top of page

PORTAL 1 TEMMUZ'DA AÇILIYOR! YENİ BİR DENEYİME HAZIR OLUN!

Merkür Cazimi saatleri: 01 Temmuz 2020 saat: 01.25 ile sabah 10.14’e kadar etkisi devam edecek.


Sevgili Arkadaşlarım,


'Fikir', 'ifade', 'beceriler', 'konuşma', 'yazma', 'akıl etme' konularını sembolize eden gezegenimiz Merkür 1 Temmuz’da Güneş’in kalbinde olacak.


Oldukça özel bir konum olan bu süreç saatler sürecek.

Doğru değerlendirmek için gökyüzü bize bir fırsat veriyor gibi düşünebiliriz.


Bir gezegen, Güneş’e yakınlaştıkça (yaklaşık 17 derece) Güneş ışınları altında kalır ve olumsuz etkilenir. 8,5 derece içinde yaklaştıkça artık o gezegen yanar ve gezegenin içerdiği konular ortaya çıkmak konusunda baskı altında kalır.


Venüs, Güneş’e çok yaklaştıkça konuları daralır. Venüs sevgi ve değer konularını gösterir ve Güneş’ten yandığında değerini ortaya çıkarmak konusunda baskı altında kalır.


Örneğin, belki kocası nedeniyle, kendisini ifade edemeyen bir kadın rolüne bürünür. Ya da kendi değerini göstermek isteyen bir çalışanın patron gölgesi altında ezilmesi ile alakalı şekillenir.


Fakat bu gezegen Güneş’e 0 derece 17 dakika ile yaklaştığında, Güneş’in kalbi konumuna gelir. Korunur ve bu yanma etkilerinden kendini tecrit edebilir.


Bu konuma şöyle bir örnek veriyoruz.

Balina sizi yuttu. Fakat onun midesinde korunuyorsunuz. Çıkamıyor, önünüzü yine göremiyor, balina nereye doğru yüzerse oraya gitmek zorunda kalıyorsunuz fakat tehlikelerden korunuyorsunuz.


Merkür’ün bu konumunu çok çok özel işler ve süreçleriniz için kullanmamanızı önereceğim. Eğer ki zorunlu olarak kalmadıysanız. Fakat içe dönme ve ruhsal çalışmalar yapmak için çok çok ideal!


Merkür bu konumundan sonra Mars ile sert bir açı yapacak ve ay tutulmasını tetikleyecek.

Merkür ve Mars karesinin etkin olduğu tarihler ( 3 Temmuz -2 Ağustos arası)


Hüsranlar, hayal kırıklıkları ile karşılaşacağız. Bu hüsran ve üzüntünüz sizi şiddete, hiddetlenmeye meylettirebilir. Her şeye karşı kızgın olmanızın altında kırgınlıklarınızın saklı olduğunu bilmelisiniz.


Bir adım geride durup ben bu hiddetin bir parçası olmak istemiyorum demeyi başarmalısınız...

Mars Koç'ta bu hiddeti daha da kızıştırıyor haliyle...


Sizle birlikte herkesin hiddetli olduğunu UNUTMAMALISINIZ!.. Yani olaylara çözüm bulmak istiyorsanız hiddetli davranışlar bir çözüm üretmeyecek. Aksine tartıştığınız kişinin de sizinle tartışmasına izin verecek. Bazen bir kıvılcım, koca bir ormanın yanmasına vesile olabilir...


Etrafımızdaki olup biteni görmemezlikten gelemeyiz fakat tam bu hiddetli anlarımızda kendimizi yakalamanın bir yolunu bulmalıyız.


Merkür Cazimi saatleri: 01 Temmuz 2020 saat: 01.25 ile sabah 10.14’e kadar etkisi devam edecek.


Bu saatler arasında iki mektup yazıyoruz;

  • Hiddetlendiğimiz kişilere, her kimse! Önce en kızgın ve intikam dürtüleri beslediğimiz kişiye yöneltiyoruz kalemimizi. Önce ona bir mektup yazıyoruz. Tüm öfkemizi, kızgınlığımızı akıtıyoruz.

  • Daha sonra bir mektup daha yazıyoruz. Bu sefer iyi şeyleri bulmaya çalışarak. Kendinizi zorlamanızı rica ediyorum. Çünkü hiddet ve kızgınlık değer verdiklerimize duyduğumuz dürtülerdir. Değer yargılarımızla yüzleşmek adına kaleminizi güçlü tutmanızı rica ediyorum.


Sonra ilk yazdığımız mektubu tutulmaya kadar saklıyoruz

Tutulmadan sonraki günlerde kendimizi sakin hissettiğimiz an açıyor ve ilk mektubu okuyoruz.

Kendimizle yüzleşiyoruz!

Neden böyle düşündüğümüzü görmeye çalışıyoruz.

Sonunda yırtıp atıyoruz!İkinci mektubumuzu ise ister o mektubu yazdığınız kişiye gönderin, isterseniz kendinizde saklayın.Burada iç sezilerimize kulak verebilmek için 'düşüncelerin gücünü deneyimlemeye odaklanmalıyız!'Şifa Olsun!


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


***Merkür Cazimi muamması: Bu konu ile ilgili farklı astrolog görüşleri vardır. Denklinasyon farkı nedeniyle her Merkür geçişinde Güneş’in kalbinde olmayacağı ile ilgili tespitleri olan önemli astrologlar vardır fakat ben bu konuda kendi tecrübelerime de dayanarak cazimi konumunu değerlendirme altına alıyorum.


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page