top of page

Yengeç Dolunayı...Sevgili Arkadaşlarım,


18 Ocak 2022 saat 02.47’de 27 derece Yengeç Burcu’nda, Yengeç Dolunayı gerçekleşecek.

Ay Yengeç Burcu’nda güçlü olduğu bir yerleşimdedir. Bu yerleşimin yanı sıra Plüton’un da karşıtlığında gerçekleşen bu dolunayda, ülke halkı olarak bizim yaşamlarımızda farkında olmadığımız aydınlanmaları da deneyimlememize vesile olabilir.


Evimiz, ailemiz, kariyer ve hedeflerimiz konusunda gerilimli bir dolunay yaşayabileceğimizi söyleyebiliriz.


Yarıda bıraktığımız sorumluluklarımızı tamamlamak için önümüzdeki +14 günü değerlendirebiliriz.


Kendi sorumluluklarımız dışında ailemizin ya da sevdiklerimizin de ihtiyaçlarını karşılamak adına gökyüzü bizi olumlu yönde destekleyebilir.


Dolunay’ın kesinleşmesinden birkaç saat sonra aynı güne denk düşen Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi karmik ve kadersel bir döngüyü deneyimleyeceğimizin de işaretini veriyor bize.

Plüton da karmik bir döngü verirken, kaoslu olabilecek bir düzeni de beraberinde getirebilir.


Değerlerimizi sorgulamamıza sebebiyet verebilir. Ben, sen arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabilir ve bir anda bağımlılık oluşturduğumuz ilişkilerimizden kurtulmak isteyebiliriz.


Bu süreç içinde,

Dolunay anında yükselen yöneticisi olan Mars’ın, an haritasında 2. eve denk düşmesi kontrolsüz gelebilecek finansal zorlanmaları da beraberinde getirebilir.


  • Finansal gerçeklerimiz bir kez daha önem kazanabilir.

  • Market fiyatları, vergiler, akaryakıt ve beklemediğimiz yönde zamlar bir kez daha gündemimizde hızlıca yerini alabilir.

  • İşten çıkarılmalar yaşanabilir,

  • Hava kirliliği artabilir.

  • Salgın hastalıkta sıkıntı durumlar oluşabilir.

  • Toprak altındaki göstergelerin kadri kıymeti bilinebilir ve toprak altıyla ilgili çalışmalar gündemde yerini alabilir.

Merkür ve Venüs’ün Retro seyirlerinde ve 3. ev içinde yer alması eğitim konularında, seyahatlerde salgın hastalığın seyrinin korkutucu boyutlara gelmesi sebebiyle olası bazı sıkıntılı ve kısıtlamalı durumlarla karşılaşmamıza ve yöneticilerin yeni kararlar almak istemelerine de sebebiyet verebilir.


Neptün ve Mars arasında oluşan zorlayıcı enerjide çocuklarımızın bağışıklık sistemini güçlü tutmamız ve sağlıklarına ekstra olarak özen göstermemiz gerektiğini anlatabilir.


Ay’ın Procyon sabit yıldızı birlikteliği üzerine karşıt durumda olduğu Güneş’in Plüton ile kavuşum yaptığını unutmadan sert, acımasız ve hırslı bir ruha bürünmemeye özen gösterelim.


Başkalarının bizim adımıza sorumluluk almasını beklemememiz gereken bu süreçte kendimize güvenmeyi deneyimlemeli, esnek olmayı öğrenmeli ve yaşamın şartlarına inatla direnç göstermememiz gerektiğini unutmayalım.


Gökyüzü bu süreç içinde belki de 2020 yılından bu yana yapmak isteyip bir türlü karar vermediğimiz konuları bizlere tamamlamak için olanak verebilir.


İran Kraliyet yıldızlarından biri olan Fomalhaut sabit yıldızı ile birlikte ilerleyen Jüpiter bizlere sanatsal açıdan yetenek ve kabiliyetlerini sunabilir. Bu yıldızı kendi çıkarlarımız için kullanmadığımız taktirde bütün Kraliyet yıldızlarında olduğu gibi bizi güçlendirebilecek ödüllü bir enerjiyi de üzerimizde hissedebiliriz.


İçimizde biriktirdiklerimizi yazıya aktarmak, bilim kurgu alanında romanlar okumak filmler izlemek ve bu konudaki fikirlerimizi sevdiklerimizle konuşmak, tartışmak enerjiyi olumlu yönde dengelemek adına faydalı olabilir.


Ayrıca zamanımızı programlamak için çaba göstermeyi ihmal etmeyelim.


Etkileri iyicil olarak bilinen bu sabit yıldız birlikteliğinin ülkemiz topraklarına huzur, bereket ve sağlık getirmesi dileğiyle,


Şifa Olsun…Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Dolunay enerjisi ile ailemiz, kendi kariyerimiz, kendimize bıraktıklarımız ve başkalarına sunduklarımız arasında deneyimler yaşayabiliriz. Ailemizle ilgili beklemediğimiz krizli durumlara karşı tedbirli olarak onların desteğini beklediğimiz ama karşılığını bulmakta zorlanabileceğimiz durumlarda dürtüsel davranışlar göstermemeye özen gösterelim. Çalışma alanlarımızda değerlerimizi sorgulayabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Yaşamımızdaki otoriter figürlerle takıntılı ve krizli davranışlar içinde olursak hayatımıza kontrolümüz dışında kayıplar getirebiliriz. Gayrimenkul yatırımlarından yana da şanslı bir dönem içinde olabiliriz.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Dolunay enerjisi ile kısa seyahatlerimizde artış olurken bir yandan da yakın çevremizle yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Kendimizi hayatın içinde ifade ederken bazı zamanlarda esnek olmayı deneyimlemek, yaşamı akışına bırakmayı denemek zorunda kalabiliriz. Yakın çevremiz vesilesi ile istemediğimiz konularda fikir beyan etmek zorunda kalabilir ve değer verdiğimiz insanlarla ilgili şaşırtıcı gündemler içinde yer alabiliriz. Bu süreç içinde ilişkilerimizde fazlası ile dengeye ihtiyaç duyabiliriz. İfade şeklimizde aceleci değil temkinli olmayı ve esnemeyi denemek bizler için daha faydalı olabilir. Sosyal medya bağlantılı bir iş yapıyorsak şanslı ve bereketli bir dönem içinde de olabiliriz.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Dolunay enerjisi ile kendimize olan güvenimizi yeniden tazeleyebilir ve değer yargılarımızı sorgulayarak yaşamın içinde rahat akışta yer almak isteyebiliriz. Finansal kaynaklarımızda istediğimiz yönde rahatlama yakalayabilir ve kendimize ayırdıklarımızla ilgili değişimler yaşayabiliriz. Bu enerji içinde alma verme döngümüzü ve giderlerimizi gözden geçirerek önceliklerimizi belirlemek bizler için daha faydalı olabilir. Yeni bir beslenme düzenine geçmek, diyete başlamak ve detoks yaparak arınmak için de oldukça ideal bir zaman içinde olabiliriz.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Dolunay enerjisi ile kendimizi neyle değerlediğimizi kısıtladığımızı düşünmek, fark etmek isteyebilir, benim yaşamdaki dengim kim diye sorgulayabiliriz. Kendi kimliğimizi, ihtiyaçlarımızı ve farkındalıklarımızı bilmemiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Gökyüzü belki de bu süreç içinde bize hak ettiğimiz değeri bulduğumuz kişilerle beraber olmamızı işaret ediyor olabilir. Karşımızdaki kişilerden ve hayattan beklentilerimizi yüksek tutmamak bizler için daha faydalı olacaktır. Hayatımızı etkileyebilecek büyük kararlar almak ve kişisel harcamalarımızı arttırmak içinde çok doğru bir zaman içinde olmayabiliriz. Sağlığımıza ekstra olarak dikkat etmeyi ihmal etmeyelim.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar Dolunay enerjisiyle biraz daha kendi iç sesimize çekilmek ve yaşamın yoğun temposuna ara vererek biraz zihinsel olarak dinlenmek isteyebiliriz. Hayattaki aldığımız sorumluluklarla ilgili beklemediğimiz yönde sınavlarla karşılaşabiliriz. Haberci rüyalara açık bir zamanı deneyimleyebiliriz. İşleyen sisteme teslim olarak, verdikçe çoğaldığına inanarak ve paylaşmanın önemini fark ederek ilerlememiz gereken bir süreç içinde olabiliriz. İhmal ettiğimiz rutin sağlık kontrollerimizi gündeme alarak ruhsal ve zihinsel şifa enerjilerinden olumlu yönde sonuçlar almak içinde ideal bir zaman içinde olabiliriz. Kronik bir rahatsızlığımızın tetiklenebileceği bu dönemde içsel huzurumuzu korumak adına nefes, yoga ve meditasyon gibi çalışmaları deneyimlemek faydalı olabilir.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Dolunay enerjisiyle gelecek planlarımıza yönelirken, yaşamımızdaki umudumuzu yükseltebilecek şanslı bir dönemin başlangıcında olabiliriz. Gökyüzünün bizi olumlu yönde desteklediğini hissedebiliriz. Çevremizdeki kişilerin bizden yana olan beklentisinin yüksek olabileceği bir dönemi deneyimleyebilir ve umutlarımızı beklenti duyduğumuz insanlarla karşılayamadığımız bir süreçte olduğumuzu düşünebiliriz. Sosyal çevremizde farkındalıklar yaşarken çevremizde yeni bir düzende oluşturmak zorunda kalabileceğimiz ölçüsüz davranışlarla da karşılaşma ihtimalimiz yüksek olabilir. Yaşamımızda kontrollü ve planlı ilerlemek bizler için daha faydalı olabilir.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Dolunay enerjisiyle kariyer hayatımızda ve toplum önü statümüzde yeni farkındalıklar yaşayabiliriz. Yaşamdaki önem verdiğimiz gündemlerimiz ve önceliklerimiz değişebilir. Değişimle birlikte tamamlanmalar içinde de olabiliriz. Hak edişlerimizi beklediğimiz yönde alabiliriz. Geleceğe yönelik hedeflerimizi iyi belirlememiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. İş ve şehir değişikliği sebebi ile taşınma kararı gündemimizde olabilir.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Dolunay enerjisiyle yeni bir eğitime başlama kararı alabilir ve yaşam felsefemizi sorgulamak isteyebiliriz. Hayattaki katı kurallarımıza karşı esnemeyi ve karamsarlıktan uzaklaşmayı öğrenmemiz gereken bir süreci deneyimleyebiliriz. Gökyüzü kendimize olan güvenimizi yeniden kazanmamıza olanak sağlayabilecek fırsatlarını önümüze çıkarabilir. Yabancı dil öğrenmek içinde oldukça ideal bir zaman içinde olabiliriz. Spora başlamak ve kendi kişisel gelişimimize katkı sağlamak dolunay enerjisini olumlu yönde kullanmamıza olanak sağlayabilir.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Dolunay enerjisiyle finansal kazançlarımızda dengesizlikler oluşabilir ve ödemeyi unuttuğumuz plansız borçlarla karşılaşabiliriz. Bu süreç içinde maddi manevi kaynaklarımızı daha çok önemseyebiliriz. Ortak kazançlarımızda değişimler söz konusu olurken, yaşamımızla ilgili yeni aydınlanmalar yaşayabiliriz. Bu enerji içinde işimize yaramayan ve bize hizmet etmeyen her duygumuzdan arınmak, bağımlılıklarımızdan uzaklaşmak bizler için faydalı olabilir. Sağlığımıza ekstra dikkat etmeyi ihmal etmeyelim. Sevdiklerimize destek vermek zorunda kalabileceğimiz bir süreci de deneyimleyebiliriz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Dolunay enerjisinin üzerine karşıt burcumuzdan aldığımız etki ile birlikte ikili ilişkilerimizi dengeye getirebilmekle ve hak ettiğimizi düşündüğümüz değerlerimizle ilgili sıkıntılı durumları deneyimleyebiliriz. Kendimizi yeniden keşfetmek ve yeni aydınlanmalar yaşamak içinde gökyüzü bizleri olumlu yönde destekleyebilir. İş ortaklıklarımız ve ikili olan ilişkilerimiz daha çok bu süreç içinde gündemimizde yerini alabilir. Taşınma ve yer değişikliği yapmak gibi hayatımızı yeniden şekillendirmek isteyebileceğimiz bir dönemde olabiliriz. Bu enerjinin farkında olarak yeni kararlarımızı şubat ayının ilk haftasına kadar bekletmek bizler için daha doğru olabilir. İçsesimizde aradığımız soruların cevaplarına ulaşabileceğimiz ve başkalarından destek beklemeden ilerlememiz gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Dolunay enerjisiyle günlük rutinlerimizle, sağlığımızla, evcil hayvanlarımızla ya da yanımızda çalıştırdığımız kişilerle ilgili gündemler içinde olabiliriz. Çalışma arkadaşlarımızdan da beklediğimiz yönde olumlu desteği bulabilir ve paylaştığımız sorumluluklarımızda yeni rutinler oluşturabileceğimiz iyileştirici bir enerji içinde olabiliriz. Kronik olan bir rahatsızlığımız bu süreç içinde tekrar karşımıza çıkabilir. Spora başlamak ve yeni bir beslenme düzeni oluşturmak dolunay enerjilerini olumlu yönde kullanabilmemize imkân sağlayabilir. Hayvan barınaklarına bağış yapmak, teslimiyeti denemek ve hayat rutinlerimiz ile ilgili küçük notlar tutmak faydalı olabilir.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Dolunay enerjisi üzerine eklenen su elementinin de etkisiyle ekstra yönde şanslı olabilecek bereketli, huzurlu ve zihinsel şifa içeren bir zamanı deneyimleyebiliriz. Bekar olan sevgili Balık Burçlarının kapısını yeni bir aşk çalabilir. Yeni kararlar almak ve yeni başlangıçlara adım atmak için şubat ayının ilk haftasını beklemek bizler adına daha doğru olabilir. Ebeveyn olmak isteyen Balık burçlarını da gökyüzü + 14 günlük süreç içinde olumlu yönde destekleyebilir. Yaşamın keyif veren yanlarını deneyimlemek isteyebileceğimiz bu süreç içinde hayatımızdaki önceliklerimizi belirlemek bizler adına daha olumlu sonuçlarla karşılaşmamıza vesile olabilir.

Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page