top of page

Mars Oğlak Burcu'nda...

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022
Sevgili Arkadaşlarım,


Agresyonun, mücadelenin, cesaretin ve göklerin savaşçısı malefik gezegeni olan Mars, 24 Ocak 15.52’de Oğlak Burcu’na geçerek toprak elementinin son burcunun sembolize ettiği konularda 6 Mart saat 09.22’ye kadar bizlere bireysel potansiyellerimizi ortaya çıkartabilir. Kendimizi adeta yeniden keşfederek gücümüzü ortaya koymak adına imkân sağlayabilir.


Bu süreç içinde,

 • Kariyer yaşamımıza, toplum önü statümüzdeki duruşumuza daha fazla odaklanabiliriz.

 • Yeni stratejiler geliştirerek, yaşamımızda almamız gereken sorumluluklarımızı fark edebiliriz.

 • Daha kolay ilerleyebileceğimiz şekilde planlar yapabilmek adına fırsatlarla karşılaşabiliriz.

 • Enerjimizi daha doğru yönetmemize vesile olabilir. Hedeflerimiz için belirlediğimiz konulara kolayca ulaşabiliriz.

 • Ertelediğimiz ya da yarım bıraktığımız plan ve projelerimize Merkür Retro’sunun da enerjisini kendimize vesile kılarak rahatlıkla sonuca ulaştırabiliriz.

 • Yarım bıraktığımız işlerimize yönelmek isteyebiliriz.

 • Yanımızda çalışanlara ya da yaşantımızda var olan sorumluluklarını yerine getirmeyen kişilere karşı aniden hararetlenebiliriz.

 • Özellikle kemik, diş, sırt, omurilik ve cilt sağlığımıza ekstra olarak özen göstermemiz gerekebilir.

Mars’ın sınır dışında ilerlediği bugünlerde kontrolümüz dışında gelişebilecek kazalara açık bir enerji altında olduğumuzu unutmayalım.


Satürn’ün de güçlü yerleşimde olduğu bu süreçte;

 • Dünya liderlerinin savaş vari cesur söylemlerine,

 • Terör olaylarında artışlara,

 • Liderlerin birbirine karşı ölçüsüz tavırlarına ve yaptırımlarına 6 Mart tarihine kadar şahitlik edebileceğimiz bir döngüyü deneyimlemek zorunda kalabiliriz.

 • Özellikle Şubat ortasından itibaren;

 • Kaosla gelebilecek yeni bir dünya düzeninin sert gündemlerine,

 • Devletler arası savaş rüzgarlarına,

 • Volkanik patlamalara ve ekstrem yönde gelişebilecek güçlü doğal afetlere açık bir enerji içinde olabiliriz.

 • Maddi, manevi tedbirli davranmaya ve bireysel olarak daha kontrollü adımlar atmaya özen gösterelim.

 • Güç elde edebilmek ve söz sahibi olma isteğimiz öne çıkabilir. Bu dönem içinde sevdiklerimize karşı çok katı kurallar koymamak ve adeta bir general edası ile iletişim kurmamak hepimizin adına bu güçlü enerji altında olacağımız süreç boyunca faydalı olabilir.

Yaşamda başarıyı yakalamak, sorumluluklarımızı fark etmek, yeni finansal çözümler oluşturmak adına üzerimize düşen gücü, motivasyonu doğru kullanabileceğimiz keyifli ve huzurlu bir döngü olması dileğiyle,


Şifa olsun...


 • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

 • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken kariyer yaşamlarımızda, toplum önündeki duruşumuzda daha hırslı ve rekabetçi bir tutum içinde olabiliriz. Kendi isteklerimizi net bir şekilde üstlerimize ulaştırmak, onaylanmak ve taktir edilmek isteyebiliriz. Daha cesaretli davranmak isterken hedeflerimize ulaşabilmek adına şanslı fırsatlarla karşılaşabileceğimiz bir döngüyü deneyimleyebiliriz. Annemiz ya da ailemizdeki yaşça büyük kadınların sağlığı beklemediğimiz şekilde gündemimizde yerini alabilir.


Dilerseniz bu transit süresince kişisel hedefleriniz için kırmızı bir pano yapabilir, kişisel programları bu panoya asarak çok hızlı şekilde isteklerinize ulaşmayı deneyebilirsiniz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken zihnimizdeki fikirlerimizi, düşüncelerimizi karşımızdaki kişilere fanatik bir tutum sergileyerek aktarmak isteyebileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Çevremizle olan ilişkilerimizde abartılı fanatik duygulara ve fikir ayrılıklarına düşmekten kendimize gereksiz krizler oluşturmaktan uzak durmak faydalı olabilir. Seyahatlerimizde bazı aksaklık içeren durum ve plan değişiklikleri ile karşılaşabiliriz. Haklı olduğumuzu düşündüğümüz kişilere ve durumlara karşı hukuksal bir mücadele vermek içinde uygun bir dönemde olmayabiliriz. Hakkımızı sözlü olarak aramak adına daha fazla destekli bir dönemde olabiliriz. Basın yayın, sosyal medya gibi alanlarda bir işimiz var ise bu dönemin enerjielerini kendi adımıza berekete çevirmek için yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz.

Dilerseniz bu transit süresince seyahat biletlerinizi toplayabilir, bu biletlerin üzerine bir makas yerleştirebilir ya da seyahat biletlerini kesip bir deftere yapıştırabilirsiniz. Ayrıca eğitim alanındaki tıkanıklar için ise diplomanızı ya sertifikalarınızı kırmızı bir çerçeve içerisine yerleştirerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken ortak gelirlerimizde bazı kısıtlayıcı ve hızlı gelişmelere açık olabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Alma verme döngümüzde hassas davranmamız gereken bu süreç içinde geçmişten ödemeyi unuttuğumuz borçlar karşımıza beklemediğimiz anda gelebilir. Bazı rekabet ve agresyonlar yaşayabilir, bir şeyleri paylaşmakta zorluk çekebiliriz. Bu süreçte belki de gökyüzü tek başımıza kendi kanatlarımızla uçmamıza destek vermek istiyor olabilir. Kemik ve dişlerimizde hassasiyet oluşabilir ve spor yaralanmalarına karşı tedbirli olmak faydalı olabilir.

Dilerseniz bu transit süresince kırmız bir kredi kartlık ya da cüzdan tercih edebilir, içerisinde metal paralar bulundurabilirsiniz. Eğer bir partneriniz var ise ya da evliyseniz ortak bir kumbara yapabilir ve içerisinde metal paralar biriktirerek bu enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken ikili ilişkilerimizi mercek altına alabilir, hırslı ve hızlı bir şekilde var olan sorunlarımızı çözüme kavuşturmak isteyebileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Bu süreç içinde gereksiz tartışmalardan uzak durmalıyız. Kadersel olan yol arkadaşlarımıza karşı rekabetçi duygulardan uzaklaşarak bu güçlü enerjiyi doğru kullanırsak iş birliğimiz sayesinde hayalini kurduğumuz planlarımıza kolaylıkla ulaşabilecek fırsatlar yakalamak için ideal bir zaman içinde olabiliriz.

Dilerseniz bu transit süresince eşiniz ya da partnerinizle birlikte takabileceğiniz bir bakır yüzük kullanabilir ya da evinizin dış kapısının arkasına asacağınız bir Mars fotoğrafı, Ares figürü kullanarak Mars semboliğini çalıştırıp , olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken günlük tempomuz hızlanabilir ve omzumuza daha fazla sorumluluk alabileceğimiz gündemler içinde kendimizi bulabiliriz. Artabilecek sorumluluklarımızdan ve tempomuzdan kaynaklı çalışma arkadaşlarımızla aramızda stresli durumlar oluşabilir. Dürtüsel ilişkiler kurmaktan pasif agresif davranışlar sergilenmekten ve kişisel hırslarımızdan bu dönem uzak durmak bizler için faydalı olabilir. Fiziksel enerjimizin oldukça yüksek olabileceği bu süreç içinde spora başlamak ve enerjimizi kontrol altına almak iyi bir fikir olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince evinizde ya da iş yerinizde ecza dolabının içine bir metal para yerleştirebilir, çalışma masanızın üzerinde kılıç figürü, maket bıçağı ya da makas bulundurarak basitçe Mars semboliğini doğru alanda kullanmayı deneyebilirsiniz.başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken çocuklarımız ve partnerimizle ilgili yoğun ve haraketli bir dönem içinde olabiliriz. Var olan ilişkilerimizde fazla baskıcı davranışlar oluşturmak ve daha fazla söz hakkı sahibi olmak istemek kontrolümüz dışında gelişebilecek olayları gündemimize getirebilir. Kişisel hobilerimiz ve sanatsal yeteneklerimizin üzerine rahatça gidebilir içimizdeki ışığı kolaylıkla gün yüzüne çıkarabiliriz. Spora başlamak içinde ideal bir zaman dilimi olabilir. Cesaretimizin rahatça peşinden gidebileceğimiz bu döngüde risk içeren yatırımlara karşı tedbirli davranmak ileriki dönemlerde bizler için faydalı olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince dürtüsel öfkemizi kontrol altına alabilmek için spora başlayabilir, çocuklarımızla birlikte aksiyon oyunları oynayabilir, ikili ilişkilerimiz konusunda ise bakır yüzük kullanmayı tercih ederek olum yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken aile büyüklerimiz ve yuvamızla ilgili konulara daha çok odaklanmak isteyebiliriz. Geleceğimizle ilgili planlarımıza, hedeflerimize yönelmek isterken ailemizle kariyerimiz arasında denge kurmakta zorlandığımızı hissedebiliriz. Zaman zaman yön kaybedebilir ve içsel huzursuzluğumuza yenik düşebiliriz. Bu enerjinin farkında olarak aile içi tartışmalı ortamlar oluşturmamaya ve küçük ev kazalarına karşıda tedbirli olmalıyız. Ayrıca yaşam alanlarımızda tadilat yapabilir, yer değiştirme ve taşınma gibi bir gündem içinde olabiliriz. Yeni karalarımızı başlatmak için 6 Şubat’tan sonraki tarihleri tercih etmek bizler için daha doğru olabilir.

Dilerseniz bu transit süresince mutfak bankonuzda bıçak takımı kullanabilir, çıkmaza düştüğümüz alanlarda evimize bir spor aleti, yürüyüş bandı, bisiklet gibi ev içerisinde idman yapabileceğimiz malzemeler alarak, oluşabilecek içsel huzursuzluğumuzu ve yaşayabileceğimiz kargaşayı sporla olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken yakın çevre ilişkilerimizde yoğun bir tempo içeren enerji içinde olabiliriz. Düşünce ve fikirlerimiz hızlanabilir ve bazen anlatmak istediklerimiz agresif bir şekilde ağzımızdan çıkabilir. İletişim kazlarına, yanlış anlaşılmalara karşı temkinli olmak faydalı ve yapıcı olabilir. Kısa seyahatlerin bolca gündemimizde olabileceği bu süreçte trafik kurallarına uymaya ekstra dikkat edelim. Daha hızlı kavrama ve hızlı öğrenmeye yatkın olabileceğimiz bu dönemi kişisel eğitimlerde değerlendirmek için oldukça ideal bir zaman olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince seyahatlerde aracınızda kırmızı renkli bir obje bulundurabilir, araba anahtarlığını kırmız tonlarında kullanabilir ve yakın çevre ilişkilerinizde öfkenizi kontrol altına alabilmek için varsa kitaplığınıza Ares heykeli yerleştirebilir ya da küçük bir kılıç figürünü evinizde bulundurarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken finansal anlamda stratejik davranarak kendimiz adına kazançlı olabilecek fırsatlar yaratabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Maddi ve manevi anlamda huzur getirebilecek bir döngüyü deneyimlerken, para elimize geldiği gibi gidebilir. Ödemeyi unuttuğumuz bir borçla karşılaşabiliriz. Özellikle ^nerede hareket, orada bereket^ düşüncesine kapılabilir ve kontrolsüz harcamalar içine sürüklenebiliriz. Hayatımızın hiçbir alanında fazla aşırıya kaçan davranışlar içinde olmamak bu süreçte kendimiz adına fayda sağlayabilir.


Dilerseniz bu transit süresince kırmız tonlarında cüzdan kullanabilir, ayrıca Mars metal parada demektir, bu cüzdanda metal paralarda saklayabilir ve yiyeceklerinizde baharat kullanmayı tercih ederek olumlu yönde Mars semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken kendimizi daha güçlü, özgüvenli hissedebilir, geleceğe yönelik olan plan ve projelerimizde stratejik davranarak başarıya doğru ilerleyebileceğimiz güçlü bir enerji içinde olabiliriz. Kendi içsel enerjimizle baş etmek zorunda kalabiliriz. Muhtemelen bu süreçte enerjimiz daha fazla olacaktır. Fazla cesaret sahibi olmak bizleri farkında olmadığımız yönde gelişebilecek kazalara açık hale getirebilir. Hızlı alınan kararlardan ve çevremizdeki kişilere hayatı zorlaştırmaktan uzak durmayı deneyimlememiz gereken bir süreç içinde olabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince bir kılıç figürünü kolye olarak üzerimizde taşıyabilir, beden enerjimizi rahat akışta kullanabileceğimiz sporlar yapmayı tercih ederek Mars semboliğini olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken üzerimizde pasif bir enerji hâkim olabilir. Daha çok iç sesimize yönelebilir ve oluşan manevi dünyamızdaki krizleri çözüme kavuşturabilir, kendimizi inzivaya çekmek isteyebiliriz. Arkamızdan çevrilen işler ve gizli düşmanlarımız ortaya çıkabilir. Sezgilerimize güvenmemiz gereken bir döngüyü deneyimleyebiliriz. Ruhsal ve zihinsel enerjimizde dengeyi kurmak için yoga, meditasyon gibi manevi şifa içeren çalışmaları denemek, kafein tüketimini azaltmak iyi bir fikir olabilir.


Bu transit süresince daha fazla kaygı ve endişeler içinde olabilir ve bazı hayal kırıklıkları yaşayabilir ve geceleri uykuya dalmakta zorlanabilirsiniz. Dilerseniz bu süreçte basitçe gece uyumadan evvel idman egzersizler yapabilir, bedeninizi yorabilir ya da yatağınızın yanında kılıç figürü, ufak bir makas, bıçak figürü kullanarak olum yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Mars Oğlak Burcu seyrine devam ederken sosyal çevremiz vesilesi ile içimizdeki gücü ortaya çıkarabilir ve toplum önü duruşumuzda saygınlık kazanabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Arkadaşlarımızın yanında rahatlıkla fikirlerimizi ortaya koyabilir ve taktir toplayabiliriz. İkili ilişkilerimizde ve kariyer yaşamlarımızda aktif rol almamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Hayati önem taşıyan konularımızda aşırı risk almaktan ve enerjimizi gereksiz harcamaktan uzak durmalıyız.


Dilerseniz bu transit süresince üzerinizde küçük bir kılıç kolye taşıyabilir, telefon kılıfınızda ya da ana ekranında Mars semboliklerini kullanarak basitçe olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page