top of page

MODA, STİL VE POPÜLERLİK YÖN DEĞİŞTİRİYOR...


Sevgili Arkadaşlarım,


2020 Yılı birçok açıdan kendimizi sorgulamamızı sağlayan, içe dönmemizi ve zamanımızı nelere harcadığımızı görebilmek için bizi yavaşlatan, durduran, önümüze engeller koyan ve hiç yapmam, benim için asla olmaz denilenleri yaptırtan bir yıl oldu.


Babam hep derdi ki “ben asla internetten alışveriş yapmam”. “Kredi kart numaramı sitelerle paylaşmam”. Fakat yapmak zorunda kaldı.


Arkadaşım “ben asla online eğitim alamam”. “Kitabı bile sayfaya dokunmadan asla okuyamam” diyordu ki artık online gazete ve dergilerin keşfine çıktı. Online eğitimler aldı hatta geçende arkadaşının doğum gününü Skype üzerinden kutladı.


Konserlere gidemedik belki ama farklı türde konserlerin olduğunu da keşfedebildik örneğin. Belki birimiz ilk defa opera izledi. Bir başkası farklı bir müzik grubunu keşfetti. Önümüze, ayağımıza gelen süreçlerden artık kafamızı kaldırıp dünyada neler oluyor? Bunu gözlemlemeye başladık.


Lükslerimiz olmadan da yaşayabileceğimizi gördük. Yüz estetiği yaptırırken yüzümüze maske takmak zorunda kaldık. Giyim, kuşama pahalı harcamalar yaparken aslında içinde rahat edebileceğimiz kıyafetlerin, kumaşın pamuklu oluşunun daha önemli olduğunun idrakine vardık.


Zengin ya da fakir ayırmaksızın statü farklılıklarını kabul etmeksizin herkesi etkileyen bir virüs sayesinde sağlığın, dış görüntüden daha önemli olduğunun idrakine vardık.


Peki, bu süreç astrolojide nasıl gözüküyor?
Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

ulaşabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

ulaşabilirsiniz.


Astrolojide toplumları etkileyen iki önemli gezegenimiz vardır. Bunlar Jüpiter ve Satürn’dür. Jüpiter ve Satürn gökyüzünde 20 yılda bir aynı burçta birleşirler ve tabiri yerindeyse 20 yıllık yeni döngüler başlatırlar.


Günümüzden 20 yıl evveline gittiğimizde 2000 yılında Jüpiter ve Satürn Boğa Burcu’nda birleşmişti. Boğa burcunun doğası bize lüksü, konforu, yiyecek, içecek sektörünü, parayı, güvence alanlarını, tüketimi, koleksiyonu, tarımı ve uğruna feda edebileceğimiz en önemli varlıklarımızı anlatır.


2000 yılından beri Aleyna Tilki’ler, Jet sosyeteler, Paris Hilton’lar, Kim Kardashian’lar sarmıştı dört bir tarafımızı. Yeni ürünler, markalar, logolar ve putlaştırdıklarımız… Tüketici kültürünün ve popülerite algısının üzerimizdeki 20 yıllık baskısı hepimizi üreticilerin önümüze döşediği yolları yürümeye zorunlu kılmıştı.


Bu süreç değişiyor!


21 Aralık 2020 itibariyle Jüpiter ve Satürn yeniden kavuşacak ve yeni bir 20 yıllık döngü başlatacaklar. Bu döngü ise Kova Burcu’nda başlangıç yapacak.


Kova Burcunun doğası ise bizlere rol modellerimizin artık popçu, topçular değil bilim insanları olacağına, Elon Musk gibi bilime katkı sağlayan insanları tanıyacağımıza, zeka ve toplumsal katkının, tüketim çılgınlığının önüne geçeceğine işaret ediyor. Bu sefer biriktirmekle değil, ayırmakla, rafine zevkler elde etmekle gelişeceğiz. Topluma katkı sağlayan insanları ve eylemleri onurlandırmak için mücadele edeceğiz.


Bu süreçte sanatçıların ve toplum önünde popülerliği olan kişilerin yine toplum için yaptıkları fayda ve farkındalık çalışmalarına şahit olabiliriz. Birlikte çıkaracakları düetler, yardım ve bağış organizasyonları, bilinçli tüketime ve üretime teşvik edici davetlerde boy göstereceklerine şahit olabiliriz.


Bütüne Şifa Olsun!KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page