top of page

MERKÜR KOVA'DA & BURÇ YORUMLARI...

“Sen de haklısın kardeş!” demeyi başarmalıyız…
Sevgili Arkadaşlarım,


8 Ocak 2021, saat 14:59’da Merkür Kova Burcu’na geçiş yapıyor ve 16 Mart’a kadar seyrine devam edecek. Hava elementinin son burcu Kova Burcu’na geçen Merkür, etkilerini yoğun hissettirecek.


Fikir ve projeler artacak. Eşit hak, hukuk ve adalet sisteminde hareket artacak. Geleceğimizi planlama ve güvence altına alma konuları üzerine çok çok konuşacağız bu süreçte…


Hepinizin bildiği üzere Merkür gezegeni “iletişim” ve “zihinsel faaliyetlerinizi” temsil eder. Kova Burcu yani “Aquarius” su taşıyıcısı anlamına gelir. Eski zamanlarda Kova Burcu, çömlek bir testiyle taşıdığı suyu döken genellikle erkek ve bazen de bir kadın figür olarak resmedilmiştir. Kova Burcu’na denk gelen “Februarius” yani “şubat ayı” Romalıların evlerinde detaylı temizlik yaptıkları tarlalarını yabani otlardan arındırarak ekime hazır hale getirdikleri zamandır. Kova döneminde geçmiş yıkanarak, yeni temiz bir geleceğe hazırlanılır. Astrolojide “devrimci”, “marjinal”, “bağımsız” hareket eden ya da “bilgiyi taşıyan” anlamını taşır.


Artık fikirlerimizi topluma açmak isteyeceğiz. Hümanist düşünceleri öne taşıyacağız. Bu süreç sosyal medyanın kullanımını da arttıracak. Halka, topluma, kitlelere sesleniş ön plana taşınacak. Kendi fikirlerimizi duyurma yöntemlerini nasıl değerlendireceğimizi iyi belirlemeliyiz arkadaşlarım!


Kova Burcu’nun sembolünde zigzag-dalgalı bir paralel iki çizgi vardır. Bu hepinizin aklında “su dalgasını” çağrıştır. Su bilgi demektir. Bilgiyi taşıyan ise hava elementinin temsili Kova burcundadır. Bu zigzagları şu şekilde düşünebiliriz;


Devrimci” = Değişim dalgası

Bilgiyi Taşıyan” = Beyin dalgaları

Bağımsız” = Elektromanyetik dalgalar gibi…


Kova Burcu’nun bu yoğun titreşiminden anlıyoruz ki yaklaşık 22 Şubat’a kadar geniş kitlelere dağılacak, öne taşınacak ve hizmet edeceğiz. Hepinizin düşünsel ya da işlevsel yaydığı enerji kitlesel etkiler yaratacak… Bu süreçte Merkür; Altair yıldızı ve Sualocin yıldızı ile hizalanmasını devam ettirecek.


Bu iki yıldız da toplumu, kitleleri etkileyen kişileri temsil ederler. Düşünce ve fikirlerimizde beklentilerimizi yükseltecekler. Her şey her zamanki gibi olması gerektiği şekilde ilerlerken beklentinin yüksek olması hepimizin huzurunu kaçıracak ve şükrettiğimiz zamanları azaltacak gibi duruyor.


Bizler tüm bu bilgileri Astroloji ışığında ediniyoruz. O halde bunları değiştirmek, en azından kendimizden başlayarak farkındalığımızı arttırmak yine bizlerin elinde.

İletişim gezegenimiz Merkür harita yerleşimlerinizde ne şekilde yapacağınızı gösterirken Nasıl? YapacağınızıKova Burcu belirleyecek. Nerede? Sorusunun yanıtını ise yerleştiği ev konumu veriyor olacak.· Yeni icatlar

· Yeni buluşlar

· Sıradan ve geleneksel düşüncelere karşı duruşlar sergilenebilir.

· Muhalefet olunabilir.

· Farklı, sıra dışı ve özgürlükçü fikirler gözlemlenebilir.

· Sansasyon nitelikli haberler olabilir.

· Sosyal konulara duyarlılık artabilir.31 OCAK- 22 ŞUBAT 2021 ARASI MERKÜR RETRO DÖNGÜSÜ DETAYLARI:

31 Ocak’ta Merkür 26 ° Kova Burcu’nda geri hareket ediyor.

31 Ocak’tan Merkür 26 ° Kova Burcu’ndan 22 Şubat’a kadar 11 ° Kova’da kadar geriliyor.
29 Ocak’ta durağan (S) pozisyonunu alacak. 31 Ocak’ta Retro (Rx) pozisyonunu alacak. 20 Şubat’ta durağan (S) pozisyonunu alacak. 22 Şubat’ta düze (direkt) çıkacak.


Merkür’ün durağan zamanları fikirlerde sabitlik verebilir. Başka görüşlere karşı önyargılı olma tutumunu arttıracaktır. Bu günler içindeyken ağzımızdan çıkanı kulaklarımız duyarak konuşmaya önem göstermeliyiz. Fikirlerimiz bir başkasının hayatına yapışabilir ve (niyetinize göre) iyi ya da kötü etkileyebilir.


Merkür’ün durağan ve retro zamanlarını nasıl değerlendirmemiz gerektiğine dair detaylı bilgileri şu yazımdan okuyabilirsiniz:

Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Sosyal çevreniz ve dostlarınızla aranızdaki bilgi alışverişlerinde artışlara vesile olabilir. Hümanist düşünmeye çalışmalısınız. Bilgili olmanın yaşla alakası olmadığını, sizden küçük kişilerin de size birçok şey öğrettiğine şahit olacağınız zamanlara geçiş yapıyorsunuz. Geleceği planlama ve düşünme konusunda sabit fikirlilikten uzak kaldığınız müddetçe yardımlaşma ve dayanışma kapılarınız bu süreçte fazlasıyla açılacak.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Kariyer planlarınız ve statünüzle ilgili değişim dalgalarına olanak tanıyabilir. Hedeflerinizle ilgili daha sık konuştuğunuzu fark edeceksiniz. Kimileri yapmak istediklerini sadece konuşur, anlatır… Kimileri ise start alır ve yola koyulur bile. Siz ikinci kişiler olmayı tercih edin. Düşünceleriniz hayalleriniz olarak kalmasın ve bu süreci nasıl değerlendirebileceğinize dair hedeflerinize bu kadar yakınken onlara erişmek için çabanızı arttırın.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Yabancı dil ve yabancı kültürlerle ilgili bilgi alışverişlerinin artmasına destek olabilir. İnanç kalıplarınızda değişimlere açık olacaksınız. Görüş ve fikirleriniz başkalarına cazip gelmeyebilir. Kendi haklılığınızı bir başkasına kanıtlayana kadar uğraşmanız da boşa kürek çekmenize vesile. Pişmiş fikirlerinizi sunmak için bir fırsat yakalayacaksınız; fakat tereddütte kaldığınız ilişkilerle ilgili bu süreç sizi zorlayabilir. Düşüncelerinizden emin olun ve savunduklarınızın arkasında durun. Tabi ki tolerans geliştirerek…
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Desteğe ihtiyaç duyduğunuz anda bir haber salmanız yeterli olacak… Yardımınıza koşacak insan sayısına siz de şaşıracaksınız… Ekstra olarak sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Özellikle ameliyat konuları gündeme gelebilir. Dikkatli olmanız gereken attığınız her adımı iki kere kontrol etmek olmalı. Özellikle Merkür’ün durduğu günlerde eylemlerden kaçınmaya dikkat etmelisiniz. Maddi alış verişlerinizde sabit görüşlerle mücadele edebilirsiniz. Borç alışverişlerinde dostluk ilişkilerinizin zedelenmemesine iki kere dikkat edin.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

İkili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarla ilgili varsa geçmişten gelen problemler bu konular üzerine yenilikler yapmak istenebilir. Geçmişi geçmişte bırakmak ve geleceğe yeni temiz bir sayfa açmak sizin elinizde. Karşı tarafı iyi dinlemelisiniz. Konuşmalarınızda nezaketi en çok arttıracağınız süreçlere giriyorsunuz. Nezaket, saygı ve kendinizden emin duruşunuzu ortaya çıkartmanız için gayet verimli zamanlar. Fikirlerinizi paylaşmaya, düşüncelerinizi toplum önüne çıkarmaya hazırlanın.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Çalışma ortamı haneniz ve iş arkadaşlarınızla yeni projeler geliştirmek için birlik içerisinde olabilirsiniz. Sorumluluklarınız bu dönem daha çok artacak. Ciddi işlerinizi iki kere kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz. Özellikle Merkür’ün durduğu günlerde sağlık konusundaki eylemlerinize dikkat etmelisiniz. İş buyurmak ve çalışma alanlarınızdaki iletişim vurgusu önem kazanacak. Bu süreçte biraz fazla detaycı, kontrolcü olabilirsiniz. Sosyal medya kullanımınız artabilir.

Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Tekstil sektöründe yeni tasarımlar geliştirebilir bu projeyi sosyal sorumluluk olarak sunabilirsiniz. Hobileriniz, ilgi alanlarınız ve aşk hayatınız hızlanıyor. Konuşmalar, görüşmeler daha nezaket çerçevesinde ilerliyor olacak. Tüm bu süreç size bolca yeni fikir, destek ve insancıl davranışlar çekecek. İlgi alanlarınızın hızlıca değişmesi ise yep yeni serüvenlerin içinde olmanıza vesile. Fikirlerinizi kendinize saklamayın ve bırakın gökyüzü bu süreçte sizi desteklesin.
Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Elektrik tesisatınızın eski olduğunu düşünüyorsanız değiştirmek için en uygun zaman dilimindesiniz. Küçük ve elektrikli ev aletleri başınızı derde sokabilir. Evimiz en temel en mahrem alanımızdır. Burada huzuru elde edemezsek yaşamımızın diğer alanlarında da aynı gerilimi hissederiz. Bu süreçte evinizin iletişim trafiği artacak. Kendinizi yalnız hissetmek için boş bir zaman bulamayacaksınız gibi. Yeni eğitimler almak ve kitaplar okumak ise zihninizi hızla sakinleştirecek. Gökyüzüne ayak uydurun.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Sosyal medya mecralarını aktifleştirebilirsiniz. Araç sigortalarınızı ihmal etmemeli ve yenilemelisiniz. Aynı zamanda aracınızın elektrik sigortalarınızı kontrol etmeyi de ihmal etmemelisiniz. İletişim evinize artık iletişim gezegeni geliyor. Bu süreçte yakın çevreniz, kardeşler, kuzen, yeğen, akrabalar ve komşuluk ilişkileriniz hareketlenecek. Sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz destekleyici zamanlara gireceksiniz. Fikir birliklerini iş birliklerine dönüştürmeden evvel uzun vadede size neler taşıyacağını unutmadan sözler vermeyi denemelisiniz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Banka kartı manyetik alanlarla ilgili gerekli önlemlerinizi alabilirsiniz. Özellikle internet bankacılılık sistemleri ile ilgili güvenlik önlemlerine dikkat etmelisiniz bu süreçte. Eski tarihi geçmiş banka kartlarınızı yenileyebilirsiniz. Maddi konulardaki bilgi trafiğiniz bu süreçte artacak. Borç alışverişlerine özellikle Merkür’ün durduğu ve gerilediği günlerde biraz daha dikkat etmelisiniz. Verdiğiniz sözler senettir gözüyle bakılabilir. O nedenle uzun vadede sizi yormayacak anlaşmaların, konuşmaların içinde olmaya özen gösterin.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Merkür sizin burcunuzda. Hızlı düşünecek, hızlı kararlar almanız için bu gezegen belli bir süre sizle uğraşacak. Fikirlerinizde sabitlik yaptığınız müddetçe ana motivasyonunuzun zarar gördüğünü hissedebilirsiniz. Bu süreçte ağzınızdan çıkan her kelime hem sizin hem de çevrenizdeki kişilerin hayatını önemli ölçüde etkileyebilir. Gökyüzü siz konuşun diye kulaklarını size dikmiş beklerken bu süreci doğru hamlelerle değerlendirmek sizin elinizde.

Motivasyon kaynaklarınızı sevdiğiniz kişilerle paylaşmak enerjinizin iki katına çıkmasına vesile olabilir. Sağlık konusunda boğazlara dikkat…

Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Sizden beklenen sözcükler bu süreçte size açılacak. Özellikle rüya kanallarınızın aktive olduğuna şahit olabilirsiniz. Bilgilerinizi ve düşüncelerinizi kendinize saklama zamanı gelmiş olabilir. Biraz içe çekilip gözlem yapmalı ve nerede, ne zaman müdahale edeceğinizi planlayarak ilerlemeyi hedeflemelisiniz. Bu süreç sizi henüz kimsenin aklına gelmemiş projeler için hazırlıyor olabilir. Tüm bunları doğru zamanda, doğru kişilerle paylaşmak için Merkür transitinden faydalanabilirsiniz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page