top of page

Merkür Retro’su Başlıyor! Bu retro diğerlerinden önemli!Sevgili Arkadaşlarım,

Her Merkür Retro’su birbirinin aynı sonuçlarını bizlere taşıdığını düşündürüyor olabilir size fakat durum biraz farklı. Merkür gezegenimiz retro sürecini belirli elementler üzerinde hareket ederek tamamlıyor. Uzun zamandır iletişim gezegenimiz Merkür su elementi burçlarda geriliyordu. Balık, Yengeç ve şimdi de son olarak Akrep burcunda gerileyecek.


Balık, Yengeç ve Akrep burçları su elementi doğasını taşıyan üç önemli göstergedir. Maneviyatı, sadakati, sevgi bağını ve empati yetilerimizi sembolize ederler. Tüm bu retro sürecinde iletişim yöntemlerimiz konuşmak, mesajlaşmak, yazmak üzerine değildi. Daha çok duyguların beslediği, hatırlanan, özlenen, ihtiyaç duyulan anların sinyallerini birbirine ulaştırmaya çalışan kişiler arasında gerçekleşti.


Merkür’ün bundan sonraki Retro hareketi ise hava elementi burçlarda gerçekleşecek. Yani su elementinden hava elementine geçişi bu Retro sürecinde yaşayacağız. Hava elementindeki hareketi ise bizlere iletişimi daha somut, kalıcı, yazılı halde ilerleteceğimiz zamanlar yaşatacak. Şuanki Retro ise Akrep burcunda yani sabit su elementi burçta gerçekleşiyor. Merkür Retrolarının su elementi burçlardaki sonuncu Retrosu ile baş başayız.


"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."1 Kasım’a kadar sürecek retro sürecimiz için gökyüzünün bize söyleyecekleri birikti.


Su kapısı güney tarafıdır arkadaşlarım. Bu dönem tıpkı eski kıyafetlerimizi gardıroplarımızdan temizliyor gibi eski düşünce kalıplarımızı da beynimizden temizlemeyi ve arınmayı başarmamız gerek.


Kendinizle oyunlar oynayın. Bu süreç bitene kadar negatif düşünmeyeceğim, küfretmeyeceğim, kötü söz söylemeyeceğim, dedikodudan uzak duracağım, bana katkı sağlamayan düşüncelerden, insanlardan ya da eylemlerden uzak duracağım diyelim.


Tövbe etmek, af dilemek, geçmiş acıların üzerinizde bıraktığı yaraları onarmak ve tamir etmek için de oldukça önemli bir zamandayız.


Sözcüklerin ardındaki anlamları işitmek için biraz çaba sarf edersek bu dönemki ikili ilişkilerimizdeki iletişimimiz de gayet akıcı bir şekilde sürecektir.


Hal, hatır sormaya çalışmalı ve bunu yaparken derin sorular sormayı deneyimlemeliyiz.


Derin sorular;


· Nasılsın demek yerine… Kendini nasıl hissediyorsun?

· İş hayatın/ ilişkin nasıl gidiyor? Demek yerine… Hayatın senle paylaştıklarını nasıl değerlendiriyorsun?

· Maddi vb. sorunlarını halledebildin mi? Demek yerine… Hayat sınavların sana ne değerler kattı?

· Gelecek planın ne? Demek yerine… Şu anını değerli kılmak için neler yapıyorsun?


Bırakın başkaları sizin varlığınızdan güç kazansın. Şu teknoloji çağında elden telefonlar düşmeden konuşacak kimseyi bulamazken Retro sürecinde birbirimize kırmızı odalarımızı açalım. Retro’nun akrep transiti bize geçmişi irdelerken boşa zaman kaybı vermeyecektir. Aksine başkalarıyla dertleşmek, sırları dökmek, zorluklarla mücadele süreçlerini dinlemek, hayatlarına içte şahitlik etmek bizlerin kendi yaşamlarındaki şifa yöntemlerine de ışık tutacaktır…
Bütüne Şifa Olsun,


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page