top of page

YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE EV HESAPLAMA TABLOSU
Sevgili Arkadaşlarım,


Hep sorduğunuz "Benim hangi evimde neler oluyor?" sorularınız için bir tablo oluşturdum.


Yükselen burcunuzu biliyorsanız diğer 12 evinizi hangi burcun kesiğini bu tablodan hızlıca bulabilirsiniz.


   - Örneğin mayıs ayında Merkür Akrep burcuna girecek ve 1 ay boyunca akrep burcunda kalacak dediğimizde,

   - Eğer yükselen burcunuz Aslan ise tablodan Akrep evinizi hızlıca bulabilirsiniz.

   - Yükselen Aslan burçlarının akrep evi 4. evdir.

   - Yani Merkür'ün akrep burcundaki transiti sizin 4. evinizde gerçekleşecek demektir.


Aşağıda evlerin basit anahtar kelimelerini belirttim. Oradan takip edebilirsiniz.


*Whole sign ev sistemine göre düşünmeliyiz. (Deneyimlerime göre bir gezegen her hangi bir burcun 0 derecesine girdiği an o burç sizin hangi evinizi kesiyorsa o evi aktive etmeye 0 derece itibariyle başlayacaktır.)

Evler ve anahtar kelimeleri:

1. Ev: Yaşamın başlangıcını, öncelikli motivasyonlarımızı anlatır. Bizi motive eden alanları yansıtır. İlk adımlarımızı, yükselen burcumuzu, fiziki özelliklerimizi, becerilerimizi göstermektedir.

2. Ev: Sahip olduklarımızı, güvencemizi, beslenme şeklimizi, kazançlarımızı, altın bileziklerimizi göstergesidir. Maddi duran varlıklarımız, taşınabilir varlıklarımız da bu evden görülür.

3. Ev: Kardeşler, akrabalar, yakın çevre, düşüncelerimiz, öğrenimlerimiz, iletişimimiz diyebiliriz. Komşuluk ilişkilerimiz, kendimizi ifade ediş tarzımız, kısa seyahatlerimiz bu evle ilgilidir.

4. Ev: Aile, yuva, kök hanesidir. Mahremiyetimizi, içte yaşadıklarımızı, temellerimizi yansıtmaktadır. Klasik astrolojiye göre babamız bu ev ile gözlemlenir. Modern yaklaşımda annemizi sembolize ettiği düşünülür.

5. Ev: Aşk, çocuk, hobi ve ilgi alanı hanemiz diyebiliriz. Şans, oyunculuk, yetenekler de gözlemlenir. Spor ve kumar da bu evle ilgilidir. Bu ev tatillerimizi ve yaratıcılığımızı anlatır.

6. Ev: Sorumluluklar, çalışma alanlarımız ve hastalıklar evimizdir. Evcil hayvanlarımızla ilgilidir. Çalışma ortamımızı, disiplin yaklaşımımızı, kiracılarımızı ve boşanmaları bu ev gösterir.

7. Ev: Evlilik, ortaklık, dostluklar ve topluma açılan ilk kapı özelliği taşır. Açık düşmanlar bu evde görülür. En yakın dostluklar ve vekalet verdiğimiz kişiler de bu evle ilgilidir. Ayrıca taşınmaları da gösterir.

8. Ev: Sonlar, bitiş ve yeniden başlangıçlar, kayıplar ve kayıplardan gelen kazançlar (miras vb.) göstergesidir. Müşterek kazançlarımızı, giderlerimizi, ameliyatları anlatır.

9. Ev: İnançlar, din ve felsefi semboller, uzak yolculuklar, akademik kariyer, yükseköğrenim göstergesidir. Etik ve ahlaki değerlerimiz ve spor becerilerimizle ilgilidir.

10. Ev: Kariyer, hedefler, çıta, ulaşmamız gerekenler, patronlar, üstlerimiz ve kariyerimizi gösterir. Vizyonlarımız ve toplumun bizi gördüğü yönümüzle ilgilidir.

11. Ev: Umutlar, deneyler, sosyal çevre, arkadaşlıklar, yardımlaşma, gönüllü yapılan işler görülür. Cemiyet ve dernekler, desteklenmeler, çalışma arkadaşları bu evle ilgilidir.

12. Ev: Ölüm ötesi yaşam, inançlar, şifa alanı, gizlediklerimiz ve gizli düşmanlar görülmektedir. Uzak yerlere gitmek, kurgu ve yaratıcılık alanlarımız bu evle ilgilidir.


Bütüne Şifa Olsun,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

ulaşabilirsiniz.


Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

ulaşabilirsiniz.Instagram gönderilerime


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page