top of page

Merkür Kova Burcu’nda
Sevgili Arkadaşlarım,

İletişim denilince akla ilk gelen gezegenimiz olan, hız ve çabukluğu ile tanılan Merkür, 2 Ocak saat 10.09’da Kova Burcu’na geçiş yapacak. Yılın ilk Retro’sunun hazırlıklarına başlayarak Retro öncesindeki gölgeli günleri ile Venüs’ün Retro seyrine de eşlik etmiş olacak.


Bu süreçte;

  • Hayatımızla ilgili daha mantıklı kararlar almak isteyebiliriz.

  • Duygusallığımız yerini mantığa bırakabilir.

  • Sosyal çevremiz ve arkadaş gruplarımızla olan iletişim trafiğimiz yoğunlaşabilir.


Merkür, Kova Burcu seyrinde hayatımızda, yeni teknolojik olabilecek buluşlar, uzayla ilgili yeni keşifler ve dijital para birimi ile ilgili yeni gelişmeler, düzenlemeler yerini fazlası ile alabilir.

Gökyüzüne olan ilgimiz artabilir. Astroloji ve bilim içerikli kitaplar kütüphanemizde yerini alabilir.

Kişisel gelişimimize katkı sağlayabilecek seminerlere katılmak ve astroloji eğitimine başlamak içinde oldukça ideal bir zaman içinde olabiliriz.


14 Ocak Retro, hazırlığı öncesinde gölgeli günlerine geçiş yapacak olan Merkür, 15 Ocak 14.42’de Retro hareketine başlayacak.


Elektronik alet almayı planlıyorsak 14 Ocak tarihinden önceki günleri değerlendirmek bizler için daha faydalı olabilir.


Her Merkür Retro’sunda, söylediğimiz gibi bu süreçte yeni bir işi başlatmak yerine, elimizde yarım bıraktıklarımıza yönelmek bizler için daha faydalı olabilir.

Hepimiz için hayırlı bir Merkür kova seyri olması dileğimle,


Şifa Olsun...Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Merkür Kova burcu seyrine devam ederken sosyal çevremizde fikirlerimizle aranan bir isim olabiliriz. Empati duygumuzun azalabileceği bu süreç içinde yaşamımızla ilgili daha net ve mantıklı kararlar almak isteyebiliriz. Toplum önünde konuşma gerektiren yerlerde kendimizi rahat bir akış içinde ifade edebiliriz. Yardım kuruluşları için hizmet etmek, bizler için bu süreçte faydalı olabilir. Hayallerimiz ve ideallerimizi gerçekleştirmek için olumlu olabilecek fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yaşamımızda var olan otoriter figürler ile bazı aksaklıklar ve iletişimimizden kaynaklı kazalara açık bir atmosfer içinde olabiliriz.

Dilerseniz bu transit süresince arkadaşlarımız ve sosyal çevremizle grup aktiviteleri organize edebilir, kısa seyahat programları düzenleyerek basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Merkür Kova Burcu seyrinde devam ederken iş ve kariyer alanlarımızda beklediğimiz olumlu yöndeki hakkedişlerimizin haberlerini alabilirken aynı zamanda üstlerimiz tarafından yanlış anlaşılabilme riskimizin yüksek olabileceği bir zamanı deneyimleyebiliriz. Zihnimizi gereksiz konularla meşgul etmemeli ve ailemizle gereksiz krizler oluşturmamalıyız.

Dilerseniz bu transit süresince kişisel eğitimize katkı sağlayabilecek dergi ve gazete abonelikleri başlatarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Merkür Kova Burcu seyrine devam ederken yurt dışı bağlantılı programlarımız ve uzaklarda yaşan sevdiklerimiz ile ilgili yeni gündemler içinde kendimizi bulabiliriz. Seyahatlerimizde, vize başvurularımızda ya da hukuksal konularımızda bazı aksaklıklarla karşılaşabiliriz. Uzaklarla yapacağımız bir sözleşme ya da başvuru işlemini 14 ocaktan önce çözüme kavuşturmak bizler için daha faydalı olabilir. Zihnimiz ticari ve akademik alanlarda başarı odaklı olabilir. Yabancı kültürlere karşı olan merakımızda artabilir. Hukuksal konularda beklediğimiz olumlu haberlerde gecikmeli olarak tarafımıza ulaşabilir.

Dilerseniz bu süreçte bir seyahat bloğu açabilir, gezdiğimiz yerleri yazıya dökebilir, yabancı kültürleri tanıyabileceğimiz filmler izleyebilir ve bir yabancı dil öğrenmeye niyet ederek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Merkür Kova Burcu seyrine devam ederken kişisel konularımızda bireysel olarak bizlere gelişim imkanları sunabilir. Ailevi miraslık konularımız, beklediğimiz bir kredi onay haberi ya da nafaka gibi alacaklarımız var ise gökyüzü bireysel olarak mantıksal ve sezgisel iletişim içinde olursak kolay çözüm yollarını karşımıza çıkarabilir. Paylaşılan kaynaklarımızı zekice yönetebileceğimiz bu dönem fazla kurnazca davranmadan önümüze çıkan fırsatları olumlu yönde değerlendirebiliriz. Ayrıca bu süreç içinde önümüze imzalık bir kâğıt gelirse arkasını önünü iyice okumanızı ve sonra karar vermenizi tavsiye edebilirim. Gizemli konular ve hayatın daha derinlerini ilgimizi çekebilir ve bu süreç içinde bireysel olarak astrolojik danışmanlık almak isteyebiliriz.

Dilerseniz bu transit süresince alacağımız enerjiyi kendinize bir mektup yazarak, mistik, okült konular içeren kitaplar okuyarak dengelemeyi deneyebiliriz.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Merkür Kova Burcu seyrine devam ederken hayat arkadaşımız ya da iş ortaklıklarımızla keyifli, uyumlu bir atmosfer içinde olduğumuzu düşünebiliriz. Partnerimiz ile bir seyahat programı düzenleyebilir, netlik kazanmamış durumları aramızda dengeli ve mantıklı bir şekilde çözüme ulaştırabiliriz. Yeni bir ortaklığı başlatmak yerine yarım bıraktıklarımıza yönelmek ve kadersel olan hayat ortaklarımızla aramızda var olan sorunların üzerinden geçmek için doğru bir zamanda olabiliriz. Bildiğimiz açık düşmanlarımızı sevgi dilimizi ve mantıklı olan tarafımızı kullanarak iyi enerjimizle olumlu yönde dönüştürmeyi deneyebiliriz.

Dilerseniz bu transit süresince alabileceğimiz enerjiyi açık sözlü olarak, iş ortaklığında her aldığımız kararı karşımızda ki kişiye yazılı ileterek, sevdiğimiz kişiye ufacık sevgi notlarını cüzdanlarına bırakıp sürprizler yaparak dengelemeyi deneyebiliriz.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Merkür Kova Burcu seyrine devam ederken günlük yaşam alanlarımızda yeni düzenlemeler yapabilir, zorlandığımız hayat rutinlerimizi programlayarak ve yeni farkındalıklar kazanarak huzurlu bir geçiş yaşamamıza imkân sağlayabilir. 14 Ocak ve 5 Şubat arasındaki süreçte yanımızda çalışanlarla, çalışma ortamlarımızda ya da sağlığımızla ilgili yaşayabileceğimiz gelişmeler gündemimizde olabilir. Sağlık konularımızda aklımıza takılan rahatsızlıklarımız var ise bu dönem bu konuları ihmal etmemeliyiz. Gereksiz olabilecek iletişim kazalarına karşıda tedbirli ve sakin davranmayı ihmal etmeyelim.

Dilerseniz bu transit süresince gündelik işlerimizin programlarını bir ajandaya yazarak, zamanımızı olumlu yönde yönetebilmek adına günlükler tutarak bu dönemde hayatımıza sorumluğunu alabileceksek bir papağan ya da muhabbet kuşunun bakımını üstlenerek gelen enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Merkür Kova Burcu seyrinde çocuklarımız ve partnerimizle ilgili beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Sosyal çevremize yaratıcı fikirlerimizle ışık tutabiliriz. Önümüze yeni yatırım fırsatlarının çıkabileceği bu süreç içinde tedbirli davranmak ve düşünmeden hareket etmemek bizler için daha faydalı olabilir. Çocuklarımızın içindeki yaratıcı enerjiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir, bu süreçte eğitimleri ile ilgili yeni karalar almak isteyebiliriz. Hayatımızda daha romantik bir süreci deneyimleyebiliriz.

Dilerseniz bu transit süresince Merküryen konuların üzerine giderek yetenekleriniz keşfedebilir, bir enstrüman çalmayı deneyebilir, içinizden geçen duygularınızı yazıya dökebilir, çocuklarınızla birlikte karaoke oyunları oynayarak basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebilirsiniz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Merkür Kova Burcu seyrinde ailemiz, köklerimiz ve babamızla ilgili beklenmedik gündemlerimiz oluşabilir. Ani bir kararla taşınmaya niyetlenebiliriz. Böyle bir kararımızı 14 Ocak’tan 4 Şubat sonrasındaki bir tarihe ertelemek bizler için daha doğru olabilir. Ailemizle birlikte sürpriz bir tatil programı düzenleyebiliriz. İçsel sezgilerimizin güçlendiği ve biraz kendimizi dinlendirmek isteyeceğimiz bir zaman olabilir.

Dilerseniz bu transit süresince sevdiklerimizle birlikte olabileceğiniz huzurlu ortamlar oluşturarak, fikirlerimizi paylaşarak kendimizi içsel anlamda motive ederek, evde ve kısa seyahatlerimizde radyo dinleyerek basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Merkür Kova burcu seyrinde uzaklarda yaşayan sevdiklerimiz ile ilgili yeni gündemler içinde olabiliriz. Kardeş, kuzen ve yakın çevremizden beklemediğimiz yardım talepleri alabilir, onlara mantıklı olan şekilde önderlik yapmak durumunda kalabiliriz. Farklı bir ülkede yaşamak ya da yurt dışında okumak gibi planlarımız var ise bu dönemde bazı aksaklıklar yaşayabilir ve planlarımızı gerçekleştirmek adına daha fazla arayış içinde olabiliriz. Yakın çevremizle olan ilişkilerimizde gerginlikler yaratan ortamlar oluşturmamak, fikirlerimizi abartılı olarak ortaya koymaktan uzak durmak bizler için daha faydalı olabilir.

Dilerseniz bu transit süresince seyahat ederken sesli kitap dinleyerek, yakın çevremizle kitap alışverişi yaparak, bilgi içerikli yayınlar takip ederek basitçe Merkür semboliklerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Merkür Kova Burcu seyrine devam ederken finansal yönetimlerimizi akıllıca değerlendirebileceğimiz yeni fırsat gündemimizde olabilir. Kendimize ait bir iş kurmayı düşünebilir, gelirlerimizin olumlu yönde arttığına tanıklık edebiliriz. Fakat temkinli ve tedbirli davranmamız gereken bir döngü içinde olabileceğimizin farkında olalım. Bu enerjinin farkında olarak hayatımızın hiçbir alanında fazla abartılı davranışlarda bulunmamalı, tutamayacağımız sözler vermemeliyiz. İletişim ve irtibat içinde olduğumuz kişiler vesilesiyle yeni kazanç kapıları da yaratabiliriz.

Dilerseniz bu transit süresince Merkür kredi kartlarının sembolü olduğunu hatırlayarak. Bu alana yayacağı enerji ile gereksiz harcamalardan kendinizi korumak için basitçe kâğıt bir paranızı kitap arasında saklamak ve alma verme döngümüzde hassas davranarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Merkür Kova Burcu seyrine devam ederken yaşamda kendi önceliklerimizi bulmak isteyebiliriz. İletişime daha açık olduğumuz bir dönemi deneyimleyebiliriz. Sponten bir şekilde kısa bir seyahat programı içinde olurken, hayat akışımızın hızlandığını düşünebiliriz.

Dilerseniz bu transit süresince duygularımızı yazıya dökerek ve bol bol doğada yürüyüşler yaparak basit bir şekilde Merkür semboliğini çalıştırarak, düşüncelerimizi dinleyerek ve kendimize biraz zaman ayırarak enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Merkür Kova Burcu seyrine devam ederken gizemli konular ilgimizi çekebilir ve biraz iç sesimize dönerek yeni plan ve projelerimizi gözden geçirmek isteyebiliriz. Sezgilerimiz daha güçlü olabilir ve hayata duygusal olarak değil kendi faydamız adına daha mantıklı olan taraftan bakmak isteyebiliriz. Bizden saklanan bazı gerçekler ve gizli düşmanlıklar gün yüzüne çıkabilir.14 Ocak’tan sonraki süreç içinde gökyüzü bizi korkularımızla yüzleştirebilir ve mükemmeliyetçi yanımızdan, yaşamımızda yer alan çıkar ilişkilerinden kurtulmamıza olanak sağlayabilir. Uyku sorunları yaşayabileceğimiz bu dönemde kafein alımını azaltmak ve sağlığımıza da ekstra özen göstermek bizler için daha faydalı olabilir.

Dilerseniz bu transit süresince düşüncelerimizi açık ve net ifade edebilir basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak hastane, hapishane gibi yerlerde olan sevdiklerimize söylemek istediklerimizi yazıya dökerek mektuplaşmayı deneyebiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page