top of page

Merkür Yengeç Burcu'nda...

Gökyüzü iletişimimize duygusallık yüklemeye hazırlanıyor…Sevgili Arkadaşlarım,


Göklerden bize bilgiyi taşıyan ve bizleri insanlık mertebesine eriştiren, İslam’da İdris peygamberle bağdaştırılan iletişim gezegeni Merkür 11 Temmuz saat 23.55’te Yengeç Burcu’na geçerek 28 Temmuz saat 04.10’a kadar seyrine devam edecek.


İletişimin gezegeni Merkür, hava elementinden, su elementine geçiş yapıyor.


Bu süreçte olumlu yönde düşünce şeklimizi, konuşma tarzımızı, sezgilerimizi kuvvetli yönde etkisi altına alabilir.


 • Gökyüzü daha sevgi ve şefkat dolu rüzgarlar estirebilir hayatlarımızda.

Merkür’ün yengeç seyri etkisinde,


 • İletişim şeklimizi, konuşma ve karar verme mekanizmamızı, ticaret algımızı, yazma şeklimizi, çevremizle olan diyaloglarımızı bu dönem Yengeç Burcu doğasında deneyimleyeceğiz.

 • Gündemlerimizde Aile ve vatan konuları, geçmiş yaşamlarımız, çocukluk anılarımız, destek vermek isteyeceğimiz aile büyüklerimiz olabilir.

 • Su elementinin etkisi ile ikili ilişkilerimizde alınganlıklara ve yanlış anlaşılmalara da sebebiyet verebileceğini dikkate almayı unutmayalım.

 • Merkür, yengeç seyri kısacası bizlerin empati yeteneklerimizi ve sezgilerimizi kuvvetli hale getirerek içimizdeki sevgiyi sevdiklerimize karşı kolayca akıtabileceğimiz enerjileri sunabilir.

Bu süreçte;

 • Sevginin en büyük ilaç olduğunu unutmayalım,

 • Zihnimizden geçirdiklerimizle dile döktüklerimiz arasında dengede kalmaya özen gösterip, Merkür’ün, Yengeç Burcu seyrinde kendimize gereksiz dil yaraları oluşturmayalım.

 • Merkür’ün Yengeç seyri bizler için çok güzel bir döneme bayrama denk geliyor. Gökyüzü bizlere şeker tadında bir iletişim dili hediye ediyor.

 • Hadi gelin arkadaşlarım şimdi Merkür’ün Yengeç Burcu seyri burçlarımıza göre bizleri nasıl etkiliyor hep birlikte bakalım.


 • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

 • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Merkür bu dönemde, aile ve ebeveynlerimizle ilgili konularda daha fazla mesai içinde olabileceğimiz bir dönemi bizlere yaşatabilir. Çocukluk anılarımızın canlandığı geçmişimizi ve köklerimizi daha fazla merak ettiğimiz, uzun zamandır görmediğimiz büyüklerimizi ziyaret edebileceğimiz bir süreç yaşayabiliriz.


Bu dönemde Merkür 4. evinizde: Bu alana yansıttığı enerjiyi evinizde radyo dinleyerek, eski anılarınıza biraz seyahat ederek olumlu yönde dengeleyebilirsiniz.


Göklerin mesajı: Hayattaki en büyük zenginlik ailemizdir.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Merkür; yakın çevremiz, kardeşlerimiz, eğitim ve projelerimiz ile ilgili olarak değerlendirebileceğimiz fırsatları önümüze sunabilir. Sevginin gücünü derinden hissedebileceğimiz, kısa seyahatlerle değerlendirebileceğimiz bir dönemi bizlere yaşatabilir.


Bu dönemde Merkür 3. evinizde: Bu alana yansıttığı enerjiyi kısa seyahatlerinizde sesli kitap okuyarak, bilgi içerikli yayınlar yaparak olumlu yönde dengeleyebilirsiniz.


Göklerin mesajı: İçindeki bilgeliği çevrene huzurla yay.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Merkür, bu dönemde kendimize maddi olarak yeni kaynaklar üretme fırsatlarını önümüze sunabilir. Parayı nereden kazanmak istediğimizin farkına varabiliriz. Önümüze çıkan yeni tercihleri değerlendirebiliriz. Zihnimiz daha fazla ticari faaliyetler içinde aktif olabilir. Bu alanda kendimize iletişim kazaları oluşturmamaya dikkat edelim.


Bu dönemde Merkür 2. evinizde: Merkür kredi kartlarının sembolüdür. Bu alanda yayacağı enerji ile gereksiz harcamalardan kendinizi korumak gerekebilir. Basitçe Merkür semboliğini çalıştırmak için kağıt bir paranızı kitap arasında saklayabiliriz. Alma-verme döngümüze hassas davranarak olumlu yönde dengeleyebiliriz.


Göklerin mesajı: Kurnaz davranmadığın sürece bolluk ve bereket sana sınırsız akacaktır.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Merkür, bu dönemde adeta hayatlarımızı aktif bir şekilde hareketlendirip etrafımızdaki kişilerle yoğun bir iletişim trafiği içinde olmamıza imkan sağlayabilir. Gündelik hayatımızda coşku dolu bir dönem yaşayabiliriz. Ertelediğimiz online eğitimler var ise bu dönemki fırsatları olumlu yönde değerlendirebiliriz. Hayat akışımız hızlanabilir.


Bu dönemde Merkür 1.evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi, bolca doğada kendimizle yalnız kalarak, uzun yürüyüşler yaparak düşüncelerimizi dinleyebilir ve özümüzle bağ kurarak olumlu yönde dengeleyebiliriz.


Göklerin mesajı: Önce kendini sevmeyi öğren.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Merkür, bu dönemde farkındalığımızı yükseltip, bilinçaltı duygularımızı ortaya çıkarabilir. Bizleri biraz sosyal çevremizden izole edip yalnızken yeni plan ve projelerimizi geliştirmemizi sağlayabilir. Haberci rüyalarımızda artış olabilir. Uzun zamandır kafamızı kurcalayan, bugüne kadar kendimize bile sormaktan çekindiğimiz soruların cevaplarına ulaşabilir, kendimizi daha yalnız hissedebiliriz.


Bu dönemde Merkür 12. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi hastane gibi, kapalı izole yerlerde olan yakınlarımıza mektup yazarak ya da bu gibi alanlarda yazılmış eserleri okuyarak bu enerjiyi hayatımızda dengeleyebiliriz.


Göklerin mesajı: Sahne arkasında değil hayatın içinde yer al.


başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Merkür, bu dönem sosyal çevremizde, vakıf dernek gibi alanlarda yeni fikirler sunmamızı ve hayatın sahnesinde olmamızı sağlayabilir. Çocukluktan bu yana tanıdığımız, kendimizi olduğumuz gibi kabul ettirdiğimiz kişilerle, aile dostlarımızla keyifli vakit geçirebiliriz. Sosyal çevremiz içinde iyi bir takım oyuncusu olup bu zamanda dahice fikirlerin hayata geçmesini sağlayabiliriz.


Bu dönemde Merkür 11. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi arkadaşlarımız ve sosyal çevremizle birlikte internet üzerinden sanal müze ziyaretleri yapmak, grup aktiviteleri düzenlemek kısa seyahatler planlamak, keyifli ortamlar yaratarak bu enerjiyi dengeleyebiliriz.


Göklerin mesajı: Hayatına yoldaş edindiklerine sırtını dönme.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Merkür, bu dönem organize etme ve plan becerimizi fazlası ile yükseltebilir. Kariyer yaşamımız toplum önünde konuşma gerektiren işlerde yer alıyor ise kendimizi daha güven dolu hissedebiliriz. Ticari alanlarda başarı yakalayabiliriz. Bu zamana kadar duygularımızı kâğıda dökme isteğimiz ertelediysek Merkür’ün yengeç seyrini değerlendirebilir ve duygularımızı rahat akışta kağıda aktarabiliriz. Zihnimiz sürekli işle, kariyer projelerimiz ile meşgul olabilir, kendimizi iş ortamlarımızda daha duygusal hissedebilir, iş arkadaşlarımızı ailemiz gibi benimseyebiliriz.


Bu dönemde Merkür 10. evinizde: Bu alana yayacağı enerji zihnimizde olumlu yönde dengelemek için, dergi ve gazete abonelikleri başlatabilir, mandala boyama kitaplarını değerlendirebiliriz.


Göklerin mesajı: Fazla tevazu zarar getirir, herkese hak ettiği kadarını ver.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Merkür, bu dönemde Uluslararası işlerimizi aktif edebilir. Varsa uzaklarda Okyanus aşırı yaşayan sevdiklerimizle ilgili konuları gündemimize getirebilir. Yabancı bir dil öğrenmek projemiz var ise hayata kolaylıkla geçirebiliriz .


Bu dönemde Merkür 9. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi yabancı ülkeleri tanıtan belgeseller izleyerek, seyahat ettiğimiz yerlerin anılarını kağıda dökerek, yabancı bir dil öğrenimi ile ilgili konularda eğitim alarak dengeleyebiliriz.


Göklerin mesajı: Uzaklara hayatın yüklerinden kaçmak için değil yenilikleri keşfetmek için git.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Merkür, bu dönem size kişisel konularda gelişim imkanları sunabilir. Ailevi miraslık konular var ise size duygusal ve sezgisel iletişim içinde olarak çözüm sunabilir. Paylaşılan kaynakları zekice yönetebileceğimiz bu dönem fazla kurnazca davranmadan olumlu yönde değerlendirebiliriz.


Bu dönemde Merkür 8. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi kendimize bir mektup yazarak, mistik, okült konular içeren kitaplar okuyarak dengeleyebiliriz.


Göklerin mesajı: Çevrenin değil kendinin psikoloğu ol.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Merkür, bu dönem hayat arkadaşlarımızla ve iş ortaklıklarımızla keyifli, uyumlu bir hava getirebilir yaşamlarımıza. Partnerimiz ile bir seyahat programı düzenleyebiliriz. Netlik kazanmamış durumları aramızda dengeli bir şekilde çözüme ulaştırabiliriz. İş ortaklığı projemiz var ise zekice kararlar alarak pozitif yönde değerlendirebiliriz. Bildiğimiz açık düşmanlarımızı sevgi dilimizi kullanarak iyi enerjimizle dönüştürebiliriz.


Bu dönemde Merkür 7. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi açık sözlü olarak, iş ortaklığında her aldığımız kararı karşımızdaki kişiye yazılı ileterek, sevdiğimiz kişiye ufacık sevgi notlarını cüzdanlarına sıkıştırarak dengeleyebiliriz.


Göklerin mesajı: Hayat paylaşınca güzel


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Merkür, bu dönem günlük yaşam alanlarımızda yeni düzenlemeler yapabilir, zorlandığımız hayat rutinlerimizi programlayarak huzurlu bir geçiş yaşamamıza imkân sağlayabilir. Sağlık konularımızda aklımıza takılan rahatsızlıklarımız var ise bu dönem ihmal etmemeliyiz. Çalışma alanlarımızda mümkün olduğunca dilimizi sivri kullanmayalım. Hayatlarımızda iletişim kazalarına sebebiyet vermeyelim.


Bu dönemde Merkür 6. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi gündelik işlerimizin programlarını bir ajandaya yazabilir, zamanımızı olumlu yönde yönetebilmek adına günlükler tutmak, bu dönem hayatımıza sorumluğunu alabileceksek bir papağan ya da muhabbet kuşunun bakımını üstlenerek gelen enerjiyi olumlu yönde dengeleyebiliriz.


Göklerin mesajı: Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.


Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Merkür, bu dönemde bekarsak aşk hayatlarımıza sevgi ve muhabbet getirebilir. Var ise çocuklarımızla aramızdaki sevgiyi güçlendirebilir. Keyifle diyaloglar yaşatabilir. İçimizdeki farklı hobilerimizi gün yüzüne çıkarabilir. Önümüze değerlendirmemiz için yeni kapılar açabilir. Merkür, yengeç seyrinde riskli yatırımlardan da uzak durmamız faydalı olacaktır çünkü bu dönem zihnimiz kolayca mantık yürütemeyebilir, vereceğimiz kararlarımızda duygularımızdan etkilenebiliriz.


Bu dönemde Merkür 5. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi el becerisi gerektiren hobiler edinerek, örgü örerek, çizim yaparak, çocuklarımızla karaoke oyunları oynayarak pozitif yönde dengeleyebiliriz.


Göklerin mesajı: Kiminle oturduğuna dikkat sonra ona benzersin.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page