top of page

YÜKSEKÖĞRENİM KURUMLARI SINAVI


YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAVLARI


Sevgili Deneysel Astroloji Akademi Yol Arkadaşımız Ezgi Metin, bu yıl sınava girecek öğrencilerimiz için astroloji bilgilerini sizler için harmanladı ve oturum saat başlangıçlarına göre ufak ve güçlü tüyoları sizler için kaleme aldı. Astrolojinin her konuda bizlere yardımcı olabileceğini, sadece olan bitene değil olacak olanı düzenleyebileceğimize de şahitlik edebilirsiniz.

Hayatın kendisinin sınav olduğunu hatırlayalım. Yaşam bir deneyim havuzu. Sınandığınız alan bu kağıtlar değil unutmayalım! Bunlar sadece deneyiminizin bir parçası... Bunu bilerek tüm öğrencilerimize sınavda başarı, hayat yolculuğunda farkındalık diliyorum.

Kenan Yasin Bölükbaşı


YKS 1.OTURUM: Temel Yeterlilik Testi (TYT) 18 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 10:15 itibari ile başlayacak.


Sınav günü Satürn yönetimindeki Cumartesi günü ve saat yöneticiliği Güneş ile başlayacak. Güneş saati ile sınava başlanacağı için öğrencilerin bilinci açık, motivasyon sahibi olacaklardır.

Sınava sevdiğiniz bir arkadaşınızla ya da aile üyelerinizden biri ile gitmek size mutlu edecektir. Ayrıca yanınızda su bulundurmanız da önemli olacaktır. (Güneş 11. Ev – umutlar evinde- Ay ile olumlu açısı var. Ay, sıvıları gösterir)


Gün Boyu Ay Kova burcunda hızlı seyretmektedir. Sınav boyunca inisiyatif alma konusunda dikkatli olunmalı bilmediğiniz ya da kararsız kaldığınız konularda kendinizi durdurmalısınız. Ya da o soruyu emin olduklarınızı tamamladıktan sonra tekrar incelemeye bırakabilirsiniz.


Mars’ın Koç burcunda olması kendinizden emin kararlar almanıza yardımcı olacaktır. Bilgi havuzumuz astrolojide Ay’dır ve Mars’ın Ay ile olumlu açısı bilgi havuzunuzu kendinizden emin şekilde kullanacağınızı göstermektedir. İçiniz ferah olsun, sınav boyunca zihniniz akacak ve bilgilerinizi doğru metotlarla kullanacaksınız.


İlerleyen dakikalarda Venüs yönetimindeki saat dilimine geçilmektedir. Venüs’ün Capulus sabit yıldızı ile kavuşumu için Brady şunları söylemiştir: “Odaklanma, direkt harekete geçme ve derine inme”, Sınavdan 6 dakika sonra Venüs yönetimindeki saate geçeceğiz. Bu saatleri odak konusunda verimli şekilde kullanabilirsiniz.

165 dakika olan sınav süresinde;

  • Sınavın ilk 70 dakikası Venüs yönetiminde olduğu için sözel sorulara odaklanmak size iyi gelecektir.

  • Sonraki 70 dakikada Merkür saat yönetimine girmektedir ve bu dakikalarda sayısal soruları çözmek daha iyi odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

  • Kalan 25 dakika Ay yönetiminde olduğundan mantık sorularına tekrar bakmak ve son kontrolleri yapmak iyi olacaktır.

Genel olarak özetleyecek olursak;

  • İlk oturumda aile ile sınav yerine gitmek iyi gelecektir.

  • Soruları cevaplarken çelişkide kaldığımız soruları geçmeli, zaman kalırsa sonradan tekrar göz atmalısınız.

  • Hızlı kararlar vermemelisiniz.

  • Testler bittikten sonra tekrar kodlamaları kontrol etmelisiniz.

Elinizden gelenin en iyisini yapın ve bırakın zaman sizin için en olumlu şekli ile aksın…


Başarılar Diliyorum,

Ezgi METİN

Deneysel Astroloji Akademi


YKS 2.OTURUM: Alan Yeterlilik Testi (AYT) 19 Haziran 2022 Pazar günü saat 10:15 itibariyle başlayacaktır.

Sınav günü Güneş yönetimindeki Pazar gününde ve Ay yönetimindeki 10:15 saati itibariyle başlayacaktır.

Sınavın ilk 7 dakikası hızlıca akacaktır. 7. Dakikadan sonra yöneticilik Satürn’e geçecek ve kontrolü elinizden bırakmayacaksınız. Ay ile Venüs'ün karşılıklı ağırlaması sınav süresi boyunca size zihinsel olarak denge ve uyum verecektir.


Sınavın 74 dakikası (11:36’ya kadar) Satürn yönetimindeki bu saat diliminde daha sabırlı olacaksınız. Zamanın kontrolünü elinizde tutacak ve içinde bulunduğunuz sınav salonuna hızlıca uyum (Satürn Kova’da) sağlayacaksınız. Bu dakikalarda sayısal konular üstüne yoğunlaşmanız size iyi gelecektir.


11:36 itibariyle saat yöneticiliği Jüpiter’e geçecek. Koç burcundaki Jüpiter sizi daha felsefi kılacak ve çeşitli yorum sorularına hızlıca adapte olabilmeniz açısından destekleyecektir.

Jüpiter’in Merkür ile yaptığı sextile açı nedeniyle bu zaman dilimini daha çok sayısal başarıda ve bilgi ağırlıklı konularda da yeterli şekilde kullanabilirsiniz.


Ay’ın gün boyu balık burcundaki seyri için yanınızda su bulundurmayı ihmal etmeyin.

12:50 itibariyle saat yönetimi Mars’a geçmektedir. Kalan son 25 dakikada sınav kağıtlarınızı kapamayın. Yeniden kontrol etmek, optik kağıtta son kontrolleri yapmak sizin yararınıza olacaktır.


Başarılar Diliyorum,

Ezgi METİN

Deneysel Astroloji Akademi


YKS 3.OTURUM: Yabancı Dil Testi (YDT) 19 Haziran 2022 Pazar günü saat 15:45 itibariyle başlayacak.

Yabancı Dil Testi sınavı Güneş yönetimindeki Pazar günü ve Venüs yönetimindeki 15:45 saati itibariyle başlayacak.


İlk 47 dakika boyunca (16:32’ye kadar) Venüs yönetiminde olan saat diliminde Venüs'ün boğada olması nedeniyle sınav ortamına hızlıca adapte olabilirsiniz. Kendinizi uyum içinde ve güvende hissetmeniz başarınızı arttıracaktır. Bu süreçte soruları soruları daha yavaş ve sindirerek okuyabilirsiniz.


Neptün ile Venüs'ün yaptığı sextile açı dağılmanızı engelleyecek. Hatta bu açı dil yeterliliği konusunda gayet verimli çalışacaktır.


Venüs ile Satürn yaptığı kare açı zamanı iyi kullanmanız konusunda size uyarmaktadır. Bu sürede zamanı iyi kullanmak adına emin olduğunuz soruları yapmalısınız. Emin olmadığınız sorularda çok zaman kaybetmemek sizin için iyi olacaktır.


Göstergeler arasında olumsuz (kare) açılar olsa dahi aralarındaki karşılıklı ağırlamalar nedeniyle sert açılar yumuşatıcı bir durum kazanmaktadır. Gösterge görünümleri sınav sürecinde dinamik olacağınız ve başarı için mücadele edeceğinizi gösterir.


Saat 16:33 itibariyle saat yöneticiliğini Merkür devralmaktadır. Merkür iletişim ve dil demektir. Bu saat diliminde ikizler burcunda olan Merkür size kuvvetli bir hafıza verebilir. Soruları çözerken bilgileri kaleminize rahatlıkla aktarabilirsiniz.


Sınav haritası bir nevi mücadele anını andırmakta. Tüm göstergeler ise rahat ve dikkatli olacağınıza işaret etmekte. Verdiğiniz mücadelenin ve emeğin karşılığını alacağınızı kendinize hatırlatın.


Başarılar Diliyorum,

Ezgi METİN

Deneysel Astroloji Akademi

Laborant & Veteriner Sağlık Bölümü - EZGİ METİN


15 Mayıs 1997 Mersin doğumluyum. Adalet meslek yüksek okulu mezunuyum. Maliye bölümünde okumaktayım aynı zamanda hayvanlara düşkünlüğüm ve onlara yardım etme isteğim nedeniyle şuanda da laborant ve veteriner sağlık bölümü öğrencisiyim. Ay burcumun başak güneş burcumun da boğa olması nedeniyle fazla sorgulayarak bilgi toplamayı seviyorum.

hayvanların ve insanların hayatını daha pratik hale nasıl getirebilirim düşüncesiyle astroloji yolculuğum başladı. Daha fazla bilgiye nasıl ulaşırım sorusuyla astrolojiye adım attım ve evrenin içindeki matematiği keşfettikçe kendimi daha iyi hissettim.

Temel seviye ve Horary eğitimlerime Deneysel astroloji akademi çatısı altında devam etmekteyim. Evrenin hergun kendini yenilemesiyle kocaman bir bilgi denizi olan bu alanda daha çok ilerlemeyi istiyorum.

Hepimize Şifa Olsun...


Derleyen: Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Akademi irtibat:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


E-mail: info@kenanyasin.com

Commentaires


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page