top of page

Merkür Terazi Burcu’nda RetroSevgili Arkadaşlarım,

Terazi Burcu’nda 2021 yılının son Merkür Retro’su başlıyor. 27 Eylül’den, 19 Ekim tarihine kadar Merkür Retro etkisi devam ediyor olacak.


Peki bizler iletişimin gezegeninin yavaşlayacağı, kısmen duracağı, bazı aksaklıklar içinde olabileceğimiz bu süreçte neler yaşayabiliriz.

Nelere dikkat etmeliyiz…

 • Yaşamımızda yenilikler yapmak, yeni başlangıçlar içinde olmak yerine yarım bıraktıklarımızı tamamlamaya yönelebiliriz.

 • Mevcut konumumuzu korumaya odaklanmalı, Önümüze gelebilecek yeni imzaları, finansal konuları ve kariyer tekliflerini hemen değerlendirmeye almak yerine önce düşünmeli sonradan pişman olmamaya dikkat etmeliyiz.

 • 3 haftalık bu süreç bizleri zihnen daha derinlere daldırabilir,

 • Zaman zaman içimize döndürebilir ve yaşamımıza değişimler getirebilir.

 • İletişimde zorlanmalarla karşılaşabiliriz.

 • Takıntılı bir zihne bürünmemeye özen göstermemiz gerektiğini hatırlayalım.

 • Terazi Burcu’nun doğası gereği ikili ilişkilerimiz tetiklenebilir ve biranda eski sevgililerimiz geri gelebilir.

 • Özel hayatımızla ilgili karar almak ve bitmiş bir ilişkiyi tekrar başlatmak gibi durumlarda, içte çözüm ve uyuma yönelmemiz gerekebilir.

 • Retro sürecinde, finansal piyasalarda da inişli çıkışlı durumlar da sıkça gündemimizde olabilir.

 • Elektronik alet almak için 18 Ekim’den sonraki tarihleri değerlendirmek faydalı olabilir.

 • Kullandığımız elektronik aletlerde aksaklıklar ve beklenmeyen arızalar oluşabilir.

 • Bizler için önemli olan verileri yedeklemeyi ihmal etmeyelim.

 • Merkür’ün Retro seyri boyunca ikili ilişkilerimizde ve devam eden iş ortaklıklarımızda değişken durumlarla sıkça karşılaşabiliriz.


“Belki de her şeyi kabullenip, hayatı akışına bırakmak gerekebilir.

Zorlamak bazen çözüm değildir. --La Edri”
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Merkür’ün Retro seyri boyunca yaşamımızdaki kadersel ortaklıklarımızdan yana bazı sınavlar verebiliriz. Yanlış anlaşılmalar ve kırgınlıklara açık bir dönemi deneyimleyebiliriz. Geçmişten üzeri kapandığını düşündüğümüz konular tekrar gündemimize gelebilir. Dilimiz sertleştirmemeli ve hayatı biraz akışına bırakmayı denemeliyiz. Bu süreç içinde yanlış anlaşılmalara açık bir dönem olabileceği için iş ortaklarımızla aldığımız kararları yazı olarak mail yoluyla iletmeyi tercih edebiliriz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Merkür’ün Retro seyri boyunca günlük rutin işlerimizde ve iş yerlerimizde yoğun bir iletişim içinde olurken önümüze bazı aksaklıklarda çıkabilir. Yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir ve iş bağlantılı olduğumuz kişilere yanlış mail, mesaj gönderme riskimiz yüksek olabilir. Yapacağımız işleri, zihnimizde dağınık olabileceği için son bir kez daha kontrol etmek faydalı olacaktır. Bu süreçte sağlığımızla ilgilide beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Bol sıvı tüketmeye ve hijyen kurullarına uymaya ekstra özen gösterelim.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Merkür’ün Retro seyri boyunca gündemimizde bolca eski sevgililerimiz yerini alabilir. Gökyüzü tesadüfen bile karşımıza çıkarabilir. Bu dönemin enerjileri içinde bitmiş bir ilişkiye tekrar şans vermek uygun olmayabilir. İleride kayıp ve hayal kırıklığı yaşamamak adına acele kararlar vermeden önce son bir kez daha düşünmeyi denemeliyiz. Çocuklarımızın değişen şartları gündemimize gelebilir. Yarım bıraktığımız bir projemiz var ise bu dönem üzerine gidebilir ve kendimize yeni bir kazanç fırsatı da oluşturabiliriz.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Merkür’ün Retro seyri boyunca ailemizle bazı iletişim sıkıntıları yaşayabilir ve onların desteğini bulmakta zaman zaman sıkıntılar yaşayabiliriz. Birbirimiz yanlış anlayabileceğimiz bu süreçte ağzımızdan çıkanları kulağımız duymalı gereksiz kırgınlıklar oluşturmamaya özen göstermeliyiz. Ev içinde bozulan bir elektronik eşyamız olabilir. Bu süreçte kullanmadığımız elektronik eşyalarımızı prizde bırakmamayı deneyebiliriz. Aile büyüklerimizin değişen sağlık durumları ile karşılaşabiliriz. Ev değiştirmeyi ya da evimiz için eşya değişikliği yapmayı düşünüyorsak Retro sürecinin bitmesini bekleyebiliriz.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Merkür’ün Retro seyri boyunca yakın çevremiz, kardeş, kuzen, arkadaşlık ilişkilerimizden yana gökyüzü bizi testten geçirebilir ve değerlerimizi bir kez daha gözden geçirmemizi isteyebilir. Bu süreç içinde seyahat programımız ve uçak yolculuğumuz var ise bazı aksaklıklarla karşılaşabiliriz. Zihinsel olarak odaklanmakta zorlanabileceğimiz Retro seyrinde yolculuğa çıkmadan son bir kez kimlik ve pasaport gibi önemli evraklarımızı kontrol etmeliyiz. Yeni bir iş ortaklığı teklifi ya da iş sözleşmeleri karşımıza çıkabilir, imza atmadan önce iyice okumaya ve acil kararlar almamaya dikkat etmemiz gerebilir.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Merkür’ün Retro seyri boyunca finansal dalgalanmalara açık bir süreç yaşayabiliriz. Beklediğimiz ödemelerde gecikmelerle karşılaşabiliriz. Online ödemelerimizi göndermeden önce son bir kez kontrol edelim çünkü yanlış adrese ödeme ihtimalimiz yüksek olabilir. Önümüze yeni fırsatları çıkabileceği Retro süresince maddi harcamalarımıza ekstra dikkat edelim ve yeni bir yatırıma karar vermeden önce sonuçlarını son bir kez düşünmeyi tercih edelim.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Merkür’ün Retro seyri boyunca sağlığımıza ekstra olarak dikkat etmemizi gerektiren durumlarla karşılaşabiliriz. Özellikle zihnimiz çok yoğun olurken dikkat dağınıklığı ve unutkanlık sıkıntıları yaşayabiliriz. Kendimizi yanlış bir dille ifade etme ihtimalimiz yüksek olabilir ve biraz daha duygularımızda iniş ve çıkışlar yaşayabiliriz. Kişisel bakım ve estetik operasyonları yaptırmak içinde uygun bir dönem içinde olmayabiliriz. Retro süresinin bitmesini bekleyebiliriz. Evliliğimizi ve ortaklı işlerimizde yeni farkındalıklar kazanabilir ve kadersel değişimler yaşayabiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Merkür’ün Retro seyri boyunca iç sesimize yönelebilir ve kalabalıklar içinde yalnız kalmayı tercih edebiliriz. Yalnız kalmak bize bu süreç içinde huzur ve zihinsel olarak dinginlik sunabilir. Arkamızdan çevrilen işler önümüze gelirken bazı düşmanlıkların farkına varabiliriz. Psikolojik destek almayı düşünüyorsak Retro seyrinin enerjilerini olumlu yönde değerlendirerek ruhsal olarak şifalanma yaşayabiliriz. Gizli düşmanlıklarla karşılaşabileceğimiz bu süreçte yeni plan ve projelerimizden kimseye bahsetmemek faydalı olacaktır.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Merkür’ün Retro seyri boyunca sosyal çevremizle yoğun bir iletişim trafiği içerisinde olabiliriz. Yanlış anlamalara ve bazı iletişim kaynaklı sıkıntılara açık bir dönemi deneyimleyebiliriz. Belki de gökyüzü bize bu süreçte bizlere dostumuzu ya da düşmanımızı tanıma fırsatı sunuyor olabilir. Bitirmiş olduğumuz bir aşkımız hiç beklemediğimiz bir anda toplantı ya da eğlence gibi organizasyonda karşımıza çıkabilir. Ani ve kısa seyahatler gündemimizde olabilir. Sosyal çevremize dikkat edelim ve ani kararlar almak ve fevri çıkışlar yapmaktan uzak durmayı tercih edelim.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Merkür’ün Retro seyri boyunca kariyer alanımızda ve çalışma ortamlarımızda dengesiz ve yön kaybeden enerjiler altında olabiliriz. İş yerimizde sevdiğimiz bir yöneticimiz aniden istifa edebilir ve bazı iletişim kaynaklı sorunlar ve aksamalarla karşılaşabiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmak için uygun bir dönemde olmayabilir. Ailemizdeki annelik rolü üstlenen kadınlarla birebir olan ilişkilerimizde sakin kalmalı ve krizli durumlarla karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğunun farkında olmalıyız.
Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Merkür’ün Retro seyri boyunca eğitim, uzak seyahatler ve yurt dışı bağlantılı işlerimizde bazı aksamalarla karşılaşabiliriz. Yanlış anlaşılmalara açık bir dönem olabilir. Hukuki konularda yarım kalan bir davamız var ise bu dönemin enerjileri ile çözüme kavuşturabileceğimiz fırsatlarda yakalayabiliriz. Anlaşmaya varamadığımız bir davamız var ise Retro süresi boyunca hukuksal olarak değil karşılıklı gelerek el sıkışmayı tercih edebiliriz. Yarım bıraktığımız bir eğitimimiz varsa eski tamamlamak ve olumlu sonuca ulaşmak için ideal bir dönem de olabilir.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Merkür’ün Retro seyri boyunca kredi ödemeleri, nafaka ve ortak gelirlerimiz gibi alanlarda bazı aksaklıklarla, gecikmelerle karşılaşabiliriz. KKB gibi alanlarda fiziksel olarak sıkıntılı bir sağlık durumumuz var ise Retro süresince acil olmayan durumlar dışında ameliyat için uygun bir dönem de olmayabiliriz. Finansal harcamalarımıza dikkat etmemiz gereken bir dönemi yaşarken yeni yatırım planlarımızı da biraz ertelemeyi düşünmeliyiz.
Ek bilgi:


Retro ne demek: Biz dünyadan baktığımızda, gezegenlerin dönüş hızı Dünya'nın dönüş hızından daha yavaş bir konuma geldiği anda, izlediğimiz referans noktasından (Dünya) geri gidiyormuş izlenimi verirler. Ay ve Güneş dışında tüm gezegenler geri (Retro) hareket edebilirler. Gezegenler geri hareketine başladığı andan itibaren güçleri düşer. Temsil ettikleri konularda zorlanmalar, arızalar, blokajlar, problemler çıkartmaya başlarlar. Her gezegenin Retro (geri gitme) süreleri birbirinden farklıdır.Merkür’ün Retro süresi 22 gündür.

Venüs’ün Retro süresi 42 gündür.

Mars’ın Retro süresi 80 gündür.

Jüpiter’in Retro süresi 4 aydır.

Satürn’ün Retro süresi 5 aydır.

Uranüs’ün Retro süresi 5 aydır.

Neptün’ün Retro süresi 5 aydır.

Plüton’un Retro süresi 5 aydır.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page