top of page

YAZ AYLARINDA BİZİ NELER BEKLİYOR?


Güneş Yengeç Burcu’ndaGökyüzü bu dönem oldukça yoğun!


Yaz aylarına geçiş yapıyoruz. Güneş’in ışıkları Kuzey yarım küreye (Yengeç Dönencesine) dik şekilde gelmeye başlıyor 21 Haziran itibariyle. Yine aynı günün ileriki saatlerinde ise bir Güneş Tutulması yaşayacağız.


Tutulma ile ilgili ayrıca yayınlar hazırladım ve yazılarımı tamamladım.


Sizlerle paylaşacağım, takipte kalınız…


Astrolojide ingress haritalar kullanırız. Gezegenin bir burca giriş anı haritası bunlardan birine örnektir. Güneş’in yengeç burcuna ilk girdiği an bizler için önümüzdeki yaz aylarını nasıl geçireceğimizi de gösterir.
Bu an haritası yaz ayları öncesi yaşadığımız olayların yeniden tekerrür edebileceğini gösteren Merkür Retrosu ile selamlıyor arkadaşlarım. Üzgünüm fakat Astrolojik olarak Merkür hem ciğerleri, solunumu hem de virüsleri anlatıyor. Başka Astrolog görüşlerine göre Venüs’ün virüsleri gösterdiğini de söyleyebiliriz.


Giriş anı haritamızda hem Merkür hem de Venüs Retro konumda olacak. Yani yeniden tekrarlanabilecek büyük bir riskten bahsetmemiz gerekiyor.


Mars ise Neptün ile kavuşumda ki bu durum da yine belirsizliklerin yaratacağı kaosu üzerimizde hissedeceğimize işaret ediyor."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Ay, Güneş’e doğru gidiyor ve Tutulmaya hazırlanıyoruz. Yani giriş anındaki Ay’ın Balzamik, kapanan fazda olması olmadık, beklenmedik konuların tekrar başımıza gelebileceğini yine özetliyor…


Güneş ise tam bu anda out of bonds yani sınır dışına taşmış durumda. Bu konumda yöneticilerin, sistemin zararlı çalışabileceğini söyleyebiliriz.


Ay ile Mars arasındaki exact kare açı ise bizlere yaz aylarını mücadele ile geçireceğimizi söylüyor. Daha önce de belirttiğim gibi istifalar artabilir. Görevi terk etmeler, kısa seyahatlerle yaşanacak tehlikeler ve sınır ülkeleri ile aramızdaki ilişkiler ön plana taşınacak diyebiliriz.


İkizler sınırlar demektir. Sınır ülkelerini anlatır ve Ay yine dünya astrolojisinde halkı gösterir.


Halkın askeri müdahalelerle, sınırlanmalarla karşılaşmasını da gösteriyor diyebiliriz. Belki bir isyan, bir baş kaldırı ve zorluklarla mücadele konusunda umutsuzlukların oluşması söz konusu olabilir.

Mars ve Neptün kavuşumu ülke haritamızda 10. Ev yerleşiminde.


Ülke ve yöneticilerin yanlış müdahaleleri ile karşılaşma potansiyelimiz olduğunu bilmeliyiz. Bu yerleşim halkı gösteren Ay ile kare açıda olduğu için yönetimin belirlediği kurallara uymayan halk ile gerilimin yaşanacağını vurguluyor.


Özellikle Turizm sektörü dikkat çekici. Yeni dönem için kurallar sertifikasyon sürecine dayalı ilerleyecek fakat Venüs’ün 12. Ev ikizler ve retro konumu bu sertifikasyon sürecine uymayan işletmelerle sorunlar yaşayacağımızı anlatıyor. Birçok işletme mühürlenebilir ve tedbirsizlik nedeniyle ünlü iş insanlarının gözaltına alınmalarına şahit olabiliriz.


Tüme baktığımızda olumsuzlukların kadersel olduğunu söyleyebiliriz.

Yani değiştiremeyeceklerimizle karşı karşıya kalacağız fakat bizim de seçim hakkımız var. Bu enerjileri nasıl yaşayacağımızı, vicdanımızı hangi yönde kullanabileceğimizi biz belirleyebiliriz. Elementsel olarak uyumlu yerleşimler söz konusu olduğu için ülke anlamında olumlu yaptırımları ve zamanında müdahalelerle önlemler alabilmeyi başarabiliriz.

Birlik olmaya devam…Hepimize Şifa Olsun...Sevgiyle…KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA MemberDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page