top of page

Mars Yay Burcu'nda...
Sevgili Arkadaşlarım,


Yaşamlarımızda ki mücadele alanlarımızı, savaşma dürtümüzü aynı zamanda bağışıklığımızı, ateşli hastalıkları ve agresyonu anlatan Mars gezegeni 12 Aralık saat 12.52'de Yay Burcu'na geçerek 25 Ocak 2022 saat 15.52'ye kadar gökyüzünün hararetini arttırabilecek seyrini başlatıyor.

Yukarıda ne varsa aşağıda o vardır prensibini hatırlarsak, Mars’ın Yay Burcu seyri, yeryüzünde bizlerin ve global anlamda ülkelerin ateşini birazda olsa yükseltebilecek gibi duruyor.


Bu süreç içinde ;

  • Birbirimize karşı hoş görümüzü kaybedebilir ve fanatik abartılı davranışlar sergileyebiliriz.

  • Düşünmeden risk alabileceğimiz bu dönemde bol aksiyonlu, bireysel ve global anlamda mücadeleye açık günleri deneyimleyebiliriz.

  • Özellikle 15, 23 , 30 ve 31 Aralık tarihleri dikkat çekici duruyor. Bu tarihlerde askeri operasyonlara ve dünya liderlerinin hararetli gündemlerine ve söylemlerine şahit olabiliriz.

  • Mars Yay seyri para piyasalarında da rüzgâr estirebilir ve finansal kıvılcımlara sebebiyet olabilir.

  • Mars’ın Yay Burcu'na geçişinin ardından, Merkür’ün Oğlak Burcu'na geçmesi ve 19 Aralık günü Venüs’ün Retro hareketini başlatması sebebiyle gündemlerimizin ve enerjimizin akışında değişiklik olabileceğini söyleyebiliriz.

Gökyüzü enerjilerinin biraz sıkıştığını ve zorlayıcı bir enerji oluşturduğunu unutmadan yaşamımızda hassasiyet içeren günlerin olabileceğini hatırlayalım.


Sevginin gücünü yaşamlarımızda huzurla sağlıkla deneyimleyerek hayat yolumuzu aydınlatmamız dileğiyle,


Şifa olsun...


  • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

  • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Mars Yay Burcunda seyrine devam ederken özellikle kendi fikirlerimize sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu hissedebiliriz. Eğitim ve yurtdışı planları içinde olabilir ve uzak seyahatler sıkça gündemimize gelebilir. Basın yayın, sosyal medya gibi alanlarda bir işimiz var ise bu dönemin hareketini kendi adımıza berekete çevirmek için yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yarım bıraktığımız bir eğitim fırsatımız tekrar karşımıza gelebilir ve bu dönemin enerjileri ile eğitimimize dönüş kararı alabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince seyahat biletlerinizi toplayabilir, bu biletlerin üzerine bir makas yerleştirebilir ya da seyahat biletlerini kesip bir deftere yapıştırabilirsiniz. Ayrıca eğitim alanındaki tıkanıklar için ise diplomanızı ya sertifikalarınızı kırmızı bir çerçeve içerisine yerleştirerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Mars Yay Burcunda seyrine devam ederken maddi konular, nafaka, miras, ortak gelirler gibi alanlarda çok fazla mücadeleli bir dönem içinde olabiliriz. Gereksiz borçlanmalara karşı tedbirli olmalıyız. Finansal olarak istikrarı yakalamakta zorlanabiliriz. Olumlu yönde karşılaştığımız sorunları çözebilecek enerjiye de sahip olabiliriz. Spriltüel eğitim almak için bu süreci değerlendirebiliriz. Ruh ve beden sağlığımıza ekstra dikkat etmemiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Cerrahi estetik operasyonlar içinde uygun bir dönemde olmayabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince kırmız bir kredi kartlık ya da cüzdan tercih edebilir, içerisinde metal paralar bulundurabilirsiniz. Eğer bir partneriniz var ise ya da evliyseniz ortak bir kumbara yapabilir ve içerisinde metal paralar biriktirerek bu enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Mars Yay Burcunda seyrine devam ederken ikili ve ortaklık ilişkilerimizde denge arayışı içinde olabiliriz. İkili ilişkilerimizde bazı sorunlu durumlarla karşılaşabileceğimiz bu süreç içinde gereksiz tartışmalardan ve fanatik duygularımızdan uzak durmalıyız. İş ortaklıklarımızda da bazı sınavlardan geçerken yollarımızı ayırma kararı da alabiliriz. Niyetimiz kötü olmasa dahi dürtüsel davranabilir ve zaman zaman ilişkilerimizde kendimizi sorgulayabiliriz. Kariyer alanlarımızda doğru strateji içinde olmazsak beklemediğimiz sürpriz gelişmelerle zaman zaman mücadele yaşayabileceğimiz biz zaman dilimini deneyimleyebiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince eşiniz ya da partnerinizle birlikte takabileceğiniz bir bakır yüzük kullanabilir ya da evinizin dış kapısının arkasına asacağınız bir Mars fotoğrafı, Ares figürü kullanarak Mars semboliğini çalıştırıp, olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Mars Yay Burcu seyrine devam ederken sağlığımız, iş ortamlarımız ve günlük rutin işlerimizde yoğun bir gündem içinde olabiliriz. Çalışma arkadaşlarımızla dürtüsel ilişkiler kurmaktan ve pasif agresif davranışlar sergilenmekten bu dönem uzak durmak bizler faydalı olacaktır. Çevremizdeki insanlara hizmet etmek, fayda üretmek isterken zaman zaman dengemizi kaybedebilir ve ne için, kim için fedakârlık yapıyorum diye düşünebiliriz. Özellikle ateşli hastalıklara karşı tedbirli davranmayı ihmal etmeyelim ve bağışıklığımızı güçlü tutmaya özen gösterelim. Bazı Yengeç Burçları bu dönemde çok daha fazla iş ortamlarında kendini ortaya koyabilir ve yoğun bir iş temposu içinde olarak yeni kariyer fırsatlarına açık bir zamanı deneyimleyebilirler.


Dilerseniz bu transit süresince evinizde ya da iş yerinizde ecza dolabının içine bir metal para yerleştirebilir, çalışma masanızın üzerinde kılıç figürü, maket bıçağı ya da makas bulundurarak basitçe Mars semboliğini doğru alanda kullanmayı deneyebilirsiniz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Mars Yay Burcunda seyrine devam ederken çocuklarımız ve partnerimizle ilgili yoğun ve haraketli bir dönem içinde olabiliriz. Okulların açık olması ve pandeminin artış vesilesi ile bu süreçte çocuklarımızın sağlığına özen göstermemiz gerebilir. Hayatımıza yeni bir kişi dahil olabilir. Karşımıza yeni yatırım fırsatları çıkabilir. Acele kararlar vermek ve risk içeren yatırımlara girmek için uygun bir zamanda olmayabiliriz. Kendimizi hayatın sahnesinde daha çok göstermek isteyebileceğimiz bu dönemde ikili ilişkilerimizde yön kaybetmekten ve agresif çıkışlardan uzak durmaya da özen göstermeliyiz. Spora başlamak içinde ideal bir zaman dilimi olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince dürtüsel öfkemizi kontrol altına alabilmek için spora başlayabilir, çocuklarımızla birlikte aksiyon oyunları oynayabilir, ikili ilişkilerimiz konusunda ise bakır yüzük kullanmayı tercih ederek olum yönde dengelemeyi deneyebiliriz.başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Mars Yay burcunda seyrine devam ederken aile içi diyaloglarımızda beklenmedik sorun içeren iletişimle karşılaşabilir ve dengeyi kurmak zorunda kalabiliriz. Zaman zaman yön kaybedebilir ve içsel huzursuzluğa yenik düşebiliriz. Bu enerjinin farkında olarak aile içi tartışmalı ortamlar oluşturmamaya, baskıcı, kırıcı davranmamaya ve küçük ev kazalarına karşıda dikkatli olmalıyız. Ayrıca yaşam alanlarımızda tadilat yapabilir, yer değiştirme ve taşınma gibi bir gündem içinde olabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince mutfak bankonuzda bıçak takımı kullanabilir, çıkmaza düştüğümüz alanlarda evimize bir spor aleti, yürüyüş bandı, bisiklet gibi ev içerisinde idman yapabileceğimiz malzemeler alarak, oluşabilecek içsel huzursuzluğumuzu ve yaşayabileceğimiz kargaşayı sporla olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Mars Yay Burcunda seyrine devam ederken finansal anlamda biraz rahat nefes alabilir ve yakın çevremizle yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Ortak gelirlerimizde artış yaşayabiliriz. Kısa seyahatlerin bolca gündemimizde olabileceği bu süreçte trafik kurallarına uymaya ekstra dikkat edelim. Düşünce ve fikirlerimiz hızlanabilir ve bazen cümlelerimiz agresif bir şekilde ağzımızdan çıkabilir. Bu enerjinin farkında olarak sevdiklerimizi kırmamaya ve sakin kalmaya özen gösterelim.


Dilerseniz bu transit süresince seyahatlerde aracınızda kırmızı renkli bir obje bulundurabilir, araba anahtarlığını kırmız tonlarında kullanabilir ve yakın çevre ilişkilerinizde öfkenizi kontrol altına alabilmek için varsa kitaplığınıza Ares heykeli yerleştirebilir ya da küçük bir kılıç figürünü evinizde bulundurarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Mars Yay Burcunda seyrine devam ederken kendimize verdimiz değer algımızı sorgulayabilir ve gelir giderler aksımızı olumlu yönde dengelemek için yeni fırsat arayışı içinde olabilir. Para elimize geldiği gibi gidebilir. Ödemeyi unuttuğumuz bir borç karşımıza çıkabilir ve kontrolsüz giderler gündemimizde olabilir. Özellikle ^nerede hareket, orada bereket^ düşüncesine kapılabilir ve kontrolsüz harcamalar içine sürüklenebiliriz. Bu enerjinin farkında olarak ayağımızı yorganımıza göre uzatalım ve alma verme dengemizde yön kaybetmeyelim.


Dilerseniz bu transit süresince kırmız tonlarında cüzdan kullanabilir, ayrıca Mars metal parada demektir, bu cüzdanda metal paralarda saklayabilir ve yiyeceklerinizde baharat kullanmayı tercih ederek olumlu yönde Mars semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Mars sizin burcunuzda seyrine devam ederken ikili ilişkilerimizde hayır diyemediğimiz zorlayıcı durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Ruhsal olarak enerjimiz çok yüksek olabilir ve yaşamın keyif veren yanlarına çekilebiliriz. Mars ‘ın bizlere verebileceği dürtüselik altında olabileceğimiz bu süreçte ikili ilişkilerimizde ani çıkışlar, kontrolsüz davranışlar sebebi ile sevdiğimiz kişilerle aramızda beklenmedik krizler yaşayabileceğimizin farkında olup süreci akışına bırakmayı denemeliyiz. Kazalara açık bir atmosfer etkisi altında olabiliriz. Bedensel enerjimizi gereksiz harcamamaya özen gösterelim ve bağışıklık sistemimizi yüksek tutmaya dikkat edelim.


Dilerseniz bu transit süresince bir kılıç figürünü kolye olarak üzerimizde taşıyabilir, beden enerjimizi rahat akışta kullanabileceğimiz sporlar yapmayı tercih ederek Mars semboliğini olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Mars Yay Burcunda seyrine devam ederken kendimizi dış dünyaya kapatmak isteyebilir ve yeniden ilişkilerimizi gözden geçirebiliriz. Daha çok iç sesimize yönelebilir ve oluşan krizleri çözüme kavuşturabilir, kendimizi inzivaya çekmek isteyebiliriz. İş değişikliği gündemde olabilir. Gece uykuya dalmakta zorlanabileceğimiz bu süreç içinde beden ve ruh sağlığımıza ekstra olarak özen göstermeyi ihmal etmeyelim.


Bu transit süresince daha fazla kaygı ve endişeler içinde olabilir ve bazı hayal kırıklıkları yaşayabilir ve geceleri uykuya dalmakta zorlanabilirsiniz. Dilerseniz bu süreçte basitçe gece uyumadan evvel idman egzersizler yapabilir, bedeninizi yorabilir ya da yatağınızın yanında kılıç figürü, ufak bir makas, bıçak figürü kullanarak olum yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Mars Yay Burcunda seyrine devam ederken daha görünür ve sosyal olduğumuz bir dönemi yaşayabiliriz. Sosyal ve arkadaş çevremizden finansal yardım talepleri ile karşılaşabiliriz. Dikkatli olmalı ve alma verme dengemizi korumayı ihmal etmemeliyiz. Tutkulu ve hırslı davranmaktan uzak durmayı denemeli ve kişisel hırslarımıza bu süreç içinde yenilmemeliyiz. Sosyal ve arkadaş çevremiz için ekstra harcamalarla karşılaşabiliriz. Hiç beklemediğimiz bir ortaklık teklifi gündemimizde olabilir. İlişkilerimiz bu dönemde daha çok dengeye ihtiyaç duyabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince üzerinizde küçük bir kılıç kolye taşıyabilir, telefon kılıfınızda ya da ana ekranında Mars semboliklerini kullanarak basitçe olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Mars Yay Burcunda seyrine devam ederken kariyer, iş ve statü alanlarımızda kendimizi daha hırslı hissedebiliriz. Yeni iş ya da evlilik gibi hayat ortaklığı kararı alabiliriz. Geçmişte kaçırdığımızı düşündüğümüz bir kariyer fırsatı bu süreçte tekrar önümüze gelebilir. Değişim içeren bu döngüde belki birtakım aksilikler yolunda gitmeyen, yön kaybettiğimiz kadersel olayları da deneyimlemek zorunda kalabiliriz. Yaşamda başarı elde edebilmek adına bu süreçte enerjimiz doğru kullanmaya dikkat edelim. Annemizin sağlığı beklemediğimiz bir şekilde bizim gündemimizi meşgul edebilir.


Dilerseniz bu transit süresince kişisel hedefleriniz için kırmızı bir pano yapabilir, kişisel programları bu panoya asarak çok hızlı şekilde isteklerinize ulaşmayı deneyebilirsiniz.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Komentarze


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page