top of page

Merkür Kova Burcu’nda Retro...
Sevgili Arkadaşlarım,

İletişim denilince akla ilk gelen Merkür, 15 Ocak saat 14.42’de Retro hareketine başlıyor. 5 Şubat 2022 07.13’de 24 derece Oğlak Burcu’nda tekrar ileri hareketine devam ediyor olacak.


Merkür gerileme hareketleri sanılanın aksine hayatımızı felaketlere uğratan bir süreç değildir. Yapılması gerekenleri ya da konuşulması, aktarılması gerekenleri henüz yapmadıysak bunları önümüzde zorunlu hale getirebilir.


Bu süreçte;


  • İkili ve sosyal ilişkilerimizde iletişim en önemli vurgu olabilir.

  • Eğitimler, kısa seyahatler, insanlar arasında köprü kurma, alışverişimiz ve ifade alanlarımızda özgünlük yaratmak isteyebiliriz.

  • Elektronik eşya alma planlarımızı 6 Şubat tarihine kadar ertelemek iyi bir fikir olabilir.

  • Elektronik aletlerimizde bozulmalar meydana gelebilir.

  • Birbirimize karşı olan ilişkimizde, iyileştirme amacı ile yaptığımız eleştirileri yanlış anlayabiliriz.

  • Ticari faaliyetlerimizde hızlı kararlar almamalı ve imzalara karşı dikkatli olmalıyız.

  • Her Merkür Retro’sunda söylediğimiz gibi bu süreçte yeni bir işi başlatmak yerine elimizde yarım bıraktıklarımıza yönelmek bizler için daha faydalı olabilir.


Hepimiz için huzurlu bir Merkür Retro seyri olması dileğimle,


Şifa Olsun...Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Yaşamımızda var olan otoriter figürler ile bazı aksaklıklar ve iletişimimizden kaynaklı kazalara açık bir enerji içinde olabiliriz. Uzun zamandır beraber vakit geçiremediğimiz arkadaşlarımız bolca karşımıza çıkabilir. Elektronik aletlerimizde beklenmeyen aksaklıklarla karşılaşabileceğimiz bu süreçte verilerimizi yedeklemek faydalı olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince arkadaşlarımız ve sosyal çevremizle grup aktiviteleri organize edebilir, kısa seyahat programları düzenleyerek basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Kariyer alanlarımızda çalışma ortamlarımızda üstlerimiz tarafından yanlış anlaşılabilme riskimizin yüksek olabileceği bir zamanı deneyimleyebiliriz. Zihnimizi gereksiz konularla meşgul etmemeli ve ailemizle gereksiz krizler oluşturmamalıyız. İş baş vurusu yapmak ya da iş değişikliği düşünmek için uygun bir zaman içinde olmayabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince kişisel eğitimize katkı sağlayabilecek dergi ve gazete abonelikleri başlatarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Seyahatlerimizde, vize başvurularımızda ya da hukuksal konularımızda bazı aksaklıklarla karşılaşabiliriz. Zihnimiz ticari ve akademik alanlarda başarı odaklı olabilir. Yeni bir eğitime başlama kararı almak yerine yarım bıraktığımız bir eğitim programımıza tekrar dahil olmak bizim için daha faydalı olabilir. Yapmış olduğumuz seyahat planımızda değişim yapmak zorunda kalabiliriz.


Dilerseniz bu süreçte bir seyahat bloğu açabilir, gezdiğimiz yerleri yazıya dökebilir, yabancı kültürleri tanıyabileceğimiz filmler izleyebilir ve bir yabancı dil öğrenmeye niyet ederek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Geçmişten kalma sigorta prim ya da vergi gibi ödemeyi unuttuğumuz bir borç gündeme gelebilir. Eskiden kalma bir ödemeyi de yapabiliriz. Eski yarım kalmış aşk hikayeleri tekrar gündemimizde yerini alabilir. Gizemli konular ve hayatın daha derinlerini ilgimizi çekebilir ve bu süreç içinde bireysel olarak astrolojik danışmanlık almak isteyebiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince alacağımız enerjiyi kendinize bir mektup yazarak, mistik, okült konular içeren kitaplar okuyarak dengelemeyi deneyebiliriz.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Yeni bir iş ortaklığı gündemimize gelebilir. Yeniyi başlatmak için uygun bir zamanda olmadığımızı unutmayalım yeni kararlarımızı ve imzalarımızı 6 Şubat’a kadar bekletmek bizler için daha doğru olabilir. İkili ilişkilerimizde iletişim kaynaklı kazalara açık bir zaman içinde olabiliriz. Tutkulu ve hırslı davranışlar sergilemek bizlere kontrolümüz dışında gelişebilecek olayları beraberinde getirebilir.


Dilerseniz bu transit süresince alabileceğimiz enerjiyi açık sözlü olarak, iş ortaklığında her aldığımız kararı karşımızdaki kişiye yazılı ileterek, sevdiğimiz kişiye ufacık sevgi notlarını cüzdanlarına bırakıp sürprizler yaparak dengelemeyi deneyebiliriz.
başak burcu

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

14 Ocak ve 5 Şubat arasındaki süreçte yanımızda çalışanlarla, çalışma ortamlarımızda ya da sağlığımızla ilgili yaşayabileceğimiz gelişmeler gündemimizde olabilir. Geçmişte yaşadığımız kronik bir rahatsızlığımız bu süreçte tekrar gündemimize gelebilir. Sağlık konularımızda aklımıza takılan rahatsızlıklarımız var ise bu dönem bu konuları ihmal etmemeliyiz. Gereksiz olabilecek iletişim kazalarına karşıda tedbirli ve sakin davranmayı ihmal etmeyelim.


Dilerseniz bu transit süresince gündelik işlerimizin programlarını bir ajandaya yazarak, zamanımızı olumlu yönde yönetebilmek adına günlükler tutarak bu dönem de hayatımıza sorumluğunu alabileceksek bir papağan ya da muhabbet kuşunun bakımını üstlenerek gelen enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Önümüze yeni yatırım fırsatlarının çıkabileceği bu süreç içinde tedbirli davranmak ve düşünmeden hareket etmemek faydalı olabilir. Risk içeren yeni yatırımlara karar vermek için uygun bir dönemde olmayabiliriz. Eski yarım kalmış ilişkilerimiz gündemimize gelebilir fakat böyle bir seyirde yeni bir ilişkiyi başlatmak bizler için ilerleyen zamanlarda çok doğru bir karar almadığımızın farkındalığını yaşamımıza sebebiyet verebilir.


Dilerseniz bu transit süresince Merküryen konuların üzerine giderek yeteneklerimizi keşfedebilir, bir enstrüman çalmayı deneyebiliriz, içimizden geçen duygularımızı yazıya dökebilir, çocuklarımızla birlikte karaoke oyunları oynayarak basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Ailemiz, köklerimiz ve babamızla ilgili beklenmedik gündemlerimiz oluşabilir. Geçmişten kalma üstü kapanmış ailevi sırlar açığa çıkabilir ve biraz duygusal bir zamanı deneyimleyebiliriz. Ailevi kırgınlıklarımızı, konularımızı çözüme kavuşturmak için gökyüzü önümüze olumlu yönde fırsatlarını çıkarabilir. Ani bir kararla taşınmaya niyetlenebiliriz. Bu kararımızı 5 Şubat tarihine kadar bekletmek bizler için daha doğru olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince sevdiklerimizle birlikte olabileceğimiz huzurlu ortamlar oluşturarak, fikirlerimizi paylaşarak kendimizi içsel anlamda motive ederek, evde ve kısa seyahatlerimizde radyo dinleyerek basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Farklı bir ülkede yaşamak ya da yurt dışında okumak gibi planlarımız var ise bu dönemde bazı aksaklıklar yaşayabilir ve planlarımızı gerçekleştirmek adına daha farklı bir arayış içinde olabiliriz. Elektronik aletlerimizde bozulmalarla karşılaşabiliriz. Yakın çevremizle olan ilişkilerimizde gerginlikler yaratan ortamlar oluşturmamak, fikirlerimizi abartılı olarak ortaya koymaktan uzak durmak bizler için daha faydalı olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince seyahat ederken sesli kitap dinleyerek, yakın çevremizle kitap alışverişi yaparak, bilgi içerikli yayınlar takip ederek basitçe Merkür semboliklerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Kendimize ait bir iş kurmayı isterken, gelirlerimizin olumlu yönde artabileceğini düşünebiliriz. Alma verme döngümüzü korumamız gereken bir dönemde olabiliriz. Bireysel kararlarımızda temkinli ve tedbirli davranmamız gereken bir döngü içinde olabileceğimizin farkında olalım ve ağzımızdan çıkan sözlere dikkat edelim, tutamayacağımız sözler vermek ileride sıkıntılı durumlarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir.


Dilerseniz bu transit süresince Merkür kredi kartlarının sembolü olduğunu hatırlayarak. Bu alana yayacağı enerji ile gereksiz harcamalardan kendimizi korumak için basitçe kâğıt bir parayı kitap arasında saklamak ve alma verme döngümüzde hassas davranarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Bu süreçte yaşamımızda ilk olarak kendi önceliklerimizi bulmak isteyebiliriz. Gökyüzündeki bu seyir kendi değerimizin farkına varmamıza sebep olabilecek olaylarla karşılaştırabilir. Geçmişte ailemizle ilgili ruhsal ve duygusal travma içeren olayları çözmek için şifa ve fırsatlar sunabilecek bu enerjiyi huzurla kabul etmeyi ihmal etmeyelim. Duygusal olanı değil mantıklı olan kararlarımızı deneyimlememiz gereken bir süreç içinde olabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince duygularımızı yazıya dökerek ve bol bol doğada yürüyüşler yaparak basit bir şekilde Merkür semboliğini çalıştırarak, düşüncelerimizi dinleyerek ve kendimize biraz zaman ayırarak enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Merkür Retro seyrine devam ederken gizemli konular ilgimizi çekebilir ve biraz iç sesimize dönerek yeni plan ve projelerimizi gözden geçirmek bizler için faydalı olabilir. Bizden saklanan bazı gerçekler ve gizli düşmanlıklar gün yüzüne çıkabilir. Gökyüzü bizi korkularımızla yüzleştirebilir ve mükemmeliyetçi yanımızdan, yaşamımızda yer alan çıkar ilişkilerinden kurtulmamıza olanak sağlayabilir. Uyku sorunları yaşayabileceğimiz bu dönemde kafein alımını azaltmak ve sağlığımıza da ekstra özen göstermek bizler için daha faydalı olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince düşüncelerimizi açık ve net ifade edebilir basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak hastane, hapishane gibi yerlerde olan sevdiklerimize söylemek istediklerimizi yazıya dökerek mektuplaşmayı deneyebiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page