top of page

Satürn RetroSevgili Arkadaşlarım,


Kısıtlayıcı, engelleyici, öğretici, disipline edici gezegenimiz Satürn bugün itibari ile 10 Ekim’ e kadar geri hareketine geçiyor. Haritalarımızda Kova Burcu’nun temsil ettiği evimiz hangisi ise o alanda bazı yavaşlamalar, engellerle karşılaşabiliriz.


Yaşamımıza dair almamız gereken sorumlulukları yeterince alıyor muyuz?

Disipline ihtiyacımız olan temalar neler?

Kendimizi gerek içsel gerek yaşam biçimi olarak özgürleştirebilecek kavramlar için hangi adımları atabiliyoruz?

İstikrar ve kalıcılık sağlamak istediğimiz konular neler?

Dostluklarımız, arkadaşlıklarımızı ilgilendiren konularda gözden geçirmeye ihtiyacımız olan durumlar neler?


Bu temalara yoğunlaşarak, omuzlarımızdaki yükleri, sorumlulukları nasıl hafifletebileceğimiz yönünde değerlendirmeler yapabiliriz. Özgürlük kavramının hayatımızda sıkışmışlığını bir nebze olsun rahatlatacak günler geçirmemize etki edebilir. İlerleyen günlerde Uranüs ile yapacağı gergin açı ile yeniden isyan, başkaldırı gibi kavramlar gözlemlenebilir.
  • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

  • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Sosyal çevre ve arkadaşlıklarımızı ilgilendiren konularda gözden geçirmemiz gereken durumlar olabilir. Bazı arkadaşlıklarımızı noktalamak isteyebiliriz. Çevremizde yenilenme ve değişimler yaşayabiliriz. Uzun süredir görüşmediğimiz eski arkadaşlıklar karşımıza çıkabilir. Hayallerimiz doğrultusunda ilerlemekte bazı engeller söz konusu olabilir ancak almamız gereken sorumlulukların daha iyi farkına vararak doğru adımları belirlemeye yönelebiliriz.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

İş kariyer hayatımızla ilgili gözden geçirmemiz gereken durumlar olabilir. Bu alanda yavaşlamalar, engeller yaşayabiliriz. Eksik kaldığımız, ilerlemekte güçlük çektiğimiz durumları değerlendirerek almamız gereken sorumlulukları daha iyi fark edebiliriz. Eskiden ilgilendiğimiz bir iş, işle ilgili önemli görüşme yaptığımız bir kişi karşımıza yeniden çıkabilir. Gelecek planlamaları yapmak, önümüzdeki süreci ele almak ve bu noktada almamız gereken sorumlulukları belirlemek için olumlu değerlendirebiliriz.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Hayata bakış açımızı yeniden gözden geçireceğimiz, kurmak istediğimizde hangi sorumlulukları almaktan kaçındığımızı daha iyi fark edebiliriz. Yurtdışı, eğitim, hukuk ile ilgili geçmişe ait konular yeniden gündemimize gelebilir. Üzerinden geçmemiz gereken, düzenlemeye ihtiyaç olan durumlar söz konusu olabilir. Bu alanlarda yapacağımız yeni girişimlerde bazı engellerle karşılaşabiliriz.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Finansal kaynaklarımız, borçlar, ödemeler, yatırımlarla ilgili yeni girişimler için pek uygun bir süreç olmayabilir. Bu alanlarda geçmişe ait bir konu yeniden gündemimize gelebilir, uğraşmamız gereken detaylar söz konusu olabilir. Elimize geçmesini beklediğimiz kaynaklarda gecikmeler olabilir. Başvurularımızda engeller karşımıza çıkabilir. Riskli yatırımlardan uzak durmak fayda sağlayabilir. Geleceğe dair daha sağlam ilerleyebilmemiz için nelere ihtiyacımız olduğunu belirlemek için bu süreci olumlu değerlendirebiliriz.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

İkili ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı gözden geçireceğimiz bir dönem olabilir. Bu alanlarda pürüzler, engeller yaşayabiliriz. İçinde bulunduğumuz şartlarda biz olma kavramını tam oturtamadığımız konular var ise bunları ele alarak, ilişkiyi değerlendirmek isteyebiliriz. Geçmişe ait konular yeniden masaya yatırılabilir. Bu noktada iyileştirmeye gidebilmek için önce almamız gereken sorumlulukları fark etmemiz gerekebilir. Partnerimize veya ortağımız destekte bulunmamız gereken durumlar söz konusu olabilir.


başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

İş hayatımızı, çalışma ortamımızı ilgilendiren durumlarda değişim ve düzenlemelere ihtiyaç duyabiliriz. Daha fazla sorumluluk almamız gerekebilir. Günlük rutinlerimizde kendimizi kısıtlanmış hissettiğimiz durumlar neler bunları belirleyerek önümüzdeki süreç için uzun vadeli kararlar alabiliriz. Geçmişe ait bir iş yeniden karşımıza çıkabilir veya işle ilgili eksik kalan detaylar üzerinde uğraşabiliriz. Yeni kurulacak iş bağlantıları, yapılacak iş görüşmeleri yavaş ilerleyebilir. Sağlığımıza daha fazla özen göstermemiz gereken bu dönemde, evcil hayvanlarımızın da sağlığıyla yakından ilgilenebiliriz.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Aşk hayatımız, flörtler ile ilgili gözden geçirmemiz gereken durumlar söz konusu olabilir. Eski ilişkiler gündemimize gelebilir. Geçmişe ait konular yeniden değerlendirilebilir. Keyif aldığımız alanlarda, hobi, yaratıcı işler, sportif faaliyetler gibi konularda eskisi kadar keyifli hissetmeyebilir, değişikliğe ihtiyaç duyabiliriz. Borsa, yatırım işlerinde riskli adımlar atmamak, uzun vadeli ve güvenli ilerlemek önem taşıyabilir. Çocuklarla ilgili almamız gereken sorumluluklarımız olabilir, onlar adına yatırım yapmayı tercih edebiliriz. Ancak bu konuda bilgili kişilerin desteğine ihtiyacımız olabilir.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Ev, aile, yuva konularında sorumluluklarımız artabilir. Bu alanda gözden geçirmemiz gereken durumlar söz konusu olabilir. Geçmişe ait kavramlar gündemimize gelebilir, yeniden değerlendirebiliriz. Ev değişimi, arsa, gayrimenkul alım satımı gibi konularda engellerle karşılaşabiliriz, işlerimiz yavaş ilerleyebilir. Aile ortamımızda büyüklerimiz ile aramızda pürüzler yaşanabilir, anlaşılmakta güçlük hissedebiliriz.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Yakın çevre iletişimimize dikkat etmemiz gerekebilir. Yanlış anlamak, yanlış anlaşılmak söz konusu olabilir. Düşüncelerimizi ve yaklaşımımızı değiştirmemiz gereken konuları daha iyi fark edebiliriz. Konuları masaya yatırırken, kendimizi ifade ederken cümlelerimizi iyi seçmek önem taşıyabilir. Kardeşlerimiz veya yakınımızdaki kişilerle ilgili almamız gereken sorumluluklar gündemimize gelebilir. Önemli anlaşma, sözleşme, görüşmeler açısından pürüzler, engeller karşımıza çıkabilir. Bu dönemde eski okul arkadaşlıklarımız karşımıza çıkabilir, yeniden dostluklarımızı pekiştirebiliriz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Maddi konularımızı, gelir gider dengemizi, kazançlarımızı gözden geçireceğimiz bir dönem olabilir.Gelirimiz düşebilir, beklediğimiz maddi bir konuda gecikmeler yaşayabiliriz. Yatırımlar açısından risk almamak, gereksiz harcamalardan kaçınmak önem taşıyabilir. Kendimizi kısıtlı hissettiğimiz maddi şartlarımızı daha iyiye ilerletebilmek için yeni bir düzene, değişime ihtiyaç duyabiliriz.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Yaşamımızla ilgili zorlandığımız, engellendiğimiz, kendimizi özgür hissedemediğimiz alanları gözden geçireceğimiz bir süreç olabilir. Yeteri kadar sorumluluk alabiliyor muyuz, kendimiz ve hayatımız için nasıl bir düzene ihtiyacımız var? Bu konuları değerlendirebilir, geleceğimiz için daha sağlam ilerleyebileceğimiz kararlar almaya yönelebiliriz. Sorumluluk, sabır, azim ve istikrarın yaşamımızdaki önemini fark edebiliriz. Fiziksel görüntümüzü, sağlığımızı daha fazla önemseyebiliriz. İkili ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı ilgilendiren pürüzler karşımıza çıkabilir.


Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

İç dünyamıza yönelmeye, biraz kendimizle baş başa kalmaya ihtiyaç duyabiliriz. Kendimiz, yaşantımız, geleceğimiz ile ilgili neler istediğimizi sorgulayabilir, iç huzurumuzu dengeleyebilecek hangi kavramlara ihtiyacımız olduğunu daha iyi fark edebiliriz. Ruhumuzun ihtiyacı olan, bilinç altımızda özgürleşmemiz gereken konular her ne ise üzerine giderek şifa bulabiliriz. Arkamızdan çevrilen işler, bizden gizlenmiş konular gün yüzüne çıkabilir. Dostumuzu, düşmanımızı daha iyi anlayacağımız bir zaman dilimi olabilir. Bu süreçte ruhsal çalışmalar yapmak iyi hissettirebilir. Hem bedenen hem ruhen sağlığımıza daha fazla önem vermemiz gerekebilir.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page