top of page

Terazi Burcu Erkeği...Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Mükemmel bir eş adayı, mükemmel bir koca ve yine mükemmel bir ortak diyorsak bu kişinin bir terazi burcu erkeği olması gerekir. Terazi burcunun doğasında şeytan tüylü olmak vardır. Çekici, karizmatik, kendini dinlettiren, kendini izlettiren bir doğal yapısı vardır. Terazi erkekleri o nedenle işlerine sempatikliğini, karizmatikliğini ve bununla birleşen zekâsını birleştirdiğinde inanılmaz başarılara imza atar.


Öyle ki Güneş her yıl 22 Eylül ile 22-23 Ekim tarihleri arasından geçerken Terazi Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Terazi Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Terazi Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.


Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Terazi ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir. Güneş, Terazi Burcu’na geçtiği an doğadaki enerjiler eşitlenir. Gündüz, gece ile eril de dişil enerji ile dengelenir. Bir Terazi erkeği olarak sizin içinizde de dişil yön yani sanat, estetik, mimari, uyum ve denge prensipleri yatar.


Karşı tarafın dilini iyi anlayabilen, onun ihtiyaçlarını hızlıca görebilen doğal bir yapınız vardır. İletişim ağınızdaki bu uyumlu tutum ise dil becerilerinizle harmanlandığında hayatınızın tüm alanlarına denge prensibini çekebilir ve başarılı bir yapıyla kendinizi büyütebilirsiniz.


Kaçınılması Gereken Yönler: Haklı olmak çoğu zaman bir kurtarıcı değildir. Bunun idraki ile yaşamlarınızı idame ettirmeyi başarmalısınız. Düşünün ki arabanıza arkadan bir araç çarptı ve %100 siz haklısınız fakat haklı olmanıza rağmen aracınızı tamir ettirmeye de siz götüreceksinizdir. O iş ile yine siz ilgileneceksinizdir. O nedenle haklı olmak o durumla ilgilenmemek demek değildir. Bu tuzak düşünceden kaçınmanız gerekir.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Kariyer yaşamınızdaki aşırılıkları dengelemek sizin özel becerilerinizdir. İnsanlara doğal iş paylaşımı yapmak, kişilerin motivasyonuna göre işleri paylaştırmak sizi çok güçlü kılar. Halkla ilişkiler, müşteri ilişkileri, danışmanlık, insan hizmetleri ve iletişimin önemli olduğu koordinasyon gerektiren tüm uğraşlar içinde yıldızınızı hızlıca parlatabilirsiniz.


Yükselen Burcunuz Terazi ise: Sizin için zekâ inanılmaz önemli bir öncelik olacaktır. Konuşabildiğiniz, anlaşabildiğiniz kafa dengi kişilerle vakit geçirmek öncelikli motivasyonlarınıza hizmet edecektir. Çabuk bir öğrenme kabiliyetine ve hızlıca ortama ayak uydurabilme yeteneklerine sahip olabilirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarda araştırmalar yapmak ve vakit harcamak da sizi motive edecektir.

Kültür, sanat, ahlaki konular ve toplumun medeni düzeni sizin için öncelikli konular haline gelebilir. Nezaket en çok önem verdiğiniz konudur. Kavgada bile nezaketi ve saygıyı bozmayan kişilerle konuşmayı yeğleyebilirsiniz.


Ay Burcunuz Terazi ise: İdealist olmak temel bir ihtiyacınızdır. Dürüstlük, eşitlik ve masumiyet sizin duygusal ihtiyaçlarınıza karşılık gelen önemli kavramları oluşturur. Hayır demeyi başaramayabilirsiniz ve sırf tatsızlık çıkmasın diye ortama ayak uydurmak zorunda hissedebilirsiniz kendinizi fakat kendi değerlerinizi önemsediğiniz müddetçe bu değerleri korumaya yönelik karşı tarafa karşı büyük savaşlar verebilirsiniz.

Sizi ruhsal anlamda besleyecek en önemli etken kendi değerlerinizi korumak olmalıdır. Değer bilinci yüksek olan Ay Terazi erkeklerinin hayatına dâhil olan kadınlara karşı tutumu her daim ahlaklı, saygılı ve sorumluluk bilinci yüksek ilişkiler yaşatmak olarak dışa akacaktır.


Sağlık Açısından: Böbreklere önem vermelisiniz. Bol bol sıvı tüketmek her zaman önem vermeniz gereken bir konu olmalıdır. Sağlığınız için omurganızı dik tutacak egzersizler yapmayı ihmal etmemelisiniz. Masa başı işler ve duruş bozukluğu yaratabilecek uğraşlara karşı spor yapmayı, iç ve dışı dengeleyebilecek spor alanlarını tercih etmelisiniz. Yoga ve meditasyon gibi hem zihni sakinleştiren hem de vücudu dengede tutabilen ruhsal sporları tercih etmeniz sağlığınızı güçlendirecektir.


Terazi Erkeğini Yanlış Tanımayın: Terazi erkeği kavga, gürültü, kalabalık ve ihanetten asla zevk almaz. Barış, uyum ve estetik onun öncelikli amacıdır. Kendi içindeki tutarsız davranışları onun sizi manipüle etmek için yaptığı özel hamleler olarak düşünmemelisiniz. O sizi incitmeden size karşı olan düşüncelerini nasıl ifade edeceği ile ilgili bir arayışta olabilir ve o nedenle sizin tepkilerinizi ölçmek için size farklı davranıyor olabilir.

Önemli olan onun dengesiz gibi görünen bu tavırlarının arkasında sizin ona karşı dürüst olup olmadığınızı sorgulaması yatar. Ona karşı kartlarınızı açık oynadığınız an emin olun ki bu dengesiz tutumlar hızlıca son bulacaktır. Öte yandan bir terazi erkeği her daim ilgiyi üzerine doğal olarak çekebilen bir paratoner taşır. Ona karşı güven beslediğiniz an kıskançlık gibi duvarları hızlıca aşabilirsiniz.


Terazi Erkeğinin Gölge Tarafı: Yaptığınız işlerin doğruluğundan emin olmanıza rağmen bu konularda onay alma ihtiyacına girmeniz ve destek beklemeniz sizin gölge tarafınızdır. Böyle bir beklentiye girmek sizi eylemsizliğe sürükleyebilir. Bir işi mükemmel yapmayacaksam o işe hiç başlamayayım diyerek o durumdan uzaklaşmayı tercih edebilirsiniz. Çirkine, zevksizliğe ve kabalığa karşı tahammül sınırlarınızı genişletmeniz gerektiği durumlarda kendinizi esnetebilmeyi ve alttan almayı başarmanız gerekir. Tepkilerinizi doğru anda verdiğiniz an yaşam sizin için hızlıca kolaylaşmaya başlayacaktır.

***

Bir terazi erkeğinin yanındaysanız bilin ki kızgınlıklarınız hızlıca yok olacaktır. Sizi dengeye, uyum ve huzura hızlıca eriştirebilecek doğal bir yetenekleri vardır. Ondan sizin adınıza sürprizler yapmasını beklemeyin. Ondan size halinizi, hatırınızı sormasını beklemeyin. Siz bu eylemleri yaptıkça o her daim karşılık verecektir fakat önce onun hamle yapmasını beklerseniz onu egolu, narsist bir kimlik üzerinde değerlendirmeye açarsınız kendinizi. Hâlbuki o sizin tamamıyla bir aynanızdır. Aynadaki görüntünüzün nasıl olmasını istiyorsanız o görüntünün mucizesinin sizde olduğunu bilerek adım atmanız gerekir…


Terzi Burcu Ünlülerimiz: Tarkan, Alican Yücesoy, Birkan Sokullu, Bora Akkaş, Emre Karayel, Engin Öztürk, Feridun Düzağaç, Fettah Can, Hugh Jackman, Matt Bomer, Matt Damon, Pavarotti, Ryan Reynold, Şafak Sezer, Van Damme, Will Smith, Andy Whitfield.
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page