top of page

SATÜRN KOVA TRANSİTİ BURÇLARA ETKİSİ


Satürn 22 Mart itibari ile Kova burcuna geçiş yapıyor. Daha önce Satürn 2,5 yıl boyunca Oğlak transitine devam etti. Bu süreçte hepimize engel ve zorluklarla nasıl başa çıkmamız gerektiğini öğretti.

Satürn’ü şöyle düşünün, yolda yürürken önünüze bir kaya parçası çıkıyor ve sizin yolunuzdan gitmenizi engelliyor. Siz, o kaya parçasını ittirmeye çalışıyorsunuz, bir türlü yerinden kımıldamıyor.


Merdiven koyup üzerinden geçmek istiyorsunuz, merdiveniniz kırılıyor. Dinamitle patlatmaya çalışıyorsunuz patlamıyor. Cirit ile üzerinden atlamaya çalışıyorsunuz, geçemiyorsunuz.

Ama tam 2,5 yıl bittikten sonra, o kaya parçası sizin önünüzden kalkıyor. Siz dümdüz yolunuza devam etmek durumunda kalıyorsunuz, fakat bu süreçte kol kası geliştirdiniz, merdiven nasıl çıkılacak öğrendiniz, dinamit nasıl patlatılır gördünüz, ciritle atlamayı öğrendiniz. Aslında, Satürn’ün bize yapmak istediği bu, yani önümüzdeki engeller için savaş ve mücadele vermemiz gerekiyor. Satürn kendisi başlı başına tekrar etmek demektir. Yani bir şeyleri tekrara düşürerek yapma enerjisi verir ve diğer yandan zaman algımızı gösterir.

Yaptığımız canlı yayınlarda, konuk olduğum TV programlarında hep şunu vurguluyorum. Bizler kullanım kılavuzunu biliyoruz ama kullandığımız cihazı tanımıyoruz. Şimdi size bir görselle bu durumu anlatmak istiyorum, çünkü kullandığımız cihazın ne olduğunu tanımalıyız. Nasıl bir evrenin içerisinde olduğumuzu görmeliyiz.

Bizler Güneş’in çocuklarıyız ve Güneş’in önünde, Güneş dâhil olmak üzere yedi tane gösterge var. Bunlar sırasıyla Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn. Satürn’den sonraki gezegenler daha ağır ilerleyen gezegenler olduğu için onları jenerasyonel etkide inceliyoruz. Fakat Satürn’e kadar bütün gezegenler, bizim için evrenin bir sınırı olarak kabul ediliyor. İlk gök bilimciler gökyüzüne çıplak gözle baktıklarında, Satürn’ü bir sınır olarak gördüler.


Biz zamana hapis olmuş kullarız, biz zamana hapis olmuş insanlarız. Önemli olan kısım bizim için bu zamanı nasıl değerlendirmeyi başarabilmek. Satürn’ün engelleriyle Mars gezegenimizle savaşırız Mars’la Satürn’ü devirdikten sonra bu çabamızın ödülü olarak bizi Venüs’e ulaştırır. Yani zaman algısı, keyif ve hazlarımızla alakalıdır ya da engellerimiz bizi keyif ve hazlarımızla ulaştırır.

Yani engel olarak gördüğümüz şeyler aslında keyifsiz olduğumuzu düşündüklerimizdir. Eğer bir süreci, bir serüveni keyifli hale getirirseniz, o sizin için engel olmaktan çıkar. İşte bu bakış açısıyla baktığınız zaman, Satürn’ün bize yaşatacağı sıkıntı ve zorlukları engel olarak görmekten çıkarsınız. Bunlar iyi ki geliyor, çünkü ben gelişeceğim, çünkü ben bu alanda yeni emekler harcayacağım, yeni tohumlar ekeceğim ve bu tohumlar büyüyecek, fidanlara dönüşecek sonra ben onları besleyeceğim, büyüteceğim.

Bu 2 yıllık serüvende en sonunda bana meyve verecek ve o meyveleri yiyeceğim demektir Satürn. Bu şekilde bakalım Satürn’e. Satürn’ü sembol olarak da gördüğünüz gibi “S” şekildedir ve en sonu toprağın içine bağlıdır.


Yani toprağa tohumu ektiğinizi düşünün. Meyveyse Venüs’tür bildiğiniz gibi beş duyu organına hitap eden zevkleri, renkleri gösterir ve meyvenin bütün geometrik şekilleri Venüs’ü anlatır.

Bu da bizim için önem arz ediyor. Şimdi gelin Satürn’ün 2,5 yıllık serüvende bize hangi alanlarda duvar ördüğünü hep birlikte görelim. En başta kolektif ağda sıkıntılar ve zorluklar yaşayacağız. Yani teknolojik anlamda, kendimizi yenilemek durumunda kalacağız. İnsanlarla iletişimimizde, grupların içerisindeki aktivasyonlarda ve yönetim kabiliyetlerinde zorlanacağız.

Buradaki zorluklarımızı yenebilmek için işimizin ehli olmak ve ustalaşmak isteyeceğiz. Yani kendi evinizdeki gardırobu bir ustaya mı yaptırmak istersiniz yoksa bir çırağa mı yaptırmak istersiniz? Kendi işinizin ehli olmanızı Satürn gösterecek.

Peki, bu işte ehil olmadan bir şeyler yaparsak ne olur?

İşte o zaman da bizi sistem alaşağı edecek ve bu dönem bu alaşağı edilmeleri çok fazla yaşayacağız ve göreceğiz. Özellikle evham, endişe, kuruntu, sıkıntı ve baş gösteren hem psikolojik kısmı hem de engel dediğimiz şeyler kaza gibi kader gibi olumsuz etkiler de olacak. Burada yapmamız gereken şey bu engellerle savaş ve mücadelede kendimize çıkar sağlayacağımız şeylerden biraz daha uzak durmak ve işimizde ustalaşmak, ehlileşmek olacak.

Eğer ki kendi işimizde ehlileşmezsek ve ustalaşmazsak da sistem bizi alaşağı edecek. Bu dönemi Satürn’ün Retro olduğu ve Oğlak burcuna döndüğü zamana göre 2 ye ayıralım. Satürn’ün döngüsünü 22 Mart ile Temmuz ayına kadar bir döngü olarak kabul edelim. Temmuz Ayı ile Aralık Ayı arasını bir döngü kabul edelim.

Aralık 2020 ile 2023 yılı arasındaki transitini bir döngü olarak kabul edelim. Şimdi burada Temmuz ayına kadar yaşayacağımız neler? Sonra bizi frenleyip kazaya, sıkıntıya, kadersel etkilere ve karmik dönüşümlere ekleyeceği sıkıntılar neler bir de bunu inceleyelim.


Satürn’ün engelleriyle en başta savaşmak için, zamanın ötesine geçmemiz gerekli. Zamanı durdurmanın yegane etkisi ise eylem ve hareketle sağlanır. Yani eğer siz Mars’ınızı yani eylem ve hareketinizi çalıştırırsanız belki yaşlanmanızı bile durdurabilirsiniz. O nedenle spor yapmak daha fazla yürüyüşler yapmak ve eylem içerisinde olmak engelleri durdurmaya vesile olur.

Bu konuyla ilgili size birkaç harita örneği paylaşmak istiyorum. Bir tanesi Candan Erçetin’in haritası. Bu haritada Satürn ile Mars karşı karşıyadır, kişi kendi engellerine hükmeder onları kendi azmi ile mücadele ederek bir yere doğru getirir. Özelikle seçtiğim haritalarda Satürn’ü Kova burcu olan kişileri görmeye çalıştım.


Candan Erçetin’in haritasındaki Satürn Kova ve Mars Aslan karşıtlığı kişinin hayatında aktivist bir rol üstlenmesini sağlıyor.

Hülya Avşar’ın haritasına baktığımız zaman ise Satürn’ü Kova ve Mars ile kare açı içerisinde. Mars karesi ise kişinin yine zamana karşı, sporu ön plana çıkardığını, daha fazla hareket ve eylem planı içerisinde kaldığını, güzelliğiyle ve zamanının ötesinde yaptığı işlerle kendini bu engellerden, eylemlerden uzak durmasına vesile kılıyor.

Billur Kalkavan’ın haritasına baktığımız zaman yine Satürn’ü Kova burcunda ve Mars ile karşıt olduğunu görüyoruz ki Billur Kalkavan’da yaşına göre gayet genç ve fit görünümlü ve yeni bir aktivistliğe soyunuyor ve insanların daha fazla bilinçlenmesi için bu eylemi gösteriyor.

Brigitte Bardot’unda haritasına baktığımızda Satürn’ü Kova ve Mars ile karşıt açı kurmuş durumda. Yine zamanın ötesinde, çok önemli bir aktivist. Öte yandan hayvan hakları ile ilgili mücadeleleri var ve yine 1960’ların kadın figürü olarak çıkıyor karşımıza. Bu alanda siyasi duruşu, hem toplum hakları için uğraş vermesi hem de eylem planını ön plana çıkartan bir yapıyla görüyoruz.


Demek ki Satürn’ü tek başına incelemek yerine Mars’la etkileşimi dahilinde bir şeyleri konuşmak bizim için çok daha fazla etkili olacaktır.

Şimdi önümüzde şöyle bir süreç var. Temmuz ile Aralık Ayı dâhilinde Satürn’ün retrosunu ve Mars ile karesini yaşayacağız. O nedenle hak, hukuk ve adalet sistemlerimizde, toplum bilinci kurallarında ve zamanımızın ilerisine kendimizi taşımak için eylemlerimizi hangi hayat planlarına dönüştürmeliyiz ve buralarda lanse etmeliyiz, işte bunu önemsemeliyiz.

En başta, 22 Mart ile Satürn’ün Oğlak burcundaki retrosuna yani Temmuz Ayına kadarki durumda burçlarınızı nasıl etkileyecek. Temmuzdan, Aralık ayına kadar yükselen burçlarınıza göre, kendi hayatınız bu engel planlarında nasıl etkilenecek kıssadan hisse notlar paylaşmak istiyorum.


"Siz de kendi haritanızdaki Mars Satürn etkisini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlıklar için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."


SATÜRN TRANSİTİ - Burç Etkileri


Sevgili Koçlar ve Yükselen Koç Burçları,


Temmuz ayına kadar Satürn dönüşünde kendi hayatınızda karmik anlamda mücadele vermeniz gereken yer düşünceleriniz olacak. Negatif düşüncelerinizi ve saplantılı kaygılarınızı dönüştürmeniz gerekecek. Eğer bunları dönüştürmek için uğraşmazsanız Temmuz ile Aralık ayı arasındaki gerilimi fazlasıyla hissedeceksiniz. Fakat Temmuza kadar, özellikle düşüncelerinizi ve eylem planlarınızı değiştirebilirseniz, Temmuzdan sonraki süreçte bunları, öncelik olarak hayatınızda kullanmaya başlayacaksınız. En başta düşüncelerinizi değiştirmelisiniz, çünkü düşünceler davranış planlarına dönüşecek ve davranışlarınız kaderinizi değiştirecek.

Sevgili Boğalar ve Yükselen Boğa Burçları,


Temmuz ayına kadar hayatınızdaki bolluğu bereketi ve bazı durumları saklayabilirsiniz. Saklamaya özen göstermelisiniz. Fakat yakın bildiğiniz kişilere ve zarar gelmeyeceğini düşündüğünüz kişilere kendi içinizde sakladıklarınızı anlatmaya önem gösterin. Çünkü Temmuz ile Aralık ayı arasında mahreminiz daha fazla ortaya çıkacak. Bu durumda size yardımcı olacak ve size destek olacak sizin bu durumu bilen sizle birlikte bu yolu yürüyen kişilerle görüşmeler, konuşmalar yapmak ve onların size desteğini alabilmek adına Temmuza kadar verdiğiniz kararlarla ilgili ve yaşadığınız süreçlerle ilgili bazı kişilerle konuşabilirsiniz. Kimseyle konuşamazsanız bir deftere yazabilirsiniz, bir not tutabilirsiniz. Çünkü Temmuzdan sonra yaşadıklarınızı hem kendinizin hatırlaması lazım hem de bu süreçte kimin size destek olacağını bilerek ilerlemeniz lazım.


Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler Burçları,


Temmuza kadar hayatınızda küslükler, yılgınlıklar ve kırgınlıklar oluşabilir. Aldığınız kazançlar, başkalarının kayıplarına yol açabilir. Verdiğiniz kararlar başkalarının sizi terk etmesine ve yalnızlaştırmasına vesile olabilir. Eğer buradaki ikili ilişkilerinizi çözmezseniz, Temmuz ile Aralık tarihleri arasında buradaki kaybeden arkadaşlarınız sizin düşmanlarınız olabilir. Eğer bu durumu çözerseniz tekrar onlardan destek alabileceksiniz. Önemli olan kısım özellikle iletişime geçmek ve siz bir tercih yaparken başkalarını küstürdüyseniz, onlardan helalleşmek ve helallik almak olacak.


Sevgili Yengeçler ve Yükselen Yengeç Burçları,


Sizler Temmuz ayına kadar hayatınızdaki sınır algısını görmeniz gerekli. Özellikle, etrafınızdaki kendi sınırlarınızı bilerek hareket etmek ve bu sınırlar içerisinde mutluluğu, uyumu, güzelliği yakalamaya niyet etmelisiniz. Eğer bunu başaramazsanız ve baş edemeyeceğiniz sorumlulukların altına girerseniz, Temmuz ile Aralık ayı arası sizi oldukça sıkıştıracak. Eğer bunu başarabilirseniz, oldukça mükafatlandırılacaksınız. Belki evliliklerle ilişkileriniz sonuçlanacak. Belki mutluluklarla ilişkileriniz sonuçlanacak. Önemli olan ilişki ve evlilikler, yakın dostluklar hususunda karma yaratmamaya özen göstermek.


Sevgili Aslanlar ve Yükselen Aslan Burçları,


Sizler maddi imkanlarınızla ilgili birazcık daha cebinizi ve tutumunuzu bilerek hayatınızda ilerlemeyi önem göstermelisiniz. Fakat kazancın geleceğini bilerek, harcamaya daha fazla gönüllü olmalısınız. Eğer bazı süreçlerde parayı ve maddiyatınızı kendinize harcarsanız, bu sefer gelecek yeni etkiler sizi durdurabilir. Daha fazla para harcamak durumunda kalabilirsiniz. Temmuza kadar harcamalarınızı, doğru bir şekilde yönetmeye çalışın. Temmuz ile Aralık ayı arasında bunların mükafatını alacaksınız diyebiliriz.


Sevgili Başaklar ve Yükselen Başak Burçları,


Hayatınızın kontrolünü kayıp ettiğinizi düşünebilirsiniz. Özellikle, eylem planıyla ilgili kendinizi sıkıntılı hissedebilirsiniz. Belli bir yere adım atmak hususunda zorlanabilirsiniz. Taşınmalar, ev değiştirmeler durumları söz konusu olabilir. Fakat ilahi planda Temmuz ile Aralık ayı arasında bu sıkıntıları çektikten sonra size mükâfatlar gelecek ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Şimdilik kontrolü başkalarına, bırakıp hayatınızın akışına dahil olmanız gereken bir zamandasınız. Doğru kullanacağınıza hem fikir olmalıyız. Çünkü ondan sonra kendi otoritenizi kurarak, istediğiniz yöne doğru eylemlerinizi yönetebileceksiniz. Bu aşk olsun, aile olsun, iş olsun önemli olan kontörlü ele alacağınız sürece kadar, bu kontrolü başkalarına verebilmek.


Sevgili Teraziler ve Yükselen Terazi Burçları,


Dış görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Cazibenizi kullanmak isteyebilirsiniz. Özellikle ilişkilerinizde Temmuz ayına kadar, kararlarınızı ve düşüncelerinizi yönetme içerisinde olabilirsiniz. Hayatınızda bazı kararlar ve eylemler yön değiştirecek. Burada doğru hamleleri yaptığınızı düşünmelisiniz ve artık bir karar vermelisiniz. Eğer kararsız kalırsanız, Temmuz ile Aralık ayı arasında derin bir kaos hakimiyeti kurabilir üzerinizde. Bunu atlatmak için kararlarınızı güçlü bir şekilde almak zorundasınız. Bunun için başkalarına danışmak size çok iyi gelecektir.


Sevgili Akrepler ve Yükselen Akrep Burçları,


Bazı şeyleri görmemezlikten gelme zamanınız Temmuz ile Aralık ayı arasında olacak. Bu dönem yani Temmuza kadar eylem planı içerisinde olmalı ve kendi kararlarınızda bazı şeyleri gördüğünüzü hissettiğinizi söylemelisiniz. Olumlu ya da olumsuz size gelen ve hissiyatınızın her ne olduğunu karşı tarafa belirtmek zorundasınız. Eğer bu düşüncelerinizi belirtmezseniz, Temmuz ile Aralık ayı arasında öfke patlamaları ve kötü bitişler yaşayabilirsiniz. Eğer belirtirseniz, bu ihtimal çok daha iyi geçecek. Buna oldukça dikkat edin, Satürn sizi karmik anlamda bu alanlarda sizi sınayacak.


Sevgili Yaylar Yükselen Yay Burçları,


Hayatınızdaki adalet temalarıyla ilgili zorlu sınavlar verebilirsiniz. Ama bu sınavların çözüm aşaması Temmuz ile Aralık ayı arasında gelecek. Onun için hayatınızdaki yargılara, adaletsiz durumlara karşı biraz daha çekimser kalmak, kendinizi geri planda tutmak ve olup biteni arkanıza yaslanarak izlemek, Temmuza kadar sizi güçlendirecek. Ama Temmuz ile Aralık ayı arasında adalet için savaşmaya artık hamleler yapmaya başlayacaksınız. Eğer bunun akışını değiştirirseniz, hayatınızda kaos ve kargaşalar hakim olacak.


Sevgili Oğlaklar Yükselen Oğlak Burçları,


İrade gücünüzü ortaya koymalısınız. Mantığınızla hareket etmeye çalışmalısınız. Dostluklarınızda ve arkadaşlıklarınızda iyi enerjiler kurmaya önem göstermelisiniz. Beklenmedik haberler gelebilir özellikle toplu paralar gelebilme potansiyeli sizin için çok yüksek. Fakat elinizdeki güvencelere bağlı kalmadan ilerlemelisiniz. Çünkü Temmuz ile Aralık ayı arasında adaletsizlik temalarıyla karşılaşabilirsiniz. Saygısızlıklar ve onurunuzu kıracak etkilerle karşılaşabilirsiniz. Bunun önlemini almak için Temmuz Ayına kadar ilişkilerinizde daha manevi olmaya özen göstermelisiniz. Maddi tutumlarınız ve hırslarınızı karşı tarafa sunmanız bu durumda kaos yaşamanıza vesile olabilir. Sevgili Kovalar ve Yükselen Kova Burçları,


Hayatınızda bazı şeylerin yeniliğini getirmek için biraz daha bekleyiş göstermeniz gerekli. Özellikle yeni bir çocuk istemek bir evlilik istemek, yeni bir projeye başlamak, bunlar için Temmuz ile Aralık ayı sizin için daha uygun olacak. Normalde Retro zamanlarında bunlar uygun olmayabilir, fakat sizin biraz olsun beklemeye ve bazı sınırlamalarda kendinize hakim olmayı öğrenmeniz gerekli, ki doğru emeği kimlere verebileceğinizi görebilin. Bu konularla ilgili Temmuza kadar niyetlenmeler yaşayabilirsiniz ama olacağı varsa zaten olacak temeline sırtınızı dayayarak, ilerlediğiniz zaman kendiniz daha iyi hissedeceksiniz ve daha fazla güvende hissedeceksiniz. Temmuz ile Aralık ayı arasında bu konularla ilgili kapılar sonuna kadar sizlere açılacak. Eğer bu dengeyi bozarsanız kaos hakim olacak ve hüküm sürecek hayatınızda.


Sevgili Balıklar ve Yükselen Balık Burçları,


Kendi hayatınızda özellikle yeni kişilerle tanışabilirsiniz ve sizi destekleyecek hayat hırslarını oturtmuş kişilerle Temmuz ayına kadar tanışabilirsiniz. Ani davranışlar gösterebilirsiniz ve yaşama hevesinizi daha fazla ortaya çıkartmak için uğraşabilirsiniz. Girişken, sosyal ve fedakar olmaya önem göstermelisiniz. Eğer bunu sağlayamazsanız, Temmuzdan sonraki süreçte, insanlar sizin hayatlarınıza çok fazla karışacaklar. Kolaylıkla yalan söyleyen kişiler hayatınıza girecek ve sorumluluklardan kaçma durumları oluşacak. Eğer bunu yaşamak istemiyorsanız, Temmuza kadarki süreçte kendiniz, fikirlerinize özellikle ev, aile ve yuva hanesindeki fikirlerinizi ortaya koymalı, fırsatları değerlendirmelisiniz. Sezgilerinize güvenmeli ve derinlikle adımlarınızı atmayı başarmalısınız ki kaos sizinle olmasın.


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

留言


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page