top of page

Terazi Burcu Kadını...
Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Öyle ki Güneş her yıl 22 Eylül ile 22-23 Ekim tarihleri arasından geçerken Terazi Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Terazi Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Terazi Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.


Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Terazi ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir.


Güneş, Terazi Burcu’na geçtiği an doğadaki enerjiler eşitlenir. Gündüz, gece ile eril de dişil enerji ile dengelenir. Bir Terazi Kadını olarak sizler içinizde her enerjiyi çalıştırabilecek doğal bir yapıya sahipsiniz diyebiliriz.


Sizler hayatı dengelemek, uyumlamak, sorunları akla uygun yaklaşımlarla çözüme doğru ulaştırmakla görevlendirilmiş özel kişilersiniz. Yaşamdaki rolünüz her zaman barışı sağlamak değildir aynı zamanda çekişme ve rekabetlerin de başlatıcısı olabilirsiniz. Çünkü A tarafı varken B tarafının da olduğunu en iyi siz bilirsiniz.


Sizler iyinin olması gerektiğini savunduğunuz kadar kötünün de olması gerektiğinin bilincinde olan bir burca sahipsiniz. İyi kadar kötü ve kötü kadar da iyi oldukça hayat dengelenir, gece ve gündüz eşitlenir diyen tarafı benimsersiniz.Kaçınılması Gereken Yönler: Hayır demeyi öğrenmek sizin için en önemli göstergedir. Aman kimse kırılmasın, tadımız kaçmasın dediğimiz her anda aslında kendi sınırlarımızı ihlal ettiğimizi bilmeliyiz. Kazan kazan durumlarına hapsolmaktan uzak durmalıyız. Yani ben ona bir adım attıysam onun da bana bir adım atmasını beklemeliyim durumundan uzak durmamız gerekecektir.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Kariyer hayatınızda, projelerde, ortaklı yapılan işlerde kendinizi daha fazla parlatacağınızı bilmelisiniz. Diğer kişilerin göremediği, eksik kalan yönlerini onlara uzlaşmacı bir şekilde öğretebilecek yeteneklere sahip olduğunuzu bilmeli ve bu yeteneklerinizi kullanabileceğiniz yaşam alanlarını kendinize yaratmayı deneyimlemelisiniz.


Yükselen Burcunuz Terazi ise: Güzellik, estetik, sanat, uyum ve zekâ sizin için önemlidir. Bir ortamda öne çıkmak yerine o ortamın adabına uygun giyinmek, ortamın gerektiğini yerine getirmek sizin önceliğiniz olabilir. Diplomatik ilişkiler geliştirmek de sizi motive eder fakat her hangi bir tartışma, gerginlik ve kaos ortamından kaçmayı, uzaklaşmayı isteyebilirsiniz.


Ay Burcunuz Terazi ise: Sizin için hakkaniyet ve adil tutum oldukça önemli olacaktır. Adalet dürtünüz yaşamınızın her alanına tesir etmiş olabilir. Ev içindeki düzeniniz ve evinizi görsel zevklerinize göre döşemeniz de sizi mutlu edecektir. Duygusal ihtiyaçlarınızda bire bir konuşmalar yapmak, karşı tarafa düşüncelerinizi aktarmak ve onun sizin hakkınızdaki düşüncelerini öğrenmek sizi ruhsal anlamda besleyecektir.


Sağlık Açısından: Terazi, bel, omurga sistemi ve böbreklerle ilişkilidir. Vücudu dengede tutan omurgamız, vücudumuzun iç dengesi de bu burcun doğasında saklıdır. Vücudunuzun iç basıncını dengede tutmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca kulak içindeki kalsiyum otolit taşları da vertigo gibi rahatsızlıkların habercisidir. Yaşamınızı dengede tutmak özellikle baş dönmeleri gibi sorunlarla karşılaşmamanız açısından önem arz eder. Böbrekler içinse bol bol su tüketmek en sağlıklı yöntemdir.


Terazi Kadınını Yanlış Tanımayın: Terazi kadını dengesiz ve kararsız değildir. Aksine kararlarını çok iyi bir şekilde alır. Çünkü karşı kararları da görür. A tarafı varken B tarafını da görebilmesi onun özel yeteneğidir. Sadece aldığı kararları uygulamak konusunda biraz zamana ihtiyaç duyabilir. Çünkü bu kararların karşı tarafı incitip incitmeyeceğine ikna olması gerekir. O, çoğu zaman soğukkanlılığını koruyabilir fakat karşı taraf aynı şekilde bir algılayışa sahip olmayabilir. O nedenle düşünce ve kararlarını uygulama aşamasında anlaşılmayı bekleyecektir.


Terazi Kadınının Gölge Tarafı: “Poker Face” dediğimiz özel bir yapı ile donatıldığını bilmelisiniz Terazi Kadınının. Onu anlayabilmeniz için onunla konuşmanız, fikirlerini ona sormanız gerektiğini bilmelisiniz. Terazi kadını sizin yüzünüze gülebilir. Sizi en güzel köşede tatlı ve böreklerle ağırlayabilir ama siz gittikten sonra kendiyle baş başa kaldığında içindeki öz düşüncelerini ortaya çıkarır. Uf! Yine geldiler, yediler içtiler ve gittiler gibi tepkiler Terazi kadınından çıkabilir. Ona karşı düşüncelerinizde dürüst olmalısınız çünkü konuştuğunuz ve onu aldatmadığınız, adil olduğunuz müddetçe o da size dürüst olacak ve kendi öz düşüncelerini açacaktır.

***

Bir terazi kadınını “femme fatale” olarak adlandırmak yanlış olacaktır. Terazi kadını her zaman uyumun, estetiğin ve güzelliğin harmonisi ile gözleri kamaştırır. Onun zevklerini pahalı, hava atan bir tutum olarak görmeniz onu yanlış tanımanız demektir. Terazi kadını, yalnız olmaktan hoşlanmaz. O uyum arayışındadır. Bu uyumu ona sunduğunuz an size tüm kapılarını açacak ve kendine sakladığı mücevher kasasının anahtarını sizlere verecektir. Yaşamınızın kaliteli bir çizgide gitmesini istiyorsanız ona dürüst olun ve ona zaman tanıyın…


Terazi Burcu Ünlülerimiz: Hülya Avşar, Burcu Esmersoy, Brigitte Bardot, Cansu Dere, Ayşegül Aldinç, Cathrine Zeta Jones, Hadise, Hazal Kaya, Kate Winslet, Monica Belluci, Nil Karaibrahimgil, Pelin Karahan, Ebru Güneş, Zuhal
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

コメント


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page