top of page

Yengeç Burcu Erkeği...
Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Yengeç Burcu erkeği zor bir hayat planı ile bu jenerasyona doğmuş bireylerdir. Günümüz dünyasının erkek hegemonyasına ait olduğunu düşünerek baktığımızda yengeç erkeği hayatını kolayca idame ettirmek hususunda belirli zorluklar yaşar. Yengeç su burcu doğasına aittir.

Bir yengeç erkeği kolay kolay insanlara karşı hızlıca ısınamaz ve duygularını da hızlıca belli edemez. Candan, sıcak, samimi gözükmesine rağmen içte belirli duvarları vardır.


Siz ne kadar çok müdahale etseniz de o size mahremini, yuvasını, ailesini açmadığı müddetçe onun bu konudaki önemli hayat sınırlarını geçemezsiniz. Onun için aile, yuva ve mahrem konular çok kutsaldır. İyi bir ebeveyn olur, ev işleri ve ev giderleri ile ilgilenebilir fakat bir yengeç erkeğini kolayca yerinden kaldırıp dans etmeye ikna edemezsiniz.


Çağımızda her şey öncelik olarak erkekten beklenir fakat yengeç burcu erkeği beklenileni yapma konusunda diğer burçlara göre istikrarsızdır. Bir fırtına anında saklanmayı ve fırtına geçene kadar sabırla beklemeyi tercih edebilir. Onun müdahale ve çıkışları vardır fakat bu o kadar seyrek ve belirsiz olur ki bu tutum ve davranışı onunla ilişki kuran partnerlerini çıldırtabilir.


Ay hâkimiyetinde bir burç doğasına sahip olduğu için Yengeç erkeklerinin duyguları sanıldığı kadar sabit değildir. Aksine çok değişkendir. Fakat bunu kırmadan, dökmeden özenle yaşamak için mücadele eder. Pek tabi karşı taraf incinip alınmasın diye de onu kandırabilir, bazen söylemesi gereken önemli şeyleri söylememeyi tercih edebilir.


Yengeç erkeği için en baştaki öncelik onun kendi duygularını aktarabileceği alanları sunmak olacaktır. Bu bir sanat dalı, bir pasta kursu ya da iki kadeh rakı bile olabilir. Önemli olan sezgi diliyle ona yaklaşmak ve beklememeyi deneyimlemektir.


Kaçınılması Gereken Yönler: Yengeç erkeğinin güçsüz görünme korkularını ve pişman olacağı eylemlerden uzak durma tutumunu değiştirmesi gerekir. Yaşam inişli çıkışlıdır ve ne yaşanırsa her şey bizlerin ruhsal gelişimi içindir. Bazı konuları öncelik sıralamasına alıp gerektiği yerde adım atmayı tercih etmelidir.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Çevrenizdekilere karşı duyarlılığınızı ve onları sevindirecek modeller içerisinde yer alma tutumunuzu dengelemeyi öğrenmelisiniz. Aile kavramını vurgulayan etmenleri su üstüne çıkartmalısınız. İhtiyaçları karşılayan bir iş modelinde beslenme, barınma, bakım ve turizm alanlarında hızlıca başarılar elde edebilirsiniz.


Yükselen Burcunuz Yengeç ise: Gözleriniz birçok şey anlatırlar. Onları gizlemeden kendinizden emin bir tavır takındığınızda hayat önceliklerinizi başkalarına göre şekillendirmemiş olursunuz. Yaşam öncelikleriniz daha çok başkalarına hizmet, bakım ve ihtiyaç karşılama modeli üzerine kurulu olabilir. Dikkat etmeniz gereken tüm bunları yaparken alma verme dengesine önem göstermektir.


Ay Burcunuz Yengeç ise: Alıngan bir yapı ve kolayca kırılan, küsen bir yapınız olabilir. Anneniz ve sevdiğiniz kadın arasında gel-gitler verebilecek bir yerleşime sahip olduğunuzu unutmamalısınız. Duygularınızı ve ihtiyaç duyduğunuz doyumu sağlamak için görev ve sorumlulukları yerine getiren bir karakter anlayışına ihtiyaç duyabilirsiniz.


Sağlık Açısından: Hormonlar ve hormonlara bağlı salgı bezlerine hassasiyet göstermelisiniz. Yengeç Mide bölgesini sembolize eder. Midenizi korumalısınız ve psikolojik açıdan bağımlılıklara karşı uzak durmak, yeni olana açık olmak ve maziyi, geçmişi geçmişte bırakıp affediciliği ön plana taşımalısınız.


Yengeç Erkeğini Yanlış Tanımayın: Her yengeç erkeği evlenmek ve çocuk sahibi olmak istemez. Yengeç doğası aidiyet kurma üzerine kurulu olduğu için sevgisini ve sıcaklığını aktarabildiği ortama göre şekil almak isteyecektir. Eğer aile kavramı bir çocuk müjdesi ile güçlenecekse bu duruma sıcak bakmaya başlar. Öncelik her zaman o çocuğun maddi, manevi, psikolojik açıdan güçlü olabilecek bir zamanda doğması üzerine gelişir.


Yengeç Erkeğinin Gölge Tarafı: Ajitasyondan uzak durmayı başarmalıdır. Eskiye, maziye ve geçmişe karşı bağımlılıklar geliştirmekten uzak durmalıdır. Kolay bırakamamak, bağımlılıklar geliştirmek ve aidiyet kurduğu alanları terk etmekte zorlanmak bir yengeç erkeğini etkileyecektir. İçe dönmek ve duygularını içte saklamak, kızgınlığını ifade ederken bile karşı tarafın üzülmemesi için onu ondan daha çok düşünmek Yengeç erkeğinin gölge tarafı olarak yansıyacaktır.


Yengeç Erkeğinin duygusal hafızası çok güçlüdür. Yaşanmış olayların ne olduğunu unutabilir ama yaşadığı o anki duygularını asla unutmaz. Tarih, felsefe, antropoloji, arkeolojii psikoloji gibi alanlar bir yengeç erkeğini mutlu edecek olumlu sektörleri yansıtır. İhtiyaç duyduğunuz alanlar mazi, nostalji ve yaşanmışlıklardır. Çocukluğunuzdan beridir tanıdığınız, bildiğiniz, aşina olduğunuz kişiler sizin için güven ihtiyaçlarınızı destekleyen kişiler olacaktır. Anneniz ile aranızdaki iletişimi daha çok önemseyebilirsiniz ve duygularınız değişen ruh halinize göre şekillenecektir.


Yengeç Burcu Ünlülerimiz: Tom Cruise, Ata Demirer, Reha Muhtar, Harun Kolçak, Sylvester Stallone, Kafka, Tan Sağtürk, Josh Holloway
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page