top of page

SOFRADAN AÇ KALKIYOR MUSUN?


Sevgili Arkadaşlarım,

Akrep zamanına girdik sevgili arkadaşlarım. Bu aralar beden sağlığımızı kontrol altında tutmak için yenilenmeye ihtiyaç duyabiliriz. Akrep, işe yaramayanı atmak, kendinden çıkarmak demektir. Atıp çıkardığınız bir parçanız ise bir diğer kişinin eksik yönü ile birleşir.


Bunu sağlamak için uzaklara gitmiyoruz. En başta yine kendi bedenimize dönüyoruz. Ruh, zihin ve beden sağlığımızı dengede tutabilmek için bu dönem bedenimizi yeniden arındıracak her tür aktiviteye kendimizi açmayı deneyimlemeliyiz.


Özellikle yiyecek ve içecek kontrolü ile işe başlamalıyız. (Boğa, boğaz demekken boğanın zıt burcu akrep dışkımızdır) Bu dönem boğazımızı tutmayı, sofradan aç kalkmayı deneyimlemeliyiz. Ne kadar kendimizi haz ve tutkulardan yoksun bırakırsak o kadar sağlıklı ve zinde bir yaşam sürebiliriz."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."


Düşünün ki kışa hazırlandığımız zorlu koşullar öncesi doğa soyunur, envanterini yapar, bitkiler tüm kış boyunca kendilerine yetecek besinleri artık depolamaya ve arta kalanları ise yeniden doğaya dönüşmesi adına toprağı gübrelemeye başlar. İşte bu doğa dönemi akrep zamanlarıdır.


Bizler de kendi beden sağlığımız için arda kalanları paylaşmalıyız. Fazla kıyafetlerimizi, eşyalarımızı, yiyeceklerimizi bir başkasının hayrına dönüşecek şekilde bırakmayı öğrenmeliyiz.

Hazlar, keyif ve tutkular astrolojide Venüs gezegeni ile ilişkiliyken Venüs’ün yönettiği Boğa burcunun zıt tarafında Akrep doğası yerleşir. Yani bu dönem ne kadar haz, keyif ve tutkularımızdan uzaklaşırsak kendimizi o kadar yenileyecek ve tazeleyeceğiz.


· Bedenimiz için soframızdan aç kalkmayı, detoksifikasyon yapmayı denemeliyiz.

· Aç kaldığımızda hormonlarımız kendi işlevlerini daha hızlı yerine getirebiliyor.

· Porsiyonlarımız küçüldükçe zihnimiz de arınıyor.

· Şeker (yani Venüs) ihtiyacımız azalıyor ve insülin direncimiz normale dönüyor.

· Ve vücudumuzun bağışıklık sistemi güçleniyor. (Satürn yani bağışıklık yolu Venüs’ün kontrolünden geçer.)


Bedenimiz için tazelenmek demek zihnimizin ve zihnimize bağlı yaşamımızın da arınması demektir. Bu dönem, zihnimiz için kargaşadan uzak durmayı, belirsizlikleri yarına bırakmadan o anda halletmeyi denemeliyiz.


Akrep, netlik demektir. Ya siyah Ya beyaz demektir. Bu dönem hayatlarımıza netlik kazandırmalı ve belirsizlikleri ortadan kaldıracak arınmalar üzerine yoğunlaşmalıyız.


Akrebin gölge tarafında paçadan çekme ve alaşağı etme güdüleri vardır. Bir başkasının istekleri ve keyifleri üzerine yoğunlaşmamalı, kendi içimize dönmeli ve sadece kendimizle yarışmaya, kendimizi aşmaya programlı ilerlemeliyiz.


Bütüne Şifa Olsun,


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page