top of page

Ay Tutulması...

Sevgili Arkadaşlarım,


26 Mayıs 2021 İstanbul koordinatlarına göre saat 14.13 itibariyle Yay Burcu’nda bir Kanlı Ay Tutulması yaşayacağız.

 • Etkisi min. 6 ay yani diğer Ay tutulmasına kadar devam edecek.

Süper Tam Kanlı Ay Tutulması 26 Mayıs 2021 – Amerika kıtası, Avusturalya, Endonezya, Japonya, Rusya’nın doğusu.

 • Tutulma sırasında Ay'ın tuttuğu kırmızımsı-turuncu ışıltı nedeniyle, tam ay tutulmalarına bazen Kanlı Aylar da denir.

 • Tutulma gününde Dolunay Dünya'ya en yakın olacak, bu yüzden gökyüzünde daha büyük görünebilir ve onu Kanlı Süper Ay tutulması haline getirebilir.

Tutulma en çok Yay, İkizler, Koç ve Terazi Burçlarını etkileyecek. Bu burçlarda gezegenlerimiz varsa o gezegen konuları üzerinden etkiler alacağız. Sevdiklerimizle iş birlikleri yapmak zorunda kalacağız. İnsanların bize olan güvenlerini ve saygıyı arttırmak için bu 6 ayı kullanacağız. Bunun için kararlar alabilir, eğitimlere başlayabilir, kendimizi uzun soluklu çalışmalarla yeni deneyimler elde ederken bulabiliriz.


Aslan, Kova, Boğa ve Akrep Burçları bu tutulmada pratik olmak için çaba gösterebilirler. Özellikle yeni girişimler, maddi konularda yeni yatırımlar, ev ya da araba alarak paramızı korumak için çaba gösterebiliriz. Hayatımızı özellikle maddi konularda hızlandıracak kararlar alarak geçirmeye niyetlenebiliriz.


Balık, Başak, Yengeç ve Oğlak Burçları içinse aşk konusu daha ağır basacak. İleriye yönelik attığımız adımların sadece kendi kararlarımızla olması için çaba göstereceğiz. Kimsenin buyruğu, emri altında kalmadan bir gelecek çizmek isteyebiliriz fakat bu tutulma bizi bu konularda özellikle hırslı ve bencil insanlar çevremizde varsa o kişiler nedeniyle yorabilir. Önümüzdeki 6 ayı iyi değerlendirmemiz gerekecek.


Bu tutulmada Yay burcunun ağırlığını hissedeceğiz. Seyahat etmek, yeni olanı deneyimlemek, akademik tahsil yapmak, tatil yapmak, özgürlük için savaşmak, doğru bildiklerimizi savunmak gibi konular önümüzdeki 6 ay boyunca ağırlık kazanıyor.

Tutulma, Güney Düğüm (GAD) tarafında gerçekleştiği için zorlu ve yorucu geçireceğiz. Alaşağı olma, gözden düşme, savunduğumuz fikirlerin ve düşüncelerin bizi mutlu etmemesi durumu ile karşılaşacağız.
 • Tutulmada, Mars Plüton karşıtlığı devrede olacak. Terör, savaş atmosferi, askeri çekişmeler yaşayabilmemiz olası.

Tutulma derecesine, Venüs (Başak) karesi 26 Temmuz 2021 itibari ile gerçekleşecek.

 • İlişkilerle ilgili karar, yaptırımlar, seçim aşamaları, ekonomik prosedürler, banka, kredi ve faizlerle ilgili yaptırımların görülebileceği zamanları tetikleyebilir.

Tutulma derecesine, Mars (Başak) karesi 7 Ağustos 2021 itibari ile gerçekleşecek.

 • Sağlık ve savunma sanayi ile ilgili yaptırımlar, iş ve işçi hakları, sendikalar, protestolar, işten çıkarılma yasa ve prosedürlerinin uygulanacağı zamanlar olabilir.

Tutulma derecesine, Satürn (Kova, Retro) karesi 6 Ekim 2021 haftası ile gerçekleşecek.

 • Devletlerle ilgili yaptırımlar, bina ve inşa süreçleri, kanun, kurum ve kurallarla ilgili prosedürlerin değişimi, yönetimle ilgili kararlarda yenilemeler (retro) gerçekleşebilir.
Tutulma 121 No’lu saros serisine ait.


16 May 2003 yılında aynı tutulma gerçekleşmiş.

 • 14 Temmuz 2003 ABD Hükümeti, üzerinde UFO teorileri de üretilmiş olan "51. Bölge’nin” varlığını kabul etti.

 • 07 Ekim 2003 Sinema oyuncusu Arnold Schwarzenegger, Kaliforniya valisi seçildi.

 • 20 Kasım 2003 El Kaide bağlantılı teröristler İstanbul Levent'teki HSBC Bankası genel müdürlüğü ve Beyoğlu’ndaki İngiliz Konsolosluğu'na bombalı saldırı düzenledi. 30 kişi ölü, 400'den fazla kişi yaralandı.


04 Mayıs 1985 yılında aynı tutulma gerçekleşmiş.

 • 04 Mayıs 1985 Paravan şirketler ve hayali ihracat yapılmıştır.

 • 27 Mayıs 1985 Papa Jean Paul suikastı davasında Mehmet Ali Ağca, "ben Hz. İsa'yım, Tanrı'nın oğluyum" dedi.

 • 29 Mayıs 1985 İstanbul Boğazı'nda ikinci boğaz köprüsünün (Fatih Sultan Mehmed) temeli atıldı.

 • 1 Eylül 1985 Amerikalı deniz bilimci Robert Ballard ve ekibi RMS Titanic’in enkazını Atlas Okyanusu’nun 4000 metre derinliğinde iki parça halinde buldu.

 • 14 Kasım 1985 Rahşan Ecevit tarafından Demokratik Sol Parti (DSP) kuruldu.


24 Nisan 1967

 • 15 Nisan 1967 New York ve San Francisco'da yaklaşık 200 bin kişi, Vietnam Savaşı'nı protesto etti.

 • 24 Haziran 1967 İstanbul'da üniversite öğrencileri, Amerika Birleşik Devletleri 6.Filosunun ziyaretini protesto etti.

 • 8 Ekim 1967 Che Guevara ve adamları Bolivya'da ölü ele geçirildi.

Tutulma enerjisi Anuradha Nakshatrası (Satürn) ile birleşiyor. (3.Pada: Venüs)


Bu nakshatra zorluklarla başa çıkabilme gücü ve mücadelesi verir. Belirli konulardaki yaptırımlara dayanıklılıkla ve metanetle ilgilidir. Diş ve diş eti rahatsızlıklarının görülebileceği, dişleri gıcırdatma, sıkma gibi problemlerle karşılaşabileceğimiz bir zamana gireceğiz.

Anuradha insanları bir araya getirebilme potansiyeli verir. Danışmanlıklar, arabuluculuklarla ilgili etkileri anlatır. Ama yöneticisi Satürn’dür yani dayanıklılık, metanet, kurum ve kuruluşlar, yaptırımlar gibi durumları önümüzdeki 6 ay boyunca üzerimizde hissedebiliriz.Anuradha’nın sembolü dişi geyiktir.

· Dişi geyik sembolü taşımak, kolyesini çizmek iyi gelecektir.

· Geçitleri kullanabilirsiniz. Kapılar, geçitler, taklar gibi etkiler de önemlidir.

· Önümüzdeki 6 aylık süreçte kapı gibi her gün geçtiğimiz alanları içimizden geldiği gibi süslemek ve niyetlenmek de aynı etkiyi yaratacaktır.
Ülke Haritamız üzerinde


Tutulma ülkemizin 6. Evinde gerçekleşiyor. An haritasında Mars’ın Plüton ile 2/8 aksında karşıtlığa ilerlediğini de görüyoruz.


Sağlık, iş ve işçi kurumları, sendikalar ön planda ve bu konularda maddi yaptırımlar, banka, kredi ve faizlerle ilgili kararlar, icra kurulları ile ilgili zorluk ve sorunlar ülkemizin minimum 6 aylık konuları arasında olacak demek.


12. evdeki İkizler yoğunluğu; özellikle yayıncılıkta özelleşme, televizyon kanallarının kapanması, el değiştirmesi ve özel yayıncılığın yükselmesi Exxen, Gain, Netflix gibi platformlarda yeni projeler görmek ve devlet tarafından yeni yaptırımlar ile karşılaşmak olası olacak.

Özellikle tarım ve çiftçilik konularında yenilikleri, teknolojinin tarım ve zirai işlerde yenilikçi anlayış ile uygulanmasını gözlemleyeceğiz. Fakat bu değişim kolay olmayacak. Çünkü şimdiden elektrikli araba kullanıcılarının yeniden benzinli araçlara geçişlerinde artışlar olmaya başladı bile…


İşsizlik sigortası, sosyal sigorta hizmetlerinde tamamlanmalar söz konusu olabilir. Ve salgının getirdiği yan sorunlarla ilgili mücadeleli bir yıl geçireceğiz.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Hayatımızla ilgili önemli kararlar alacağımız uzun bir süreç bizleri bekliyor. Yaşamımıza dair gitmek istediğimi yönleri keşfedebileceğimiz, bakış açımızın değişebileceği bir süreç olabilir. Yeni, sil baştan bir düzen oluşturma yönünde adımlar atabiliriz. İlerlemek istediğimiz kavramlar için yatırımlara, yaptırım alanlarına girebiliriz. Eğitim, öğretim, yolculuk, seyahat, hukuksal konular ön planımızda olabilir. Hayatımızdan çıkarmamız gereken veya tamamlanması gereken konular olabilir. Alacağımız kararlarda yakın çevremizin desteğini hissedebileceğimiz gibi, yine yakınlarımızı da düşünerek bazı kararları alma gerekliliği bu tutulmadaki deneyim alanımız olabilir.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Maddi konular, finansal kaynaklarımız üzerinde yeni deneyim alanları yaşayabiliriz. Gelirlerimizi arttırabilme yönünde adımlar atmayı tercih ederken risk almamak önem taşıyabilir. Kredi, borç, ödeme vs. gibi kavramlarda karşımıza çıkabilecek sıkıntılar, kayıplar söz konusu olabilir. İkili ilişkiler, ortaklıkları ilgilendiren konularda kararlar verirken de temkinli ilerlemek bizlere fayda sağlayacaktır. Ortak gelir kaynakları, miras, hak hukuk alanlarında yeni yaptırımlar, değişimler gündemimize gelebilir. Kendimizden önce başkalarının önceliklerini değerlendirmek önem taşıyabilir. Yavaş ve sağlam ilerlemek kendimizi güvende hissetmemize vesile olabilir.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler İkili ilişkiler, evlilik, ortaklık gibi konularda fikir ayrılıkları yaşayabileceğimiz bir süreç olabilir. Karşımıza çıkacak kavramlarda, öncelikle kendimize sormamız gereken sorular olmalı.” Bu konu benim için önemli mi? Bu kişi, bu durum benim dengim mi?” Yersiz sürtüşmelerden kaçınmalıyız. Kendimiz için çok da önem taşımayan bir durum için karşımıza birilerini almanın gereksiz olduğunu fark edebiliriz. Fikir ve düşüncelerimizin adım ve eylemlerimize yansıyacağı bir dönemdeyiz. Kadersel bir yolda ilerlediğimizin bilincinde olmalıyız. Zihnimizin aktif olacağı, kendimiz ve hayatımız adına önemli kararlar alacağımız bu süreci olumlu inşa edebilmek için olumlu düşünmek, tedbirli hareket etmek fayda sağlayacaktır.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Günlük rutinlerimizi, çalışma ortamımızı ilgilendiren konularda önemli deneyimler yaşayabiliriz. Kendi içimize dönerek geçmişi ve geleceğimizi değerlendirmeye alabiliriz. Varlık ve kazanç olarak ben nelere sahibim, üzerine neler ekleyebilirim? Sorularının üzerine giderek geleceğimizi şekillendirmek adına düşünebiliriz. Kadın figürlerinin günlük yaşantımız içine dahil olabileceği, sorumlulukları birlikte paylaşacağımız biz süreç geçirebiliriz. Ailevi sorumlulukları daha fazla alacağımız bir dönem olabilir. Çalışma koşullarımız yoğun olabilir, iş yükümüz artabilir bu da bizi hem bedenen hem de ruhen yorabilir. Ancak bilmemiz gereken şu ki, bu alanlarda bereketleneceğiz. Elimizdeki işleri daha pratik bir şekilde tamamlayabilmenin yolunu bulabilmek, kendimize de zaman yaratabilmemize fayda sağlayacaktır.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar Aşk, ilişkiler, keyif aldığımız alanlarda önemli yeni deneyim alanları yaşayabiliriz. Keyif, haz, tutku hissettiğimiz alanlara yönelmek isteyebiliriz. Yeteneklerimizi, yaratıcılığımızı ortaya koyma arzusu artabilir. Biz mutlu hissetmeye daha fazla odaklıyken, kadın otorite figürlerinin üzerimizde baskısını hissedebiliriz. Keyif alanlarımıza müdahale edilebilir, bu durum keyfimizi kaçırabilir. Maddi konularda kararlar almamız gereken ve bizi biraz yorabilecek bir dönem geçirebiliriz. Alım-satım konuları gündemimize gelebilir. Yatırımlar yapmayı düşünebiliriz ancak risk almaya eğilimli olabileceğimiz bu süreçte temkinli ilerlemek önem taşıyabilir.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Hayatımıza dengeyi çekmek için uğraşacağımız bir süreç bizleri bekliyor. Aile, yuva, ev alanları yaşamımızda ön plana çıkabilir. Ev ve iş arasındaki dengeyi kurmamız gerekebilir. Bu alanda bazen fedakarca davranabiliriz ve bu iyi hissettirmeyebilir. Kendimizi daha rahat hissedebilmek için bir başkasının desteğini kabul etmeyi, yeri geldiğinde sorumluluklarımızı teslim edebilmeyi deneyimleyebiliriz. Ailenin kutsallığı ve mahremiyetini önemseyerek ilerlemek kendimizi daha iyi ve mutlu hissetmemizi sağlayabilir. İş kariyer hayatımız ve evimiz arasında olduğu kadar, kendi iç dünyamızda hissettiklerimiz ile dışa yansıttıklarımız arasında da dengeyi bulabilmek önemli olacak gibi görünüyor.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Yeni kararlar, yeni anlaşmalar, yeni teklifler gündemimizde olabilir. Yaşamımızda yeni başlangıçlar yapabilmek adına destekleneceğimiz bir süreç geçirebiliriz. Zorlandığımız, üzerimize yük olan her ne konu varsa rahat bir nefes almamızı sağlayacak önemli fırsat ve şanslarla karşılaşabiliriz. Özellikle maddi konularla ilgili yakın çevremizden yardım, destek alabiliriz. Hayatımızda sonlanması gereken kavramlar yolumuzdan ayrılırken, o boşluğu dolduracak yepyeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Yeni bir şeylerin başlangıcı için, önce tamamlanması gereken durumları deneyimleyebiliriz. Bitmesi gereken konulara izin vermek, değişime direnmemek, geçmişi geride bırakabilmek önümüzdeki 6 aylık süreç için hayatımıza çok olumlu bir etki taşıyabilir.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Maddi konularla ilgili bizi biraz yoracak bir süreç geçirebiliriz. Gelir gider dengemizi kurmamız gereken ve tedbirli ilerlememiz gereken bir dönem olabilir. Bu alanda birilerine fazla güvenmemek, risk almamak önem taşıyabilir. Sayfayı kapamış olduğumuz bir konunun tekrar karşımıza çıkması ve keyfimizi kaçırması söz konusu olabilir. Geride bırakmak istediğimiz ancak yolumuzun sürekli kesişeceği eski mevzular iyi hissettirmeyebilir. Aldığımız kararlara saygı duyulmuyor olduğunu düşünebiliriz. Finansal kaynaklarımızdan yana bazı sıkıntılar gündemimize gelse bile, tedbirli adımlar atmayı tercih ettiğimiz sürece daha olumlu ilerleyebiliriz.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Burcumuzda gerçekleşen tutulma dönemi! Hayatımızla ilgili önemli kararların gündemimizde olacağı bir süreç geçirebiliriz. İkili ilişkiler en net noktamız olabilir. Kendimiz ve diğerleri arasında denge kurmaya çalışacağımız, başkalarını düşünürken bazen kendimizi unuttuğumuz durumlar yaşayabiliriz. Burada farkına varmamız gereken; herkesin ihtiyaçlarına destek vermekten çıkıp, bize bağlı olan tutumlarını değiştirebilmek. Ancak bu şekilde kendimize dönmeyi başarabileceğimizi fark edeceğiz ve kendimizi daha iyi hissedeceğiz. Mahremimize aldığımız kişileri de iyi seçebilmek önem taşıyabilir. Birlikte evimizi paylaştığımız kişilerle dahi aniden düşman kesilme durumumuz söz konusu olabileceği gibi düşmanımızın dostumuz olması da deneyim alanımız olabilir.


Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Yaşamamızda gerçekleştirmek istediğimiz ne varsa, bunun için başarıyı kendimize çekebileceğimiz bir sürece ilerliyoruz. Bu noktada içimizde geçmişimize, geleceğimize odaklanarak yapacağımız değerlendirmeler önem taşıyabilir. Bizi egosal anlamda ne aşağıya çekiyor bunun farkına varmamız gereken bir dönem olabilir. Edineceğimiz farkındalıklar neticesinde vereceğimiz kararlar daha sağlam bir şekilde ilerlememize vesile olabilir. Kaybetme korkusunu aşarak, artık yaşamımıza iyi gelmeyen kavramları sonlandırmak ruhsal olarak bizi güçlendirebilir. Bu hayatımızın her alanını kapsayabilir. İç gözlemimizin, önümüzdeki süreci etkileyecek kadersel bir etkide olduğunu da bilmeliyiz.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Hayatımızın oto kontrolünü elimize aldığımızı hissedeceğimiz bir zamana geçiş yapıyoruz. Sosyal çevremiz ön plana çıkabilir, yeni insanlar tanıyabilir, yeni çevrelere girebiliriz. Hedeflerimiz, amaçlarımıza ilerlerken daha rahat bir akış içinde olabiliriz. Yeni projeler, sosyal girişimler, yaratıcılık gerektiren işlerde destekleneceğimiz bir Tutulma dönemi olabilir. Bu süreçte karşılaşabileceğimiz fırsat ve desteklerin direk eylem olarak karşımıza çıkması mümkün. Gölge yanını ele alırsak, arkadaş çevremizle aramızda yaşanabilecek gerginlikler, sonlanmalar söz konusu olabilir. Bu süreçte dostluklarımız, çevremizle olan aramızdaki bağlar daha fazla önem taşıyabilir. Bu alanda alma verme dengesini kurabildiğimiz müddetçe oldukça keyifli bir dönem olabilir.


Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Aldanma, aldatılma, hayal kırıklığı yaşayabileceğimiz tatsız konular gündemimize gelebilir. Sevdiğimiz insanlar tarafından yaralanabiliriz. Kendimizi ön plana çıkarmak, başarı sahibi olmak takdir görmek gibi arzularımız varken, hak ettiğimiz takdirin başkalarına gidiyor oluşu keyfimizi kaçırabilir. Önemli farkındalıklar, yüzleşmeler ile karşı karşıya kalabiliriz. Buradaki deneyim alanımız aslında bir başkasıyla kendimizi kıyaslamamak, tüm tatsız hissettiren durumlara rağmen duygusal dürtülerimiz ile hızlı kararlar almamak olabilir. Beklentilerimizi minimumda geçirmemiz gereken bir süreç geçirebilirsek hayal kırıklıklarına o kadar uzak oluruz. Başkalarının fikrini, yaklaşımını ön plana almadan, kendimizi ve fikirlerimizi ortaya koyabilmek hem kendimizi güçlü hissetmemize hem de desteklenmemize vesile olabilir. Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page