top of page

İKİNCİ YARININ İLK TUTULMASI...Sevgili Arkadaşlarım,


05 Haziran 2020 saat 22.12 itibariyle gerçekleşecek ve etkisi 6 ay boyunca sürecek Yay Burcu’nda bir Ay Tutulması yaşayacağız. Güneş ve Ay 15 derecede hizalanacaklar. Bu derece İkizler enerjisini bize aktarıyor. Konuşmak, iletişim, rekabet, dualite, zıtlaşma, farklı kutupların bir araya gelmesi ile yüzleşeceğimiz günler kapımızda.


Ay Tutulması en çok İkizler, Yay, Başak ve Balık Burçlarını etkileyecek.


“Yan yana gelmek bile istemeyeceğiniz kişilerle ortaklaşa işler yapmaya hazırlanın.”


“Sevmediğiniz her ne varsa kendinize bir mıknatıs gibi çekeceğiniz günler geliyor.”


Uzlaşmacı olmak için çaba göstermeyenler yeni ufuklara açılmayı deneyimleyecek. İflas haberleri duyabiliriz, hiç olmadık şirket evlilikleri ve ortaklıkları ile karşılaşabiliriz. İşten çıkmalar, kayıplar, ilişkilerde ayrılıklar getirebilir. Fakat direnç göstermeyen kişiler için yeni olanı ortaya çıkarmak adına bambaşka deneyimler yaşattıracak bir Ay Tutulması var önümüzde.


Bir elma ile bir armut ne kadar yan yana gelebiliyorsa o kadar yan yana geleceğiz. Artık meyvelerin ağaçlarda değil sentetik çağda yetiştiğini hatırlamalıyız. Çalışma ortamlarımız, sosyalleştiğimiz alanlar farklılaşıyor ve Ay Tutulması bizi elma ile armudu bir araya getirmeye davet ediyor. Ne kadar kutuplaşırsanız o kadar kaybedeceksiniz ve ne kadar ortak faydalar sağlamak için çaba gösterirseniz o kadar kazanacaksınız.

Tutulma anında Mars, Achernar Sabit Yıldızı ile kavuşumda olacak.


Bu yıldız, yangın ve sel baskınları gibi olayları sembolize ediyor. Hava şartlarıyla ilgili ani değişimlere özellikle önümüzdeki 2 hafta boyunca dikkat etmemiz gerekecek.

Mars’ın Neptün ile etkileşimini düşünürsek bu etki yeraltı suları ve magma tabakası ile ilgili de tehdit içeriyor diyebiliriz. Doğal afetlere dikkat etmemiz gerekiyor."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."Mars'ın Güneş ile sert bir karesi var!


Birçok açıdan riskler almaya zorlanacağız. Belki bir zorluktan başka bir zorluğa geçeceğiz. Burada hatırlamanızı istediğim: “Kaçtığınız yere, kaçtığınız şeyi de götürürsünüz” olacak. Vazgeçtikleriniz size kolaylık getirmek yerine sizi daha zor olana sürükleyebilir, dikkat!

Bu yıldız ayrıca ani ve trajik sonlanmaları da işaret ediyor ki ülke haritamızın en tepe noktasının balık olduğunu düşünürsek ülke yöneticileri, hükümette söz sahibi olanlarla ilgili yolsuzluk, davalar, yeni yasa tasarıları, af için yeni düzenlemeler, ani ve trajik sonlanmalar söz konusu olabilir.
Tutulma Vedik (Doğu Astrolojisi) bilgileriyle,


Jyeştha Nakshatrasının 2. Padasında gerçekleşecek. Bu yerleşim daha çok mesleği hükümetle çalışanlar, dansçılar, el becerileri, kol gücü gerektiren işler ve medya, basın, yayın sektörleri, haberciler ve spikerleri daha fazla etkileyecek.


İnternet üzerindeki kazançlara yeni vergiler, ödeme koşulları ve planları eklenebilir. Yeni dönem influencer’lar da bu tutulmadan etkilenecekler. Yeni kazanç kapılarını açacağı gibi bu yeni iş modellerinin getirileri konusunda devletle bağlantılar da güçlenecek.


Jyeştha, Ay yerleşiminde varlık edinmek için daha fazla hırslanacağımızı gösterir. İş değişimlerini anlatır. Kendi kazançlarımızı ve refah anlayışımızı ön plana taşıyacak yeni düzenlemelere hazırlıklı olmamız gerekiyor.


2. Pada ise Satürn etkisi veriyor, yani bencil, sabit fikirli ve nezaketten uzak, kaba insanlarla bezeli bir yoldan geçerek hedeflerimize ulaşabileceğimizi özetliyor. Hazırlanalım!
Yükselen Koçlar


Duygularınızla mücadele edin. Sorunlardan kaçmayın. Bazı anlaşmazlıklar hususunda haksız çıkabileceğinizi de unutmayın. Dilin kemiği yok düşüncelerinize dikkat etmelisiniz. Çünkü duygularınızı etkileyebilir.
Yükselen Boğalar


Kendinizi yetersiz hissettiğiniz konulara daha fazla yönlenin. Hedeflerinize ulaşmak için doğru mücadeleyi verin. Başarısızlıklarınız, diğer atacağınız adımlarınız için kazanç olacak unutmayın.

Yükselen İkizler


Hata yapmaktan korkmayın. Çelişkili davranışlarınız sizi tembel yapmaz. Sizler fırsatları değerlendirmeden evvel, önce bir durup, yutkunma aşamasındasınız. Sonrasında ise çalışkanlığınızı doğru hedeflere yönelik ortaya çıkartacaksınız.


Yükselen Yengeçler


Bu ay tutulması ile birlikte yeni hedefler ve yeni heyecanlar arayışlarına gireceksiniz. Ay Tutulmasının etkisi size geçmişinizi unutturacak deneyimler yaşatabilir. Dostlarınıza kulak verin önünüzü görmeden ilerlemeyin.

Yükselen Aslanlar


Geçmiş, mazi, alışkanlıklarınız bu tutulma ile birlikte daha fazla öne çıkacak. Size ilgi duyan kişiler kendilerini daha fazla size gösterecekler. Fakat sizin aklınız geçmiş yaşantınızda deneyimlediğiniz güzel anılar da olabilir. Sizi seven kişilere karşı vefalı olmayı ihmal etmeyin.

Yükselen Başaklar


Çevrenize karşı güven vermeniz gereken bir zamandasınız. Donuk ve soğuk davranışlarınız başkaları tarafından yanlış anlaşılabiliyor. Bunları değiştirmenizle ilgili sınanacak olabilirsiniz. Yaşadığınız kararsızlıklar her alanda kayıplar yaşatabilir, unutmamalısınız.

Yükselen Teraziler


Kul kurar kader gülermiş. Kendi kaderinize öfkelenmek, kızmak, küsmek bu tutulma ile birlikte sizi bekliyor olabilir. Unutmayın ki en dibi görmeden en iyiyi yaşayamayız. Hane içinde yıkım ve olumsuzluklarla mücadele edebilir ve savaşabilirsiniz. Eğer planlanan gerçekler kendi isteğiniz doğrultusunda gitmiyorsa, onların yönünü değiştirmeyi başarmalısınız.

Yükselen Akrep


Tutulmanın etkileri sizi uykusuz bırakabilir. Özellikle düşünceleriniz birbirini kovalarken, yapmak istediklerinizi öncelik olarak ortaya koyamayabilirsiniz. Belirli konularda arada kalmak, iftiraya uğramak ve üzücü haberlerle karşılaşmak sizi üzebilir. Bu konuda hiç kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan, kendi isteklerinizin öncelik sıralamasını almanız sizi güçlendirecek.

Yükselen Yaylar


İstediğiniz uyum denge ve huzura erişebilmek için bu tutulma size bir fırsat verecek. Karşılaşacağınız fırsatların size nereden geleceğini öğreneceğiniz zamanlar geliyor. Bu durumda kibirli davranışlardan uzak durup çıkar çatışmalarına girmemeniz gerekli. Bireysellikten çok birlikte atılan adımlara öncelik vermeyi başarırsanız, o zaman sizi başarı ile taçlandıracak.


Yükselen Oğlaklar


Kendi kaderinizi elinize alabileceğiniz önemli bir zamana geçiş yapıyorsunuz. Büyük işler başarmak için büyük düşünmek gerektiğini ihmal etmemelisiniz. Bazen beklentileriniz için elden çıkartacaklarınız düşündüğünüzden fazla olabilir. Bu konuda fazla korkak davranmayıp giden kadar gelenin de olacağını hatırlamalısınız.

Yükselen Kovalar


Hayatınızdaki sonlanmalar ve bu sonlanmalarla birlikte yeni başlangıçların gelebileceği önemli bir değişim döngüsü içerisindesiniz. Çevrenizdeki insanların ya da aile üyelerinizin ortak kazançlarınızı savurgan bir şekilde kullanmasına karşı mücadele vereceğiniz bir zaman. Beklediğiniz başarıları elde edebilmek için çevrenizi desteklemeli ve onlara istediklerini ölçülü düzeyde vermeyi ihmal etmemelisiniz.


Yükselen Balık


Risk almaya karşı temkinli davranmanız gereken zamanlara giriş yapıyorsunuz. Güvendiğiniz alanlardan uzaklaşmak için tanımadığınız insanlarla iççice olmak sizi korkutabilir. Kaybetme korkusu ile attığınız her adım, sizi yalnızlığa sürükleyecek. Bazı şeyleri göze alarak ilerlediğiniz müddetçe birçok sorunu kolayca atlatabileceksiniz.

Sevgiyle...KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page