top of page

Venüs Yay Burcu'nda...Sevgili Arkadaşlarım,


Mutluluğu, parayı, aşkı ve seçimlerimizi gösteren neyi sevip neyi sevmediğimizi anlatan, dünyevi hazlarımızın gezegeni Venüs, 7 Ekim saat 14.20’de Yay Burcu’na geçiş yaparak 5 Kasım 13.42’ye kadar adeta tatile çıkıp sosyal bir kelebek olma yolunda ilerliyor olacak. Venüs; su elementinden, ateş elementinde geçiş yapıyor olacak.


Bu süreç içinde;

 • İkili ve sosyal ilişkilerimizde daha iyicil bir atmosfer altında olabiliriz.

 • Bizlere sosyal çevrelerimizle birlikte olmak keyif verebilir.

 • Dünyayı toz pembe görebilir,

 • Ruhen ilişkilerimizden yana özgürleşmek isteyebiliriz.

 • İlişkilerimizde sıkıntıya fazla gelmek istemeyebiliriz.

 • Aşırı sahiplenme duygusu, bizi bu süreç içinde rahatsız edebilir.

 • Sürekli gezelim, tozalım, yeni yerler keşfedelim gibi ilişkilere çekilebiliriz.

 • Heyecan ve macera arayışında olabiliriz.

 • Zaman zaman da tutarsız davranışlar içine çekilme ihtimalimiz de yüksek olabilir.

 • Finansal anlamda da yeni yatırım fırsatları karşımıza çıkabilir.

 • Aşırı risk altına girmeye de yatkın olabiliriz.

Merkür’ün, Retro hareketinin 19 Ekim tarihine kadar etkili olduğunu hatırlayalım ve yeni yatırım fırsatları için acele kararlar vermeden önce değerlendirmeye almak daha olumlu olabilir.


7-14 Ekim tarihleri arasında önümüze finansal anlamda getirisi olabilecek yeni yatırım fırsatları çıkabilir, iyicil yönde iş birliktelikleri ve ikili ilişkilerimizden yana huzurlu bir enerji altında olabiliriz.


Olumsuz olarak etrafımızda;

 • İkili ilişkilerimizde kafa karışıklığı yaşanabilir ve “bu ilişki bana layık mı?” diye kendimizi sorgulayabiliriz.

 • Flörtöz bir ruh haline geçiş yapanları da gözlemleyebiliriz.


 • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

 • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken yurtdışı bağlantılı konular, yüksek öğretim ve sosyal medya gibi alanlarda önümüze aniden gelişen ve değerlendirmek isteyebileceğimiz fırsatlar çıkabilir. Yaşama karşı pozitif, sevgi dolu ve iyimser bir ruh haline geçiş yapabiliriz. Hukuksal olarak beklediğimiz bir davamız var ise bu dönemin enerjisi ile beklediğimiz yönde olumlu sonucu alabiliriz. Farklı kültürlerden bir aşk bekar Koçların kapısını çalabilir. Kariyerimizle ilgili alanlarda beklediğimiz yönde olumlu etkiler alabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğiniz enerjiyi kendinizi yeni bir seyahate çıkmak içiz izin verip ödüllendirerek, hiç gitmediğiniz ve çok istediğiniz bir yere tatil programı yaparak ya da partnerinizle birlikte sanatsal aktiviteleri tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.

Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken finansal anlamda olumlu gelişmeler yaşayabilir ve ortak gelirler alanımızda yeni fırsatlar yakalayabiliriz. Başvurusunu yaptığımız bir banka kredisi sürecimiz bu dönemde istediğimiz gibi şekillenebilir ve rahat bir nefes alabiliriz. Ödemek zorunda olduğumuz bir borcumuz var ise kolaylıkla ödeyebilir, yeniden yapılandırmaya gidebilir ya da almayı beklediğimiz bir paramız bu dönemde rahat akışta elimize ulaşabilir. Sağlığımıza da ekstra dikkat etmeli ve kendimizin yeni bir beslenme alışkanlığa geçmesi gerektiğini fark edebiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjiyi güzel bir kredi kartlığı kullanarak basitçe Venüs semboliğini çalıştırabilir ve olumlu yönde gelir ve giderlerimizi dengelemeyi deneyebiliriz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken ikili ilişkilerimizde ya da iş ortağımızla huzurlu ve dengeli bir atmosfer altında olabiliriz. Özellikle bekar olan İkizler bu dönemin enerjisi ile var olan ilişkinizi ciddiyete taşıyabilir ve evlenme kararı alabilirsiniz. Yeni bir iş ortaklığı teklifi kapımızı çalabilir. Bu dönemde al-ver yasasını dengelemek ilişkilerimizde güçlenmemize vesile olabilir. İkili ilişkilerimizde var olan bir problemimiz var ise bu dönemin enerjileri ile pozitif yönde sonucu ulaştırabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjiyi herhangi bir aktiviteye tek başımıza değil sevdiklerimizi dahil edebilir, yine evlilik sözleşmesi, imzalar ve anlaşmalarda Venüs semboliğini basitçe kullanarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken sağlıkla ilgili yaşadığımız bir sıkıntı var ise bu dönemin enerji ile olumlu yönde sevindirici gelişmeler yaşayabilir, günlük rutin işlerimizde yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. İş konusunda kendimize yeni hedefler belirlemek isteyebiliriz. Günlük rutin işlerimizde ve iş yerlerimizde kendimizi ruhen daha verimli ve özgür hissedebiliriz. Ayrıca bu dönem bol sıvı tüketmeye de özen gösterim, bel ve böbrek bölgemize de ekstra dikkat edelim.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjiyi çalışma ortamlarımızda minik biblolar, heykeller kullanarak yaşadığımız ortamı taze çiçeklerle süsleyerek, günlük rutin işlerimizi yaparken müzik dinleyerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken bekar olan Aslanların partnerleriyle olan aşk hayatları renklenebilir. Çocukları olan sevgili Aslanlarda bu süreç içinde aralarındaki bağı güçlendirebilir ve çocuklarının hayatlarına iz bırakan dokunuşlar yaratacak fırsatlarla karşılaşabilirler. Çocuklarımızla olan ikili ilişkilerimizi olumlu yönde destekleyen bir dönem içinde olabiliriz. Yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek isteyebiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjiyi çocuklarımıza ufak ama onları mutlu edebilecek hediyeler alarak, sanatsal becerilerimizi ortaya çıkarmak için konsere, tiyatroya gitmeyi tercih ederek, eğer ki çocuklarımız ile aramızda olumsuz problemli durumlar var ise bu dönemin atmosferi altında kurban kesebilir, onlar adına hayırlar işleyerek olumlu yönde şifalanmayı deneyebiliriz.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken evimiz ve yuvamızla ilgili güzel gelişmeler yaşayabiliriz. Yeni bir ev almak için kolları sıvayabilir ya da evimizde tadilat yaparak yaşadığımız yerleri güzelleştirmek isteyebiliriz. Ailemizdeki kadın figürlerden beklediğimiz olumlu desteği de bu süreç içinde alabiliriz. Sevdiklerimizle birlikte özgürce rahat akışta mutluluğu yakalayabilir ve ailemize sıkı sıkıya bağlanabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjide evimizde sanatsal objeler bulundurabilir, mutfağımızda hoş kokular yayan güzel tatlılar pişirebilir ve aynı zamanda Venüs kedi demektir bu süreçte kendimize sokakta yaşayan kimsesiz bir sevimli dostu arkadaş edinerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken yakın çevre ilişkilerimizde yeni gündemler içinde olabilir ve kendimizi ruhsal olarak huzurlu hissedebiliriz. Yeni iş birlikleri ve seyahatler bu dönem içinde bolca gündemimizde olabilir. Hoş sohbet içinde olduğumuz arkadaşlarımızla bolca kısa kısa yolculuklara çıkabiliriz. Yakın çevrenizden bir arkadaşınızla olan ilişkiniz aşka dönüşebilir. Kendimizi rahat akışta ifade edebileceğimiz bir zamanı yaşayabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjide, seyahat ederken sıkça mola verip yemek yiyebilir yanınızda bolca abur cubur bulundurarak moralinizi yüksek tutabilir ve evinizde şöyle güzel bir kek pişirerek komşularınıza dağıtırken mis gibi kokusunu apartmana yayarak basitçe Venüs semboliğini çalıştırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken finansal açıdan maddi ve manevi Venüs’ün yayacağı ışığını derinden hissedebiliriz. Rahat bir nefes alabileceğimiz bu süreçte dünyevi zevklerimiz için gereksiz borçlanmalardan da uzak durmayı ihmal etmeyelim. Kendimizi geleceğimiz adına plan ve projelere yönelirken bulabiliriz. Yaratıcılığımız ve sanatsal yönlerimizi bu süreç içinde kazanç kapısına çevirebileceğimiz ideal bir dönemde olabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjide paramızı mutfakta saklı tutabilir, aynı zamanda Venüs’ün banka anlamı taşıdığını da hatırlayarak paramızın bir kısmını bankada da tutabilir ve çalışırken ya da kazanç sağladığımız ortamlarda müzik dinleyerek, şarkı söyleyerek basitçe Venüs semboliğini çalıştırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken kendi burcunuzda yaşayacaksınız. Yeni iş fırsatları yakalayabilir ve kendimizi toplum önünde rahatlıkla özgürce ifade edebiliriz. Dış görünüşümüzde ufak dokunuşlarla değişiklik yapmak isteyebiliriz. Bekar olan sevgili Yaylar bu enerji altında aşktan yana da şanslı olabilirler. Geçmişte bıraktığımız bir ilişkimiz tekrar gündemimize gelebilir.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjide bu yerleşim içimizde sanata yatkınlık verebilir. Venüs, müzik, resim, sanat demektir ve bu dönemde batik boyalı kıyafetler tercih edebilir ya da hulahop çevirerek basitçe Venüs semboliğini çalıştırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken iç sesimize yönelebilir ve ruhsal olarak pozitif bir enerji altına girebiliriz. Bizler için gizli düşmanlıklara açık bir dönemde olabiliriz. Çevremizdeki kadın figürlerle olan ilişkimize ve iletişimimize ekstra dikkat edelim. Platonik bir aşk bir anda gerçeğe dönüşebilir. Gizli saklı yaşanan aşklarda bu dönemin enerjileri altında açığa çıkabilir. Modumuz “onu uzaktan sevmek, aşkların en güzeli” şeklinde olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjide daha çok sosyalleşmeyi tercih edebilir, bağışlar yapabilir özellikle kız çocuklarının okuması yönünde destek veren kurum ve kuruluşları tercih edip gönüllü yardım ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken sosyal çevremizde adeta ışık gibi parlayabilir ve çevremiz vesilesi ile yeni yatırım, iş fırsatlarıyla karşılaşabiliriz. Bekar olan Kovaların bu süreçte çok yakın bir arkadaşlıkları aşka dönüşebilir. Sosyal çevrenizden beklemediğiniz bir evlilik teklifi alabilirsiniz. Düşüncelerinizle sevdiklerinizi aydınlatacağımız keyifli ve huzurlu bir dönemi deneyimleyebiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjide kendimize rahatlıkla sosyalleşebileceğimiz ortamlar yaratarak, bir arkadaşımıza tiyatro ya da sanatsal aktivite bileti hediye edip onu da yanımıza davet ederek, dernek veya kulüplere bağış yaparak ya da üye olarak basitçe Venüs semboliğini kullanarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Venüs Yay Burcu seyrine devam ederken kariyer alanlarımızda tanıma ve beklediğimiz yönde bir terfi alabiliriz. Bütün gözler toplum önünde üzerimize çevrilebilir ve istediğimiz yönde gelişmelere açık bir dönemi yaşayabiliriz. Yeni bir iş teklifi alabilir ve iyice düşünüp bir karar vermek isteyebiliriz. Hayatımızda ki otoriter figürlerden yana da şans bizde olabilir, aceleci davranmadan ayağımıza gelen fırsatları değerlendirebiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince etkisi altında olabileceğimiz enerjide iş yerlerimizde görsel zevklerimize hitap eden bir tablo, resim asabilir ya da evimizde yüksek yerlere zevkimize uygun tablolar yerleştirip basitçe Venüs semboliğini çalıştırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page