top of page

Merkür Aslan Burcu'nda...

İkili ilişkilerimize damgasını vurabilir....
Sevgili Arkadaşlarım,


Bizleri insanlık mertebesine taşıyan, İslam aleminde İdris Peygamberle bağdaştırılan iletişimin gezegeni Merkür, 28 Temmuz saat 04.11’de Aslan Burcu’na geçerek 12 Ağustos saat 00.56’ya kadar seyrinde olacak.


İletişim denilince astrolojik olarak ilk aklımıza gelen Merkür Gezegenidir. Su (yengeç) elementinden ateş (aslan) elementine geçiş yaparak ikili ilişkilerimize adeta damgasını vurmaya hazırlanıyor.


Bu süreçte,

 • İkili ilişkilerimizde benim dediğim doğrudur diyebiliriz.

 • Kendi fikirlerimizin doğruluğuna inanabiliriz.

 • Daha sabit duygular içine sürüklenebiliriz.

 • Kendimizi ruhsal olarak daha güçlü ve öz güveni yüksek hissedebiliriz.

 • Hayatımızın her alanında ani ve riskli kararlar almak isteyebiliriz.

 • Şans oyunları, borsa gibi yatırımlar fazlaca gündemimizde olabilir.

 • Çevremiz tarafından daha çok önemsenmek isteyebiliriz.

 • Altın fiyatlarında ani beklenmedik durumlara da şahit olabiliriz.

 • Çevremiz tarafından çok bilmiş olarak adlandırılabilme ihtimalimizin de olduğunu dikkate alabiliriz.


Olumsuz;


Merkür Aslan seyrine devam ederken kendimizi olduğumuzdan daha fazla abartılı olarak ortaya koymak, kişisel hırslarımıza ve egolarımıza yenik düşmek bizlere zarar verebilir.


Farkındalık geliştirip, ruhsal bütünlüğümüzü korumalıyız. Sevdiklerimizle aramızda krizlere vesile olacak sohbet ve davranışlar içerisine yerleşmemek ve keyif içinde deneyimler kazanmak faydalı olabilir.


Hayat yolculuğumuzdaki en önemli duygunun, sevgi ve saygı olduğunu hatırlayalım! Yaşamı zorlaştırmayı değil kolaylaştırmayı tercih etmeyi deneyimleyelim.


 • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

 • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Merkür’ün Aslan Burcu seyrinde çocuklarımız ve hayatımızın aşkı olduğuna inandıklarımızla ilgili yeni gündemlerimiz olabilir. İçimizdeki yaratıcı gücü keşfedebiliriz. Toplum önünde daha çok önemsenmek isteyebiliriz. Bu süreçte ben bilirim demekten, aceleci davranmaktan uzak durmayı deneyimlemeliyiz. Özellikle çocuklarımız ile aramızda olan diyaloglarda kendi fikirlerimizi onlara zorla dayatmak, doğruluğuna inanmak zarar verici olabilir. Biraz anda kalmak sakin adımlarla yol almak bizler için daha iyi olabilir.


Göklerin mesajı: Ağzından çıkan sözlerin, zehir değil şifa olsun.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Merkür Aslan Burcu seyrinde aile ve kariyer alanlarımızda yeni gündemlerimiz olabilir. Köklerimiz ile ilgili yeni bilmediğimiz haberler alabiliriz. Bizim yardımımıza ihtiyacı olan aile büyüklerimize fikirlerimizi sunabilir onların aydınlanmasına vesile olabiliriz. Bu dönemde ailemize karşı dilimizi patavatsızca kullanmamalı gereksiz krizler kırgınlıklar oluşturmamalıyız. Yeni iş projelerimiz ve kariyer alanında önemli değişimler yapmak isteyebiliriz. Ani bir şekilde ev değiştirme kararı alabiliriz.


Göklerin mesajı: Geçmişe dair takıntılarını salıver gitsin.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Merkür Aslan Burcu seyrinde kardeş, kuzen ve yakın çevremizle ilgili ani beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Uzaklarda yaşayan sevdiklerimizle ilgili yeni kararlar almak isteyebiliriz. Yabancı bir dil öğrenme programına dahil olabiliriz. Kadersel olarak hayatımıza ortaklık edenlerle aramızda dilimizi iğneleyici kullanmazsak dengeli ve huzurlu bir dönem yaşayabiliriz. Kariyer alanlarımızdaki kadın figürlerden istediğimiz desteği alabileceğimiz şanslı bir dönem yaşayabiliriz


Göklerin mesajı: Hayatın sırrı dengede kalmaktır.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Merkür Aslan Burcu seyrinde beklediğimiz maddi imkanlarımızın ve ortak gelirlerimizin çoğaldığına şahitlik edebiliriz. Sürpriz şekilde almayı unuttuğumuz paralarımız geri gelebilir. Hayatı kurallarına göre oynamadıysak para geldiği gibi gider diyerek, karşımıza beklemediğimiz vergi borcu, ceza gibi ödemeler de gelebilir. Bu dönemde kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsak, aceleci davranmamalı sakin olarak ilerlemeliyiz. Finansal yatırımları akıllıca değerlendirmek için de uygun bir zaman olabilir.


Göklerin mesajı: Oyunu kurallarına göre oyna.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Merkür Aslan seyrinde hayatımızdaki bazı krizleri eğlenceye çevirerek çıkış yolları bulabiliriz. İkili ilişkilerimizde kendimizi daha güçlü ifade edebiliriz. Daha enerjik bir ruh haline geçiş yapabiliriz. Kendimizi rahat akış içinde ifade edebileceğimiz bu zaman da biraz patavatsız ve boş konuşmalara karşıda ayrıca dikkatli olmayı deneyimlemeliyiz. Beden dilimiz çocuksu olabilir. Toplum önünde alkışlanabiliriz. Dilimizde öncelikle biz ve fikirlerimiz yer alabilir. İsteklerimizi pozitif düşüncenin gücüne inanarak büyük kadersel dönüşümlerimize hazırlanabiliriz.


Göklerin mesajı: İnsan hayal kurar kaderi ona gülümser.


başak burcu

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Merkür Aslan Burcu seyrine devam ederken, ikili ilişkilerimizde çoğu zaman anlaşılmadığımızı düşünebiliriz. İletişime geçerken daha seçici davranmak isteyebiliriz. Günlük rutin işlerimizde kendimize bazı aksaklıklar kısıtlamalar yaşatabiliriz. Bu süreçte biraz yalnız kalmak ruhlarımıza iyi gelebilir. Kısa zaman için hayat planlarımızı, sosyal çevremizle paylaşmamak hayata geçmesini beklemek iyi bir tercih olabilir.


Göklerin mesajı: Herkesi kendin gibi görme.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Merkür Aslan Burcu seyrine devam ederken, sosyal çevremizde iyi bir takım oyuncusu olabiliriz. Vakıflar, dernekler gibi alanlarda toplum önü konuşma gereken yerlerde kendimizi rahatça ifade edebiliriz. Çevremiz tarafından alkışlanabiliriz. Hayatımızdaki otorite olan kişilere karşı daha ılımlı ve naif bir ilişki içinde olmaya özen göstermeyi deneyimlemeliyiz.


Göklerin mesajı: Liderlik ışığını çevrene yansıt.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Merkür Aslan Burcu seyrine devam ederken, ikili ilişkilerimizde ve iş alanlarımızda gündelik rutinlerimizi organize etme becerimiz daha yüksek olabilir. İleride yapmak istediğimiz projelerimizi, kariyer planlarımızı hayat geçirmek için gökyüzünün enerjilerini olumlu yönde değerlendirebiliriz. Yaşamda beklediğimiz terfiler yolda olabilir. İş ve ortaklık alanlarımızda dilimizi patavatsızca kullanmaktan ben bilirim demekten uzak durmamız gereken gökyüzü enerjileri hâkim olabilir.


Göklerin mesajı: Ben değil biz biliriz.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Merkür Aslan Burcu seyrinde devam ederken, uluslararası işler ve hukuksal konularımızla ilgili yeni gündemlerimiz olabilir. Kişisel olarak yaşamdaki hakkedişlerimize göre müjdeli haberler alabiliriz. Yakın çevremizin ani gelişen olaylarına karşı daha ilgili olabiliriz. Bu süreçte ön yargılı olmaktan fikirlerimizin doğru olduğunu düşünerek çevremize baskıcı bir tavır sergilemekten uzak durmalı gereksiz tartışmalara girmemeyi deneyimlemeliyiz. Yabancı kültürlere olan merakımız ve ilgimiz artabilir. Bu süreçte adeta dünyayı yeniden keşfetmek isteyen bir ruh haline bürünebiliriz.


Göklerin mesajı: Hak ettiğini alma zamanı.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Merkür Aslan Burcu seyrine devam ederken, ortak gelirler hanemizde ani iniş ve çıkışlar yaşayabiliriz. Beklemediğimiz güzel haberleri alabiliriz. Zihnimizi daha sorgulayıcı bir şekilde kullanmak ve üstü örtülmüş olayları iddialı bir tavır ile gün yüzüne çıkarmak isteyebiliriz. Gizemli konular ve hayatın daha derinlerini merak edebiliriz. Bu süreç içinde bireysel olarak astrolojik danışmanlık almak isteyebiliriz. Yakın çevremize karşı liderlik havası içinde olamamalı, otoriter bir tavırla iletişime geçmemeyi deneyimlemeliyiz.


Göklerin mesajı: Her insanın içinde bir simyacı uyur.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Merkür Aslan Burcu seyrine devam ederken, yaşamımızda belki de bu dönemde en çok önem verdiğimiz şey ikili ilişkilerimizde yaşadığımız yoğun iletişim olabilir. Özellikle bizden yaşça büyük olgun kişilerle olan diyaloglarımızda dilimizi patavatsızca kullanmamalı kişisel hırslarımızdan uzak durmayı deneyimlemeliyiz. Etrafımızdaki kişilerin ilgisini rahatlıkla üzerimize çekebiliriz. Kendimizi kariyer alanlarında başarıya taşıyabilecek yeni fırsatlar yakalayabiliriz. Bekar olan Kovalar, bu dönem hayat size hayalini kurduğunuz günleri yaşatabilir. Ticari planlarımızda fazla abartılı düşüncelere girmemeli, ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız.


Göklerin mesajı: Hayal kurmaktan asla vazgeçme.


Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Merkür Aslan Burcu seyrine devam ederken, kendimizi en çok kardeş ve kuzenlerimizle birlikte güçlü hissedebiliriz. Yakın çevremizle ruhumuzu pozitif yönde besleyebiliriz. Sebepsiz yere kendi içsel yolculuğumuza odaklanabiliriz. Çevremize karşı şüpheci bir tavır takınabiliriz. Bu süreçte hayatta sessizce yol almak isteyebiliriz. Sağlığımıza özen göstermeli günlük rutin işlerimizde çevremizdeki kişilerle olan iletişimimize dikkat etmeyi deneyimlemeliyiz.


Göklerin mesajı: İç sesini dinle.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page