top of page

Merkür Başak Burcu'nda...

Güncelleme tarihi: 20 Eki 2021

İKİLİ İLİŞKİLERE MUTLULUK GETİRMEYE HAZIRLANIYOR...

Sevgili Arkadaşlarım,


Bizleri insanlık mertebesine taşıyan, iletişimin gezegeni Merkür, 12 Ağustos saat 00.56’da kendi yöneticisi olduğu Başak Burcu’na geçerek, 30 Ağustos saat 08.08‘e kadar seyrine devam ediyor olacak.


Merkür, ateş elementinden toprak elementine geçiş yaparak ikili ilişkilerimize mutluluk ve memnuniyet getirebilir.


Bu süreçte,


 • Kendimizi zihinsel olarak daha detaycı olarak bulabilir, olayları ince eleyip sık dokuma moduna geçebiliriz.

 • Analitik bir bakış açısı geliştirebiliriz.

 • Hatalar gözümüze batabilir ve daha çözüm odaklı olmak isteyebiliriz.

 • Fikirlerimizi iyi ifade edebilir, iyi konuşup iyi yazdığımızı fark edebiliriz.

 • Değişken duygular içine sürüklenebiliriz.

 • Sosyal çevremize hizmet etmek ve onlar için fayda üretmek isteyebiliriz.

 • Yaşam planımızda aldığımız kararları gerçekçi bir şekilde rahat akışta hayata geçirebiliriz.

 • Yeni eğitimlere başlamak için ideal bir zaman olabilir.

Ülkemiz geneline bakarsak,


 • Bu süreç içinde yaşadığımız vaka artışları öne sürülerek yeni kısıtlamalar gündeme gelebilir ve aşı ile ilgili yeni yaptırımlar söz konusu olabilir.

 • Eğitim ve akademik konularla ilgili yeni fikir ve yazılı kararlara şahit olabiliriz.

 • Ülkemizin düşmanlarının çirkin söylemlerine kışkırtıcı sözlerine tanıklık edebiliriz.

 • Kapalı kapılar arkasında dönen gizli kapaklı işler gün yüzüne çıkabilir.

Merkür Başak Burcu seyrinde iken dikkat etmemiz gereken bir konuda aşırı detaylara takılmamak ve çevremizdeki sevdiklerimize eleştirinin dozunu kaçırmamak olabilir.


 • Çevremiz tarafından çok titiz ve mükemmeliyetçi olarak anılabilme ihtimalimizin de olduğunu unutmamalıyız.

 • Kendimizi olduğumuzdan daha fazla abartılı olarak ortaya koymak, yaşamın detaylarında boğulmak ve çevremize faydalı olmaya çalışırken fazla tevazu sahibi olmakta zihinsel olarak bizlere zarar getirebilir.

Merkür’ün Aslan Burcu'nda seyrini tamamlamaya hazırlandığı sırada, Regulus Kraliyet Yıldızı ile olan birlikteliğine de önem göstermeliyiz. Bu güçlü birliktelikte gökyüzü bize kişisel hırslarımızdan arındığımız, intikam duygularından uzak durduğumuz takdirde bireysel olarak yaşamlarımıza ödüllerini sunabilir.


Jüpiter’in de zorlayıcı bir enerji akıttığı bu birliktelikte ağzımızdan çıkanlara özen göstermeli, tutamayacağımız sözlerden uzak durmaya özen göstermeliyiz. Yaşamlarımızda dürüstlüğe, saygı ve sevgiye yer vermeliyiz.


Bu enerjilerin farkında olarak ruhsal bütünlüğümüzü bozmadan sevdiklerimizle birlikte yaşamın derinliklerinde boğulmadan Merkür'ün Başak Burcu seyrini keyif içinde tamamlamayı deneyimleyelim.


Bolca bulmaca çözmeyi ve hayatımızda basitçe Merkür semboliklerini kullanmayı deneyimleyebiliriz.


Hayat yolculuğumuzdaki en önemli duygunun sevgi ve saygı olduğunu unutmayalım yaşamı zorlaştırmayı değil kolaylaştırmayı tercih edelim.


 • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

 • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Merkür’ün Başak Burcu seyrinde günlük rutin işlerimiz de ve çalışma alanlarımızda yoğun iletişim gerektiren gündemlerimiz olabilir. İçimizdeki gücü keşfedebilir, çevremiz için daha çok fayda üretmek isteyebiliriz. Bu süreçte zihnimiz daha aktif olurken bu yoğunluktan kaynaklanan ani öfke patlamaları yaşama ihtimalimiz yüksek olabilir. Yeni yatırım fırsatları önümüze gelebilir. Bu enerjinin farkında olarak hayatın detaylarına takılmayarak rahat akışta kalmayı deneyebiliriz. Ekstra olarak sağlığımıza özen göstermeli solunum yolu hastalıklarına karşıda dikkatli olmalıyız.


Dilerseniz bu süreçte zamanı olumlu yönde dengelemek ve yönetmek adına günlük rutinlerimiz için notlar tutabilir, çalışma masamızın üzerinde bir takvim bulundurup basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Merkür Başak Burcu seyrinde çocuklarımız ve partnerimizle ilgili beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Sosyal çevremize yaratıcı fikirlerimizle ışık tutabiliriz. Önümüze yeni yatırım fırsatları çıkabilir. Çocuklarımızın içindeki yaratıcı enerjiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir, bu süreçte eğitimleri ile ilgili yeni karalar almak isteyebiliriz. Hayatımızda daha romantik bir süreç yaşayabiliriz. Özellikle çalışma alanlarımızda ağzımızdan çıkanlara dikkat etmeli, boyumuzdan büyük işlere kalkışmamalıyız. İçimizden geçirdiğimiz duygularımızı kâğıda aktarmak içinde uygun bir dönem olabilir.


Dilerseniz bu süreçte Merküryen konuların üzerine giderek yeteneklerinizi keşfedebilir, bir enstrüman çalmayı deneyebilir, içinizden geçen duygularınızı yazıya dökebilir, çocuklarınızla birlikte karaoke oyunları oynayarak basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebilirsiniz.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Merkür Başak Burcu seyrinde ailemiz, köklerimiz ve partnerimizle ilgili beklenmedik gündemlerimiz olabilir. Ani bir kararla taşınmaya niyetlenebiliriz. Ailemizle birlikte sürpriz bir tatil programı düzenleyebiliriz. Doğduğumuz toprakları ziyaret etmek, zihinsel olarak çocukluğumuza yönelmek isteyebiliriz. İçsel sezgilerimizin güçlendiği ve biraz kendimizi dinlendirmek isteyeceğimiz bir zaman olabilir. Günlük rutin işlerimizde daha çözüm odaklı kolay bir akış yaşayabiliriz. Sürpriz bir şekilde sevimli bir dost kapımızı çalabilir ve evcil bir hayvan sahibi olmaya karar verebiliriz.


Dilerseniz bu süreçte sevdiklerimizle birlikte olabileceğiniz huzurlu ortamlar oluşturarak, fikirlerimizi paylaşarak kendimizi içsel anlamda motive ederek, evde ve kısa seyahatlerimizde radyo dinleyerek basitçe Merkür sembollerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Merkür Başak Burcu seyrinde uzaklarda yaşayan sevdiklerimiz ile ilgili yeni gündemlerimizi olabilir. Kardeş, kuzen ve yakın çevremizden beklemediğimiz yardım talepleri alabilir, onlara zihnimiz ile önderlik yapabiliriz. Yabancı dil eğitimi almak istiyorsak bu zamanın enerjilerini rahatlıkla değerlendirebiliriz. Farklı bir ülkede yaşamak ya da yurt dışında okumak gibi planlarımız var ise bu dönemde önümüze planlarımızı gerçekleştirmek için fırsatlar çıkabilir. Yapmış olduğumuz iş baş vurumuz var ise beklediğimiz yönde olumlu haberleri alabiliriz. Yakın çevremizle olan ilişkilerimizde gerginlikler yaratan ortamlar oluşturmamak, fikirlerimizi abartılı olarak ortaya koymaktan uzak durmak bizler için daha faydalı olabilir.


Dilerseniz bu süreçte seyahat ederken sesli kitap dinleyerek, yakın çevremizle kitap alış verişi yaparak, bilgi içerikli yayınlar takip ederek basitçe Merkür semboliklerini çalıştırmayı deneyimleyebiliriz.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Merkür Başak Burcu seyrine devam ederken finansal yönetimlerimizi akıllıca değerlendirebileceğimiz yeni fırsat gündemimizde olabilir. Kendimize ait bir iş kurmayı düşünebilir, gelirlerimizin olumlu yönde arttığına tanıklık edebiliriz. Bu dönemde kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsak çok aceleci davranmamalı sakin olarak ilerlemeliyiz. Ortak gelirlerimizde bazı krizli durumlar oluşabilir bu enerjinin farkında olarak hayatımızın hiç alanında fazla abartılı davranışlar bulunmamalı, tutamayacağımız sözler vermemeliyiz. İletişim ve irtibat içinde olduğumuz kişiler vesilesiyle yeni kazanç kapıları da yaratabiliriz.


Dilerseniz bu süreçte eğitim faaliyetleri içinde olabilir, basitçe Merkür sembolünü çalıştırabilir paramızı bir kitap arasında saklamayı deneyebiliriz.


başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Merkür Başak Burcu seyrine devam ederken yaşamda kendi önceliklerimizi bulmak isteyebiliriz. İletişime daha açık olduğumuz bir dönem olabilir. Sevdiklerimizle orta yolu bulmak zorunda kalabiliriz. Kadersel birlikteliklerimizde krizli durumlar oluşabilir. Kendimizi daha rahat akışta ifade edebileceğimiz bu zaman diliminde özellikle çevremize karşı çok eleştirisel yaklaşmamalı ikili ilişkilerimizde gereksiz krizler yaratmamalıyız. Spontane bir şekilde kısa bir seyahat programı içinde olabiliriz.


Dilerseniz bu süreçte duygularımızı yazıya dökmeyi ve bol bol doğada yürüyüşler yaparak basit bir şekilde Merkür semboliğini çalıştırmayı, iç sesimizi dinleyerek ve kendimize biraz zaman ayırmayı deneyimleyebiliriz.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Merkür Başak Burcu seyrine devam ederken kişisel gelişimimizle ilgili konular daha fazla ilgimizi çekebilir ve biraz içimize dönerek yeni plan ve projelerimizi gözden geçirmek isteyebiliriz. Sezgilerimiz daha güçlü olabilir. Bizden saklanan bazı gerçekler ve gizli düşmanlıklar gün yüzüne çıkabilir. Uykusuzluk sorunları yaşayabileceğimiz bu dönemde sağlığımıza da extra özen göstermemiz gerebilir. Kadın figürlerden yana beklediğimiz desteği bulabiliriz. Ortak gelirlerimizde güzel gelişmeler yaşamak içinde ideal bir zaman olabilir.


Dilerseniz bu süreçte düşüncelerimizi açık ve net ifade edebilir basitçe Merkür semboliğini çalıştırarak hastane, hapishane gibi yerlerde olan sevdiklerimize söylemek istediklerimizi yazıya dökerek mektuplaşmayı deneyebiliriz.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Merkür Başak burcu seyrine devam ederken sosyal çevremizde fikirlerimizle aranan bir isim olabiliriz. Toplum önünde konuşma gerektiren yerlerde kendimizi rahat bir akış içinde ifade edebiliriz. Maddi konularda şanslı bir dönemde olduğumuzu hissedebilir, önümüze gelen yeni iş tekliflerine sıcak bakabiliriz. Hayallerimiz ve ideallerimizi gerçekleştirmek için ideal bir dönemde olabilir.


Dilerseniz bu süreçte arkadaşlarımız ve sosyal çevremizle grup aktiviteleri organize edebilir, kısa seyahat programları düzenleyerek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Merkür Başak Burcu seyrinde devam ederken iş ve kariyer alanlarımızda beklediğimiz olumlu haberleri alabiliriz. Uyku ve sağlık problemlerine karşıda dikkatli olmalıyız. Zihnimizi gereksiz konularla meşgul etmemeli ve ailemizle gereksiz krizler oluşturmamalıyız. Toplum önünde alkış toplayabiliriz. İkili ilişkilerimizde ve günlük rutinlerimizde organize etme becerimiz daha yüksek olabilir.


Dilerseniz bu süreçte kişisel eğitimize katkı sağlayabilecek dergi ve gazete abonelikleri başlatarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Merkür Başak Burcu seyrine devam ederken varsa yurt dışı eğitim programlarımız ve uzaklarda yaşan sevdiklerimiz ile ilgili yeni gündemler içinde kendimizi bulabiliriz. Zihnimiz ticari ve akademik alanlarda başarı odaklı olabilir. Yakın çevremize çözüm odaklı fikirlerimizle ışık tutabiliriz. Ticari alanda başarıyı yakalamak ve yeni bir yabancı dil eğitimi programı içinde olmak içinde ideal bir dönemde olabiliriz. Yabancı kültürlere karşı olan merakımızda artabilir. Hukuksal konularda beklediğimiz olumlu haberlerde bu süreçte tarafımıza ulaşabilir.


Dilerseniz bu süreçte bir seyahat bloğu açabilir, gezdiğimiz yerleri yazıya dökebilir, yabancı kültürleri tanıyabileceğimiz filmler izleyebilir ve bir yabancı dil öğrenmeye niyet ederek basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Merkür Başak Burcu seyrine devam ederken ortak gelirler hanemizde ani beklenmedik iniş ve çıkışlar yaşayabiliriz. Zihnimizi daha stratejik olarak kullanabileceğimiz bu dönemde yaşamın detaylarında boğulmamaya özen göstermeliyiz. Sağlığımızla ilgi önemli gelişmeler yaşayabiliriz. Eğer ertelediğimiz ameliyatlık bir durumumuz var ise, daha detaylı düşünebileceğimiz bu dönem de, doğru kararı almak için ideal bir zaman olabilir. Kişisel hırslarımızdan ve yaşamın detaylarına takılmaktan uzak durmayı denemeliyiz.


Dilerseniz bu süreçte ruhsal bütünlüğünüze yönelip zihninizi dinlendirebilir ve kendinize bir mektup yazarak gizli kasanızda saklayabilir ve basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.


Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Merkür Başak Burcu seyrine devam ederken ikili ilişkilerimizde yoğun bir iletişim içinde olabiliriz. Kadersel hayat ortaklarımızla ilişkimizi tekrar gözden geçirmek isteyebiliriz. Çözüm odaklı fikirlerimizle ikili ilişkilerimize mutluluk getirebileceğimiz huzurlu bir dönem yaşayabiliriz. Yaşamın derinliklerine dalarak sezgisel gücümüzle yeni başlangıçlar yapabilir beklediğimiz olumlu haberleri alabiliriz. Borç verdiğimiz ama almayı gözden çıkardığımızı paralarımız rahat akışta kasamıza geri gelebilir.


Dilerseniz bu süreçte ortaklı işlerinizde aldığınız her kararları yazı diline dökerek ortağınıza mail yolu ile iletebilir, iletişimimizde açık sözlü olmayı deneyebilir ve ilişkimizde partnerimize ufak notlar yazıp sürprizlerle sunarak basitçe Merkür semboliğini çalıştırmayı deneyebiliriz.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page