top of page

Venüs ve Mars Kova Burcu'nda...
Sevgili Arkadaşlarım,


Yaşamımızdaki mücadele alanlarımızı, savaşma dürtümüzü aynı zamanda bağışıklığımızı, ateşli hastalıkları ve agresyonu anlatan Mars gezegeni 6 Mart saat 09.21’de toprak elementinden, hava elementinde yer alan Kova Burcu’na geçiş yapıyor olacak.


Mutluluğu, seçimlerimizi ve neyi sevip neyi sevmediğimizi anlatan, dünyevi hazlarımızın gezegeni iyicil olarak adlandırılan Venüs, gezegeni de saat 09.29’da dakika farkı ile Kova Burcu seyrine başlayacak.


Bu iki değişim, ilişkilerimizde, finansal değerlilerimizde ve bilim ile ilgili konularda yeryüzünü değiştirmeye imkân sağlamaya olanak sunabilirler.


Gökyüzünün malefik ve iyicil gezegeninin birlikte ilerlediği bu süreç bize;

  • İlişkilerimizde, eşit hak ve fırsatlara sahip olma isteğimizi,

  • Yaşamımızı mükemmelleştirmek için çaba sarf edeceğimizi anlatıyor olabilir.

  • İlişkilerimizde geleneksel düşünceler ve dar bakışa sahip olmamak adına daha çok katılımcı ve esnek olmayı deneyimleyeceğiz.


İkili ve özel ilişkilerimizde, karşımızdaki kişilerin fikir ve zekasına daha çok önem vermek isteyebiliriz. Zamanla çevremizdeki kişilerin farklı fikir ve görüşlerine de saygı duymayı başarmayı deneyimlemeliyiz.


Dostlarımız ve sevdiklerimizle birbirimize yardım etmek bizler için daha önemli olabilir. Yaşamımızda yeni arkadaşlıklara da yer vermek isteyebiliriz.


Özgürlüğümüzün kısıtlanmasını istemeyeceğimiz bir zamanı deneyimlerken, kendi sınırlarımızı keskin bir şekilde korumak isteyebiliriz.


Mart ayının ikinci haftasına kadar Mars ve Venüs’ün kavuşum enerjiyle zaman zaman ikili ilişkilerimizde bizleri huzurla destekleyici dengeli bir enerji içinde olabiliriz.


18 Mart tarihinde, Venüs’ün Mars ile birlikte göklerin yaralı şifacısı Chiron’la yapacağı enerji içinde ilişkilerimizde şifalanma, birbirimizin yaralarını iyiliğin gücüyle sarmak, geçmiş kırgınlıklarımızı olumlu yönde sonuca ulaştırmak adına oldukça destekleyici bir günü deneyimleyebiliriz.


19 Mart Cumartesi günü Venüs ve Uranüs arasındaki zorlayıcı etkileşimde hayatımızda kontrolümüz dışı kadersel kopuşlar yol ayrılıkları yaşayabiliriz.


22 Mart Salı günü kesinleşen Mars ve Uranüs gezegeninin zorlayıcı enerjisi için de hayatta kalabilmek adına dünya genelinde ülkeler arası güç çekişmelerine, patlamalara, ani gelişebilecek beklenmeyen kazalara açık bir enerji içinde olabiliriz.


22 ila 30 Mart tarihleri arasında beklenmeyen, dengesiz ve yön kaybedebileceğimiz kazalara açık bir enerji içinde olabiliriz. Bu enerjinin farkında olarak şartlarımızı gereğinden fazla zorlamamaya özen gösterelim. Akışta kalmak ve teslimiyet bilince hâkim olmak, ani değişen gündemlere içsel olarak kolay adapte olmamıza olanak sağlayabilir.


27/28/29 Mart’ta, Venüs ve Satürn’nün kavuşum enerjisi, ikili ilişkilerde ve para piyasalarında kural ve kısıtlayıcı olabilir. Bizler için yeni yaptırımlar gündeme gelebilir. İkili ilişkilerimizi ciddi temeller üzerine inşa edebileceğimiz günleri deneyimleyebilir ve geleceğe yönelik kalıcı kararlar almak isteyebiliriz.


Gökyüzünde barış ve savaşın birlikte ilerlediği bu döngünün yaşamımıza Venüs, Satürn kavuşum enerjisi ile kalıcı yönde bir huzuru, birlik bilincini ve yaşamlarımıza göklerden barışı getirmesi dileğiyl.


Şifa Olsun...
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte sosyal çevremiz, yakın arkadaşlarımızla birlikte daha çok vakit geçirmek isteyebilir ve hayatımızda yeni arkadaşlıklara yer vermek isteyebiliriz. Bu dönemde sosyal çevremizde ve gruplar içinde kendimizi daha yaratıcı ve radikal fikirlerimizle rahatlıkla ortaya koyabiliriz. Bekar olan sevgili Koç burçlarının uzun zamandır beklediği bir aşk yakın bir arkadaş çevresinden karşısına çıkabilir.


Dilerseniz bu transit süresince üzerinizde küçük bir kılıç kolye taşıyabilir, telefon kılıfınızda ya da ana ekranında Mars semboliklerini kullanarak basitçe olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi kariyer, iş ve statü alanlarımızda kendimizi daha net ve marjinal fikirlerimizle ortaya koymamıza olanak sağlayabiliriz. Yeni iş ya da evlilik gibi hayat ortaklığı kararı alabiliriz. Geçmişte kaçırdığımızı düşündüğümüz bir kariyer fırsatı bu süreçte tekrar önümüze gelebilir. Annemizin sağlığı beklemediğimiz bir şekilde bizim gündemimizi meşgul edebilir. Uzun zamandır aradığımız içsel huzuru yakalayabilir ve hayatımız için yeni hedefler belirleyebiliriz. İş başvurusu yapmak isteyenler için ideal bir zaman olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince kişisel hedefleriniz için kırmızı bir pano yapabilir, kişisel programları bu panoya asarak çok hızlı şekilde isteklerinize ulaşmayı deneyebilirsiniz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile farklı kültürlerden bir aşk kapımızı çalabilir. Kadersel olarak yolumuzu uzaklara yapacağımız bir seyahat vesilesi ile değiştirebilir ve beklediğimiz kalıcı bir birlikteliğe adım atabiliriz. Basın yayın, sosyal medya gibi alanlarda bir işimiz var ise bu dönemin hareketini kendi adımıza berekete çevirmek için yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yurt dışı bağlantılı bir işimizde güzel fırsatlarla karşılaşabiliriz. Zihinsel enerjimizi kendi kişisel gelişimiz için değerlendirmeyi unutmayalım.


Dilerseniz bu transit süresince seyahat biletlerinizi toplayabilir, bu biletlerin üzerine bir makas yerleştirebilir ya da seyahat biletlerini kesip bir deftere yapıştırabilirsiniz. Ayrıca eğitim alanındaki tıkanıklar için ise diplomanızı ya sertifikalarınızı kırmızı bir çerçeve içerisine yerleştirerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte maddi konular, nafaka, miras, ortak gelirler gibi alanlarda çok mücadeleli bir dönem içinde olabiliriz. Daha çok ortak gelirlerimize odaklanırken finansal konularda var olan bir borcumuzda yapılandırma şansı yakalayarak rahat nefes aldığımız bir dönemi yaşayabiliriz. Evlilik, iş ortalığımız ya da ikili ilişkilerimizde bazı farkındalıklar yaşayabilir, sorunlar var ise detaylı analiz edebilir bazı marjinal kararlar verebiliriz. Kredi başvurusu için değerlendirebileceğimiz ideal bir zaman olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince kırmız bir kredi kartlık ya da cüzdan tercih edebilir, içerisinde metal paralar bulundurabilirsiniz. Eğer bir partneriniz var ise ya da evliyseniz ortak bir kumbara yapabilir ve içerisinde metal paralar biriktirerek bu enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte ikili ve ortaklık ilişkilerimizde denge arayışı içinde olabiliriz. Topluma açıldığımız alanlarda olumlu yönde değişimler yaşayabiliriz. Bekar olan Aslan Burçları bu süreçte evlilik teklifi alabilirler. Kazanabileceğimiz yeni farkındalıklarla açık düşmanlarımızla yüzleşmeler yaşayabilir ve sorunlu giden ilişkilerimizde yollarımızı ayırma kararı verebiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince eşiniz ya da partnerinizle birlikte takabileceğiniz bir bakır yüzük kullanabilir ya da evinizin dış kapısının arkasına asacağınız bir Mars fotoğrafı, Ares figürü kullanarak Mars semboliğini çalıştırıp, olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte sağlığımız, iş ortamlarımız ve günlük rutin işlerimizde yoğun bir gündem içinde olurken bedensel enerjimizi yüksek hissedebiliriz. Beklemediğimiz ani bir iş seyahatine katılmak durumunda kalabiliriz. Grup çalışmalarına daha çok önem verebileceğimiz bu transit süresince çevremizdeki insanlara hizmet etmek, fayda üretmek isterken zaman zaman dengemizi kaybedebilir ve ne için, kim için fedakârlık yapıyorum diye düşünebiliriz.


Dilerseniz bu süreç içinde çalışma ortamlarımızda minik biblolar, heykeller bulundurabilir, olduğumuz ortamı taze çiçeklerle donatarak bu transitteki alacağımız enerjiyi olumlu yönde değerlendirmeyi deneyimleyebiliriz.Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte çocuklarımız ve partnerimizle ilgili yoğun ve haraketli bir dönemi deneyimlerken hayatın daha çok keyif veren alanlarına odaklanabiliriz. Hayatımıza yeni bir kişi dahil olabilir. Karşımıza yeni yatırım fırsatları çıkabilir. Riskli yatırımlar ve kripto paralar ilgi odağımız haline gelebilir.


Dilerseniz bu süreçte çocuklarınıza ufak hediyeler alabilir, yeni bir hobi edinebilir, sanatsal becerilerimizin üzerine gidebilir ve çocuklarımızla aramızda problem var ise bu transit esnasında kurban kesebilir, lokum dağıtabilir v ya da onlar adına hayır işeyerek alacağımız enerjiyi olumlu yönde değerlendirmeyi deneyimleyebiliriz.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte aile içi diyaloglarımızda zaman zaman beklenmedik sorun içeren fikirlerle karşılaşabilir ve dengeyi kurmakta zorlanabiliriz. Gayrimenkul almak ve taşınmak gibi ani gündemlerimiz olabilir. Uzun zamandır düşündüğümüz bir ev içi bir tadilat programımızı bu dönemin enerjileri ile başlatabiliriz. Küçük ev kazalarına açık bir enerji hâkim olabilir, yavaş ve temkinli davranmayı ihmal etmeyelim.


Dilerseniz bu transit süresince mutfak bankonuzda bıçak takımı kullanabilir, çıkmaza düştüğümüz alanlarda evimize bir spor aleti, yürüyüş bandı, bisiklet gibi ev içerisinde idman yapabileceğimiz malzemeler alarak, oluşabilecek içsel huzursuzluğumuzu ve yaşayabileceğimiz kargaşayı sporla olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte kardeş kuzen ve yakın çevre ilişkilerimizde bazı krizli durumları çözmek zorunda kalabiliriz. Gereksiz tartışmalar içinde olmak bizi ruhen boğabilir. Kısa seyahatlerin bolca gündemimizde olabileceği bu süreçte trafik kurallarına uymaya ekstra dikkat edelim. Kişisel gelişimimize katkı sağlayabilecek bir eğitim içinde olmak içinde ideal bir zaman olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince seyahatlerde aracınızda kırmızı renkli bir obje bulundurabilir, araba anahtarlığını kırmız tonlarında kullanabilir ve yakın çevre ilişkilerinizde öfkenizi kontrol altına alabilmek için varsa kitaplığınıza Ares heykeli yerleştirebilir ya da küçük bir kılıç figürünü evinizde bulundurarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte finansal anlamda yeni yatırım fırsatlarıyla karşılaşabiliriz. Bu süreç içinde doğru yatırımlar yapmaya dikkat edelim ve kontrolsüz borçlanmalara karşı dikkatli olalım. Para elimize geldiği gibi gidebilir. Ödemeyi unuttuğumuz bir borç karşımıza çıkabilir ve kontrolsüz giderler gündemimizde yerini alabilir. Özellikle “nerede hareket, orada bereket” düşüncesine kapılabilir ve kontrolsüz harcamalar içine sürüklenebiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince kırmız tonlarında cüzdan kullanabilir, ayrıca Mars metal parada demektir, bu cüzdanda metal paralarda saklayabilir ve yiyeceklerinizde baharat kullanmayı tercih ederek olumlu yönde Mars semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte önümüzde yeni kapılar açılabilir ve hayatımızda yeni başlangıçlar yapmaya karar verebiliriz. Taşınmak, şehir değiştirmek gibi beklenmedik gündemlerimiz oluşabilir. Bedensel olarak enerjimizin yüksek olabileceği bu süreç için de bağışıklık sistemimizi yüksek tutmaya özen gösterelim.


Dilerseniz bu transit süresince batik desenli kıyafetler tercih edebilir ve hulahop çevirerek alacağımız enerji basitçe Venüs semboliklerini kullanarak olumu yönde değerlendirmeyi deneyimleyebiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Venüs ve Mars gezegeninin Kova Burcundaki enerjisi ile birlikte kendimizi dış dünyaya kapatmak isteyebilir ve yeniden ilişkilerimizi gözden geçirebiliriz. Daha çok iç sesimize yönelebilir ve oluşan krizleri çözüme kavuşturabilir, kendimizi inzivaya çekmek isteyebiliriz. Venüs Kova Burcu seyrine devam ederken gizli platonik aşklara çekilebiliriz ve ilişkilerimizde kısıtlanmak istemeyebiliriz. Bu transit süresince daha fazla kaygı ve endişeler içinde olabilir hayal kırıklıkları yaşayabilir ve geceleri uykuya dalmakta zorlanabiliriz.


Dilerseniz bu süreçte basitçe gece uyumadan evvel idman egzersizler yapabilir, bedeninizi yorabilir ya da yatağınızın yanında kılıç figürü, ufak bir makas, bıçak figürü kullanarak, bağışlar yaparak özellikle kız çocuklarının okuması yönünde destek veren derneklere, kuruluşlara gönüllü destek ve yardımda bulunarak enerjinizi olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88
コメント


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page