top of page

HANGİ PSİŞİK YETENEĞE YATKIN OLDUĞUNUZU BULUN!

Psişik yeteneklerinizi bulmak için yükselen burcunuzu takip edin!Sevgili Arkadaşlarım,

Psişik yetiler 4 ayrı boyutta tezahür ederler. Kimileri görüntülerle bilişe ulaşır, kimileri sezilerle, kimileri seslerle ve kimileri de kokularla durumları sezerler. Bu iç gözlem konusunda astrolojik olarak hangi tarafa daha yatkın olduğunu 4 ayrı element boyutunda sezinleyebilirsin.


Bunu kavramak için yükselen burcunuzun elementini incelemelisiniz. Normalde Psişeden bahsettiğimizde 12. evi, Neptün'ü, Merkür'ü, Ay'ı hatta Chiron’u da incelemek gerekiyor. Fakat deneyimlerimde sadece yükselen burcunuzun elementi yetilerinizi açıklamaya yetiyor.


Bu savımla ilgili gözlemlediğim şey şu oldu ki 1. ev görünür alana çıkışı temsil ediyor. 12. evin gücü, kişiyi 1. eve hazırlıyor yani 12. evi incelemek bu konulardaki yeteneklerin gelişimini anlatırken 1. ev çizgisi ise ortaya çıkış, fark etme boyutunu gösteriyor.


Psişik yeteneklerinizi güçlendirmek için 12. ev özelliklerinizi, pre-natal haritalarınızı incelemelisiniz. Ayrıca harmonik çalışmalar, belirli asteroidler, Ay'ınızın kavuşumları da bu konuda veriler almanızı sağlar fakat bu yetilerinizin tezahür ettiği alanı yani 1. ev çizginizi kesen burcun (yükselen burcunuz) elementine baktığımızda yetilerinizin hangi seziye yatkın olduğunu keşfedebilirsiniz.


Yükselen Burcunuz,


Koç, Aslan, Yay ise -> Ateş elementi

Boğa, Başak, Oğlak ise -> Toprak Elementi

İkizler, Terazi, Kova ise -> Hava elementi

Yengeç, Akrep, Balık ise -> Su elementidir.
Ateş elementi iseniz,


Sizler duru görüye yatkınsınız demektir. Duru görü aniden gözünüzün önünde canlanan olaylara, ani renk ve desenleri görmeye, rüya kanallarınızla gelen çeşitli mesajlara yatkın olduğunuzla alakalı şekillenir.


Rüyalarınız, görsel imgeler ve vizyonlar gözlerinizin önüne gelebilir. Gün içinde de çeşitli imgeler yaşamınıza tezahür edebilir. Görsellik, sağ beyin, renkler, şekil ve desenler sizler için oldukça önemlidir. Rüyalarınızı bu konularda sınayabilirsiniz. Ayrıntılar yakalayabileceğiniz görsel şekiller, renk ve desenler sizler için ipuçları taşıyacaktır.Hava elementi iseniz,


Sizler duru işitmeye yatkınsınız demektir. Sezilerinizin yaşamınıza tezahür edişinde işitme, sesler duyma, farklı homurtuları hissetme ve ses frekanslarının hücre bilişinizi aktive etmesi gibi durumlarla yetilerinizi gözlemleyebilirsiniz.


İçsel bir ses de duyabilirsiniz. İçimdeki ses benimle şöyle konuşuyor diyebilirsiniz. Telepatiye de yatkın olduğunuzdan bahsedebiliriz. İnsanların iç konuşmalarını, aklından geçen düşüncelerini duyabilme yeteneklerinizi gözlemlemelisiniz.


Su elementi iseniz,


Duru seziye hâkim bir haritaya sahipsiniz diyebiliriz. Anlaşılmayan, karmaşık ve çözülemeyen olgu ve olayların ana nedenlerini sezinleyebilme yetilerine sahipsiniz diyebiliriz. İçinde bulunduğunuz ortamın olumlu enerjiler barındırdığını sezebilir ya da negatif bir sorunun varlığını hızlıca kavrayabilirsiniz.


Bedeninize yansıyan sezileri keşfetmeyi deneyimlemelisiniz. Sevinçten karnımda kelebekler uçuşuyor, hakkımda biri konuşuyor çünkü gözüm seğiriyor ya da sağ avucum kaşınıyor, para gelecek gibi sezilerinizi bedensel tezahürlerle yaşayabilirsiniz.


Toprak elementi iseniz,


Sezilerinizin tezahürü bilme hali ile ortaya çıkar. Duru-bilir diyebiliriz. Bir biliş hali gelir. Aynı dejavu gibi. Daha önce yaşadığınızı düşünebilirsiniz. O konu hakkındaki fikrinizin nereden geldiğini algılayamayabilirsiniz fakat sadece bir bilme hali olarak durum size tezahür eder.


Davranışlarınıza da aktarılan bir biliş halidir. Kişinin neye ihtiyacı olduğunu somut alanlarda bilebilirsiniz. Ufak oyunlarla bu durumu test edebilirsiniz. Mesela şuan cebinde şu rakamda para var doğru mu? Diyerek arkadaşınızla minik bir oyuna davet edebilirsiniz.Hepimize Şifa Olsun...
KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA MemberDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page