top of page

TUTULMALAR - Temmuz Ayı

Merhaba Sevgili Astro takipçiler,


Tutulmalarla ilgili Temmuz Ayı yorumlarımın haricinde bir yazı yazmayı uygun gördüm. Temmuz Ayı dahilindeki gezegen transit etlerinin hangi konular üzerinde hayatımıza etki edeceğini okumak için bir önceki yazıma tıklayabilirsiniz.


Linki buraya bırakıyorum: http://bit.ly/2Xcw1v3

Bu Ay diğer bütün Aylardan çok daha önemli. Çünkü iki adet tutulmamız olacak. Bir tanesi 2 Temmuz’da gerçekleşecek olan Güneş Tutulması. Bir diğeri ise 17 Temmuz’da gerçekleşecek Ay Tutulması.


Güneş tutulması haritasına baktığımız zaman yükselen burcun kova olduğunu görüyoruz. Kova burcu temaları daha fazla öncelik olacak. Sosyalleşmek, daha bağımsız ve hür ifade içerisinde olmak, kolektifi etkileyecek enerjiler içerisinde olmak ön planda olacak. Tutulma haritasının yükselen yönetici gezegeni Satürn’ün güney ay düğümü ve Plüton ile kavuşum dahilinde 10° tutulmadaki Güneş ile Ay’ın karşısında yer almaktadırlar. Yengeç ve oğlak aksının bize anlattığı konularla ilgili önümüzdeki dönemlerde hayatınızda ciddi değişimlerin olacağına işaret etmektedir.

Yine 17 Temmuz’daki 24° Ay Tutulması da yine oğlak ve yengeç aksının önemini ön plana çıkartıyor. Yengeç ve oğlak aksının konuları ise kişisel hayatlarımızdan şu bölgeleri daha fazla etkileyecek.


Kendi kişisel hayatlarımızda aile korumacılığını ön plana çıkartmak, ev ile iş konuları arasında gelip gitmek homeoffice çalışan kişilerin önemli değişimler yapması ya da aile içerisindeki otoritenin yeniden planlanması gibi durumlarla karşılaşabiliriz.Bu tutulmalar daha çok öncü burçları etkileyecek. Yengeç, Oğlak, Terazi, Koç Burçları diğer burçlara nazaran daha fazla etki alacaklar. Bu tutulmanın kendinizi ve hayatınızı olan etkilerini öğrenmek için harita danışmanlığı alabilirsiniz.


Danışmanlık için:

Online Danışmanlıklar için: astroyasam@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Yüz yüze danışmanlıklar için: ☎ 0530 - 593 71 31 ☎ numaralı telefonumuzu arayabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.


Bu dönem evlerde güvenlik ve hırsızlık olayları ile karşılaşabiliriz. Korumaya ve güven duygusuna diğer zamanlardan daha fazla ihtiyacımız olduğu bir dönemdeyiz. Kaygı ve endişelerimiz geçmiş ve gelecek doğrultusunda olabilir. Geçmişte kaygı ve özlem yaratan durumlarla karşılaşabilir ve geleceğimizi planlarken kaygı ve endişe içerisinde kalabiliriz.


Korku ve kaygılara daha fazla dikkat etmemiz gereken bir döngüdeyiz. Hayatımızdaki hesapçı, çıkarcı kişileri çıkartmak adına güçlü bir döngü içerisindeyiz. Duygularımızı kontrol altına almak ve kendimizi ifade ettiğimiz alanlarda daha gerçekçi, daha ciddi adımlar içerisinde olabiliriz.

Sadeleşmeye gitmek bu tutulmanın etkilerinden korunmanın en yegâne ve en güzel konusudur. Ve yine unutulmamalıdır ki “Ne kadar ekmek o kadar köfte” zamanındayız. Daha serinkanlı, dikkatli, iradeli ve çalışkan olmamız gereken zamanlardayız.


Karma yeniden işleyecek ve evrenden aldıklarımızın bedelini ödeyeceğiz. Eğer yapıcı, yaptırım uygulayan ve üretken bir enerji içerisinde isek bu tutulmanın negatif etkilerini daha az hissedeceğiz.


Ay tutulması haritasında retro Neptün ile retro Jüpiter gezegenlerinin kare açı içerisinde olması gerçeklerden uzaklaşan bir profil çizmemize vesile olabilir. Yanlı tutumlar içerisinde olabiliriz. Özellikle kolektif alanda yanlı tutumlar, özellikle din tüccarları ve halkın inançlarını kullanmaya çalışan otorite figürleri ve yancıları içsel huzursuzluk ve kargaşa çıkartabilirler.


Aldanmaya ve aldatılmayı açık olduğumuz zamanlarda olduğumuzu unutmamamız gerek. Öte yandan tutulma anındaki kuzey ay düğümü ile Venüs’ün kavuşum dâhilinde olması ve Satürn ile karşıt açı dâhilinde olması kişisel anlamda ilişkilerimiz hususunda bizi daha fazla etkileyecek. Daha çok kuşkucu olmamızı sağlayabilir. Kendimizi dış dünyadan daha fazla izole hissedebiliriz.


Toplumun yanlı tutumları bizi kendi içimizde dönmeye ve yalnızlaşmaya itebilir. Kendi arzularımızı somutlaştırmak için daha fazla güç sarf edebiliriz. Ya da bu gücü ortaya koymak için hırslanabiliriz. Bu da yanlı tutum içerisinde olan kişilerle aynı etkiler içerisinde kalmamıza vesile olabilir. Bu durumun korkutucu yanından uzak durmakta özellikle bu dönem fayda var.


Ülke Gündemi

Ülkemiz ve kolektif alanda ise bu tutulmanın etkileri daha büyük ölçüde. Tutulma 127 no’lu Saros serisine ait. En son bu serinin tutulması Haziran 2001 yılında gerçekleştiğini düşünmeliyiz.

O yıl gerçekleşen olaylara baktığımız zaman 11 Eylül ikiz kule saldırılarını, 7 Ekim’de Afganistan’ın bombalanmasını ABD tarafından ve George Bush’un terörle mücadeleye girişmesini, bunun haricinde 14 Ağustos 2001’de Ak Parti’nin kurulduğunu ve hem ülkemizde hem de dünyada terörün daha fazla ön plana çıktığı zamanları görüyoruz.


Yine bu etkilerin daha farklı konular üzerinde gündeme gelebileceğini söyleyebiliriz. Yengeç milli ve manevi duyguları gösterir. Özellikle emlak ve inşaat sektöründe zorlanacağımız bir zaman geliyor.


Tutulma ise Arjantin ve Şili bölgelerinden daha fazla gözükeceği için buralarda sel felaketleri, tsunami gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Tutulma haritasındaki Güneş ile Mc orta noktasının Amerika üzerinden geçtiğini düşünürsek Amerika bu tutulmadan ekonomik anlamda daha fazla etki alacak.


Ve özellikle tüm dünya genelinde sularla ilgili negatiflikler yaşayabilme ihtimalimiz var. Daha çok kuraklık ve toprak mahsulleri ile ilgili kıtlık ve sıkıntı çıkabilir.


Ülke haritamızda direk Plüton’un üzerinde bu tutulma gerçekleşiyor. Krizler, politik suikastlar, özellikle gelecek 3 - 4 yıl boyunca ülke toprakları ve sınırların önemi daha fazla artacak.


Globalleştiğimiz bu çağda yeniden ülke güvenliğine geri döneceğiz ve ekonomik yaptırımlar üzerinde direnç göstermeye çalışacağız. Ülke ekonomisinin en çok askeriyeye yatırım yapacağı zamanları gözlemleyeceğiz.


Toplumda artan öfke ve toplumda yanlı durumlar ve haksızlıklarla karşılaşabiliriz. Ülke içerisinde ve tüm dünya genelinde ciddi karışıklıkların olabilme durumu söz konusu. Özellikle ülkeyi yönetenlerin fevri davranmaması gereken zamanlar.


Bu dönemin etkileri minimum 4 - 5 yıl daha süreceği için uzun dönemde gelecek sıkıntı ve zorlukların ya da büyük önemli değişimlerin ilk adımını bu Ay’da atacağız. Sadeleşmek ve ihtiyaçlarımızdan fedakarlık etmek, karşı tarafı ve kolektifi düşünmek için hepimize düşen görev ve misyonları yerine getirmemiz gerekli.


Kendi değerlerimizi daha fazla korumak ve birlik olmak için önemli zamanlar içerisindeyiz. Tüm bu değişimlerin farkındalığımızı daha fazla yükseltmesi ve yapıcı değişimlerin hayatımızdaki başlangıcını oluşturmasını diliyorum.


Hayırlara vesile olması dileğimle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

תגובות


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page