top of page

Oğlak Burcu'nda YENİ AY
Sevgili Arkadaşlarım,

2022 yılına merhaba dediğimiz ilk günlere, 2 Ocak 21.33’te 12 derece Oğlak Burcu’nda gerçekleşecek yeniay ile giriş yapıyoruz.


Özel ve Plütonik bu yeniayın etkisi diğer yeniaylarda olduğu gibi +14 gün boyunca hayatlarımızda etkisini gösterebilir. Atalardan gelen önemli karmik bağların enerjisini ortaya çıkarabilecek bir döngü içinde olabiliriz.


Plüton, bizim ülkemizin kuruluş anındaki yerleşkesine direk etkide bulunuyor. Hem Satürn tarafından hem de Plüton tarafından bu etki altında olacağımız günlerdeyiz. Kıtlık bilincimiz, korkularımız, kaygılarımız ve ülkemiz adına düşündüğümüz etkilerden daha çok, kök inançlarımızı ilgilendiren bir döngü içinde olabiliriz. Bilhassa iktidar, kariyer, finans ve mükemmelleştirdiğimiz alanlar üzerinde fazlası ile etkilerini hissedilebiliriz.


Toprak elementinin çok yoğun olduğu bir süreç olacak. Bu süreçte geleceğe yönelik plan ve projelerimize yönelmek, düzen oluşturmak için de ayrıca uygun bir zamanda olabiliriz.

Yanlı tutumlardan uzak durmak, bu yeniayın bahsettiği kök inançlardan, kök karmalarından temizlenmek adına bizlere güzel bir fırsat sunabilir.


  • Yeniaylarda içsel gücümüzü tazelemek adına meditasyon yapabiliriz.

  • Cesaret toplayıp adımlar atmayı deneyimleyebiliriz.

Bu yeni adımları, yeniay döngüsünün içinde olduğumuz ilk üç günde atmamamız gerektiğini biliyoruz.


Ay’ın hilal fazında olduğu döngüde, yeni olanı başlatmak çok daha uygun ve etkilidir.


  • Artık bir kenara çekilmeyi ve kendimizi suçlu hissetmeyi bırakabiliriz.

Yeniay vesilesiyle işleyen sistem;

  • İnsanlığa uyanın, tazelenin ve mükemmeliyetçiliği artık bir kenara bırakın diyor olabilir.


Özellikle en çok etkiyi hissedecek olan öncü burçlar olacak: Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak


Değişken burçlarda yer alan; Yay Burcu da Oğlak Burcu’nun Antiscia’sı olduğu için onlarında fazlası ile bu etki altında olabileceğine dikkat çekmek isterim.


Yeniayda, Uranüs’ün ışığını Güneş’e taşıyan Ay, Güneş karşında yeniden canlanmaya hazırlanıyor.


  • Yeniay kendimizi organize etmek adına önemli olabilir.

  • Özellikle ikili ilişkilerde verilmiş sözleri yeniden gündeme getirebilir.

  • Geç kalınmış tatiller,

  • Sürprizler ya da hediyeler içinde müthiş bir fırsat doğurabilir,

  • Bu yeni döngüye, deneyim olarak bakmak faydalı olabilir.

  • Küskünlüklerimizi, kırgınlıklarımızı bitirebiliriz ve çıkar ilişkilerimizi büyütmekten uzaklaşabiliriz.

Öfke ile kalkan zarar ile oturur. 14 günlük bu süreç içinde, kendimize bu cümleyi bolca hatırlatalım.


Yeniayın sembolü; sevdiklerimize gül hediye etmek, özellikle dikenli bir çiçek sulamak ve seyahat planları yapmak olabilir.


Yaşayacağımız yeni döngünün, yeni deneyim zamanının hepimiz adına güzellikler getirmesi ve hepimiz adına şifa olması dileğiyle,


Şifa Olsun...Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Yeni ayın enerjisi ile kariyer yaşamlarımızda değişim fırsatları ile karşılaşabiliriz. Toplumsal statümüzle ilgili yeni gündemler yaşayabiliriz. Mükemmeliyetçi yanımızı rafa kaldırıp, kendimize güvenmemiz gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Karşımıza çıkabilecek şanslı fırsatlar bizlerin değişime kolay adapte olmasına olanak sağlayabilir. Beklediğimiz bir terfi var ise yeniay enerjisi ile beklediğimiz müjdeli haberi alabiliriz. Hayatımızdaki önem verdiğimiz kişilerle olan ilişkimizde temkinli ve dikkatli davranmak bizler için faydalı olabilir.
Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Yeniayın yenilenme enerjileri ile yaşamımızda yeni bir bakış açısına yer verebiliriz. Bireysel olarak özgürleşmek isteyebiliriz. Bu süreçte korkularımızla yüzleşebilmeliyiz. Karamsarlıktan uzaklaşmayı denemek bizler için faydalı olabilir. Özellikle kısa seyahatlerimizde artış olabilir. Kişisel gelişimimize katkı sağlayabilecek yeni bir eğitim programına dahil olmak farkındalıklarımızı arttırmak adına iyi bir fikir olabilir. Yakın çevremizle, fikir ayrılıkları yaşayabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Finansal olarak koşullarımızı gözden geçirmek ve yeni bir plan içinde olmak adına ideal bir zamanda olabiliriz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Yeniayın yenilenme enerjileri ile yaşamlarımızda değişim ve dönüşüm içerebilecek, beklemediğimiz yönde gelebilecek haberlerle farkındalıklar kazanabileceğimiz bir döngü içinde olabiliriz. Bizi şok edebilecek sırlara vakıf olabiliriz. İkili ilişkilerimizde kontrolümüz dışında gelişebilecek gündemlerle karşılaşabiliriz. Ortak gelirlerimizde yeni yapılandırmalar içine girebiliriz. Beslenme şeklimizi değiştirmeye ve sigara gibi zararlı alışkanlıklarımızdan kurtulmak için de ideal bir zaman içinde olabiliriz. Rahatlamak ve içsel huzuru yakalamak için de biraz daha temkinli olmayı denemeliyiz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Yeniayın yenilenme enerjileri ile ikili ilişkilerimizde ya da var olan iş ortaklıklarımızda yeni farkındalıklar yaşayabiliriz. Yeni anlaşmalara karar vermek isteyebiliriz. Bekar olan Yengeç Burçları var olan ilişkilerini, evlilikle taçlandırmak isteyebilir veya evliliğimizde var olan sorunlarımızı yeniayın ışığı ile çözüme kavuşturabiliriz. Yeni deneyimler yaşamaya açık bir enerji içinde olabiliriz. Ben, sen arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabiliriz. Kime neyi ne kadar verdiğimizi sorgulamak isteyebiliriz. Gayrimenkul alım satımı için yeni plan ve gündemler içinde olabiliriz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Yeniayın yenilenme enerjileri ile günlük rutin işlerimiz, çalışma ortamlarımızda beklenmedik gelişmelerle başlayabiliriz. Var ise evcil hayvanlarımız ile ilgili sürpriz beklenmedik gelişmeler içinde de olabiliriz. Sorumluluk aldığımız konularla ilgili bu yeniay bizlere deneyim alanı sunabilir. Kendimizin ya da başkalarının sorumluluklarıyla alakalı gündemler içinde olabiliriz. İş ortamlarımızda ve günlük rutinlerimizde değişime karar verebiliriz. Yeni bir plan oluşturmak isteyebiliriz. Sağlığımızla ilgili var olan bir rahatsızlığımızın şifalanmasına şahit olabiliriz. Kendimize yeni bir beslenme şekli oluşturmaya karar verebiliriz. Yeni bir evcil hayvan sahiplenmek ve sokakta olan dostlarımızı beslemek için de çok uygun bir zaman içinde olabiliriz.


başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Yeniayın yenilenme enerjileri ile içimizdeki yaratıcı gücü keşfedebilir ve yakın arkadaşlarımız ile ilgili deneyimler yaşayabiliriz. Yaşamın daha çok keyif veren renkli tarafı bizler için daha cazip hale gelebilir. Çocuklarımızla olan ilişkilerimize öncelik vermemiz gerekebilir. Diğer yandan da onlarla olan ilişkimizde dürtüsel davranışlardan uzak durmaya özen göstermemiz gerekebilir. İkili ilişkilerimizde iletişimimize dikkat etmemiz gereken bir süreç içinde olabiliriz. Yaşadığımız sıkıntılarımızı yeniayın ışığı ile çözüme kavuşturabiliriz. Değerlendirmek isteyebileceğimiz yeni iş fırsatları karşımıza çıkabilir.

Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Yeniayın yenilenme enerjileri ile ailevi konularımız, evimiz ve ev içi değişikliği gündemimizde olabilir. Gayrimenkul alım ve satımı yapmayı düşünebiliriz. Harcamalarımıza dikkat etmemiz ve gereksiz borçlanmalara karşıda temkinli olmayı ihmal etmememiz gereken bir süreçte olabiliriz. Ebeveynlerimizle ilgili karmik bir döngüyü yaşayabiliriz. Geçmişten kalan konuların tekrar gündemimize gelebileceği bu dönemde mümkün olduğunca sakin kalmak ve işleyen sisteme güvenmek bizler için faydalı olabilir. Hayatta önem verdiğimiz kişilerle ilgili, ikili ilişkilerimize ve iletişimimize dikkat etmemiz gerekebilir. Neyi hasır altı ediyorum, neyi kendime baş tacı ediyorum diye düşünme ve deneyimleme zamanı içinde olduğumuzun farkında olalım.
Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Yeniayın yenilenme enerjileri ile yakın çevremizle olan ilişkilerimizde yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Güzel gelişmelere açık bir enerji altında olabiliriz. Yeni bir eğitime başlamak ve yeni farkındalıklar kazanmak için de gökyüzü tarafından oldukça destekleyici bir süreç içinde olabiliriz. Aile içinde bazı fikir ayrılıkları yaşayabiliriz. Kısa seyahatlerimiz artabilir. Yakın çevremizin karşılaşabileceği zorluklarda fikirlerimizle onlara yol gösterici olmayı deneyimleyebiliriz.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Yeniayın yenilenme enerjileri ile kendi kazanç ve varlıklarımızı gözden geçirmek isteyebiliriz. Finansal olarak daha rahat bir nefes alabiliriz. Kendimize ayırdıklarımız ve başkalarına kazandırdıklarımız ile ilgili yeni yapılandırmalar içine girebiliriz. Bireysel olarak kendimize ek kazanç sağlayabilecek fırsatlar kapımızı çalabilir. Kendimize olan inancımızı, gücümüzü tazeleyebiliriz. Yeni bir beslenme alışkanlığı oluşturmak ve sigara gibi kötü bağımlılıklarımızdan kurtulmak için de gökyüzü tarafından desteklendiğimiz bir döngüde olabiliriz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Yeniayın yenilenme enerjileri altında kendimizi adeta yeniden keşfedebiliriz. Hayatımızla ilgili radikal kararlar almak isteyebiliriz. Güçlü bir enerji içinde olabiliriz. Yaşamımıza yeni kişileri dahil etmek isteyebiliriz. Bugüne kadar kendimizle ilgili ertelediğimiz, kendi isteklerimizi göz ardı ettiğimiz konuları gündemimize alabiliriz. Değişim zamanını deneyimleyebiliriz. İkili ilişkilerimizde dengimizi belirlemek isteyebiliriz. Kendi karşımıza kimi denk alıyorum gibi düşüncelere dalabiliriz. Maddi konularda yeni gelişmeleri deneyimleyebiliriz.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Yeniayın yenilenme enerjileri altında yaşama biraz mola vermek ve kendi iç sesimize yönelmek isteyebiliriz. Sessizliğin huzurunu deneyimlemek yalnızken üretmek bu süreçte bizler için daha iyi bir fikir olabilir. İçsesimizi dinlemek ve kendimizle yüzleşerek yeni farkındalıklar oluşturmak içinde ayrıca ideal bir zaman içinde olabiliriz. Uykuya dalmakta sıkıntı yaşayabileceğimiz yeniay enerjisinde, kafein alımını azaltmak ve ekstra olarak sağlığımıza özen göstermek bizler için faydalı olabilir. Ruhsal olarak şifalanmaya niyet etmek, ihtiyacımız var ise bir uzamandan psikolojik ve astrolojik danışmanlık almak içinde uygun bir döngüde olabiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Yeniayın yenilenme enerjileri altında sosyal çevremiz vesilesi ile şanslı fırsat içinde olabileceğimiz süreci yaşayabiliriz. Yaşamımızın fazlası ile renklendiği bir dönüşüm içeren süreç içinde olabiliriz. Yeni iş sözleşmeleri ve kazançlı durumlar bizden yana olabilir. Bu süreç içinde bereketli ve şanslı bir dönem içinde olduğumuzu hissedebiliriz. Yardımımıza ihtiyacı olanlara elimizi çekinmeden uzatarak kâinatta işleyen sistemin ödüllerini huzurla toplama zamanını deneyimleyebiliriz. İçimizdeki yaratıcı ışığı takip etme zamanı içinde olabilir ve yaşamdaki önceliklerimizi belirleyebiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comentarios


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page