top of page

Merkür Akrep Burcu’nda

Sevgili Arkadaşlarım,

Bizleri insanlık mertebesine taşıyan, İslam aleminde İdris Peygamberle bağdaştırılan iletişimin gezegeni Merkür, bir ileri bir geri derken 2021 yılı içindeki Merkür Retrolarını tamamladıktan sonra Terazi Burcundaki seyrini bitiriyor.


6 Kasım Cumartesi günü saat 01.35’te Akrep Burcunda geçiş yaparak, yaşamın daha derinlerine dalmamıza olanak sağlayacak.


İletişim denilince astrolojik olarak ilk aklımıza gelen Merkür Gezegeni hava elementinden, ateş elementine geçiş yaparak ikili ve sosyal her türlü ilişkimize hararetli bir dönemi getirebilir.


Bu süreç içinde,

Her duyduğumuz bilgi bizleri tatmin etmeyebilir,

Duyduklarımızın yetersiz kaldığını düşünerek bizi zihnen ve ruhen tatmin edebilecek gerçeğe ulaşmak için araştırmacı bir fikre çekilebilir, daha fazla yaşamın detaylarında boğulabiliriz.

Adeta her birimiz içimizdeki dedektif ruhu ortaya çıkarabilir.


İlişkilerimizde takıntı ve kıskançlık içeren duygularımızı kontrol altına almakta zorlanabiliriz.

Kendi sırlarımızın gizli kalmasını isterken, başkalarından da haberdar olmak isteyebiliriz.

Dilimizi oktan çıkmış bir yay gibi kullanabilir ve karşımızdaki kişilerin kalplerini farkında olmadan olsa kırabiliriz.


Lütfen bizleri etkisi altına alabilecek bu atmosferin farkında olalım ve zihnimizi sinsice, sözlerimizi iğneleyici ve karşımızdaki sevdiklerimizi yaralayıcı şekilde kullanmamaya özen gösterelim.


Gökyüzünde sırasıyla Güneş’in, Mars’ın, Merkür’ün Akrep Burcundaki bu seyirlerine ek olarak

5 Kasım günü Uranüsyen Akrep yeniayının vesilesi ile kontrolümüz dışında karşımıza çıkabilecek krizleri fırsata dönüştürebilmemiz dileğiyle;


Kasım ayı her ne kadar kolektif adına zorlayıcı enerjiler içerse de , biz korku frekansına kapılmayalım ve umudumuzu kaybetmeden , sağlam adımlarla önümüze bakarak yol almayı tercih edelim…


Sen dünyasın; o yüzden sen değişirsen dünya değişir….


OSHO
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Merkür Akrep burcu seyrine devam ederken ortak gelirler hanemizde ani beklenmedik iniş ve çıkışlar yaşayabiliriz. Beklemediğimiz ödemelerle karşılaşabilir ve kendimizi garanti altına almak isteyebiliriz. Zihnimizi daha stratejik olarak kullanabileceğimiz bu dönemde yaşamın detaylarında boğulmamaya özen göstermeliyiz. Zihinsel gerginlikten uzak durabileceğimiz aktiviteleri tercih edebiliriz. Sağlığımızla ilgi önemli gelişmeler yaşayabiliriz, beden sağlığımıza ekstra önem gösterelim. Kişisel hırslarımızdan ve yaşamın detaylarına takılmaktan uzak durmayı denemeliyiz.

Dilerseniz bu süreçte ruhsal bütünlüğünüze yönelip zihninizi dinlendirebilir ve kendinize bir mektup yazarak gizli kasanızda saklayabilir ve basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Merkür Akrep Burcu seyrine devam ederken ikili ilişkilerimizde yoğun bir iletişim içinde olabiliriz. Kadersel hayat ortaklarımızla ilişkimizi tekrar gözden geçirmek isteyebiliriz. Bu süreç içinde yaşayabileceğimiz ani krizleri çözüm odaklı olmak yerine, takıntılı bir ruh hali ile çözüme ulaştırmaya çalışmak ikili ilişkilerimize kontrolümüz dışında blokajlar oluşturabilir. Alma verme dengemizi korumaya çalışabileceğimiz bu dönemde gökyüzü bizlere ilişkilerimizde, birlik olmayı öğretmek istiyor olabilir. Yaşamın derinliklerine dalarak sezgisel gücümüzle yeni başlangıçlar yapabilir beklediğimiz olumlu haberleri alabiliriz. Yeni bir ortaklı iş projesi gündemimizde yerini alabilir.


Dilerseniz bu süreçte ortaklı işlerinizde aldığınız her kararları yazı diline dökerek ortağınıza mail yolu ile iletebilir, iletişimimizde açık sözlü olmayı deneyebilir ve ilişkimizde partnerimize ufak notlar yazıp sürprizlerle sunarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Merkür Akrep burcu seyrine devam ederken günlük rutin işlerimiz de ve çalışma alanlarımızda yoğun iletişim gerektiren gündemlerimiz olabilir. İçimizdeki gücü keşfedebiliriz. Bu süreçte zihnimiz daha aktif olurken bu yoğunluktan kaynaklanan ani öfke patlamaları yaşama ihtimalimiz yüksek olabilir. Bu enerjinin farkında olarak hayatın detaylarına takılmayarak rahat akışta kalmayı deneyebiliriz. Ekstra olarak sağlığımıza özen göstermeyi ihmal etmeyelim. Evcil hayvanlarımız ile ilgili beklemediğimiz gündemlerimiz oluşabilir.


Dilerseniz bu süreçte zamanı olumlu yönde dengelemek ve yönetmek adına günlük rutinlerimiz için notlar tutabilir, çalışma masamızın üzerinde bir takvim bulundurup basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Merkür Akrep Burcu seyrinde çocuklarımız ve partnerimizle ilgili beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Sosyal çevremize yaratıcı fikirlerimizle ışık tutabilir ve ani farkındalıklar kazanarak önümüze yeni yatırım fırsatları çıktığına şahit olabiliriz. Çocuklarımızın içindeki yaratıcı enerjiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olabiliriz. Özellikle çalışma alanlarımızda ve sevdiklerimizle olan iletişimimizde ağzımızdan çıkanlara dikkat etmeli ve kıskançlık duygusundan kendimizi arındırmaya özen göstermeliyiz. Bekar olan Yengeç Burçlarının kapısını yeni bir aşk çalabilir. Finansal anlamda yeni yatırım fırsatları karşımıza çıkabilir. İçimizden geçirdiğimiz duygularımızı kâğıda aktarmak içinde uygun bir dönem olabilir.


Dilerseniz bu süreçte Merküryen konuların üzerine giderek yeteneklerinizi keşfedebilir, bir enstrüman çalmayı deneyebilir, içinizden geçen duygularınızı yazıya dökebilir, çocuklarınızla birlikte karaoke oyunları oynayarak basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebilirsiniz.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Merkür Akrep Burcu seyrinde ailemiz, köklerimiz ve partnerimizle ilgili beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Ani bir kararla taşınmaya niyetlenebiliriz. Ailemizle birlikte sürpriz bir tatil programı düzenleyebiliriz. İçsel sezgilerimizin güçlendiği ve biraz kendimizi dinlendirmek isteyeceğimiz bir zaman olabilir. Bizden gizlenmiş üstü örtülmüş köklerimizle ilgili bir sırra da önümüze gelebilir. Takıntılı düşüncelere çekilmemeye özen göstermeliyiz. Sürpriz bir şekilde gayrimenkul alımı gündemimizde yerini alabilir. Günlük rutin işlerimizde daha çözüm odaklı kolay bir akış yaşayabiliriz.


Dilerseniz bu süreçte sevdiklerimizle birlikte olabileceğiniz huzurlu ortamlar oluşturarak, fikirlerimizi paylaşarak kendimizi içsel anlamda motive ederek, evde ve kısa seyahatlerimizde radyo dinleyerek basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Merkür Akrep burcu seyrinde uzaklarda yaşayan sevdiklerimiz ile ilgili yeni gündemlerimiz olabilir. Kardeş, kuzen ve yakın çevremizden beklemediğimiz yardım talepleri alabilir, onlara zihnimiz ile önderlik yapabiliriz. Yabancı dil eğitimi almak istiyorsak bu zamanın enerjilerini rahatlıkla değerlendirebiliriz. Fikirlerimizi yazmak için uygun bir zaman olabilir. Bolca kısa seyahatler gündemimizde yerini alabilir. Abartılı harcamalara karşı da tedbirli davranmayı unutmayalım. Yapmış olduğumuz iş baş vurumuz var ise beklediğimiz yönde olumlu haberleri alabiliriz. Yakın çevremizle olan ilişkilerimizde gerginlikler yaratan ortamlar oluşturmamak, fikirlerimizi abartılı, takıntılı olarak ortaya koymaktan uzak durmak bizler için daha faydalı olabilir.


Dilerseniz bu süreçte seyahat ederken sesli kitap dinleyerek, yakın çevremizle kitap alışverişi yaparak, bilgi içerikli yayınlar takip ederek basitçe Merkür semboliklerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Merkür Akrep Burcu seyrine devam ederken finansal yönetimlerimizi akıllıca değerlendirdiğimiz taktirde yeni yatırım fırsatlarını rahatlıkla değerlendirebiliriz. Hiç beklemediğimiz bir ödeme önümüze çıkabilir. Beklenmedik bir krizi fırsat olarak görebiliriz ve kendimize ait bir iş kurmayı düşünebiliriz. Bu dönemde kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsak çok aceleci davranmamalı sakin olarak ilerlemeliyiz. Ortak gelirlerimizde bazı krizli durumlar oluşabilir bu enerjinin farkında olarak hayatımızın hiç alanında fazla abartılı davranışlar bulunmamalı, ikili ilişkilerimizde de iletişimimize dikkat etmeliyiz. İletişim ve irtibat içinde olduğumuz kişiler vesilesiyle yeni kazanç kapıları da yaratabiliriz.


Dilerseniz bu süreçte eğitim faaliyetleri içinde olabilir, basitçe Merkür sembollünü çalıştırabilir paramızı bir kitap arasında saklamayı deneyebiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Merkür Akrep Burcu seyrine devam ederken yaşamda daha çok kendi önceliklerimizi önemsemek isteyebiliriz. Hayatımızdaki değişim ve dönüşümün ayak seslerini duyabiliriz. Adeta küllerimizden yeniden doğduğumuz bir sürecin başlangıcında olabiliriz. Sevdiklerimizle orta yolu bulmak zorunda kalabileceğimiz bu süreç içinde kadersel birlikteliklerimizde krizli durumlar oluşabilir. Kendimizi daha rahat akışta ifade edebileceğimiz bu zaman diliminde özellikle çevremize karşı çok takıntılı ve baskıcı bir tutumla yaklaşmamalı ikili ilişkilerimizde gereksiz krizler yaratmamalıyız. Kaygı ve endişelere bu süreçte hayatımızda yer vermemek kolay bir geçiş yaşamamıza imkân sağlayabilir.


Dilerseniz bu süreçte duygularımızı yazıya dökmeyi ve bol bol doğada yürüyüşler yaparak basit bir şekilde Merkür semboliğini çalıştırmayı, iç sesimizi dinleyerek ve kendimize biraz zaman ayırmayı deneyimleyebiliriz.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Merkür Akrep Burcu seyrine devam ederken kişisel gelişimimizle ilgili konular daha fazla ilgimizi çekebilir ve biraz içimize dönerek yeni plan ve projelerimizi gözden geçirmek isteyebiliriz. Yeni projelerimizi çevremizle paylaşmak için uygun bir zaman da olamayabiliriz. Sezgilerimizin daha çok güçlenebileceği bir dönemi yaşarken haberci rüyalarımızda artış olabilir. Bizden saklanan bazı gerçekler ve gizli düşmanlıklar gün yüzüne çıkabilir. Uykusuzluk sorunları yaşayabileceğimiz bu dönemde sağlığımıza da extra özen göstermemiz gerebilir. Geçmişten getirdiğimiz bilinç altı yaralarımızı şifalandırmak için ideal bir dönemde olabiliriz. Uzman bir kişiden danışmanlık almak iyi bir fikir olabilir.


Dilerseniz bu süreçte düşüncelerimizi açık ve net ifade edebilir basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak hastane, hapishane gibi yerlerde olan sevdiklerimize söylemek istediklerimizi yazıya dökerek mektuplaşmayı deneyebiliriz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Merkür Akrep Burcu seyrine devam ederken sosyal çevremizde fikirlerimizle aranan bir isim olabiliriz. Toplum önünde konuşma gerektiren yerlerde kendimizi rahat bir akış içinde ifade edebiliriz. Yeni anlaşmalar ve sözleşmeler gündemimizde yerini alabilir. Maddi konularda şanslı bir dönemde olduğumuzu hissedebilir, önümüze gelen yeni iş tekliflerine sıcak bakabiliriz. Hayallerimiz ve ideallerimizi gerçekleştirmek için ideal bir dönemde olabilir. Sürpriz güzel gelişmelere açık olabiliriz. Bekar olan Oğlak Burçlarının beklenmedik bir aşk gündemlerinde olabilir.


Dilerseniz bu süreçte arkadaşlarımız ve sosyal çevremizle grup aktiviteleri organize edebilir, kısa seyahat programları düzenleyerek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.
Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Merkür Akrep Burcu seyrine devam ederken iş ve kariyer alanlarımızda beklediğimiz olumlu haberleri alabiliriz. Yılın bizler için bereketli ve şanslı bir dönemini yaşayabiliriz. Uyku ve sağlık problemlerine karşıda dikkatli olmalıyız. Zihnimizi gereksiz konularla meşgul etmemeli ve ailemizle gereksiz krizler oluşturmamalıyız. Takıntılı ve baskıcı bir duyguya sürüklenmemeye dikkat etmeliyiz. Toplum önünde alkış toplayabiliriz. İkili ilişkilerimizde ve günlük rutinlerimizde organize etme becerimiz daha yüksek olabilir.


Dilerseniz bu süreçte kişisel eğitimize katkı sağlayabilecek dergi ve gazete abonelikleri başlatarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Merkür Akrep Burcu seyrine devam ederken varsa yurt dışı eğitim programlarımız ve uzaklarda yaşayan sevdiklerimiz ile ilgili yeni gündemler içinde kendimizi bulabiliriz. Zihnimiz ticari ve akademik alanlarda başarı odaklı olabilir. Yakın çevremize stratejik fikirlerimizle ışık tutabiliriz. Ticari alanda başarıyı yakalamak ve yeni bir yabancı dil eğitimi programı içinde olmak içinde ideal bir dönemde olabiliriz. Astroloji eğitimine başlamak isteyen Balık Burçları için güzel zaman olabilir. Hukuksal konularda beklediğimiz olumlu haberlerde bu süreçte tarafımıza ulaşabilir. Farklı kültürden bir aşk kapımızı çalabilir.


Dilerseniz bu süreçte bir seyahat bloğu açabilir, gezdiğimiz yerleri yazıya dökebilir, yabancı kültürleri tanıyabileceğimiz filmler izleyebilir ve bir yabancı dil öğrenmeye niyet ederek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page