top of page

YÜKSELENE GÖRE BESLENME VE DİYETNOSCE TE IPSVM

“Kendini BİL”


Apollon Rahiplerinin en büyük merkezi olan Delf Mabedi’nde yaşatılan Apollon Kültü’nde Tanrısal Işık’a ulaşmak için insanın içindeki gizli ışığı bilmesi gerekliydi. Bunun yolu ise kişinin kendi sırlarını yani kendi içindeki ışığı bilmesinden geçmekteydi. Mabedin kapısına yazılmış olan bu gizli öğreti, ezoterik anlamda bize kendimizi bilmemiz gerektiğini öğütlüyor.


Daha sonraları ise Anadolu’ya yayılan bu söz Sufi’ler arasında “Kendini bilmeyen, Rabbi’ni bilemez” şeklinde yayılmıştır…Peki, kendimizi nasıl bileceğiz?

İşte en önemli noksan burada. Çünkü dış mihraklar o kadar çok ki… Bizi etki alanında bırakan, çevresel etmenler yüzünden kendi içimize dönemez olduk. Ne yemek yiyeceğimizi, ne içeceğimizi, nerede kalacağımızı, nerede uyuyacağımızı, nasıl giyineceğimizi hatta nasıl sevişeceğimizi bile başkalarının kararlarına bıraktığımız bir zamanda yaşadığımızı farkına varmalıyız en önce.


O kadar trajik ki.. Daha tertemiz bedenlere sahip bebeklerimize yedirmemiz için renkli renkli reklamlarla süsledikleri bebek bisküvileri aslında bir zehir.. Yediğimizde nasıl dişlerimize yapışıyorsa aynı şekilde bağırsaklarımıza da yapışıyor ve bunu bile bile bebeğimize bu zehri yediriyoruz.


Aklım almıyor ki Tarım ya da Sağlık Bakanlıkları nasıl bu ürünlere izin veriyor! Süpermarket reyonlarımızın %90'ı zehir. Yediklerimizin %90’ı çöp.


Peki, ne yapacağız?

Kendimizi tanıyacağız. Bedenimizi tanıyacağız. Alışkanlıkları değiştirmek evet! Kolay değil fakat kendimizi sınayarak bu işe başlayacağız. Bu yiyeceği gerçekten yemek istiyor muyum? Bu rengi gerçekten giymek istiyor muyum? Bu eşyayı gerçekten kullanmak istiyor muyum? İşte bu sorularla kendimize bir yutkunma süresi vereceğiz ve ondan sonra yaşamımızın otokontrolünü yeniden elimize alacağız.


Vücut kilo vermeye programlıdır!


Spor yapmanıza gerek yok, kalori hesabı yapmanıza da gerek yok (bknz: glisemik indeks) Az az ve sık sık yiyeyim? Gerek yok. Akşam 19.00’dan sonra yemek yemeyeyim? Gerek yok. Vücut neye ihtiyaç duyuyorsa o yenecek, vücut neye ihtiyaç duyuyorsa o aktivite yapılacak.


Peki, vücut neye ihtiyaç duyuyor?

İşte bunun farkındalığına varmak bizim görevimiz. Çünkü vücudumuz zaten kendi kendini programlıyor. Sempatik ve para-sempatik sinir sitemimiz var. İstemsiz kalbimiz atıyor, hormonlarımız çalışıyor, gözlerimiz kıpraşıyor, nefes alıp veriyoruz. Bu rutinler bizim kontrolümüz dışında vücudumuzun zaten yaptığı eylemlerken bizim bu sistemi bozma nedenlerimizi sorgulamamız gerek.


Farkındalık için Astroloji


Astroloji her konuda bize ışık olduğu gibi şifa alanında da ışık tutuyor. Ben tıp hekimi değilim ya da bir diyetisyen değilim. Lütfen yazdığım tüm bu bilgileri bir araştırma yazısı olarak kabul edin. Şifa amaçlı ya da medikal açıdan uygulamayın. Öncelik her zaman doktorunuza, diyetisyeninize ya da bu işi bilir kişilere danışmaktır.


Benim ise bir öyküm var: “Yaptım, başardım! Siz de yapabilirsiniz” öyküsü bu...

Ameliyat zamanı tayini, diyete başlama tarihi, hangi vücut bölgelerinin hassas olduğu, psikolojik yönelimlerimiz… Tüm bunlar kişinin kendini ve bedenini tanımasına olanak sağlıyor.


Benim hayatımı bir cümle değiştirmişti. “Başak, her zaman yeteri olanı kadar beslenir, ne eksik ne de fazla” Şöyle bir düşündüğümde Evet, benim mantığım, algıda seçiciliğim ve bakış açım (Güneş) bu cümleyi anlatıyor.


Peki, bu düşüncelerimi bozan ne olmuş? Döneme baktığımda Satürn Yay transitinin Güneş’ime kare yaptığı yıllar sistemim bozulmuş. Düşünce stilim değişmiş, başarı kaygısı (Güneş kare Satürn) ve gelecek korkusu yerleşmiş.


Jüpiter’in Terazi transitinin başlamasıyla İkizler Burcu’ndaki Ay’ım ile Ay, Jüpiter üçgenim başlamış. Jüpiter, berekettir, bolluktur ve girdiği her ortamı büyütür, şişirir. Ay ise beslenme şeklimizi, hormonlarımızı, iç dengemizi ve vücut sıvılarını yönettiği için Jüpiter Ay üçgeni bu etkileri büyütmüş…


Bu durum 3 yıl boyunca kendimi kontrol edemememe ve karaciğer yağlanmasına kadar hayatımda devam etti. Kendimi bildim bileli fit ve kilo problemi olmayan biri iken bu döngüde yeni bir engelle karşılaştım.


Pek tabi tek başına bu transitler yeterli değil. Ev yöneticilikleri olarak ta değerlendirmeyi unutmamamız gerekli. Örneğin benim hastalıkları ve sorumlulukları gösteren 6. Evim Satürn yönetiminde. Beden sağlığını ve dış görünüşümüzü, imajımızı temsil eden yükselen burcum ise Güneş yönetiminde. (ASC Aslan; 6. Ev Cusp’ı Oğlak)


Tüm bu veriler ışığında kilo ve beslenme biçimimiz için hangi göstergelere bakacağımızı keşfediyoruz.

· Yükselen Burç ve yöneticisi

· 6. Ev ve onun yöneticisi

· Jüpiter ve Satürn transitleri ya da natal haritadaki yerleşimleri

· Diğer faktörler: Venüs (haz biçimi) Mars (Aksiyon alma şekli) Merkür (Zihinsel farkındalık)

· Güneş ve Ay ise beden ve zihin arasındaki dengeyi gösteren, idrak ve farkındalıkla direkt alakalı olan iki planet.


Yükselen Burcunuza göre;


Yükselen Koç

Güneş Koç Burcu’nda yücelir. Koçların Güneş’e ve D vitaminine ihtiyaçları vardır. Açık hava sporları, Güneş’ten alacakları yaşam enerjisi ve hayat ışığı onları motive edecektir.

Her zaman hareket enerjisine ihtiyaçları vardır. Eğer hareketlilikleri kısıtlanırsa kendilerini motive hissedemezler ve beden sağlığı açısından kendilerini riske atarlar.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Baş bölgesi, migren, kazalar, yaralanmalar ve bağırsaklar, detay gerektiren işlere hassasiyet göstermeliler.


Beslenme: Yemekleri hızlı yememeye özen göstermelisiniz. Kırmızı meyve ve sebzeler, demir, çinko gibi iyonların vücudunuzdaki dengesine dikkat etmeli fazla tuzlu besinler tüketmemelisiniz. Vücut ısınız yüksek olabilir. Terlemenizi kontrol altına almalı, aşırı baharatlı ya da tuzlu gıdalardan uzak durmaya özen göstermelisiniz.


Hareket: Açık hava sporları, avcılık (önermesem de), hız yarışları, koşu ve jimnastikYükselen Boğa

Ay Boğa’da yücelir. Güvenceleri ve korunaklı alanları yarattığınız an kendisiniz motive hissedebilirsiniz. Evinizin ve yönetiminde olduğunuz yerlerin otokontrolünü elinize almalısınız. Evdeki beslenme şekli ya da buzdolabında olan besinlerin güvenli olup olmadığı sizin kontrolünüzde olmalıdır. Eğer bu oto kontrolü sağlayamazsanız kendinizi vücut sağlığı açısından riske atmış olabilirsiniz.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Boğazlar, tiroit, boyun fıtığı, ense bölgesi, omurga ve böbrekler.


Beslenme: Bedeninizin su tutma oranı yüksek olabilir. Tuz dengesine dikkat etmelisiniz. Hormonel dengeyi sağlayan ve metabolizmadaki şeker dengesini koruyabilecek besinler tüketmek önemli olacak. Örneğin bir tarçın kabuğu çayınızda ya da içtiğiniz suda bulunması bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.


Hareket: Doğanın içinde zaman geçirmek, yoga yapmak ve toprakla uğraşmak beden sağlıklarını korur.


Yükselen İkizler

Zihni kontrol etmek bedenle yüzleşmeyi sağlar. Bedende ne olup bittiğini kavramak için zihin hızınızı beden hızınızla doğru orantıya getirmeniz gerekli. İkizler hızlı düşünür, çabuk karar verir ve hızlı aksiyon alabilir. Tüm bu yönelimleri onun beden kontrolünü elden kaçırmasına vesile olabilir.

İkizler hareketli bir burç olduğu için çok fazla kilo ile başı belada değilmiş gibi görülebilir. Hani sinsi kilolular gibi. Dışarıdan bir şey gözükmese de içteki kas yağ oranı arasında fark olabilir.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; El, kol ve sinir sistemi, bileklerde sinir sıkışmaları, Genital bölgeler ve Genital hastalıklar.


Beslenme: İkizler için zihni sakinleştirici çaylar gayet iyi gelir. Özellikle ıhlamurun sakinleştirici etkisi onlara iyi gelir. Uyku ile problemleri olanlar için yine melisa ve papatya çayları da etkili olacaktır. Fast-foodtan ve hızlı üretilen yine aynı hızda tüketilen yiyeceklerden uzak durmalarında fayda vardır.


Hareket: Hava elementi bir burç olduğu için değişen mekânlarda yapacağı farklı aktiviteler ikizleri mutlu edecektir. Jimnastik, kol, bacak egzersizleri ve ikili (paylaşımlı) sporlar ikizler için uygun olanlardır.


Yükselen Yengeç

Yükselen yengeçler çoğunlukla oval ya da yuvarlak yüz ve vücut hatlarına sahiptirler. Bu nedenle kilo ile problemleri olmasa da dış görünüm olarak istemsizce kilolu gibi görünebilirler. Jüpiter, yengeç burcunda yücelir. Yükselen yengeçlerin alan sınırlarını geliştirmeye ve korunaklı alanlarını biraz da olsun terk etmek ve uzaklaşmaya ihtiyaçları vardır.

Eğer beklentileri karşılanmazsa kendi bedenlerine küsebilirler, kontrolü bırakabilirler ve biri gelip kurtarsın diye bekleyebilirler. Hâlbuki yapmaları gereken yeniye ve yenilenmeye açık olmaktır.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Mide ve sindirim problemleri, baldır ve basenler ile karaciğer.


Beslenme: Kokular yengeç için çok önemlidir. Hafıza ve geçmiş yengeç ile ilintilidir. Yiyeceğiniz besinleri önce koklayıp sonra ağza atma kararını vermek Yengeç’te otokontrol oluşturabilir. Mide asidini etkileyecek ya da bozacak olan besinlerden ve ağır gıdalardan uzak durmakta fayda vardır. Yengeç için bağımlılıklar kolay bozulmayabilir, dirençlerini kırmaları için hayatlarına yeni bir şey eklemeyi (öncü burç) ihmal etmemeliler.


Hareket: Yüzmek ve su sporları yengeçler için çok idealdir. Sahil kenarında yürüyüşler de yengeçlere iyi gelecektir.


Yükselen Aslan

Yükselen Aslan için dış görünüm oldukça önemlidir. Bedenleri ve görünümleri kanlı canlı ve sıcak bir yapıya bürünmüştür. Dikkat çekici ve mükemmeliyetçi dış hatlarının olmasını arzu eder. İstediği şey onaylanma ihtiyacıdır. O nedenle o eksik ya da kusurlu olamaz.


Onay ve takdir görecekse istediği düzene ve beslenme şekline kendini sokabilir. Önemli olan neyle motive olduğunu fark etmesidir. O, çeşitli organizasyonlarla bu konunun liderliğini de üstlenebilir. Başkalarına beslenme ve diyet konusunda liderlik ederken kendini de şifalandırabilir.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Kalp, dolaşım sistemi, atardamarlar, bilinç, deri, iskelet ve kas sistemi, dişler.


Beslenme: Protein içerikli besinler, et ve et ürünleri Aslanlar için idealdir. Güneş ışınlarında derilerini koruması gereklidir. Onu parlatacak ve güzel gösterecek ürünleri denerken bu ürünlerin doğal olmasına dikkat etmelidir.


İleriki yaşlarla birlikte beslenme şeklini hafifletmeyi ihmal etmemeli ve et sebze dengesini sağlayacak sağlıklı tabaklar tüketmelidir.


Hareket: Güneşli, açık hava sporları, lideri olabilecek sporlar, takım kaptanı olabileceği spor türleri yine uygun olabilir. Güreş ve kazan-kaybet gibi oyunlar da yapılabilecek aktiviteler arasındadır.


Yükselen Başak

Yükselen başaklar için hayat tam anlamıyla mükemmel olmalıdır. Kusursuz planda kendi dış görünümlerine ve bedenlerine belki de diğer tüm burçlardan daha fazla önem gösterirler. Her zaman bir B planları vardır ve daha belirtiler ilk baş gösterdiğinde o konunun üzerine düşer ve semptomlar tam başlamadan olayı kökünden sonlandırmak için çaba gösterirler.

Ürünlerin içeriklerini okuyan ve besinleri titizlikle seçen kişiler bu burcun doğasından etkilenmişlerdir. Yine de bu konudaki tutumları bozulmuşsa kontrolü kaybettikleri alana yönelmeliler. Neyin etkisi altındalar ki kendilerini kendi doğalarından uzak tutuyorlar? Bazen ihtiyacımız olmayan gıdalara da ilgimiz olabilir ya da o gıdayı tüketmemiz gerekebilir. Yemek seçme problemleri ve kolay beğenmeme gibi durumlar nedeniyle Başakların sağlığı etkilenebilir.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Sindirim sistemi ve bağırsaklar, siyatik, selülit, bacak ve topuklar.


Beslenme: Lifli gıdalar tüketmeye önem vermeliler. Bağırsakları iyi çalıştıracak besinler başaklar için idealdir. Çok çalışmaktan yemek yemeye özen gösteremeyebilirsiniz. Bu nedenle hızlı tüketilen ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu konuya dikkat göstermek fayda sağlayacaktır. Ara sıra detoks yapmak ta tam size göre bir şifa yöntemidir.


Hareket: Bağırsakları çalıştıracak egzersizler, mekik gibi karın kaslarını geliştirici hareketler başaklar için idealdir. Sakin yürüyüşler ve toprakla, doğa ile zaman geçirmek te sizi rahatlatacaktır.


Yükselen Terazi

Yükselen Teraziler için hareket enerjisi oldukça önemlidir. Durgun ve durağan bir hayatları varsa bu düzeni bozmak için çaba göstermeyi yeğlemelidir. İkililiklerin ve ilişkilerin burcu olduğu için tek başına yapacağı aktiviteler Terazileri memnun etmeyebilir. Bir spor ya da yürüyüş arkadaşı bulmaları onlar için çok daha destek sağlayıcı olacaktır.


Venüs yönetimindeki Terazi için tatlıya ve güzel görünümlü yiyeceklere karşı yatkınlık oluşabilir. Yine de Satürn bu burçta yüceldiği için yönetimi ve disiplini sağlayabilir. Tek başına olmaktansa başkalarını mutlu etmeyi düşündükçe uyumu yakalayacaktır. Partnerinizi kafaladığınız an beslenme şeklinizi birlikte değiştirmeniz çok daha kolay olacaktır.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Böbrekler, omurga, vücut iç dengesi, zührevi hastalıklar, ayaklar, bağımlılıklar.


Beslenme: Hamur işleri ve unlu mamullerden olabildiğince uzak durmakta fayda vardır. Düzenli öğünler tüketmek, baklagiller ve sulu gıdalar bu burcu koruyacaktır. Vücut Hormonel dengesini bozacak ve bol şeker ihtiva eden ürünlerden uzak durulduğu müddetçe arzu ettiğiniz denge uyum ve huzura beden sağlığı olarak ta erişebilirsiniz.


Hareket: İkili sporlar ya da ikili aktiviteler iyi gelir. Bir hava elementi burç olduğu için açık hava yürüyüşleri yine iyi gelecektir. Müzik, dans ve ritm de teraziler için idealdir.


Yükselen Akrep

Tüm su grupları gibi yükselen akrepler de bağımlılıklara karşı meyillidirler. Onlar hem yaralı hem şifacıdır. Tıpkı chiron gibi. Suyun çözücü, arındırıcı ve temizleyici gücünü ön plana çıkarmaları gerekir. Eğer arınabiliyor, fazlalıklardan kurtulabiliyorlarsa, yaşamlarına çok şey biriktirmesi gerekecek etkenler yoksa kendilerini motive hissedeceklerdir.


Eğer hayatlarından çıkarması gerekeni çıkarmayı başaramıyorsa orada bir sıkıntı vardır ve bu durum beden sağlığını etkileyecektir.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Cinsel organlar, hormonlar, hemoroit, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, baş bölgesi, migren ve kazalara, yaralanmalara dikkat.


Beslenme: Vücut yağ dengesini koruyabilecek gıdalar beslenme şeklinde uygulanması gerekendir. Hormonel dengeyi düzenleyecek ürünler tüketmek te yarar sağlayacaktır. Lifli besinler tüketmek iyi gelecektir. Bitter çikolata, keskin tatlar ve kokular akreplerin istekleri arasında olabilir. Kuru gıdalar tüketmek isteyebilirler. Lif dengesi açısından kuru kayısı, kuru dut, kuru ananas dilimi gibi suyu alınmış meyveler de iyi gelebilir.


Hareket: Strateji kurabilen ve güç savaşlarına girebileceği sporlar ya da aktiviteler akrep yükselenler için uygun olabilir. Yüzmek ve su sporları da 5. Evini balık burcunun kestiği yükselen akrepler için uygun aktiviteler olarak değerlendirilebilir.


Yükselen Yay

Yükselen Yaylar keşfetmeye meraklıdırlar. Yeni şeyleri deneyimlemek onlar için bir motivasyon kaynağı olabilir. Öte yandan değişken nitelikte bir burç olduğu için hazır gıdalara ve abur cubura düşkünlük te verecektir. Onlar için sağlık öncelikleri arasında gelmeyebilir ve beslenme şekli dağınık olabilir.


Doğal besinler ve çiğ gıdalar onların kurtarıcısıdır. İşlenmemiş doğal besinlerin gerçek tadını keşfetmek onlar için motivasyon kaynağı olmalıdır.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Karaciğer, baldır ve basenler, tiroit, boğaz yolu enfeksiyonları, fıtık dikkat etmeleri gerekir.


Beslenme: Çiğ ürünler tüketmeye önem göstermelidir. Fazla baharatlı ve aşırı yağlı gıdalardan uzak durmaları gerekir. Alerjik reaksiyonlar verebilecek gıdalardan uzak durmaya ve karaciğeri temizleyen ürünler tüketmeye özen göstermeliler. Enginar bu konuda en bilineni belki de…


Hareket: Yay yükselenler genel anlamda hareketlidirler fakat farklı sporlar ve aktiviteler ilgi alanları dâhiline girebilir. Okçuluk, uçmak, yamaç paraşütü, atlar ve binicilik bu kulvarda sayılabilir.


Yükselen Oğlak

Yükselen oğlakların motivasyon kaynağı görev edinmektir. Onlar için beslenme alışkanlığı bir görev olmalıdır. Bu şekilde baktıklarında kendilerine verdikleri sözü tutmak için çaba gösterirler fakat ne zaman ki eylemleri görev ediminden çıkarsa o zaman yeniden kilo alabilir ve dengeyi sağlayamayabilirler.Beslenme şeklini bir görev yerine günlük bir rutine ve alışkanlığa dönüştürmeyi başarırlarsa o zaman yaşamları kolaylaşır.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Deri, iskelet ve kas sistemi, dişler, sinir sıkışmaları, eller ve kollarda hassasiyet, zihinsel sorunlara dikkat etmeleri gerekir.


Beslenme: Öğün atlamamak ve düzenli beslenmek önemlidir. Süt ve süt ürünleri, özellikle keçi sütü ve ürünleri iyi gelebilir. Kemik ve kas sistemi gelişimi açısından tuz tüketimini iyi dengelemeli ve ek vitamin takviyeleriyle yoğun sorumlulukları olan hayatlarını bir nebze kolaylaştırabilirler.


Hareket: Dağcılık, tırmanış, trekking, golf, toprakla uğraşma, ziraat, mekanik ve beceri gerektiren işler (tadilat, tamirat, marangoz) vb. gibi aktiviteler iyi gelecektir.


Yükselen Kova

Yükselen kovalar, sıra dışı, marjinal ve entelektüel yapıları ile kilo problemlerine kolayca çözümler bulabilirler. Mutfağa ya da yemek yapmaya ilgileri olmayabilir. Onlar yemeğin konforu ve hazzından çok onun nasıl pişirildiği ve yemeğin yolculuğunun nereden geldiği ile ilgilenebilirler.


Genel anlamda kahveye ve özel tatlara düşkün olduklarını söyleyebiliriz. Makinelerin ya da teknolojinin ürettiği yeni tatları daha fazla arzulayabilirler. Onları motive eden kitlelere hitap eden ürünlerin içerisinde olmaktır. Onlardan bir gıda mühendisi çıkabilir örneğin.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Varis, siyatik, topuklar, selülit, mide, sindirim sistemi, süt bezleri ve memeler.


Beslenme: Doğal olana, organik olana yönelmeliler ve işlenmiş gıdalardan uzak durmalılar. Hafif ya da aperatif te olsa gıda boyalarıyla işlenmiş farklı tatları denemekten kaçınmalılar. Yaş ilerledikçe hareketleri daha çok kısıtlanacağı için beden sağlığını kaybetme riski taşımaktadırlar.

Daha çok balık ürünlerini kırmızı ete tercih etmeleri fayda sağlayacaktır. Vücut mineral dengesini kurabilecekleri öğünler tüketmeleri sağlığını korumalarına vesile olur.


Hareket: Gönüllü aktiviteler, itfaiye, yardım afet gönüllüsü olmak vb. onları hareketli kılacaktır. Birlikte yapılan eylemler, sporlar ve aktiviteler de yükselen kovaları motive edecektir.


Yükselen Balık

Son su elementi burcumuz Balık ta diğer su elementi burçlar gibi bağımlılıklara meyillidirler. Dikkat etmeleri gereken aşırılıklardan uzak durmalarıdır. Fakat balık burcu evrensel bir burç olduğu için mistik ve okült konulara yatkınlıkları bu dünyadaki bedenlerini önemsememelerini sağlayabilir. Onlar daha çok bu dünyanın tezahür ettiği zahiri görüntü ile ilgili oldukları için hazır gıdalara, şekerli ürünlere ve bağımlılık yapan maddelere kolayca çekilebilirler.


Kendi hayatlarını başkaları için kolayca feda edebilecekleri için kendi beden kontrollerini kolayca kaybedebilirler. Dikkat etmeleri gereken alan bu dünyaya daha çok sorumluluk ve günlük rutinler şeklinde bakmaları ve konsantre olmalarıdır.


Dikkat etmeleri gereken vücut bölgeleri; Ayaklar, ayakta durmaya bağlı problemler, kalp, kan dolaşımı, ateşli rahatsızlıklar.


Beslenme: Yükselen Balıkların vücutları suyu ve tuzu tutma eğilimi gösterebilir. Bu da çeşitli vücut bölgelerinde ödem ve şişlikler olarak karşımıza çıkar. Bağımlılık yapıcı beslenme rutinlerini bozmalı ve şekerli gıdalardan uzak durmaya özen göstermeliler.


Aromaterapi tam bu burca göredir. Kokular, uçucu yağlar ve özel besinlerle hazırlanan detokslar beslenme şekliniz haricinde vücudunuzu şaşırtacak ve rutininizi bozacak olumlu eylemler olacaktır.


Hareket: Yüzmek ve su sporları yükselen balıklar için çok idealdir. Deniz kenarında yürüyüşler, balona binmek, zeplinle uçmak, tapınak ziyaretleri, gezi, konser gibi yoğun aktiviteli programlar da hareket enerjisini arttıracaktır.


HEPİMİZE ŞİFA OLMASINI DİLİYORUM.


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA DİP. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Yazının tüm hakları saklıdır. İzin alarak ve kaynak olarak bu linki göstererek bu değerli bilgileri pek tabi paylaşabilirsiniz. ©Kenan Yasin Bölükbaşı

コメント


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page