top of page

Merkür Yay Burcu’nda

Sevgili Arkadaşlarım,

Bizleri insanlık mertebesine taşıyan, İslam aleminde İdris Peygamberle bağdaştırılan iletişimin gezegeni Merkür, 24 Kasım Çarşamba günü Merkür saat 18.36 ‘da Yay Burcuna ,yani ateş elementi bir burca geçiş yaparak, çokta rahat edemediği pek fazla sevmediği, zaman zaman odaklanmakta sorun yaşayacağımız seyrine 13 Aralık 2021 saat 21.51’e kadar gökyüzünde devam ediyor olacak.


Bu süreç içerisinde;

Ruhumuzun, üst benliğimizin de gökyüzünde Merkür’le birlikte Yay burcunda seyahat etmesi sebebi ile ruhen bu süreç içinde daha neşeli olabilir, yaşamın keyif veren eğlenceli yanlarına çekilmek isteyebilir ve ilişkilerimizde rahat ve özgür bir iletişim trafiği içinde olmak isteyebiliriz.


Günlük yaşamımızda konudan konuya atlayabilir, zaman zaman tek bir şeye odaklanmakta zorlanabiliriz.


İletişim dilimizde daha coşkulu olabilir ve karşımızdaki kişilerle konuşmalarımızda fikirlerimizi abarta abarta aktarmak isteyebiliriz.


Merkür Yay seyrine devam ederken kişisel olarak risk almaktan korkmayabilir, yaşamda cesaretli olanlar kazanır diyebiliriz.


Hayatımızla ilgili önemli kararlar alabilir, bizler adına geleceğimiz için umut vadeden imzaları gökyüzü bu süreç içinde karşımıza çıkarabilir.


Aynı zamanda Yay Burcunun yönetici gezegeni olan Jüpiter’in işin içinde olması karşımıza Artha Yasası yani yazısız işleyen ilahi sistemi de getirebilir diye de düşünebiliriz.


Yay Burcu astrolojide Hukuk, Adalet ve Yasalarla da çok ilgilidir.


Demek oluyor ki önümüzdeki günlerde gökyüzündeki bu atmosfere 4 Aralık’ta ki Güneş Tutulmasının da etkisi ile, Dünya ve ülkemiz genelinde bizi şok edebilecek türden olayları yaşanabilir ve bazı söz sahibi kişilerin adalet önünde işleyen sistem tarafından eşitlendiğine tanıklık edebiliriz.


Yaşamın daha çok keyif veren yanlarına çekilmek isteyebileceğimiz bu süreç içinde bireysel olarak maddi ve manevi olarak tedbirlerimizi alarak adım atmak ve hiçbir duygumuzda fanatikleşmemek bizler için faydalı olabilir.


Gökyüzü önemli ve sert günlerden geçirerek kolektif olarak bizi test ediyor olabilir ve aynı zamanda bir çoğumuzun farkındalıklarının arttığı, aydınlanmaya başladığı, ruhsal ve zihinsel olarak arınmaya niyet ettiği bu döngülerde, evrende iyi ya da kötü diye bir şey olamadığını

evrende iniş ve çıkış yasası olduğunu bilmeli ve bir gün işleyen sisteminde bizi dengeye getirip eşitleme üzerine kurulu olduğunu unutmamalıyız.


Eğer hayatımızda bir problemi tekrar tekrar yaşıyorsak tek yapmamız gereken şey, yaşamımızdaki o probleme karşı bakış açımızı değiştirmektir.


Hepimiz adına gökyüzünde keyifle bir seyir olması dileğiyle...

Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Merkür Yay Burcu seyrine devam ederken yurt dışı eğitim programlarımız ve uzaklarda yaşayan sevdiklerimiz ile ilgili yeni gündemlerimiz olabilir. Zihnimiz ticari ve akademik alanlarda başarı odaklı olurken birazda özgür olmak isteyebiliriz. Ticari alanda başarıyı yakalamak ve yeni bir yabancı dil eğitimi programı içinde olmak içinde ideal bir dönemde olabiliriz. Astroloji eğitimine başlamak isteyen Koç Burçları için güzel zaman olabilir.


Dilerseniz bu süreçte bir seyahat bloğu açabilir, gezdiğimiz yerleri yazıya dökebilir, yabancı kültürleri tanıyabileceğimiz filmler izleyebilir ve bir yabancı dil öğrenmeye niyet ederek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Merkür Yay burcu seyrine devam ederken ortak gelirler hanemizde ani beklenmedik iniş ve çıkışlar yaşayabiliriz. Bu dönemde beklediğimiz miras, nafaka gibi hukuksal süreçte olan evraklarımızda olumlu sonuçlar alabiliriz. Zihinsel olarak zaman zaman odaklanma sıkıntısı yaşayabileceğimiz bu dönemde yaşamın detaylarında boğulmamaya özen göstermeliyiz. Kişisel hırslarımızdan ve yaşamın detaylarına takılmaktan, geçmişi düşünmekten uzak durmayı denemeliyiz.


Dilerseniz bu süreçte ruhsal bütünlüğünüze yönelip zihninizi dinlendirebilir ve kendinize bir mektup yazarak gizli kasanızda saklayabilir ve basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Merkür Yay Burcu seyrine devam ederken yeni ortaklık kararları alabiliriz. Hayatımız da uyum ve dengeli ilişkiler kurabilir, sevginin gücü ile karşılaştığımız zorlukları aşabiliriz. Bekar olanlarımız evlilik kararları alabilir. Daha çok karmik ilişkiler gündemimizde olabilir. Geçmişten kişilerle karşılaşabiliriz. İkili ilişkilerimizde daha özgür davranmak isteyebileceğimiz bu süreç içinde, çevremizdeki kişilere karşı daha adil ve anlayışlı bir ruh hali içinde olmak bizler için faydalı ve kazançlı olabilir.


Dilerseniz bu süreçte ortaklı işlerinizde aldığınız her kararları yazı diline dökerek ortağınıza mail yolu ile iletebilir, iletişimimizde açık sözlü olmayı deneyebilir ve ilişkimizde partnerimize ufak notlar yazıp sürprizlerle sunarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Merkür’ün Yay burcu seyrinde günlük rutin işlerimiz de ve çalışma alanlarımızda yoğun iletişim gerektiren gündemlerimiz olabilir. İçimizdeki gücü keşfedebilir, çevremiz için tarafından kontrol altına alınma istemeyebiliriz. Bu süreçte zihnimiz daha aktif olurken bu yoğunluktan kaynaklanan dikkat dağınıklığı ve ani öfke patlamaları yaşama ihtimalimiz yüksek olabilir. Sağlığımızla ilgili yaptırmamız gereken rutin bir kontrolümüz var ise bu zamanın enerjileri değerlendirmeyi ihmal etmemeliyiz.


Dilerseniz bu süreçte zamanı olumlu yönde dengelemek ve yönetmek adına günlük rutinlerimiz için notlar tutabilir, çalışma masamızın üzerinde bir takvim bulundurup basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Merkür Yay Burcu seyrinde çocuklarımız ve partnerimizle ilgili beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Sosyal çevremize yaratıcı fikirlerimizle ışık tutabiliriz. Geçmişte yarım kaldığını düşündüğümüz bir ilişkimiz tekrar gündemimize gelebilir ve ruhsal olarak geçmişi kapatabilir ve huzurla yolumuza dönebiliriz. Yeni yatırım fırsatları yakalayabiliriz. Hayatımızda daha romantik ve keyifli bir süreç içinde olabiliriz. İçimizden geçirdiğimiz duygularımızı kâğıda aktarmak içinde uygun bir dönem olabilir. Küçük ev kazalarına karşı tedbirli davranalım beklemediğimiz yönde kazalara sakarlıklara açık bir enerji altında olabilir.


Dilerseniz bu süreçte Merküryen konuların üzerine giderek yeteneklerinizi keşfedebilir, bir enstrüman çalmayı deneyebilir, içinizden geçen duygularınızı yazıya dökebilir, çocuklarınızla birlikte karaoke oyunları oynayarak basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebilirsiniz.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Merkür Yay Burcunda seyrine devam ederken daha çok ailevi konularımız gündemimizde olabilir. Kadersel olan köklü değişimleri yaşayabilir ve küçük ev kazalarına açık bir zamanda dilimi de olabiliriz. Ailemizle ilgili yarım kalmış üstü kapanmamış konular tekrar gündemimize gelebilir ve bazı fikir ayrılıkları yaşayabiliriz. Aniden bir taşınma, yer değişikliğine karar verebiliriz.


Dilerseniz bu süreçte sevdiklerimizle birlikte olabileceğiniz huzurlu ortamlar oluşturarak, fikirlerimizi paylaşarak kendimizi içsel anlamda motive ederek, evde ve kısa seyahatlerimizde radyo dinleyerek basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Merkür Yay burcu seyrinde uzaklarda yaşayan sevdiklerimiz ile ilgili yeni gündemlerimizi olabilir. Farklı bir ülkede yaşamak ya da yurt dışında okumak gibi planlarımız var ise bu dönemde önümüze planlarımızı gerçekleştirmek için fırsatlar çıkabilir. Arkadaş çevrenizin vesilesi ile bekar olan Terazi Burçları yeni bir aşka yelken açabilirler. Maddi ve manevi rahatlama dönemini içinde olurken, gereksiz borçlanmalara karşıda tedbirli olmalıyız. Uzaklardan beklediğimiz bir haber gecikmeli de olsa tarafımıza olumlu yönde ulaşabilir.


Dilerseniz bu süreçte seyahat ederken sesli kitap dinleyerek, yakın çevremizle kitap alışverişi yaparak, bilgi içerikli yayınlar takip ederek basitçe Merkür semboliklerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Merkür Yay Burcu seyrine devam ederken finansal anlamda istediğimiz yönde olumlu gelişmeler yaşayabilir, yeni yatırım fırsatları yakalayabilir ve gökyüzünün bizlere sunabileceği bereketli günler içinde olabiliriz. Kendimize ait bir iş kurmayı düşünebilir, gelirlerimizin olumlu yönde arttığına tanıklık edebiliriz. Bu dönemde kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsak olumlu yönde değerlendirebiliriz. İletişim ve irtibat içinde olduğumuz kişiler vesilesiyle yeni kazanç kapıları da yaratabiliriz.


Dilerseniz bu süreçte eğitim faaliyetleri içinde olabilir, basitçe Merkür sembollünü çalıştırabilir paramızı bir kitap arasında saklamayı deneyebiliriz.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Merkür Yay burcu seyrine devam ederken zihinsel enerjimiz çok yüksek olabilir. Âdeta hayatın neşeli ve keyifli bir dönemini yaşamak isteyebiliriz. Bu enerji zaman zaman bizi bile yorabilir ve aynı zamanda yaşamımıza ortaklık edenlerle stresli durumlar oluşturabilecek bir atmosfer altında da olabiliriz bu süreç yaşamımıza yeni iş, yeni bir hayat arkadaşı ve finansal yatırımları da beraberinde getirebilir. Kendimizi daha rahat akışta ifade edebileceğimiz bu zaman diliminde özellikle çevremize karşı çok fikirlerimizi empoze etmeye çalışmamak, abartılı davranışlarda bulunmamak bizler için faydalı olabilir. Şans ve bereketli bir dönem içinde olabiliriz.


Dilerseniz bu süreçte duygularımızı yazıya dökmeyi ve bol bol doğada yürüyüşler yaparak basit bir şekilde Merkür semboliğini çalıştırmayı, iç sesimizi dinleyerek ve kendimize biraz zaman ayırmayı deneyimleyebiliriz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Merkür Yay Burcu seyrine devam ederken ruhsal enerjimiz biraz düşük olabilir ve zaman zaman isteksizlik yaşayabilir, biraz içimize dönerek yeni plan ve projelerimizi gözden geçirmek isteyebiliriz. Sezgilerimiz daha güçlü olabilir. Bizden saklanan bazı gerçekler ve gizli düşmanlıklar gün yüzüne çıkabilir. Uykusuzluk sorunları yaşayabileceğimiz bu dönemde sağlığımıza da extra özen göstermemiz gerebilir. Zihnimizin daha aktif olabileceği bu dönemde olumlu yönde değişimler yaşamak için niyetlenelim.


Dilerseniz bu süreçte düşüncelerimizi açık ve net ifade edebilir basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak hastane, hapishane gibi yerlerde olan sevdiklerimize söylemek istediklerimizi yazıya dökerek mektuplaşmayı deneyebiliriz.
Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Merkür Yay burcu seyrine devam ederken sosyal çevremizde fikirlerimizle aranan bir isim olabiliriz. Toplum önünde konuşma gerektiren yerlerde kendimizi rahat bir akış içinde ifade edebiliriz. Maddi konularda şanslı bir dönemde olduğumuzu hissedebilir, önümüze gelen yeni iş tekliflerine sıcak bakabiliriz. Hayallerimiz gerçekleştiği bir dönemin içinde olabiliriz. Yakın çevremizde sürpriz olumlu gelişmeler yaşayabiliriz. Alma verme dengemizi korumamız gereken bir dönemi deneyimleyebilir ve yaşamımızdaki otoriter figürlerden yana istediğimiz yönde desteği bulabileceğimiz bir süreci yaşayabiliriz.


Dilerseniz bu süreçte arkadaşlarımız ve sosyal çevremizle grup aktiviteleri organize edebilir, kısa seyahat programları düzenleyerek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Merkür Yay Burcu seyrine devam ederken iş ve kariyer alanlarımızda beklediğimiz olumlu haberleri alabiliriz. Hak ettiğimiz terfi haberini alabiliriz. Uyku ve sağlık problemlerine karşıda dikkatli olmalıyız. Zihnimizi gereksiz konularla meşgul etmemeli ve fazla kafein tüketimini azaltmayı denemeliyiz. Yeni bir iş başvurusu yapmak içinde bu dönemin enerjilerini olumlu yönde değerlendirebiliriz.


Dilerseniz bu süreçte kişisel eğitimize katkı sağlayabilecek dergi ve gazete abonelikleri başlatarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Σχόλια


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page