fark edebiliriz. Ufak dokunuşlarla dış görünüşümüzü ve giyim tarzımızı değiştirmek isteyebiliriz. Değişim enerjisinde olabileceğimiz bu dönemde biraz isyankar bir tavır içinde olabileceğimizi unutmamalı sevdiklerimizle aramızda krizler oluşturmamaya ekstra olarak dikkat etmeliyiz. Aceleci kararlar almaktan uzak durmalıyız.


Göklerin mesajı: Değişime direnme.


Yükselen İkizler

Bu süreç içinde içsel farkındalığımız artabilir. Korkularımızla yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Kadersel ortaklarımızla ani farkındalıklar kazanabilir ve beklenmedik ayrılıklar yaşayabiliriz. Kendi bilinçaltımızı keşfedebilir, yakın çevremizde bazı çatışmalı durumlarımız söz konusu olabilir. Ruhsal çalışmalar yapmak ve kişisel danışmanlıklar almak içinde ideal bir zaman dilimi olabilir. Kariyer alanımızda beklediğimiz yükseliş dönemine şahit olabiliriz.


Göklerin mesajı: Yaşamdaki zayıf yönlerini keşfet.Yükselen Yengeçler

Bu süreç içinde ideallerimiz için harekete geçebilir sosyal çevremizde bizimle aynı görüşleri paylaşan arkadaşlarımızla birlikte olmayı tercih edebiliriz. Son zamanlarda mesleki anlamda değişimler yaşamış olabiliriz kendimize yeni bir düzen kurmak isteyebiliriz. Hayalini kurduğumuz diyalog ya da çalışmalar içinde olabiliriz. Teknoloji, bilim yenilik ve gelişmeler konusunda oldukça verimli bir süreç yaşayabiliriz. Hayatımızda köklü değişimler yaşayabiliriz.


Göklerin mesajı: Beklenmeyen güzellikleri yaşama zamanı.Yükselen Aslanlar

Bu süreç içinde kariyer alanlarımızda köklü değişimler yaşayabiliriz. Masa başı işler ve kapalı ortamlar bu dönemde içsel olarak gerilimler yaratabilir. Bu enerjinin farkında olarak iş alanlarımızdaki otoriter figürler ile aramızda krizli durumlar oluşturmamaya özen göstermeliyiz. Yeni kariyer alanlarıyla ilgili araştırma içinde olabiliriz. Astroloji eğitimi almak için ideal bir zaman olabilir. Yenilikçi işler içinde olmak isteyebiliriz. Yaşamımızı gözden geçirmek ve analiz etmek için önümüze tekrar tekrar değişim fırsatları getirebilir ve kendimizi daha mutlu olabileceğimiz alanlarda olmaya karar verebiliriz. Özgürlük ve sorumluluklarımız arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabiliriz.


Göklerin mesajı: Kendi işini yapmak istiyorsan bu dönemi değerlendir.Yükselen Başaklar

Bu süreç içinde hayatımızın yönü aniden değişebilir. Önümüze yeni seyahat ve eğitim fırsatları çıkabilir. Farklı bir ülkeye taşınmamız söz konusu olabilir. Yaşamın sunduğu değişime uygun davranırsak kolay bir geçiş yaşayabiliriz. Farklı kültürler ve deneyimler hayatımızı tekrar keşfetmememize sebebiyet verebilir. Online eğitimler ve çalışmalar dikkatimizi çekebilir. Finansal anlamda rahatlamalar yaşayabiliriz. Kendi yeteneklerimizin farkına varabilir ve önümüzde finansal anlamda yeni kazanç kapıları açabiliriz.


Göklerin mesajı: Bildiğin bütün inançlarını yıkabilir ve dünyayı yeniden keşfedebilirsin.Yükselen Teraziler

Bu süreç içinde ani, ön göremediğimiz değişimler yaşayabiliriz. Yakın ilişkilerimizde maddi manevi bağlarımız güçlenebilir. Finansal olarak tedbirli davranmamız gerekebilir. Önümüze beklenmedik yarım fırsatları gelebilir. Ani kararlar almamalı kendimizi ortak yatırımlarda oluşabilecek krizlere karşıda koruma altına almayı ihmal etmemeliyiz. Başkasının kaynaklarına değil kendimize güvenmemiz gerektiğini Uranüs bu yerleşimle bizlere öğretebilir. Alma verme dengemize dikkat etmeliyiz. Ekstra olarak sağlığımıza da dikkat etmeli var ise rutin kontrollerimizi ihmal etmemeliyiz. Şifa çalışmaları ve danışmanlık hizmeti almak için ideal bir dönem olabilir.


Göklerin mesajı: Yeniden doğma zamanı.Yükselen Akrepler

Bu süreç içinde ikili ilişkilerimizde adeta bir devrim yapabiliriz. Bizi üzen ve artık bitmesi gerektiğine inandığımız hayat ortaklarımızla yolumuzu beklenmedik şekilde ayırabiliriz. Kurallardan ve baskılardan sıkılmış olduğumuz bir dönemi kapatıp huzurlu bir döneme geçiş yapabiliriz. İkili ilişkilerimizde kendimizi daha rahat akışta zorlanmadan ifade edebileceğimiz bir dönemi yaşayabiliriz. İş ortaklıklarımızda atacağımız imzalar var ise son bir kez daha gözden geçirmek ve sonra değerlendirmek daha uygun olabilir. İleriki günlerde oluşabilecek gelişmelere karşıda tedbirli davranmamız gerebilir. Elde olamayan hayat deneyimleri yaşayabiliriz.


Göklerin mesajı: Seni üzenlerden ve üzerinde baskı oluşturanlardan yolunu ayırma zamanı.


Yükselen Yaylar

Bu süreç içinde içsel olarak kendimizi daha sabırsız ve çevremizdeki insanlara karşı tahammülsüz hissedebiliriz. Hayatımızda sağlığımızla ilgili yeni farkındalıklar oluşabilir varsa bağımlıklarımızdan kurtulabiliriz. Önümüzde farklı iş kollarında yeni kapılar açılabilir. İş yerimizde değişim ve yeni gelişimler yaşayabiliriz. Heyecan arayışı içinde olurken gündelik yaşamımızı tekrar gözden geçirebiliriz. Hiç aklımızda yokken evcil bir hayvan sahibi olabiliriz. Uykumuza, beslenmemize ve bedenimize iyi bakmayı deneyimleyerek bu dönem içinde öğrenebiliriz.


Göklerin mesajı: Ruhunun verdiği sinyalleri hafife alma, stresten uzak dur.Yükselen Oğlaklar

Bu süreç içinde aşk ve romantizm dolu bir dönemi yaşayabiliriz. Yaşamımıza yeni hobiler katabilir yaratıcılığımız keşfedebiliriz. Aniden biten ilişkilerde gündemde olabilir. Çocuklarımızla farklı diyaloglar içinde olabilir, onların eğitim yaşamları ile ilgili kararlar alabiliriz. Beklenmedik bir hamilelik yaşayabiliriz ya da ailemize yeni bir bebek katılabilir. İkili ilişkilerimizde duygusal olarak bağlanmaktan korkabilir, bu korkunun tesiri ile yeni deneyimler yaşayabiliriz. Bu dönemde gönüllü annelik yapmak ve ihtiyacı olan çocuklarla bir arada olmak ruhsal olarak şifalanmamıza da fayda sağlayabilir. Ekstrem sporlara karşı ilgimiz artabilir.


Göklerin mesajı: Sana ihtiyacı olan çocuklara hiç düşünmeden şefkat elini uzat.Yükselen Kovalar

Bu süreç içinde ev ve aile ile ilgili konularda yeni farkındalıklar yaşayabiliriz. Ev alabilir, gayrimenkul yatırımı yapabilir ya da evimizde tadilat yapabiliriz. Yerleşik bir hayata geçmeyi deneyimlenebiliriz. Planlarımızın birden değiştiğine şahit olabiliriz. Gelenekçi yapıdan çıkabilir yeni başlangıçlar içinde olabiliriz. Kendimizi ve hayatımızı daha fazla önemseyebiliriz. Ebeveynlerle ilgili sürpriz kopuşlara şahit olduğumuz bir dönem olabilir. Kendi fikirlerimize hitap eden kişilerle daha çok zaman geçirmek isteyebiliriz.


Göklerin mesajı: Aile ilişkilerinde sınav vermeye hazır mısın?Yükselen Balık

Bu süreç içinde hiç planımızda olamayan kısa seyahatler içinde olabiliriz. Finansal konularda oluşan artık dar boğazlarımız bitebilir. Yakın çevremizle ilgili ani beklenmedik kopuşlara şahit olabiliriz. Kardeş kuzen ve yakın çevremizle ilgili bazı dar boğazlarımız oluşabilir. Sistem bize karşımıza getirebileceği yeni insanlarla değişimi sunabilir. Fikirlerimizi rahat akışta özgürce ifade edebiliriz. Bu dönemde eğitimler ilgi odağımız olabilir ve eğitim hayatımıza daha fazla önem verebiliriz. Hızlı ve yaratıcı bir zihne sahip olurken bazı dikkat dağınıklıkları yaşayabiliriz. Bunun farkında olarak önümüze çıkabilecek yeni yatırım ve eğitim fırsatlarını zihnimizi ve bedenimizi yormadan değerlendirmeyi deneyebiliriz.


Göklerin mesajı: Hakkını savunmayı dengede kalarak öğrenme zamanı.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page