top of page

YENGEÇ DOLUNAYI!

YILIN SON DOLUNAYI!
Sevgili Arkadaşlarım,30 Aralık 2020, saat: 06.28’de 8 derece Yengeç Burcu’nda Ay dolacak. Üzerimizdeki etkisi minimum 14 gün boyunca sürecek.


Dolunay temaları:

- Aile,

- Sorumluluklar,

- Güvenlik temaları,

- Geçmişi gelecekle kıyaslamak,

- Eski ile yeninin çatışması,

- Geçmiş korkuların bizi saklı tutması,

- Geçmiş korkular nedeniyle yaşanılan gelecek kaygısı,

- Neye ihtiyacım var? Neyle yetinebilirim?Yılın son günleri hep sancılı geçer. Işıklı, parıltılı, süslü, jingle’lı yılbaşı programları bittiğinde kendimizle baş başa kalır ve bütün bir yılın muhasebesini dökeriz kendimize. Kafamızın içinde mahkemeler kurar ve acımasızca cezalarla kınarız olan biteni… Umut ettiklerimiz farklıdır, yaşadıklarımız farklı…


Bu genelde hep böyle olur çünkü insan doğası gereği istemeye alışkınız. İstemek,

toplamak, biriktirmek, hafıza ve geçmiş anılarla ilgilenmek ne kadar insani duygular…


Bu dolunay da bize bu duyguları yeniden taşıyor. Her dolunayda gitmemiz gereken rota Güneş tarafıdır arkadaşlarım. Yani oğlak kutbuna doğru yelken alamadığımız müddetçe geçmişimize takılı kalacağız.


Sorumluluk, disiplin, yeni planlar yapmak ve enerjimizi geçmişteki yaptıklarımız/yapamadıklarımız üzerinde harcamaktansa yeni gelen senede neler yapacağımıza doğru harcamak en sağlıklı tercih olacak hepimiz için.


En çok etkiyi öncü burçlar alacak. Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç burçları hayatlarınızı toparlamanız, disipline etmeniz, azmetmeniz ya da bu süreçte ağırlığınızı koymanız gerekecek...


Akrep, Boğa, Kova ve Aslan burçları ise bu süreci daha disiplinli ve belki de diğer burçlara nazaran daha çok emek sarf ederek geçirmeniz gerekecek. Güvendiğiniz kurumlara, arkadaşlara, aile üyelerinize teslim olmanız işlerinizi kolaylaştıracak.


İkizler, Yay, Balık ve Başak burçları bu dolunayda yeni yıla yalnız girdiklerini düşünecekler. Aileden gelen destek kesilebilir ve kendi ayaklarınız üzerinde duracak proje, taşınma gibi sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Artık kendi hayatınızı ele almalı ve sağlam temeller üzerine inşa etmelisiniz.


Dolunay Haritasında Ay, Alhena ile; Güneş, Facies sabit yıldızı ile kavuşuyor.


Acımasız yargı ile kendi geleceğimizin önünü bir bir tıkamanın alışkın olduğumuz acımasız yaşamı idame ettirme isteğimizi gözler önüne seriyorlar. Acı aynı sevgi gibi alışkanlık haline getirdiğimiz bir duygu olabilir. Gelecek dediğimizde tertemiz bir sayfa hayal ederken onu hak etmediğimizi düşünerek kendimizi engelleyebiliriz.


Bunlar bizim kontrolümüzde iken bu duygulara sahip olmak bizim kontrolümüz dışında yaşadığımız olaylarla şekillenir. Sabit yıldızlar da bu kontrol dışı olayları açıklarlar.


Gökyüzü desteğe ihtiyacı olduğunu düşündüğün insanların yanında ol ve geleceğin hakkında başına gelen sebepler yüzünden kendini, sistemi, evreni kınama diyor. Her gecenin bir sabahı vardır dürtüsü ile ilerlememiz gerektiğini vurguluyor.


Dolunay anı: Venüs, Neptün Karesi:


Aşk ve ilişki yaşamınızda gerçeklerden kaçma eğilimi gösterebilirsiniz. İçsel muhakeme yapmadan karşı tarafı suçlayabilir ve kendinizi bir hayal dünyasına kaptırabilirsiniz. Size hizmet etmeyen bir ilişki sizi kösteklemeye mahkûmdur fakat bu durumu görmeniz için gereken sinyaller oldukça kafa karıştırıcı olabilir.


Gerçekleri görmek ya da işitmek istemekten kaçabileceğimize işaret eden bu yerleşim kendimize gizli dünyalar inşa edeceğimize işaret ediyor. Yeni olsun, yep yeni olsun… Artık eskiyi bana aratmasın duygularım gibi çığlıklar sarabilir benliğimizi…


Yapmamız gereken gerçekçi olmak ve bir başkasından değil yine kendimizden medet umarak yola çıkmak…
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comentarios


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page