top of page

MERKÜR RETRO’SU DOĞRULAR / YANLIŞLAR / SIKÇA SORDUĞUNUZ SORULAR...


Sevgili Arkadaşlarım,

Güneş’imize en yakın gezegenimiz Merkür, Güneş’ten 28 dereceden fazla uzaklaşamadığı için Dünya’dan bakışla onu sıkça Güneş’in önünden ve arkasından geçerken görürüz. Bu görüş açımız onun ileri ve geri hareketler yaparak ilerlediğine şahitlik etmemize ve sıkça (yılda minimum 3 kere) gerileme hareketi yapmasını gözlemlememize vesile olur.


Bu süreçte eyvah yine Merkür geriliyor, bu sefer başıma neler gelecek gibi gereksiz bir heyecan, evham ve stresle de mücadele etmek zorunda kalıyoruz.


Gezegen hareketleri pek tabi önemli fakat abartıya kaçmadan kendi anlatmak istediği konuları öne çıkararak Merkür’ün Retroları ile ilgili tüm sorduklarınızı detaylarıyla bu yazıda ele alacağım.


  • Her Merkür Retro’su sanıldığı gibi aynı etkiyi taşımaz.

  • Retrolar genellikle aynı elementteki burçları sırası ile takip eder ve diğer elementteki burçlara geçerek hareketine devam eder.

  • Retrolarda bir şeyler bozulmaz! Çünkü retro haricinde de o şeyler bozulur.

  • Fakat bozulan aygıtları tamir etmek zorunda kalmamız retro zamanını bulur. O nedenle daha çok gözümüze batar ve yapma zorunluluğu ile baş başa kalırız.

  • Gezegen düz seyrindeyken yapmadıysak. (E, kusura bakmayın) Retro sürecinde yapmak zorunda kalırız!

  • Bir nevi tamamlanma ve nihayetlendirme süreci taşır bizlere…

Merkür Retro’sunda yeni bir ilişkiye başlanır mı?

Şimdi bir kere Merkür ilişki gezegeni değildir. Merkür iletişim gezegenimizdir. Eğer siz hiçbir şekilde konuşmadı, yazışmadı, görüşmediyseniz buna ilişki değil tanışma denir. Eğer daha önceden tanışıyor fakat bir şekilde görüşemiyorsanız bu süreci çok şanslı şekilde değerlendirebilirsiniz.


Tanıştınız ve ilişki başlatmak istiyorsunuz?

İlişkiyi başlatmadan evvel tanışma sürecinizi biraz daha uzatın derim. Merkür Retro’su tamamlanana kadar sabırlı olmanız gerekir. Çünkü retro sürecinden sonra da eğer iletişiminiz aynı şekliyle devam edebiliyorsa Merkür konusunda bir problem yaşamazsınız. Pek tabi insanlar konuşa konuşa… O nedenle bir ilişkinin en önemli yapı taşı iletişimi kurabilmektir.


Retro’da doğduysam şanslı mı gelir?

Bu soru da sıkça sorduğunuz sorular arasında. Deneysel astroloji farkıyla size bu durumun şans getirmeyeceğini belirtmeliyim. Doğum haritanızda Merkür’ünüz retro ise bu süreçte daha şanslı değilsiniz. Sadece evren sizin dilinizden konuşmaya başladı diyebiliriz.


Ek bir bilgi: Yaşınız ilerledikçe, gezegenleriniz de ilerler. Doğum haritalarınızdaki retro gezegenleriniz belli bir yıl sonra düz hareketine döneceklerdir! Düz hareketine döndüğü yılları ise kendi hayatınızda değerlendirmeye çalışmalısınız.

Merkür’ün haritanızda düz harekete döndüğü yaşınızda iletişiminiz daha aktif hale gelir. Sosyalleşmeniz artar, yazı, çizi, anlatım kabiliyetleriniz, sınav başarılarınız, becerilerinizi kullanmanız ve yeteneklerinizi ortaya çıkarmanız daha güçlü şekilde yaşamınıza taşınır.


Eski sevgilim geri döner mi?

Büyük çoğunlukla döner J Bu Retro’da olmasa da diğer Retrolarda muhakkak ki tamamlanmayan, yarıda kalan cümleleriniz, hayalleriniz, ümitleriniz retro dönemlerinde yeniden hortlamak için bir şekilde kapınızı çalar. Bizzat eski sevgilinizden gelen mesajlar ya da adımlar olmayabilir fakat ona ait, yaşamlarınıza ait dokunuşlar kadersel bir şekilde ikinizin de hayatlarında tezahür eder.


"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."Neden?

Çünkü bu ilişkide bitmemiş, yarıda kalmış, tamamlanmamış hayatlarınız vardır. Ve bu süreç siz tamamlanın, birbirinize söyleyeceklerinizi sunabilin diye gelir. Yeniden bir ilişkiye başlayın diye değil. Pek tabi ilişkiyi tamir etmek ve onarmak da gördüğümüz deneyimler. Fakat ilişkinin kök sorununu çözmediğiniz müddetçe ilişkinizin yeniden başlaması olanaksızdır.


Retrolar, ilişkinizin kök sorunlarını çözebilmeniz için iletişim kapılarını aralarlar fakat bu iletişimi gerçekleştiren kişiler yine sizlersiniz.


Merkür Retro’sunda yeni bir teknolojik alet alınır mı?

Zorundaysak almalıyız. Çünkü yumurta kapıya gelmiştir. Retrolar bizi çoğu şeye zorunlu kılarlar fakat zorunlu değilseniz beklemenizi tavsiye ederim çünkü deneyimlerimce teknoloji marketler retro bitimlerinde genellikle indirime girerler. Çünkü retro süresince birçok ürün satışı yaparlar ve yeni parti ürünler sipariş etmek için elde kalan son ürünleri indirimli fiyata satışa çıkarırlar. Bu süreçten faydalanmak için retro bitimini takip edebilirsiniz.


Merkür Retro’sunda ameliyat olunur mu?

Zorundaysak evet! Ameliyat bu… Sağlık! Bırakın gezegenleri ve teslim olun doktorunuza… Fakat hayati olmayan daha keyfi operasyonlarınız için retro sürecinin bitmesini beklemeniz faydalı olabilir. Öte yandan eğer daha önce olduğunuz bir operasyonu belirli sorunlar nedeniyle yeniden tekrarlayacaksanız da retro süreci size çokça fayda sağlayacaktır.


Merkür Retro’sunda evcil hayvanımı kısırlaştırabilir miyim?

Yine belirtiyorum, sağlık sorunları beklemeye gelmez fakat hayvan dostlarımız bizim sorumluluğumuzda. En uygun zamanları tayin etmek pek tabi içimizi rahatlatacaktır. Bunun için retro süreçlerinin geçmesini beklemeniz önemli. Ameliyatların tekrarlanma riskini azaltmış olursunuz.


Merkür Retro’da doğum yapabilir miyim?

Siz ne derseniz deyin… Bebek, doğum tarihini kendi seçerek geliyor bu dünyaya. Siz sezaryen ile doğum anını tayin ettiğinizi düşünseniz bile bebek doğmak istediği anı size seçtiriyor ya da kendi seçerek sizi zorunlu kılıyor. O nedenle onun yaşamında retro Merkür ile doğmak varsa onu seçecek demektir. Ve korkmayın. Nice önemli yazarlar, senaristler, orkestra şefleri, sanatçılar haritalarında retro Merkür taşıyorlar. (Ben de dâhil ;) )


Merkür Retro’sunda ev alabilir miyim?

Evet, alabilirsiniz. Çünkü Merkür ev alımını göstermiyor. Ev’in göstergesi Ay’dır, Venüs’tür, yengeçtir, boğadır. Bunlar maddi değerleri sembolize ediyor ve başka signifikatörler. Merkür ise bu evi alımınızdaki araçları kullanmanızı sembolize ediyor. Yani imzalar, sözleşmeler, anlaşmalar ve koordinasyon sürecini gösteriyor. Bu belgeleri iki kez okumalı, tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz. Bunu yaptığınız müddetçe bir sorun yaşamazsınız.


Merkür Retro’sunda kredi çekebilir miyim?

Yine aynı şekilde dikkatli olmanız gereken kredi koşullarını birkaç defa okumanız, danışmanız ve detaylıca düşünmeniz. Bu süreçleri göz önüne alarak evet çekebilirsiniz.


Merkür Retro’sunda yeni bir eğitime başlayabilir miyim?

Evet, başlayabilirsiniz. Eğitime başlamak demek hemen gördüm başladım süreci değildir. Önce bir o konuyu takip edersiniz, ilginizi çeker, eğitimi alan kişileri takip edersiniz ve sonrasında bu deneyime katılmaya niyet edersiniz ve bu niyetinizi tamamlamak için Merkür Retro’su size hizmet eder.


Ayrıca Merkür bilgi demektir. Bilginin size taşınması, akması ve bilgi köprülerini sağlam kurmak adına Merkür Retroları inanılmaz keyifli başarılar verir.


Merkür Retro’sunda evlenebilir miyim?

Evlenebilirsiniz. En nihayetinde evlilik, ilk tanışma sürecinin artık tamamlanma anıdır. İki bireyin topluluk önünde imzaladığı bir anlaşma, akittir. Sözdü, nişandı, kınaydı derken nikâh ile tamamlanır bu serüven. Retrolar tamamlama özelliği taşırlar.


Burada dikkatli olmanız gereken düğün, davet, organizasyon ve araçlarla ilgili konulardır. Örneğin yakın arkadaşlarım Retro’da evlendiler ve gelin arabasını limuzin seçtiler. Gösterişli limuzinimiz ise boğaz köprüsü çıkışında arıza yaptı tam nikâh gününde Eh, Retro bu… Size diyor ki önceden önlemini al, arabayı kontrol et, iki kere müdahale et… Uyarılara uyunuz…


Merkür Retrosunda iş başvurusu yapılır mı?

Retroya kadar yapmadığınız eylemler varsa retroda yapmak zorunda kalırsınız. O zamana kadar bir hamle yapmanız gereklidir ve eğer o hamleyi bir türlü gerçekleştiremediyseniz retroda zorunlu olarak yapmak durumunda kalırsınız. Pek tabi gelece yanıtlarda gecikmeler, sorunlar ve karışıklık oluşabilir. Bu duruma hazırlıklı olup başvuru sürecinizi daha yakından takip etmeniz gerekir Fakat daha önce başvuruda bulunup yanıt alamadıysanız Retrolarda hatırlatıcı mailler ve tekrar iletişime geçmeniz yanıt alma sürecinizi hızlandırır...


***

Kısaca her gün özel ve her gün kutsal ve her gün değerlidir. Her günü bir mucize olarak yaşamak bizlerin hayatlarımıza bakışımızda saklıdır. Retroları bahane edip tatlı canınızı sıkmayın, ben deniz deneysel astroloğunuz Retroları en uygun şekilde yaşamanız için şimdilik buralardayım ;)Bütüne Şifa Olsun,


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comentarios


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page