top of page

✎ Yayınlanmış Makalelerim ✎

hndhkn.jpg

Mevki, Statü ve Ün Göstergeleri ve Türkiye’de Popülerleşme

Kenan Yasin Bölükbaşı 

Yayınlanma Tarihi: 15 Ekim 2016 

Yayınlandığı yer:  https://astrolojiokulu.com/tr/mevki-statu-ve-un-gostergeleri-ve-turkiye-de-populerlesme/

Bir doğum haritasının kişiye ün ya da şöhret vaat edip etmediğini öngörebiliriz. Pek tabi haritanın bunu teyit etmesi gereklidir. Mevki, statü ve ün göstergeleri hususunda göstergelerin neler olduğundan bahsetmek istiyorum. Diğer taraftan ise bu ünün ve şöhretin hangi ülkede ya da çevrede olacağının da önemini göstermek istiyorum. O nedenle yazımızın ilk bölümünde göstergeleri ve ikinci bölümünde ülkemizin haritası ile kompozit çalışmaları inceledim.(...)

taşıyıcıanne.jpg

Taşıyıcı Anne

Kenan Yasin Bölükbaşı 

Yayınlanma Tarihi: 27 Temmuz 2017

Yayınlandığı yer:  https://astrolojiokulu.com/tr/tasiyici-anne/

Hayatım boyunca rastladığım belki de en ilginç hikâyeyi kaleme almak istiyordum uzun zamandır. Başlıkta da okuduğunuz gibi “Taşıyıcı Annelik”.  Yazıda anlatacağım tüm karakterler ve olaylar gerçektir. Kendilerinin de gönül rızasını aldım fakat isimleri ve kimlikleri gizli tutulmak kaydıyla. (...)

8martkadın.jpg

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne Özel Tarihin Akışını Değiştiren 8 Kadın Haritası

Kenan Yasin Bölükbaşı 

Yayınlanma Tarihi: 27 Temmuz 2017

Yayınlandığı yer:  https://astrolojiokulu.com/tr/8-mart-dunya-emekci-kadinlar-gunune-ozel-tarihin-akisini-degistiren-8-kadin-haritasi/

Tarihin akışını değiştiren 8 kadının doğum haritasını 8 Mart’a özel inceledim. Haritaları incelerken tarihe bakacak, onların yaşamlarında yolculuğa çıkacağız...

Her biri yetenekli, her biri cesur ve kendi alanlarındaki başarıları ile isimlerini Dünya tarihine yazdıran 8 kadını astrolojik haritalarıyla inceleyelim…

Kısa kısa değineceğimiz haritalarında belli noktalarda kendinizden kesitler bulursanız lütfen benimle paylaşın… (...)

jup.JPG

The Art of Living and Dying in Turkey - Jupiter Return Charts-

Kenan Yasin Bölükbaşı 

Yayınlanma Tarihi: 2017, Sept. Equinox

Yayınlandığı yer:  https://www.opaastrology.org/images/careerastrologer/opasept2017.pdf

The quotation above speaks of the Scorpio spirit. It is all about winning or losing; success or victory…. These are debatable issues, yet there is a fact that is emphasized about Turks by many of the world leaders and politicians. It is the power of coming together and acting as one in the face of a threat. Being able to sacrifice one’s own life for the sake of one’s patriotism, religion, and ideology speaks of Jupiter and Scorpio. Achieving things that seem not possible with the limited resources at hand, avoiding an invasion through unthinkable tactics, and overcoming poverty, crisis, and fatal situations are all inherent in the nature of Scorpio. (...)

surr.JPG

Surrogate Motherhood as a profession

Kenan Yasin Bölükbaşı 

Yayınlanma Tarihi: 2018, Dec. Equinox

Yayınlandığı yer:  https://www.opaastrology.org/Dec2018opaSolstice.pdf

I began my astrological education with classical-mediaeval astrology. Throughout my education, I learnt what branches of profession were represented by which planet. There are three main career indications in Medieval Astrology: Mars, Venus and Mercury. Mars is responsible of militarism, forging, carpentry and any work that requires physical strength. Venus signifies art, clothing, knitting and entertainment while Mercury denotes writers, traders and messengers. Sun and Moon do not have any place in the professional area since it was decided that they were indicators of the King and the Queen. (...)

ruh.JPG

Astrolojide Ruh ve Akıl

Kenan Yasin Bölükbaşı 

Yayınlanma Tarihi: 04 Nisan 2017

Yayınlandığı yer:  http://www.astrolojiyasam.com/post/2017-04-04-astrolojide-ruh-ve-akil

Yaşam bir yolculuktur...

Doğumdan ölüme güçlü bir çizgi üzerinde hayatlarımızı yaşarız. Bu yolculukta ruhun ve fiziki bedenin uyumu çok çok önemlidir. Eğer ruhunuz bir şeyleri arzu ederken fiziki bedeniniz bunu karşılayamıyorsa işte bu zamanlar sıkıntı, stres ve beklentilerin karşılanamama durumu oluşur. Bu yazımızda da astrolojide ruh ve akıl öğelerinin nasıl yorumlandığını ve hayatlarımızdaki uyumlarının nasıl olduklarını inceleyeceğiz.

Size bir taktik verecek olursam stres ‘in asıl anlamı; "Beklentilerin karşılanamadığı durumdur." diyebilirim. Stres ise hastalıklarla ilişkilidir ve yaşam yolculuğumuzda eğer sağlıklı değilsek fiziki beden hiç bir şeyi yapamayacak hale gelir. İşte buradaki çizginin önemi büyüktür. (...)

Whatsapp-Icon.png
bottom of page