top of page

Merkür Oğlak Burcu’nda
Sevgili Arkadaşlarım,

Düşünmekten bilgi paylaşımına, konuşmaktan seyahate, öğrenmekten, ticarete kadar her türlü akan enerji ve transferi yöneten, her türlü bilgi ve belge ağını kuran, akıl ve ruh arasındaki bağlantıyı, düşündüklerimiz ve eylemlerimiz arasındaki koordinasyondan sorumlu gezegenimiz


Merkür, 13 Aralık günü saat 20.51 de Oğlak Burcuna geçerek 2 Ocak saat 10.09’a kadar bizlere her şeyi kontrol altında tutturtma isterken, bir yandan da net ve yaşamımızda daha kalıcı kararlar almamıza vesile olabilir.


Bu süreç içinde,

İletişimimizden, ticaretimize, düşünce tarzımızdan, haberleşmemize kadar realist bir yapıya bürünebiliriz.

Elimizdeki yarım kalan işlerimizi zihinsel gücümüzde zorlanmadan ortaya çıkabilir, belki de vazgeçtiğimiz ama gerçekleşmesini istediğimiz hayallerimize odaklanabiliriz.

Bu dönem içinde ikili ilişkilerimizde alacağımız kararlarımıza daha gerçekçi yaklaşabiliriz.

Sosyal ve özel ilişkilerimizde sınırlarımızı çizebilir ve tedbirli davranmak isteyebiliriz.

İkna etme kabiliyetimiz yüksek olabilir ve sosyal ilişkilerimizde daha stratejik bir yaklaşımla var olan sorunlarımızı çözme kavuşturabiliriz.

Ağzımızdan çıkan kelimeleri özenle seçebilir, karşılaşabileceğimiz aksaklıklarda düşünmeden hareket etmek istemeyebiliriz.

Mantıkla hareket ederken duygusal iletişim tarzından uzaklaşabiliriz.

Merkür oğlak Burcu seyrini deneyimleyeceğimiz bu dönem içinde negatif düşünlerde boğulmaktan, zihinsel olarak susmayan içsesimizle etrafımızda olan biteni kontrol altında almaktan, kaygılı bir ruh haline bürünmekten ve ilişkilerimizde güven temalı sorunları oluşturmaktan uzak durmak bizler için faydalı olabilir.


Gökyüzünün vesilesi ile yaşamımızın her alanında iletişimimiz oldukça ciddileşeceğe benziyor.

Biraz daha kaygılı ve melankolik bir tarza bürünebilme olasılığının yüksek olabileceği bu süreci Oğlak Burcu'nun gölge yönlerine çekilmeden, huzur ve sağlık içinde deneyimlememiz dileğiyle

Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Merkür Oğlak Burcu seyrine devam ederken gündemimizde kariyerimiz, toplum önündeki statümüz yerini alabilir. Geçmişte değerlendirmeyi düşünmediğimiz bir kariyer teklifi tekrar karşımıza gelebilir ve mantıklı olan şekilde hareket ederek kariyer alanımızda değişim yaratabilecek bu olumlu gelişmeyi gündemimize almak isteyebiliriz. Kariyer alanlarımızdaki üstlerimiz ya da ebeveynlerimiz ile ilgili yoğun gündemler içinde olabiliriz. Ciddi bir iletişim tarzı içinde olabileceğimiz bu süreçte kaygılı ruh haline bürünmek bizleri gereksiz krizlere sürükleyebilir. Bu enerjinin farkında olarak yaşamımızdaki otoriter figürler ile mücadeleli durumlar içine girmemek bizler için faydalı olabilir.

Dilerseniz bu süreçte kişisel eğitimize katkı sağlayabilecek dergi ve gazete abonelikleri başlatarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Merkür Oğlak Burcu seyrine devam ederken yurt dışı eğitim programları, tatil, sosyal medya platformları, hukuksal süreçlerimiz ve uzaklarda yaşan sevdiklerimiz ile ilgili yeni gündemler içinde olabilir ve oldukça, aktif yoğun bir dönemi deneyimleyebiliriz. Zihnimiz ticari ve akademik alanlarda başarı odaklı olabilir. Ticari alanda başarıyı yakalamak ve yeni bir yabancı dil eğitimi programı içinde olmak içinde ideal bir dönemde olabiliriz. Hukuksal konularda beklediğimiz olumlu haberlerde bu süreçte tarafımıza ulaşabilir.

Dilerseniz bu süreçte bir seyahat bloğu açabilir, gezdiğimiz yerleri yazıya dökebilir, yabancı kültürleri tanıyabileceğimiz filmler izleyebilir ve bir yabancı dil öğrenmeye niyet ederek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Merkür Oğlak burcu seyrine devam ederken ortak gelirler hanemizde ani beklenmedik iniş ve çıkışlarla karşılaşabiliriz. Gelir ve giderlerimize odaklanabilir, ödemek zorunda olduğumuz bir borcumuzda yeni ve kalıcı planlamalar yapmak isteyebiliriz. Zihnimizi daha çok sonuç odaklı kullanabileceğimiz bu dönemde yaşamın detaylarında boğulmamaya ve kontrolcü, kaygılı bir iletişim tarzını seçmemeye özen göstermeliyiz. Sağlığımızla ilgi önemli gelişmeler yaşayabiliriz. Eğer ertelediğimiz ameliyatlık bir durumumuz var ise, daha gerçekçi düşünebileceğimiz bu dönem de doğru kararı almak için ideal bir zaman olabilir.

Dilerseniz bu süreçte ruhsal bütünlüğünüze yönelip zihninizi dinlendirebilir ve kendinize bir mektup yazarak gizli kasanızda saklayabilir ve basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Merkür Oğlak Burcu seyrine devam ederken ikili ilişkilerimizde aktif ve daha realist bir iletişim içinde olabiliriz. Kadersel hayat ortaklarımızla ilişkimizi tekrar gözden geçirmek isterken özel ilişkilerimizi sorgulayabilir ve kalıcı olarak nasıl ilerlemek istediğimize karar verebiliriz. Sonuç odaklı olursak melankolik bir ruha bürünmeksek yeni fikirlerimizle ikili ilişkilerimize mutluluk getirebileceğimiz huzurlu bir dönem yaşayabiliriz. Ciddi birliktelikler, ciddi iş ortaklıkları karşımıza fazlası ile çıkabilir.

Dilerseniz bu süreçte ortaklı işlerinizde aldığınız her kararları yazı diline dökerek ortağınıza mail yolu ile iletebilir, iletişimimizde açık sözlü olmayı deneyebilir ve ilişkimizde partnerimize ufak notlar yazıp sürprizlerle sunarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Merkür Oğlak burcu seyrine devam ederken günlük rutin işlerimiz de ve çalışma alanlarımızda aktif iletişim gerektiren gündemler içinde olabiliriz. İçimizdeki gücü keşfedebilir, çevremize karşı daha ciddi yaklaşabilir ve kontrolcü davranışlar içinde olabiliriz. Bu süreçte zihinsel olarak olması gerekenden daha fazla kaygılı olursak, yoğunluğumuzdan kaynaklanan ani öfke patlamaları yaşama ihtimalimiz yüksek olabilir. Yeni yatırım fırsatları önümüze gelebilir. Bu enerjinin farkında olarak hayatın detaylarına takılmayarak rahat akışta kalmayı deneyebiliriz. Ekstra olarak sağlığımıza ilgi ihmal ettiğimiz bir kontrolümüz varsa bu dönemin enerjilerini olumlu yönde değerlendirmeyi ihmal etmeyelim.

Dilerseniz bu süreçte zamanı olumlu yönde dengelemek ve yönetmek adına günlük rutinlerimiz için notlar tutabilir, çalışma masamızın üzerinde bir takvim bulundurup basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Merkür Oğlak Burcu seyrinde çocuklarımız ve partnerimizle ilgili beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Önümüze ileriye yönelik kalıcı olabilecek yeni yatırım fırsatları çıkabilir. Çocuklarımızın içindeki yaratıcı enerjiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir, bu süreçte eğitimleri ile ilgili yeni ve kalıcı karalar almak isteyebiliriz. Hayatımızda daha romantik ve realist bir süreci yaşayabiliriz. Çalışma alanlarımızda ağzımızdan çıkanlara dikkat etmeli, fazla kontrolcü davranmaktan uzak durmalı ve çalışma arkadaşlarımıza güvenmeyi öğrenmeliyiz. İçimizden geçirdiğimiz duygularımızı kâğıda aktarmak içinde uygun bir dönem olabilir.

Dilerseniz bu süreçte Merküryen konuların üzerine giderek yeteneklerinizi keşfedebilir, bir enstrüman çalmayı deneyebilir, içinizden geçen duygularınızı yazıya dökebilir, çocuklarınızla birlikte karaoke oyunları oynayarak basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebilirsiniz.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Merkür Oğlak Burcu seyrine devam ederken ailemiz, köklerimiz ve konfor alanlarımız ile ilgili beklenmedik gündemler içinde olabiliriz.Ani bir kararla taşınmaya niyetlenebiliriz. Uzun zamandır değerlendirmek istediğimiz bir gayrimenkul yatırım fırsatı ile karışılabiliriz. Ev alım satımı gibi beklettiğimiz imzalarımızı atmak içinde uygun bir dönem olabilir. Ailemizle birlikte sürpriz bir tatil programı düzenleyebiliriz. Doğduğumuz toprakları ziyaret etmek, zihinsel olarak çocukluğumuza yönelmek isteyebiliriz. Günlük rutin işlerimizde daha realist kararlar alarak sorumluluklarımızın kolay bir akışta ilerlediğini gözlemleyebiliriz. Sürpriz bir şekilde sevimli bir dost kapımızı çalabilir ve evcil bir hayvan sahibi olmaya karar verebiliriz.

Dilerseniz bu süreçte sevdiklerimizle birlikte olabileceğiniz huzurlu ortamlar oluşturarak, fikirlerimizi paylaşarak kendimizi içsel anlamda motive ederek, evde ve kısa seyahatlerimizde radyo dinleyerek basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Merkür Oğlak Burcu seyrine devam ederken ilişkilerimizde diyaloglarımız yoğunlaşabilir, kardeş, kuzen ve yakın çevremizden beklemediğimiz yardım talepleri ile karşılaşabilir ve onlara zihnimiz ile yol göstermek durumunda kalabiliriz. Önemli anlaşmalar, kontrat ve sözleşmeler gündemimizde yerini alabilir. İş amaçlı kısa seyahatlerimizde yoğunluk yaşayabiliriz. Yapmış olduğumuz iş baş vurumuz var ise beklediğimiz yönde olumlu haberleri alabiliriz. Yakın çevremizle olan ilişkilerimizde gerginlik yaratan ortamlar oluşturmamak, fikirlerimizi kontrolsüz ve ciddi bir tavır alarak ortaya koymaktan uzak durmak bizler için daha faydalı olabilir.

Dilerseniz bu süreçte seyahat ederken sesli kitap dinleyerek, yakın çevremizle kitap alışverişi yaparak, bilgi içerikli yayınlar takip ederek basitçe Merkür semboliklerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Merkür Oğlak Burcu seyrine devam ederken finansal yönetimlerimizi akıllıca değerlendirebileceğimiz yeni fırsat karşımıza çıkabilir. Para kaynaklarımızı mercek altına alabilir ve gider giderlerimizde yeni düzenlemeler yapabiliriz. Bu dönemde kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsak çok aceleci davranmamalı sakin olarak ilerlemeliyiz. Ortak gelirlerimizi ve harcamalarımızı daha gerçekçi bir tutum içinde yönetmemiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz.

Dilerseniz bu süreçte eğitim faaliyetleri içinde olabilir, basitçe Merkür sembollünü çalıştırabilir paramızı bir kitap arasında saklamayı deneyebiliriz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Merkür Oğlak Burcu seyrine devam ederken yaşamda kendi önceliklerimizi belirlemek isteyebiliriz. Şanslı ve göz önünde olabileceğimiz bir süreci deneyimleyebiliriz. Yoğun bir iletişime daha açık olduğumuz bu dönem içinde sevdiklerimizle orta yolu bulmakta zaman zaman zorlanabiliriz. Kendimizi daha rahat akışta ifade edebileceğimiz bu zaman diliminde özellikle çevremize karşı çok kontrolcü yaklaşmamalı ikili ilişkilerimizde gereksiz güven temalı krizler yaratmamalıyız. Sponten bir şekilde gelişebilecek kısa bir seyahat programları içinde olabiliriz.

Dilerseniz bu süreçte duygularımızı yazıya dökmeyi ve bol bol doğada yürüyüşler yaparak basit bir şekilde Merkür semboliğini çalıştırmayı, iç sesimizi dinleyerek ve kendimize biraz zaman ayırmayı deneyimleyebiliriz.
Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Merkür Oğlak Burcu seyrine devam ederken kişisel gelişimimizle ilgili konular daha fazla ilgimizi çekebilir ve biraz içimize dönerek kendimizi geçmiş yaşanmışlıklarımızın muhasebesini yaparken bulabiliriz. Eski aşk travmalarımız ateşlenebilir ve bilinçaltımızdaki korkularımızla yüzleşebiliriz. Bizden saklanan bazı gerçekler ve gizli düşmanlıklar gün yüzüne çıkabilir. Uykusuzluk sorunları yaşayabileceğimiz bu dönemde sağlığımıza da extra özen göstermemiz gerebilir. Aşırı hırslı davranmak bizler için doğru olmayabilir ve ihtiyacımız olduğunu hissediyorsak bir uzmandan danışmanlık almak için ideal bir zaman içinde olabiliriz.

Dilerseniz bu süreçte düşüncelerimizi açık ve net ifade edebilir basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak hastane, hapishane gibi yerlerde olan sevdiklerimize söylemek istediklerimizi yazıya dökerek mektuplaşmayı deneyebiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Merkür Oğlak Burcu seyrine devam ederken sosyal çevremizde realist fikirlerimizle, güvenilen ve aranılan bir isim olabiliriz. Toplum önünde konuşma gerektiren yerlerde kendimizi rahat bir akış içinde ifade edebiliriz. Maddi konularda şanslı bir dönemde olduğumuzu hissedebilir, önümüze gelen yeni iş tekliflerine sıcak bakabiliriz. Hayallerimiz ve ideallerimizi gerçekleştirmek için ideal bir dönemde olabilir. Geçmişte kaçırdığımızı düşündüğümüz şanslı fırsatlarla tekrar karşılaşabiliriz.

Dilerseniz bu süreçte arkadaşlarımız ve sosyal çevremizle grup aktiviteleri organize edebilir, kısa seyahat programları düzenleyerek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page