top of page

TERAZİ DOLUNAYI | 8 Nisan 2020


8 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 05.34’de 18 derece Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşecek.

Bu dolunay, bizim hayatımızı özellikle ikili ilişkiler alanında çok fazla etkileyecek. En çok etkilenen burçlar Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç burçları olacak.


Onların hayatlarında, yarıda kalan tamamlanmayan her ne varsa bunların ortaya çıkması, doygunluğa erişmesi durumları gerçekleşecek. Kendimizi, karşı tarafın bakış açısıyla mı yoksa kendi görüşlerimizle mi ortaya koymamız gerektiği konusunda sınanacağız.


İyi ve kötü Polis rolü oynayacağız. İyi polis mi olmamız gerek, dengeli, adaletli, sisteme karşı dik duran bir polis rolünü mü oynamalıyız yoksa sistemi eleştiren onla mücadele eden, yoğun tedirginliklerimizi ortaya çıkartan bir modda mı olmalıyız, bunun kararı bizim elimizde olacak.


Haritada Neptün yine çok vurgulu olarak çalıştığı için, akıl karışıklıkları oldukça fazla olacak bu dolunayda da. Kendimizi biraz sıkıntıda hissedebiliriz. Fakat daha da hiddetlendirici bölüm ve sabit yıldızlarla gerçekleşecek.Özellikle Satürn Altair sabit yıldızı ile kavuşumuna devam ediyor ve Altair sabit yıldızı bize diyor ki bu yıldız hayatta ilerlemek için gereken gücü ya da cesareti simgeler anı yakalamak, hızlı hareket etmek demektir. Daha karanlık tarafı ise sinirli hareketlerle özensiz ve düşüncesizce davranmaya yol açabilir. Karanlık ve riskçilik ile ilişkilendirilir. Eril enerjiler taşır.

Bizde bu dönemde hayatımızda olup biten durumlara karşı tepkisiz kalmayarak daha sinirli ve agresif bir tutum sergileyebiliriz. Hızlıca bir şeylere davranmaya çalışabilir, fakat gerçekte bunun ne olduğunu bilmeden öfkemize yenilip hareketlerimizi olumsuz sonuçlar getirecek şekilde tamamlayabiliriz.


Bununla mücadele vermemiz gerekecek çünkü Satürn bu alanlarda bizi hiddetlendirmek için önümüzde engeller koyacak. Biliyorsunuz ki dolunayların süresi, diğer yeni Ay’a kadar yaklaşık 14 gündür. 23 Nisan’a yani Yeniay'a kadar ilişkilerle ilgili önümüzde sınanmalara devam edeceğiz.


Hak hukuk ve adalet sistemi ile ilgili daha fazla sınanacağız. Kendimizi dizginlemek ya da bir anda atılıp içimizdeki öfkeyi kusmak adına biraz daha dikkatli davranmamız gerekecek. Bunları giriş olarak söyleyebiliriz.

Ülke haritamıza baktığımız zaman Dolunay anındaki, Güneş’in direk ülkemizin Chiron’unun üstünde olduğu gözüküyor. Demek ki odak noktamız, daha çok yaraları sağaltmak yönü üzerine gelişecek.


Kendimizi daha çok, yaralandığımız alanlarda iyileştirmek için attığımız adımlarla karşılayacağız. Yani, özellikle ülke ve hükümet ve yöneticilerin, bazı durumları çözüme kavuşturabilmesi için, yaralı parmağı kesmesi gibi bir durumla karşılaşabiliriz.


Diğer yandan, Jüpiter ve Plüton kavuşumu, bizim adalet göstergemiz olan Merkür ve Satürn’le kare yani sert açı kuracak. Bu sert etkileşim, ekonomik düzende diğer komşularımızla olan ilişkilerimiz ya da diğer ülkelerle olan ilişkilerimiz arasında gergin bir hava yaratacak.


Daha sağlam, daha kalıcı ve daha ağır uygulamalar içerisine girebilmemizi gösterebilir. Çünkü şu döneme kadar belki corona salgını, belki farklı durumların tam net tespiti gerçekleşmiyor olabilirdi.


Neptün’ün de işin içinde olmasıyla, bazı gözden kaçırılmış durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Fakat bu Dolunay, bütün bu gözden kaçırdıklarımızı tekrar gün yüzüne çıkartacak ışığı taşıyacağı için, bu ışık daha çok yeni yaptırımlar ve uygulamalar üzerinde gerçekleşecek.


Özellikle, adaletle ilgili hukuki süreçlerle ilgili, yeni yaptırımlar görebilme potansiyelimiz çok yüksek. Diğer yandan, Güneş - Uranüs karşıtlığı başladı, fakat Dolunay’daki Güneş, Betelgeuse yıldızıyla birleştiği için, burada aslında iyicil etkiler var ve bedel ödemeden gelen, güzellikler ve karşılıklar var.

Özellikle Astro-kartografik incelememde, Ankara’ya göre çıkarttığım haritada, Dolunay hattının İzmir’in üzerinden geçtiğini gördüm. İzmir’le ilgili önemli haberler çıkabilir. Orayla ilgili önemli durumlar söz konusu olabilir. Bedel ödemeden gelen, bazı yardımlar ve hukuki süreçler için, İzmir’deki çalışan hükümete bağlı bakanlıklar, sağlık görevlileri bu konularda farklı etkilere yol açacak yeni gelişmeler önümüze çıkartabilirler.


Ege bölgesi, bu anlamda daha fazla ön plana çıkıyor. Öte yandan, Uranüs ve Satürn orta noktasının, ASC ile kavuştuğu alan ve Venüs, Güney Ay düğümüyle, ASC’nin yine kavuştuğu alan İzmir sınırlarından geçtiği için, bu an haritasındaki, incelememde şunları söyleyebilirim. Daha çok teknolojik anlamda bir şeylerin oradan ortaya çıkması söz konusu olabilir.


ARGE çalışmalarında bazı durumlar yakalanabilir ya da çok ütopik gelecek ama kütüğü İzmir olan bir bilim insanımız, bize hayırlara vesile olacak bir kapı açabilir. İzmir, Eskişehir, Giresun, Ordu ve Trabzon illerimiz de diğer illere göre daha fazla etki altında olacak.


Bu yine üst yönetimleri etkileyecek, fakat halkın, burada kendini ön plana çıkartması gibi etkilerle de karşılaşabiliriz. Yerel medyayı, İzmir ve saydığım illerden gelen haber kanallarından takip etmek, özellikle bu Dolunay dönemi için biraz daha güçlü gözüküyor.


Hepimiz bu günlerin neler getireceğini bekleyelim. Yine kartografik haritada, Venüs ve Mars’ın ASC ile buluştuğu alan, Göbekli Tepe üzerinden geçiyor ve Güneş ve Neptün hattı da bu hat üzerinden geçiyor. Bu da bizim özellikle arkeolojik tutumların, ortaya çıkmasıyla ilgili bu alanlarla ilgili yeni süreçler yaşayabileceğimize etki gösteriyor diyebiliriz.


Doğu bölgesiyle ilgili yaptırımlar daha fazla olacak, bu kartografik haritaya göre. Doğu bölgesiyle ilgili yaptırımların daha fazla olacağı gözükmekte ve Doğu illerimizdeki sağlık çalışanları ve halkla iç içe olan yerlerde bazı zorluklarla karşılaşabilir ve daha geniş kapsamlı çalışmalar yapmak durumunda kalabiliriz.


Özellikle Suriye ile Antakya arasındaki il sınırı, dikkat çekici. Hatay ve Adana tarafından gelen biraz sıkıntılı ve yoğun bir süreçle karşılaşabiliriz. Bunlara açık olmalıyız.

"Siz de kendi haritanızdaki Dolunay etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Burcunuza göre Dolunay’ın, Size Kıssadan hisseleri


Sevgili Yükselen Koçlar

Olumlu bir ilişkinizin, güzel bir ilişkinizin, bir küçük anlaşma nedeniyle bozuşması gibi durumla karşılaşabilirsiniz. Hızlıca celallenmeden bu durumu çözmeye çalışın.

Sevgili Yükselen Boğalar

Bir yer değişikliği yapmak için yola çıkmaya hazırlanabilirsiniz, fakat kendinizi ait olmadığınız yerlerde hissedebilirsiniz. Bu konuya hazırlıklı olun.


Sevgili Yükselen İkizler

Maddi konulardaki, dengesizlikleriniz gün yüzüne çıkabilir. Özellikle yakın arkadaşlarınız arasında, adaletsiz tutumlarla yüzleşebilirsiniz.Sevgili Yükselen Yengeçler

Bu dönem sebebiyle, ruh halinizde dalgalanmalar yaşanabilir. Bu dolunay sizi biraz zorlayabilir. Duygularınızı nötrlemeye çalışmalısınız.Sevgili Yükselen Aslanlar

Bu dolunay size ilişkiler açısından, sağlıklı ilişkiler kurmak adına güç verecek. Bu gücü iyi değerlendirmeniz gerekli.


Sevgili Yükselen Başaklar

Bu Dolunay size, aile ve yuva hanenizle ilgilenme enerjisi verecek ve özellikle ailenizdeki kadınlar ve anne figürleri ile aranızdaki bağları ısıtmak güzelleştirmek adına olumlu bir zamandasınız.


Sevgili Yükselen Teraziler

Bu Dolunay size, para akışında doğru kararları verebileceğinizi gösterecek. Para akışınızı düzenlemek için ikili ilişkilerinizi kontrol etmelisiniz.


Sevgili Yükselen Akrepler

Bu Dolunay size, boş yere kürek çektiğiniz enerjileri, size gösterebilir ama umutlarınızı yitirmeden aynı hedefe doğru adım atmaya devam etmenizi öğütlüyor.


Sevgili Yükselen Yaylar

Bu Dolunay size, duygularınızla ilgili dalgalanmalar ve olumsuz bir ruh hali verebilir. Doğru sandığınız şeyler yanlış çıkabilir. Bu konuyla ilgili duygularınızı ve öfke kontrolünüzü iyi sağlamanız gerekli.

Sevgili Yükselen Oğlaklar

Bu Dolunay size, her şeyin görünür yüze çıkacağı ve bu dönem aile figürlerinden üzerinizde kimin eli varsa kimin sözü geçiyorsa, onunla ilgili tartışmalara açık bir pozisyonda olacaksınız, dikkatli olmalısınız.


Sevgili Yükselen Kovalar

Bu Dolunay size, özellikle arkadaş çevrenizden ve destek aldığınız alanlarda kendinizi, bencilce davranan kişilerle yüz yüze hissedebilirsiniz. Doğru bildiklerinizi savunmak durumunda kalabilirsiniz. Tartışmalara dikkat.

Sevgili Yükselen Balıklar

Yeni bir şey başlatmak adına biraz olumsuz bir dönemde olacaksınız. Bu sizin kendinize karşı itimatınızı kaybetmenize vesile olabilir. Size el uzatan kişileri fark etmek için güzel bir zaman. Eğriyi doğruyu ayırabileceksiniz.


Şifa olsun

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comentários


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page