top of page

Oğlak Burcu Kadını...
Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Öyle ki Güneş her yıl 21 Aralık ile 22 Ocak tarihleri arasından geçerken Oğlak Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Oğlak Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Oğlak Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.


Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Oğlak ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir.


Statü, iş, görev, sorumluluk, asla geç kalmaktan hoşlanmayan, verilen sözler yerine getirilecek kardeş! “Kaçarın yok” dediğinde o kadın; Oğlak Kadını’dır.


Her zaman güçlü, her zaman hedef odaklı yaşama zorunluluğunuz Oğlak doğanızdan ileri geliyor. Sizleri anlayabilen kişilerin en az sizler kadar sorumluluk bilincine sahip olması gerekiyor.

Ailenin kutsallığına, yaşamın gerekliliklerine, hayatı anlamlandırış biçiminize hayran kalmamak elde değil fakat bu değerleriniz insanlar tarafından çoğu kez anlaşılmayacaktır…


Oğlak kadını uzun yaşar… Ömrü sağlıklı geçer. Adım adım ve kararlı ilerleyişlerle her daim geleceği görerek şu anını inşa eder. Fakat başına gelenlerin büyük çoğunluğu onun kontrolünde olmadan şekillenir.


Kadere inat dik duruşunuzu kimsenin bozmasına izin vermeyin. Bir oğlak kadınıysanız inatçı olduğunuz kadar seçtiğiniz yoldan, verdiğiniz sözden kolayca vazgeçmeyeceksinizdir. Bunu kendinize verdiğiniz sözlerde de uygulamayı denemelisiniz.

Soğukkanlı yapınız, kışkırtılmaya tahammüllünüzün olmaması, başınıza gelen her türlü trajediyi, sıkıntıyı, hayal kırıklığını mücadele alanınız içinde halledebiliyorken kendinizi ihmal etmeyi lütfen unutmayın!


Kaçınılması Gereken Yönler: İşten aşka fırsat yakalayamıyor ve anın tadını kaçırıyor olabilirsiniz. İlk görüşte aşka inanmıyor ve aynı zamanda flört etmekten de keyif almıyor olabilirsiniz. Aşkı ciddiye almak için ciddi bir mesai gerektirdiğini düşünebilirsiniz. Âşık olduğunuzda itaatkâr biri gibi davranabilirsiniz. Tek başına otorite sayılırsınız ve emir almaktan, ne yapmanız gerektiğine karar verilmesinden hoşlanmazsınız. İlişkide eşitlikten yanasınız ve partnerinizin en zor anında yanında olmayı tercih edersiniz.Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: İlişkilerinizde pragmatist bir yaklaşım sergilersiniz.Size ihtiyacınız varmış gibi davranmalıdırlar. Ancak o zaman zıt burcunuz olan Yengeç Burcu anaçlığını gösterebilirsiniz. Çevrenizdekiler size ihtiyaç duyduklarında, yanlarında olmanızı istediklerinde, onlara rehberlik etmeniz gerektiğinde ve tavsiyeler beklediklerinde size bunu göstermeleri gerekmektedir. Çünkü siz onların sahip oldukları ama farkında olmadıkları özelliklerini gösterensinizdir. Mantıklı ve aşırı gerçekçi yaşam görüşüne sahip biri sizin mesafeli ve bağımsız görünen duygularınızı etkisiz hale getirebilir, ancak bu durumunu arkadaşlarınızın bilmesini istemezsiniz.


Yükselen Burcunuz Oğlak ise: Yükselen Oğlak Burcu’ysanız dışarıdan baktığımızda ciddi olduğunuzu gözlemleyebiliriz. İlk tanıştığımız anda bu özelliğinizi gözlemleyemeyebiliriz ancak komedyen denilecek nitelikte esprilisinizdir. Dakik olmaktan keyif alırsınız. İmajınız sizin için yüksek önem teşkil eder. Giydiğiniz kıyafet ve duruşunuz çok önemlidir. Başarılı görülmek istersiniz ve genellikle başarılısınızdır. Çocukluktan gelen sorumluluk duygunuz baskındır. Aile ve gelenekler sizin için önem teşkil eder. Dışardan bakıldığında becerikli ve güven veren yapınız vardır. Çok fazla hissettirmeseniz de sürekli kendinizi sorgulayan bir yapınız vardır. “Yeterince iyi miyim? Sorusunu siz yükselen Oğlak Burç’larından duyabiliriz. Emeklerinizin karşılığında “Yaptıklarımın karşılığını hak ediyor muyum?” diyensiniz. Öte yandan sürekli zihniniz meşgul ve “işleri nasıl daha iyi hale getirebilirim” diyensiniz. Gelecek kaygınız çok yüksektir. Gösterişli değilsinizdir ancak nadiren de gösteriş sergilemeyi de severiniz.


Ay Burcunuz Oğlak ise: Coşkulu olduğunuzda bile kendi duygularınızı nasıl kontrol altında tutabileceğinizi bilen birisiniz. İsteklisiniz ve çoğu zaman hırslısınız. Girişimlerinizi büyük bir ciddiyetle sürdürmenize olanak tanır. Duygularınızı dışa yansıtmakta zorlanabilirsiniz ve karşı taraftan anlaşılmanız zor olabilir. Çünkü her şeyi kontrol altında tutmayı seven bir yapınız var. Ve işleri kendi yönteminizle yapmayı daha fazla sevdiğinizi sembolize eder. Pek tabi kısıtlanmaktan da hoşlanmayacaksınız. İdealistsinizdir. Pragmatist bir yapınız var ve bunun devamı olarak da aslında bu tavrı sabırlı ve ihtiyatlı bir şekilde sürdürebiliyorsunuz. Bunlar sizin oğlak doğanızdan geliyor. Savunmasız ve zayıf görünmekten çekinirsiniz.


Sağlık Açısından: İleriki yaşlarda kemik erimelerini önlemek adına gerekli takviyeleri kendinize sağlamalısınız. Diş bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Aşırı çalışma ve mesai bedeninizde yıpranmalara neden olabilir. Mükemmeliyetçi tavrınız yaptığınız her şeyi sorgulatabilir ve bu düşünce tarzı kendinizi depresyona sevk etmenize vesile olabilir.


Oğlak Kadınını Yanlış Tanımayın: Tek eşliliğe inanırsınız. İlişkide başına buyruk hareket edebilirsiniz. Kariyer odaklı bir yaşamınız vardır. Mesleki anlamda önemli bir pozisyon için emek sarf edersiniz. Genellikle hırsınıza eşlik eden ve onu destekleyen kişilere ihtiyaç duyarsınız. Dağın en zirvesinde ve burçlar arasında en güçlü olanına sahipsinizdir. Kararlı ve becerikliliğiniz sayesinde her şeyin ilki olma şansınız vardır. Kendi kendinize yetensiniz. Geçmişinizde ne yaşanmış olursa olsun geleceğe daha sakin yaklaşansınız.


Oğlak Kadınının Gölge Tarafı: Aşırı disiplinli ve işkoliksinizdir. İşinizi ciddiyetle yapmanız yüzünüze yansır ve sürekli somurtkan bir ifadeniz olabilir. Herkesi kendiniz gibi sanabilir ve herkesin sorumluluk sahibi olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak gerçekte böyle olmadığını gözlemlediğinde eleştirel bir yapıya bürünebilirsiniz. Hayatı kaçırmaya meyillisinizdir. Paylaşım içerisinde olmak isteyen yakın çevrenize ve ailenize yeterli zamanı ayırmıyor olmanız hem kendinizi hem de çevrenizi mutsuz edebilir. Başarı tutkusuna yenik düşebilir ve başarısız olacağınızı hissettiğiniz anda başkalarının üzerine basarak ya da gizli kapaklı oyunlarla çözüme ulaşmak isteyebilirsiniz ve bunu da çekinmeksizin uygulamaya alabilirsiniz. Yenilgiden hoşlanmadığınız için hileye başvurabilen bir yapıya sahip olabilirsiniz. Cimrilik yapabilirsiniz. Affedici özelliklere sahip olmayabilirsiniz. İnatçılık edebilirsiniz. Aşk ilişkilerinizdeki kuralcı tavrınız aşk ateşinizin kısa sürede sönmesine vesile olabilir.


***


Oğlak kadını statüsünü ve duruşunu bozmamak için güvenlik duvarları örmüştür. Geleneksel yaklaşımları ile geçmiş ve gelecek arasındaki köprüyü inşa eden sorumlu olma özelliklerine sahiptir. Çalışma ortamında ya da yakın çevresindeki itibarını sergileme noktasında başarılı mıdır sorusunun karşılığına, bir dereceye kadar sahip çıkar diyebiliriz. Çünkü mizah duygusuna sahiptir.


Oğlak burcu kadınına güvenebilir ve tüm sırlarınızı açabilirsiniz. Başınız sıkıştığında ilk kapısını çalabileceğiniz kimliktir. Dedikoduya asla tahammülü yoktur. Fakat hemcinslerinin sıkıntılarını dinleyip onlara mantıklı çözümler üretebilendir. Arkadaşlarına sadık ve başkalarının ihtiyaçlarına saygılı ve duyarlı biridir.


Bunları bir kenarda tutun ve bir oğlak kadınıyla karşılaştığınızda sadece karakterli olun, gerisini onlar halledeceklerdir…Oğlak Burcu Ünlülerimiz: Demet Akbağ, Seda Sayan, Deniz Çakır, Filiz Akın, Nazan Şoray, Pelin Batu, Seda Akman, Çağla Şikel, Ebru Şallı, Siena Miller, Kate Moss, Marlene Dietrich, Janis Joplin, Betty White, Michelle Obama, Diane Keaton.
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page