top of page

SİNEMANIN SULTANI 75 YAŞINA BASIYOR!

28 Haziran 1945

Dünyanın en çok film çeviren kadın oyuncusu rekorunun sahibi Türkan Şoray bugün 75. Yaşına basıyor. 2014 yılındaki araştırmada 222 film çevirmesi ile dünya rekoruna imza atmış ki günümüze kadar bu sayının daha da arttığını düşünmek gerek. Dizileri saymıyoruz bile…

Bu durum kendisine sorulduğunda ise cevabı “Ben sadece işimi yaptım” oluyor. Doğum haritasını incelediğimizde ise çalışkanlığı incelemek için Satürn’e yönelmemiz gerekiyor. Şoray’ın Satürn’ü zararlı yerleşimde Yengeç’te.


Satürn Oğlak burcunun yöneticisi iken tam zıt burç Yengeç burcuna yerleştiğinde zararlı olarak çalıştığını düşünürüz. Bu bakışla baktığımızda kişinin kendini disipline etmesi, sınırlarını bilmesi, zamanı kullanması, odaklanması ve otorite figürleriyle arasındaki zorlanmalarını görmemiz gerekirdi.


Fakat yine deneysel astroloji gözlükleriyle incelediğimizde birçok başarının olumsuz yerleşimden çıktığını ve bu yerleşimleri taşıyan harita sahiplerinin kendini bu alanlarda daha fazla yoğunlaştığını, çözmek için daha çok çalıştıklarını görüyoruz.
Satürn ayrıca Jüpiter ve Mars, Venüs ile uyumlu açılar içerisinde. Yani kişinin diğer tüm hayat alanları Satürn ile bağlantı içerisinde. Satürn’ün önemi hayatındaki sınırları iyi bilmesini gösteriyor. Türkan Şoray Kanunları’nın oluşmasına, dudaktan öpüşmemesine de vesile oluyor.


Aile kurması, çocuk sahibi olması, kariyerini inşa ederken kendi hayatını da yaşayabilmesi zamanını doğru değerlendirdiğinin direkt göstergesi.


Sizler neler görüyorsunuz?


Güneş ve Neptün arasındaki kare açısı sizce hayatına neler getirmiş olabilir?


Plüton ve Ay karşıtlığı sizde kişinin duygusal ihtiyaçlarını ve ruhsal/bedensel doyumu hakkında neler söyler?


Yorumlarınızı merakla bekliyorum…


**Not: Doğum saati net değildir. O nedenle ev yerleşimlerini yorumlarda kullanmamaya özen gösterelim.

Bütüne Şifa Olması Dileğimle...
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page