top of page

TÜRKİYE SOLAR RETURNÜ 2022- 2023


Ülkenin yeni yaşında önemli olaylar:

SR ASC: Yengeç ve Yöneticisi Ay (6.evde) Asc derecesine Güneş, Venüs üçgeni vardır.

Bu yılın önemli olayları ülkemizin yiyecek rezervleri, özellikle tahıllar ve tarım sektörü oluşturacak. Modern astrolojide bu yerleşimler defter tutanları, arşiv görevlilerini ve halka açık kayıt tutanları da ilgilendiriyor. Bu konular önceliğimiz olacak.


Özellikle aile alanında yeni yaptırımlar gerçekleşecek. Aile içi şiddet, aile ve değerler, çocuk sağlığı ve gelişimi üzerinde durulacak. Yeni yeraltı kaynakları, boğaz ve denizler, kanalistanbul ve yeraltı mirasları, tarihi kazılar gündemimizde olacak.


Ordu ve askeri düzen ön planda olacak ve devlet ile askeri düzen arasında uyum sağlama konusu gündeme taşınacak. Bu yerleşim devlet yardımlarını sembolize etmez. Devletten yardım beklediğiniz işleriniz varsa bu konular bu yerleşime uymayacaktır. Yine salgın hastalıklara karşı ulusal olarak açık dönemlerimiz olacağına da işaret ediyor.


Destekleyici etkiler:

Asc, Güneş üçgeni (3. Ev yöneticisi) Ülkenin iletişimi ve medya sektörü otorite figürlerinin kontrolü üzerinde olacak. Basın yayın organları, devletle işbirliği içerisinde olan patron ya da CEO’lar tarafından ekip değişimlerine tabi tutulacak. Özellikle ülkenin yolları, deniz yolu vb. konular iktidarın gözetiminde gerçekleştirilecek.


Asc, Venüs Üçgeni (5. Ev yöneticisi, 11. Ev kıstırılmış burç yöneticisi)

Yılın ilk yarısında özellikle diplomatlar, büyükelçiler ve arabuluculuk konusunda stratejik gelişmeler var. Kamu adına silahlı kuvvetlerin barış ve huzur ortamını sağlama amacıyla yapacağı özel çalışmalara şahit olabiliriz.


Asc, Mars Antiscia ve Paralel (12. Ev Mars’ı, 11. Ev ve 5. Ev kıstırılmış burç yöneticisi)

Seçim astrolojisinden iktidar partisinin kaynaklarını gösteren 11. Ev kıstırılmış burç yöneticiliği ile önümüzde. Yani kaynakların görülmemesi, gizli kalması durumu da gündeme oturacaktır.

Ayrıca 12. Ev gizli yapılaşma ve örgütlenmeleri anlatmaktadır. Mültecileri de göstermektedir. Bu konuda yapılan hamleler şeffaf olmayacaktır.


Köstekleyici etkiler:

Asc kontraparalel Plüton

Ülkeyi etkileyen ve yön veren güç birlikleri konusunda anlaşmazlıklar oluşturabilir. Çıkan kaynakları yönetme ve izleme politikasında sorunlar oluşturur. İş sağlığı ve güvenliği konusunda ulusal destek alamama durumunu öne çıkaracaktır.


Ay kare Mc - Ay Karşıt Mars:

Halkın ateşli hastalıkları, kan davaları, cinayetlere vesile olabilecek olumsuz bir yerleşimdir. Köşe evlerde yerleşimde olmadığı için savaş çıkma durumu geçerli değildir fakat 1. Ev yöneticisi olması ve Mc ile kare açı yapması durumun kullanılabileceğini, seçim politikası üzerinde savaş konularının gündeme taşınabileceğini göstermektedir.


Mc Yöneticisi Jüpiter 150’lik Merkür ile

Karşılıklı anlayış eksikliği verecektir. Önyargılar ve fikir uyuşmazlığı boy gösterecektir. İnançlarda sorgulamalar artacak ve hukuk sisteminde işleyiş ve düzenin sorgulanmasına vesile olacaktır. 150lik görünmez açıdır ki hukuki davalarda süreçlerin uzayacağı durumunu göz önünde bulundurmak gerekir…

Turizm, taşımacılık, dış ticaret ve eğitim, iletişim sektöründe tüm bu anlaşmazlıklara şahitlik edebiliriz.

Özellikle Mars, sınır dışına taşmış durumda (out of bounds) ve duraklamaya gidiyor, hızı çok yavaş… Ordu, donanma, askeriye konusu sorunlu. Özellikle fabrikaları, sanayi alanını ve burada ortaya çıkacak iş bırakmalar, grevlerle ilgili durumların yaşanabileceğini özetlemektedir.Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


. . . Özetlemek gerekirse ülkemizin 99. Yaş dönümü belirli alanlarda tahminimizi bozmayacak gibi duruyor. Mc yöneticisinin retro olması yönetimin yeni yaptırımlar dışında önceki alanda beklettiği plan ve projeleri yeniden gündeme getireceğini göstermekte.


SR Ay Fazımız da yeni ay olduğu için geçmişte bekletilen tüm süreçleri yeniden değerlendirmek, öne taşımak konusunda yoğunlaşacağız. Bu faz start-up işler, yeni ve gelişen sektörlere fırsat sunarken ülke yönetimi ile çıkarların uyuşmaması köstek de getirecektir. Şartları değiştirmek için daha fazla inisiyatif alma durumunda kalacağız.


2023 Mart, Nisan ve Mayıs Ayları tüm bu alanlarda belirttiğimiz konular üzerine şekillenmenin en yoğun hissedileceği zamanları oluşturacaktır. Dini değerler, umut, vizyon ve inanç bağlayıcı etkiyi oluşturacak fakat halkın agresyonu, halkın ihtiyaçlarını karşılayamaması, iş ve iş kurumları, haklar ve savunma konusu ile ilgili temalarda yönetimin karşılıksız kalması söz konusu olacaktır. (Ay, Mars, Neptün t-kare)


Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page