top of page

Mars Terazi Burcu'nda...
Sevgili Arkadaşlarım,


Agresyon, mücadele ve cesaretin gezegeni Mars, 15 Eylül’de saat 03.13’te Terazi Burcu’na geçiyor. 30 Ekim saat 17.20’ye kadar Terazinin sembolize ettiği konularda, bizleri ikili ve sosyal ilişkilerimizde biraz zorlayabilir ve sınavlara tabi tutabilir.


Mars Terazi Burcu’nda rahat olamadığı bir yerleşimdedir. Terazinin kibar, huzurlu ve güvenli bir doğası vardır. Mars, Teraziye geçince bu uyumlu doğayı bozacak bir etki yaratabilir.


Bu süreç içinde;

 • Her türlü ortaklık ilişkilerimizde zorlayıcı durumlarla karşılaşabiliriz.

 • Yaşamımızda idare etmek zorunda olduğumuz ilişkilerimizde sınavlardan geçebiliriz.

 • Sağlığımızla ilgili bazı sıkıntılı durumlarla karşılaşabiliriz.

 • Böbreklerimiz, bel bölgemiz ve üreme organlarımız ile ilgili problemler yaşanabilir.

 • Kafa karışıklığı yaşayabilir, ne için, kim için yaşadığımızı sorgulayabiliriz.

 • Hak hukuk ve adalet konularında mücadele içinde olabiliriz.

 • Dünya ve ülkemiz genelinde;

 • Politikacıların ve sanatçıların sağlıklarıyla ilgili şaşırtıcı haberler gündemimize gelebilir.

 • Sağlıklarıyla ilgi riskli durumlar yaşanabilir.


Mars, ülkemizin dördüncü evinden geçmekte olduğu için doğal afetlere karşı da tedbirli davranmamız konusunda bizlere sinyal veriyor olabilir.


 • Ülkemiz haritasındaki Satürn, Terazi ile uyumlu bir enerji kurması güzel ve olumlu yönde değişimlerin de habercisi olabilir.

 • Mülteciler ile ilgili bazı dar boğazlar içine girebiliriz.

 • Ülkemizin güvenliğinin arttırılması konusunda tedbir ve önlemler alınması konusu daha çok tartışılabilir.

 • Hak, hukuk ve adalet konuları daha fazla tartışmaya açık hale gelebileceği bu süreç içinde yeni yasa ve yaptırımlarla karşı karşıya kalabiliriz.


Hatırlayalım, yaşamdaki hiçbir şey sebepsiz değildir. Birlikte güzel günler yaşamamız dileğiyle...


Şifa olsun...


 • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

 • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Mars Terazi seyrine devam ederken ikili ve ortaklık ilişkilerimizde denge arayışı içinde olabiliriz. İkili ilişkilerimizde bazı sorunlu durumlarla karşılaşabileceğimiz bu süreç içinde gereksiz tartışmalardan uzak durmalıyız. İş ortaklıklarımızla da bazı sınavlardan geçerken yollarımızı ayırma kararı da alabiliriz. Niyetimiz kötü olmasa dahi dürtüsel davranabilir ve zaman zaman ilişkilerimizde kendimizi sorgulayabiliriz. Kariyer alanlarımızda doğru strateji içinde olursak beklemediğimiz sürpriz gelişmeleri de yaşayabileceğimiz biz zaman dilimi olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince eşiniz ya da partnerinizle birlikte takabileceğiniz bir bakır yüzük kullanabilir ya da evinizin dış kapısının arkasına asacağınız bir Mars fotoğrafı, Ares figürü kullanarak Mars semboliğini çalıştırıp, olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Mars Terazi seyrine devam ederken sağlığımız, iş ortamlarımız ve günlük rutin işlerimizde yoğun bir gündem içinde olabiliriz. Çalışma arkadaşlarımızla dürtüsel ilişkiler kurmaktan ve pasif agresif davranışlar sergilenmekten bu dönem uzak durmak bizler faydalı olacaktır. Çevremizdeki insanlara hizmet etmek, fayda üretmek isterken zaman zaman dengemizi kaybedebilir ve ne için, kim için fedakârlık yapıyorum diye düşünebiliriz. Özellikle böbrek sağlığımıza, üreme organımıza dikkat etmeli ve bu dönem bol sıvı tüketmeyi ihmal etmemeliyiz. Çalışan Boğa Burçları bu dönemde çok daha fazla iş ortamlarında kendini ortaya koyabilir ve yoğun bir iş temposu içinde olabilirler.


Dilerseniz bu transit süresince evinizde ya da iş yerinizde ecza dolabının içine bir metal para yerleştirebilir, çalışma masanızın üzerinde kılıç figürü, maket bıçağı ya da makas bulundurarak basitçe Mars semboliğini doğru alanda kullanmayı deneyebilirsiniz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Mars Terazi seyrine devam ederken çocuklarımız ve partnerimizle ilgili yoğun ve haraketli bir dönem içinde olabiliriz. Okulların açılması ve pandeminin artış vesilesi ile bu süreçte çocuklarımızın sağlığına özen göstermemiz gerebilir. Hayatımıza yeni bir kişi dahil olabilir. Kendimizi hayatın sahnesinde daha çok göstermek isteyebileceğimiz bu dönemde ikili ilişkilerimizde yön kaybetmekten ve agresif çıkışlardan uzak durmaya da özen göstermeliyiz. Spora başlamak içinde ideal bir zaman dilimi olabilir.


Dilerseniz bu transit süresince dürtüsel öfkemizi kontrol altına alabilmek için spora başlayabilir, çocuklarımızla birlikte aksiyon oyunları oynayabilir, ikili ilişkilerimiz konusunda ise bakır yüzük kullanmayı tercih ederek olum yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Mars Terazi seyrine devam ederken aile içi diyaloglarımızda beklenmedik sorun içeren iletişimle karşılaşabilir ve dengeyi kurmak zorunda kalabiliriz. Zaman zaman yön kaybedebilir ve içsel huzursuzluğa yenik düşebiliriz. Aile içi tartışmalı ortamlar oluşturmamaya ve küçük ev kazalarına karşıda dikkatli olmalıyız. Yaşam alanlarımızda tadilat yapabilir, yer değiştirme ve taşınma gibi bir gündem içinde olabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince mutfak bankonuzda bıçak takımı kullanabilir, çıkmaza düştüğümüz alanlarda evimize bir spor aleti, yürüyüş bandı, bisiklet gibi ev içerisinde idman yapabileceğimiz malzemeler alarak, oluşabilecek içsel huzursuzluğumuzu ve yaşayabileceğimiz kargaşayı sporla olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Mars Terazi seyrine devam ederken finansal anlamda biraz rahat nefes alabilir ve yakın çevremizle yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Kısa seyahatlerin bolca gündemimizde olabileceği bu süreçte trafik kurallarına uymaya ekstra dikkat edelim. Düşünce ve fikirlerimizin hızlanabilir ve bazen cümlelerimiz agresif bir şekilde ağzımızdan çıkabilir. Bu enerjinin farkında olarak sevdiklerimiz kırmamaya ve sakin kalmayı ihmal etmeyelim.


Dilerseniz bu transit süresince seyahatlerde aracınızda kırmızı renkli bir obje bulundurabilir, araba anahtarlığını kırmızı tonlarında kullanabilir ve yakın çevre ilişkilerinizde öfkenizi kontrol altına alabilmek için varsa kitaplığınıza Ares heykeli yerleştirebilir ya da küçük bir kılıç figürünü evinizde bulundurarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Mars Terazi seyrine devam ederken kendimize verdimiz değer algımızı sorgulayabilir ve gelir giderler aksımızı olumlu yönde dengelemek için yeni fırsat arayışı içinde olabilir. Para elimize geldiği gibi gidebilir. Ödemeyi unuttuğumuz bir ödenek karşımıza çıkabilir. Özellikle nerede hareket, orada bereket düşüncesine kapılabilir ve kontrolsüz harcamalar içine sürüklenebiliriz. Ayağımızı yorganımıza göre uzatalım ve alma verme dengemizde yön kaybetmeyelim.


Dilerseniz bu transit süresince kırmız tonlarında cüzdan kullanabilir, Mars metal parada demektir, cüzdanınızda metal para da saklayabilir ve yiyeceklerinizde baharat kullanmayı tercih ederek olumlu yönde Mars semboliğini çalıştırmayı deneyebilirsiniz.Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Mars sizin burcunuzda seyrine devam ederken ikili ilişkilerimizde hayır diyemediğimiz zorlayıcı durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Mars’ın bizlere verebileceği dürtüsellik altında olabileceğimiz bu süreçte ikili ilişkilerimizde ani çıkışlar, kontrolsüz davranışlar sebebi ile sevdiğimiz kişilerle aramızda beklenmedik ayrılıklar yaşayabileceğimizin farkında olup süreci akışına bırakmayı denemeliyiz. Kazalara açık bir enerji etkisi altında olabiliriz. Bedensel enerjimizi gereksiz harcamamaya özen gösterelim.


Dilerseniz bu transit süresince bir kılıç figürünü kolye olarak üzerimizde taşıyabilir, beden enerjimizi rahat akışta kullanabileceğimiz sporlar yapmayı tercih ederek Mars semboliğini olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Mars Terazi seyrine devam ederken ikili ilişkilerimizde kendimizi bastırmak isteyebilir ve yeniden ilişkilerimizi gözden geçirebiliriz. Daha çok iç sesimize yönelebilir ve oluşan krizleri çözüme kavuşturabilir, kendimizi inzivaya çekmek isteyebiliriz. İş değişikliği gündemde olabilir. Beden ve ruh sağlığımıza ekstra özen göstermeyi ihmal etmeyelim.


Bu transit süresince daha fazla kaygı ve endişeler içinde olabilir ve bazı hayal kırıklıkları yaşayabilir ve geceleri uykuya dalmakta zorlanabilirsiniz. Dilerseniz bu süreçte basitçe gece uyumadan evvel idman egzersizler yapabilir, bedeninizi yorabilir ya da yatağınızın yanında kılıç figürü, ufak bir makas, bıçak figürü kullanarak olum yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Mars Terazi seyrine devam ederken daha görünür ve sosyal olduğumuz bir dönemi yaşayabilir ve sosyal çevremiz vesilesi ile finansal fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yeni bir aşk kapımızı çalabilir. Sosyal ve arkadaş çevremiz için ekstra harcamalarla karşılaşabiliriz. Hiç beklemediğimiz bir ortaklık teklifi gündemimizde olabilir. İlişkilerimizde dengeye ihtiyaç duyabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince üzerinizde küçük bir kılıç kolye taşıyabilir, telefon kılıfınızda ya da ana ekranında Mars semboliklerini kullanarak basitçe olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Mars Terazi seyrine devam ederken kariyer, iş ve statü alanlarımızda kendimizi daha hırslı hissedebiliriz. Yeni iş ya da evlilik gibi hayat ortaklığı kararı alabiliriz. Bu süreçte belki birtakım aksilikler yolunda gitmeyen, yön kaybettiğimiz kadersel olayları da deneyimlemek zorunda kalabiliriz. Yaşamda başarı elde edebilmek adına bu süreçte enerjimizi doğru kullanmaya dikkat edelim. Annemizin sağlığı beklemediğimiz bir şekilde bizim gündemimizi meşgul edebilir.


Dilerseniz bu transit süresince kişisel hedefleriniz için kırmızı bir pano yapabilir, kişisel programları bu panoya asarak çok hızlı şekilde isteklerinize ulaşmayı deneyebilirsiniz.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Mars Terazi seyrine devam ederken özellikle kendi fikirlerimize sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu hissedebiliriz. Eğitim ve yurtdışı planları içinde olabilir ve uzak seyahatler sıkça gündemimize gelebilir. Basın yayın, sosyal medya gibi alanlarda bir işimiz var ise bu dönemin hareketini kendi adımıza berekete çevirmek için yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz.


Dilerseniz bu transit süresince seyahat biletlerinizi toplayabilir, bu biletlerin üzerine bir makas yerleştirebilir ya da seyahat biletlerini kesip bir deftere yapıştırabilirsiniz. Eğitim alanındaki tıkanıklar için ise diplomanızı ya sertifikalarınızı kırmızı bir çerçeve içerisine yerleştirerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Mars Terazi seyrine devam ederken maddi konular, nafaka, miras, ortak gelirler gibi alanlarda çok fazla mücadeleli bir dönem içinde olabiliriz. Finansal olarak istikrarı yakalamakta zorlanabiliriz. Olumlu yönde karşılaştığımız sorunları çözebilecek enerjiye de sahip olabiliriz. Spriltüel eğitim almak için bu süreci değerlendirebiliriz. Ruh ve beden sağlığımıza ekstra dikkat etmemiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Ufak cerrahi müdahalelerde gündemimize gelebilir.


Dilerseniz bu transit süresince kırmız bir kredi kartlık ya da cüzdan tercih edebilir, içerisinde metal paralar bulundurabilirsiniz. Eğer bir partneriniz var ise ya da evliyseniz ortak bir kumbara yapabilir ve içerisinde metal paralar biriktirerek bu enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page