top of page

NEPTÜN GEZEGENİ Astrolojide Kurban Olma ile ilişkilidir!

Sevgili Arkadaşlarım,

Haritalarımızdaki Neptün gezegeninin konumunu incelediğimizde hayatımızdaki kurban rolünü nerede edindiğimizi anlarız.


Neptün, bir sis perdesidir, bilinmezliktir fakat manevi inançların kolektif göstergesidir. İlhamdır. Kokulardır. Nefestir, adanmışlıktır hatta şehitlik mertebesinin de göstergesidir. Siyasi ideolojiler uğruna feda edilen canları da anlatır.


Haçlı seferlerinde çoğunlukla karşımıza çıkar, doğa ve tabiat koruyucularında, bağışlarda, yardım kuruluşlarında Neptün gezegeninin rolü aktiftir. Ekonomide de karşılaşırız, şişirilmiş para ile olmayan fakat var edilen paralarla ilgili de karşımıza çıkar. Neptün’ü anlamak kolay değildir fakat onu anlamak için yola çıktığımızda içteki katmanlara doğru birer birer derinleşiriz.


Doğum yılınızdaki Neptün’ün burç yerleşimine göre hayatınızın kurban rolünün hangi doğada ortaya çıktığını anlamak için aşağıdaki listeden Neptün Burcu’nuzu takip edin.Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

24 Aralık 1955 – 12 Mart 1956 arası Neptün Akrep Burcu’nda,


12 Mart 1956 -19 Ekim 1956 arası Neptün Terazi Burcu’nda,


19 Ekim 1956 – 16 Haziran 1957 arası Neptün Akrep Burcu’nda,


16 Haziran 1957 – 5 Ağustos 1957 arası Neptün Terazi Burcu’nda,


5 Ağustos 1957 – 4 Ocak 1970 arası Neptün Akrep Burcu’nda,


4 Ocak 1970 – 3 Mayıs 1970 arası Neptün Yay Burcu’nda,


3 Mayıs 1970 – 6 Kasım 1970 arası Neptün Akrep Burcu’nda,


6 Kasım 1970 – 18 Ocak 1984 arası Neptün Yay Burcu’nda


18 Ocak 1984 – 23 Haziran 1984 arası Neptün Oğlak Burcu’nda,


23 Haziran 1984 - 21 Kasım 1984 arası Neptün Yay Burcu’nda


21 Kasım 1984 – 28 Ocak 1998 arası Neptün Oğlak Burcu’nda,


28 Ocak 1998 – 23 Ağustos 1998 arası Neptün Kova Burcu’nda,


23 Ağustos 1998 – 27 Kasım 1998 arası Neptün Oğlak Burcu’nda,


27 Kasım 1998 – 4 Nisan 2011 arası Neptün Kova Burcu’nda,


4 Nisan 2011 - 6 Ağustos 2011 arası Neptün Balık Burcu’nda,


6 Ağustos 2011 – 3 Şubat 2012 arası Neptün Kova Burcu’nda,


3 Şubat 2012 – 30 Mart 2025 arası Neptün Balık Burcu’nda…

Neptün Akrep Kuşağı


Eğer bu yıllarda doğduysanız dünyevi zevkler yerine uhrevi planların içinde kendinizi daha rahat hisseden bir jenerasyonun üyesisiniz demektir. Hayatınızın kurban rolü daha çok sezgisel ve derin maneviyat odaklı olacaktır. Hayatın kaynaklarının farkındasınızdır. Bu kaynakların eşit dağılımı konusundaki sahtekârlığı, düzenbazlığı da görüyor, hissediyorsunuz demektir.


Sizler için maddi düzenin oluşumuyla ilgili zihninizde çeşitli komplo teorileri olacaktır. Eşitsizliği en çok fark eden bireyler, sizler olduğunuz için kendinizi ahlaki meselelerde ve maddi dünyanın refah düzeyine kurban olmuş kişilere karşı derin ve sezgisel güçlerinizi kullanırken bulabilirsiniz.


Ahlaksızlığa ve bu konudaki adaletsizliğe en tahammülsüz kişiler sizler olduğunuz için kendinizi bu konularda sıkıntılar yaşamış kişilerin hayatlarını şifalandırmaya adayabilir, kendinizi bu konulara kurban edebilirsiniz.Neptün Yay Kuşağı


Eğer bu yıllarda doğduysanız kendi inanç sistemlerinizi yaratmaya gönüllü bir adanmışlığınız var demektir. Dünyevi zevklerin uhrevi plandan tecelli ettiğini düşünenlerden olabilirsiniz. Bu dönemlerde dünyada veganlık, vejeteryanlık artmıştır. Hayvan ve doğa sevgisinin özünü bilmek, insanlık mertebesine ulaşmak için belirli fedaları vermek gerektiğini biliyorsunuz demektir.


Sizin hayattaki kurban rolünüz doğaya dönme, inançları felsefi düzeyde inceleme, etik ve ahlaki kuralların bir sistem dayatmasına bağlı olmadan gelişim gösterebilecek bir dünya planına doğduğunuzu açıklayacaktır. Varlık düzeyinden bakıldığında sistem ve otoritelerin dayattığı ahlak bekçiliğine soyunmuş liderlerle başınızın ağrıyacağını söyleyebiliriz.


Bu konularda fırsat eşitsizlikleri ile karşılaşmış, belli etnik kök ve inançlara sahip olan coğrafyalarda doğup büyümüş kişilerin yaşadığı zorluk ve mücadeleler için kendinizi kurban etmeye, feda etmeye hazırsınız demektir.Neptün Oğlak Kuşağı


Eğer bu yıllarda doğduysanız Neptün Oğlak yerleşimi size ideallerinizi sistemleştirmeyi, inşa etmeyi deneyimletecek demektir. Hayallerinizi gerçekleştirmek için bu yaşam planını tercih etmiş ve bu jenerasyonda bedenlenmişsiniz demektir. Herkes için fayda sağlayacak yeni fikirleriniz, projeleriniz olabilir. Bunlar ütopik de olabilir ama içinizde kimsenin tanımadığı dünyaları barındıran biri olabilirsiniz ve bu dünyayı bize sanat yoluyla, sahneyle, yazarlıkla, kurguyla, kitapla yaşatabilme potansiyeli taşıyorsunuz diyebilirim.


Ekonomik ve politik konularda birlik bilinci ile hareket etme istekliliği güdüyor olabilirsiniz. Herkesin eşit hak ve statüye ihtiyacı olduğunu benimsiyor olabilirsiniz. Oğlak, sistem demektir. Devlet ve otoriter düzeni anlatır. Statü farklılıklarını, ast üst kavramlarını açıklar. Fakat Neptün tüm bu konuları sizin yaşamınızda dağıtır. Geçersizleştirir.


Sizin kendi sisteminiz, kendi kurallarınız vardır. Hiçbir otoriteye karşı boyun eğmeden kendi ahlaki düzeninizi yine kendinizin oluşturabileceği bir sistem içerisinde yaşamayı deneyimlersiniz. Bu nedenle sorumluluk almaktan uzak durmayı benimsemiş olabilirsiniz.

Bu konulardaki otoriter düzene yenik düşen bireylerin yanında olmayı, onlar için kendinizi feda etmeyi benimseyebilirsiniz. Ülke sınırları nedeniyle yaşanan propagandalar ya da göçmenlikle ilgili zorluklar yaşayan topraksız, aidiyetsiz kişilerin haklarını savunma konusunda gönüllülük esasına dayanan yardımlaşmalar içinde boy gösterebilir, aktif rol alabilirsiniz.
Neptün Kova Kuşağı


Eğer bu yıllarda doğduysanız yeni jenerasyon üyesisiniz demektir. Modernleşen toplumların ve teknolojik neslin bir üyesi olduğunuzu bilmelisiniz. Farklı düşünce yapılarını ve farklı yaşam tarzlarını bir arada barındıran, birleşmez denilen konuları, asla kavuşmaz denilen kültür yapılarını, toplulukları ve insanlığı bir araya getirecek ideolojileri benimseyen bir deneyim alanına sahip olduğunuzu netlikle söyleyebiliriz.


Toplumsal aykırılıkların kurbanı olan bireylerin haklarını gönüllülük esasında savunan bir yapı ile ortaya çıkacaksınız. Din, dil, ırk, cinsiyet gözetmeksizin siyasi rejimlerin uyguladığı sert yaptırımlardan mustarip kişilerin haklarını savunacak bir gezegen doğasına sahip olduğunuzu bilmelisiniz.


Sizin içinizde bir mucit yatıyor. Fakat bu farklı düşüncelerinizin size zorluk çıkaracağını da bilmeniz gerek. Önce toplum tarafından taşlanacağınızı sonrasında alkışlanacağınızı gösteriyor bu yerleşim. Değerlerinizin ya da değer verdiklerinizin anlaşılabilmesi için çağın ilerisinde yaşayan bireyleri bulmayı deneyimlemelisiniz. Siz gibi farklı düşünen kişilerin hayatlarını sağaltması, hak ettiği değerde yaşamlarını idame ettirebilmesi adına kendinizi kurban edebilir, insanlık adına fedalar gösterebilirsiniz.


Neptün Balık Kuşağı


Denizin dibi ne kadar karanlıksa o kadar ürkütücüdür fakat içine girmeyi, derinliklerde neler olduğunu gözlemlemeyi de bir o kadar merak eder insan. İşte sizler de eğer bu jenerasyonu temsil eden yıllarda doğduysanız sizin de içinizde katman katman derinlikler, keşfedilmeyi bekleyen birçok hazine var demektir.


Hani “akışına bırakmak deyimi vardır. Sizler için yaşamlarınızı akışına bırakmak, hayat yolculuğunuzdaki birçok sorunun üstesinden hızlıca gelmenize olanak tanıyacaktır. Bilinçaltınız çok güçlüdür. Madde ve arz âlemine ait olmayan ruhsallığı içinizde barındırıyorsunuz demektir. Gördüğünüz rüyalar, vizyonlar ve bilişsel bilgilerin akışı sonsuz kanallıkta sizleri bekliyor demektir.


Bunun yanında gerçeklik esasına dayalı temel oluşum süreçlerinde hayal kırıklıkları ile karşılaşma potansiyeliniz de yüksek olacaktır. Hassasiyetiniz ve kırgınlıklarınızı belirli sanat akımlarına bırakmanız halinde içinizdeki derinlikleri fersah fersah ortaya çıkarabilecek kanalları edinebileceğinizi de bilmeniz gerekir.


Hayatta kurban olduğunuz birçok yön ve eylem söz konusu olabilir. Sizin dünyanızda kalp kırıklıklarına yer yoktur daha çok yardımlaşma, paylaşıma gönüllülük ve feda etme konuları vardır. Fakat içinde yaşadığımız dünyanın gerçekliğinden kaçmak da çözümsüzlük getirecektir. Yaşamda bağımlılıklar geliştirmiş, hayatın acı sillesini yaşayan, boş yere günah keçisi seçilmiş ve kurban olmuş kişilerin acısını iyi hissettiğiniz için bu türdeki enerjileri hızlıca kendinize bir paratoner gibi çekeceğinizi bilmelisiniz.Kendinizi bu konularda bu acıları yaşayan kişilerin kendi hayatlarını savunmaları uğruna feda edebilir, kurban rollerini üstlenebilirsiniz…Hepimize Şifa Olsun...
KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA MemberDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page