top of page

Kova Dolunayı...Sevgili Arkadaşlarım,


Kova Burcu’nda 1. Dolunayımızı bu ay sonu itibari ile yaşayacağız. Kova Burcu’nda arka arkaya iki ayrı dolunayımız olacak. O nedenle bu dolunaya Mavi dolunay ismi veriyoruz.


En çok Kovalar, Aslanlar, Boğalar ve Akrep Burçları bu dolunaydan etki alacaklar.


Dolunayların etkileri ta ki yeniaya kadar yaklaşık 14 gün boyunca sürer. Yani 8 Ağustos’taki Aslan yeniayına kadar bu dolunayın etkilerini hissedeceğiz.


1 derece kovada dolunayımız olacak…


Kova Burcu: Entelektüel ve zihinsel konulardaki gelişmelere işaret edecek. Farklı olanları bir araya getirmek. Yeni sistemleri kullanabilir hale getirmek. İcatlar, sosyal dayanışma ve yardımlaşma konuları ve sosyal çevremiz, arkadaşlarımız, bil hassa çalışma ortamı arkadaşlıklarımız bu 14 günlük serüvende öne taşınan konularımız arasında olacak.


Ay’ın başında zaten Mars Uranüs karesi ile başladık… Bu durum fikirsel anlaşmazlıklar, son dakika sözünden cayanlar, beklenmedik değişimler ve ani gelen harcamalarla canımızı sıktı…

Ayrıca Yengeç Burcu’ndaki yeniay ile ekonomik depremleri gördük şimdi ise dolunayla birlikte bu süreçlerin ortaya daha görünür şekilde çıkmasını göreceğiz…

Yeni fikirler ve icatlar için daha açık bir zaman olacak… Aslında direkt yaratıcılığımızı daha fazla ortaya çıkaracağız.


Bu dolunay ikili ilişkiler konusunda güç savaşlarını öne çıkaracak. Venüs’ün Regulus yıldızı ile paraleli ilişkilerde en iyisi olmak, fethetmek, istediğini elde edene kadar savaşma güdüsünü ön plana taşıyacak.


İlişkilerle ilgili dolunayın öğüdü yeni başlangıçlar için ön koşul oluşmayabilir. Özgürlük ve bağımsızlık tutkusu sanki ilişkilerin önünü tıkayabilir. Umutsuzluğa kapılmak yerine zamanla aşılacak problemleri önünüze almanız ve bir bir onları nasıl düzenleyebileceğinizi düşünmek gerekiyor.


Dolunay iş ve para piyasalarına ise sert bir etki getirecek… Özellikle Merkür Plüton karşıtlığı devrede olacak ve işlerde kalıcı yaptırım istekleri öne taşınacak. Yine ev ve gayrimenkul ile ilgili işlerinizde hukuki prosedürlerde takılmalar, şart tutulan ön koşullar anlaşmazlıkları öne taşıyabilir.


Venüs ve Mars’ın Jüpiter karşıtlığı ise bu 14 gün boyunca bizleri ekonomik anlamda hem fırsatlara açık olacak hem de anlaşmazlıkların bozulmasına da işaret edecek.

Borsada iş yapanlar bu hafta dikkat etmeliler.


Hukukla ilgili konularda sıkıntılar, gerginlikler… fiyatlarda şişkinlikler, para piyasalarına sert yerleşimler gerçekleşebilir…


Dolunayın ekonomik anlamdaki etkisi elinizdeki bir fırsatı değerlendirmek üzerine gelişebilir. Yani birikmiş bir paranız vardır bir hamle için kurtarıcı rol oynayabilir ya da size uzun zaman önce verilmiş bir söz, bir ahbabınızın bir iş teklifini değerlendirmek için yeniden düşünebilirsiniz…


Vedik Bilgilerince Dolunay Uttara Aşadra Nakshatrası ile tamamlanacak. Mula’dan gelecek, Purva Aşadra ile devam edecek ve Uttara Aşadra ile tamamlanacak.


Bu nakshatranın mokşası ruhsal deneyimdir.


Sosyal kurumlar ve devletlerle ilgili işleri temsil eder. Resmi görevleri askeri teşkilatları anlatır.

4. padasında olacağı için Jüpiter yönetiminde olacak. Yani maddi ve manevi dünyamız arasında sağlam bir köprü kurmamız gerekecek. Vicdanımızı isteklerimizin önüne taşıyabildiğimiz müddetçe güçleneceğiz.


Ulaşmak istediklerimizi hedef panolarımıza yerleştirmek için çok kısmetli bir dolunay diyeceğim.

Özellikle tarihlendirmeye çalışmalıyız. Bakın Batıdaki Kova yine vizyonerlikle ilgilidir. Birkaç adım sonrasını tasarlamaktır. Uttara Aşadra da netlik sever. Purva aşadra gizli kapaklı işleri durumu görmezden gelmeyi anlatırken Uttara Aşadra bize net olduğumuz takdirde kazançlı çıkacağımızı anlatır.


Hayatımızın yönetiminin elimizde olduğunu düşünelim. İyi bir yönetici kendi evimizin, ailemizin ve kariyerimizin bir kral bir kraliçesi gibi olduğumuzu düşünerek net hamleler yapalım.Kısaca burçlara geçersek…Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Arkadaş çevremizde içimize attığımız, büyütmediğiniz sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Sosyal alanlarımızda bir bitiş ve önemli bir değişim süreci yaşayabiliriz. İleriye dönük önemli plan ve projelerimizi başlatabiliriz. Biraz içimize dönerek yalnız kalmak isteyebiliriz. Hayatımızdaki seçimlerimizi tekrar gözden geçirmek isteyebiliriz.


Göklerin mesajı: Gerçekler er ya da geç ortaya çıkar.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Hayatın olumlu yöndeki sorumluluklarını alabiliriz. Değişim yapmak istediğimiz alanlarda farkındalıklar kazanabiliriz. Yeni iş tekliflerine sıcak bakabiliriz. Uzun süredir kariyer alanında beklediğimiz hakkedişlerimiz ve yeni terfi haberleri gündemimizde olabilir. Aile ve kariyer alanlarımızda denge ve uyumu yakalayabiliriz.


Göklerin mesajı: Heyecanlı ve keyifli zamanlar seninle birlikte


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Bu süreçte varsa yurt dışı bağlantılı işlerimizde yeni kararlar alabiliriz. Uzak yerlere seyahat programları yapabiliriz. Kardeşlerimiz ve yakın çevremizden manevi destek bulabiliriz. Hayatta bize zarar veren gerçeklerle yüzleşebiliriz. Uyku problemleri yaşayabiliriz. Hayat yolculuğumuzda sevgiyle yol alabiliriz.


Göklerin mesajı: İlişkilerini yeniden inşa etme zamanı


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Yaşam ve iş ortaklıklarımızda alma verme dengemizde bazı farkındalıklar kazanabiliriz. Hukuksal olarak beklediğimiz davalardan olumlu sonuçlar alabiliriz. Ailemizden ve yakın çevremizden beklenmedik ameliyat haberleri alabiliriz. Sezgilerimiz güçlenebilir, haberci rüyalarımızda artış olabilir.


Göklerin mesajı: Sezgilerine güven.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar Bu dönem de üstü örtülmüş düşmanlıklar, arkamızdan çevrilen işler gün yüzüne çıkabilir. İş ve hayat ortaklarımızla olan ilişkilerimizde ani farkındalıklar kazanabiliriz. Bu alanlarda yeni düzenlemelere gidebiliriz. Çevremizi ruhumuzun ışığı ile aydınlatarak sorunlarımızın üstesinden sevginin gücüyle gelebiliriz.


Göklerin mesajı: Kendi yaşam ışığını hak edenlere yay.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Günlük rutin işlerimizi yoluna koymak ve çalışma alanlarımızda yeni düzenlemeler yapmak isteyebiliriz. Sosyal çevremizden, yanımızda çalışanlara kadar hayatımızda yeni farkındalıklar kazanabilir ve bu alanlarda ufak değişiklikler yapmak isteyebiliriz. Evcil hayvanlarımızın sağlığı gündeme gelebilir. Aşırı riskli yatırımlara girmekten ve özgürlüğümüzü fazla ön plana çıkarmaktan uzak durmalıyız.


Göklerin mesajı: Yolundan dönme.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Bu dönem çocukları olan Terazi Burçları çocuklarının yaşam alanlarında gelişen bazı değişimlere şahit olabiliriz. Eğitimleri ile ilgili yeni kararlar alabiliriz. Hayattan daha fazla keyif almak ve ikili ilişkilerimizde romantizmi yakalamak isteyebiliriz. Yaşamdaki önceliklerimizi sıraya koymalı, hiçbir alanda aşırıya kaçmamalıyız. Sürpriz bebek haberleri duyabiliriz.


Göklerin mesajı: Aldığın kararların doğru olduğuna inan.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Ailevi konularımız gündemde olabilir. Sevdiklerimizin hiç beklemediğimiz yardım taleplerine şahit olabiliriz. Ani bir kararla ev değişikliği düşünebiliriz. Bu konuyla ile ilgili araştırma içine girebiliriz. Aile büyüklerimizin sağlığında ani beklenmediğimiz değişiklikler gündemimizde olabilir. Sevdiklerimize ve kendimize sevgiyle yaklaşalım.


Göklerin mesajı: Kendinden başkasına itibar etme.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Bu dönem kendimizi plansız bir şekilde seyahat programı içinde bulabiliriz. Yakın çevre ilişkilerimiz gündemimizde olabilir. Hayatımızdaki ilişkilerimizde yeni farkındalıklar kazabiliriz. Beklemediğimiz gelişen olaylara olgun bir ruh ile yaklaşmak sabırlı bir tutum sergilemek bu süreçte bizler için daha sağlıklı olabilir. Kendimize ait bir iş kurmak istiyorsak, dolunayın farkındalık enerjilerini olumlu yönde kullanarak acele karar vermeden planlarımızı hayata geçirmek daha kolay olabilir.


Göklerin mesajı: Ön yargılarınla hareket etme.


Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Hayatın sorumluluklarını biraz daha fazla omuzlarımızda hissedebiliriz. Birikimlerimizi değerlendirmek adına önümüze çıkan fırsatları acele etmeden bireysel olarak şansa çevirebileceğimiz bereketli bir dönem olabilir. Hayatımızın bazı alanlarında kadersel olarak bitişler yaşayabiliriz. Bu süreçte hayat bize maddenin değil maneviyatın önemli olduğunu derinden hissettirebilir.


Göklerin mesajı: Kader sana fark ettirmeden ağlarını örüyor.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Kendi yaşamımızı sorgulayabilir, içsel huzurumuza çok daha fazla önem verebiliriz. Rüyalarımıza ve içsel sezgilerimize daha fazla güvenebiliriz. Yaşam alanlarımızda denge ve uyum arayışı içinde olabileceğimiz bu dönemde abartılı harcamalar yapmaktan uzak durmak faydalı olabilir. Kendi yaşamlarımızı sorgulayabilir içsel olarak huzura odaklanabiliriz.

Göklerin mesajı: Geçmişin gitmesine izin ver.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Bu dönemde fazla gözler önünde olmak istemeyebiliriz. Kendi kabuğumuza çekilip sezgilerimiz ışığında yardıma ihtiyacı olan yakınlarımıza sevgiyle yardım elimizi uzatabiliriz. İkili ilişkilerimizde kurduğumuz bağımlılıklardan beklemediğimiz kurtulmak isteyebiliriz. Abartılı duygular içine girmekten ve ikili ilişkilerimizde fazla beklentili olmaktan uzak durmalı, kendimize gereksiz krizler oluşturmamalıyız. Sağlığımızı ihmal etmemeli ve hayattan beklentimizi fazla yüksek tutmamalıyız.


Göklerin mesajı: Kimseye kendini feda etme. Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page