top of page

MARS'IN 7 AYLIK TRANSİTİ BAŞLADI!Ta 25 Mart 2023’e kadar Mars gezegenimiz İkizler Burcu’nda olacak.

Bu çok uzun ve çoğu zaman tehlikeli bir görünüm… Normalde Mars 22 ayda dönüşünü tamamlar ve yaklaşık 2 ay bir burçta kalır fakat bu sefer uzun süreli bir transit bizi bekliyor.


En çok değişken burçlar etkilenecek. Özellikle İkizler, Yay, Balık ve Başak Burçları en çok etki alanlar olacak. Hayat köşelerinden sınanacaklar.


Fikir ve düşünceleri paylaşmakta agresif davranışlardan uzak durmalıyız. İletişim konuları en çok çaba sarf edeceğimiz alan olacak. Bu süreçte bilgi hızlıca yayılacak.


Sürecin bizi hangi alanlarda etkileyeceğini çözebilmek adına Mars’ın önceki İkizler Burcu tarihlerini hatırlayalım. Mars’ın önceki seyri hangi tarihlere geliyorsa aynı etkilerle karşılaşmamız olasıdır. Mars daha evvel aynı yerleşime alttaki belirttiğim tarihlerde gelmişti. Bu tarihlerde ne deneyimler yaşadığınızı düşünün ve aynı etkileri yine deneyimleyebileceğinizi hatırlayın.


Mars’ın önceki İkizler seyri tarihleri:


🔹 04 Mart 2021 ile 23 Nisan 2021 arası

🔹 31 Mart 2019 ile 16 Mayıs 2019 arası

🔹 21 Nisan 2017 ile 04 Haziran 2017 arası

🔹 12 Mayıs 2015 ile 24 Haziran 2015 arası

🔹 31 Mayıs 2013 ile 13 Temmuz 2013 arası

🔹 21 Haziran 2011 ile 03 Ağustos 2011 arası

Mars’ın ingress dediğimiz giriş anı haritasını inceleyelim. Bir gezegen bir burca sıfır derece itibari ile girdiği “an” haritası o burç içindeki deneyim sürecinin nasıl gelişeceğini anlatacaktır.

0 dereceler tehlikelidir.

Aynı bir çocuk gibi ne yapacağını bilmez savurgan bir enerji verir. Konumuz Mars olduğu için Mars’ın ilişkili olduğu tüm kavramlarla yüzleşiriz. Kavga, tartışma, savaş, savunma, atak, hırs, intikam, cesaret, enerji, sonunu düşünmeden hareket etme, mücadele Mars’ın anahtar kelimeleridir.


Mars İkizler Burcu’nda ise bu kelimeleri ikizler doğasının belirteçleri ile yorumlamamızı gerektirir.

  • Konu Ne?

Konu Mars; yani savaş.

  • Nasıl Savaş?

Nasıl sorusunun cevabı burçtadır. Burç İkizler. Yani hareketli bir savaş, fikir savaşı.


Bu şekilde yorumları birleştirebilirsiniz. Örneğin ikizler; eğitim, deneyim, hareket, fikir, söylemler, zincirler, trenler, trafik, kısa seyahatler, araçlar, yolculuklar, mektuplar, mailler, kargolar, söylevler, münazaralar, eller, beceriler, nüktedanlık, hilekârlık, hırsızlık gibi belirteçlerdir.


Bu belirteçler agresyonla, mücadele ile hırsla, savaşla geliyor… Haliyle akıllara kazalar, tartışmalar, fikir ayrılıkları, yoldan sapmalar, sapkınlıklar gibi etkileri getiriyor.


Mars 0 derece ile İkizler Burcu’na girdiği an ülkede olanlar:

Antep ve Mardin kazaları, havrita vb. uygulamalar ile katliamlar, hukuk konusunda yargılar, göç eden hayvanların (leylek katliamı vb.) toplu ölümleri…


Şimdi kaza anlarını birlikte inceleyelim.

TEMEL SEVİYE ASTROLOJİ EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYORRR !!!


Vedik ile Batının buluştuğu ilk ve tek müfredat -DENEYSEL ASTROLOJİ


TARİH: 15 EYLÜL 2022 EĞİTİM SÜRESİ: 32 HAFTA TEMEL Her Hafta Perşembe Günü Saat: 20.30 - 23.00 Eğitim kitaplarımız deneysel yayınevinde sizleri beklemektedir.


Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Makbule Hanım ( @astromarjin ) Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


Antep’teki Kaza “AN” HaritasıOlay anı haritalarında 1. Ev olayın ne olduğunu açıklar. Görüldüğü gibi yükselende akrep var. Yanan yol dediğimiz 15 Terazi ile 15 Akrep arasında derece. Akrep Burcu’nun yöneticisi Mars elebaşı ve sıfır derece İkizler’de. 8. Evi kesen burçta. 8. Ev krizler ve ölüm yolunu anlatır.


Olay anında daha evvel oluşan kazaya müdahale için gelen itfaiye ve ambulansın da bulunduğu yol kenarına diğer bir otobüsün çarpmasıyla zincirleme kaza oluşuyor. An girişi akrep yani krizli ana müdahale etme durumu ve ikizler burcu zincirleme etki getiriyor…


Şimdi Mardin’deki kazanın “AN” Haritasına bakalım.Yükselende bu sefer Satürn var. Kova Burcu’nda. Satürn kısıtlılık ve engelleri gösterdiği gibi büyük araçları, tır ya da kamyonları gösterir. Kova Burcu ise sivilizasyonu, insanların toplu halde olduğu yerleri, şehir meydanları vb. alanları, kahveler, kıraathaneleri gösterir.


Bildiğiniz gibi freni (Satürn) patlak (Retro) bir kamyon hızla meydanda insanları çiğneyerek kıraathaneye giriyor…


Konumuz Mars ise 3. Evde yani seyahat ve yolculuklar evinde.


DETAYLAR


Her iki örnekte de Mars etkili gözüküyor fakat olay bu kadarla sınırlı olmamalı. Çünkü Mars 2 yılda bir zaten İkizler Burcu’na girer. Yani her iki yılda bir böyle bir etkiyi yaşamamız gerekir. O zaman daha spesifik şeyler yakalamalıyız.


Şimdi Mars sadece bizde değil tüm dünya ülkeleri için etkili olmalı. Neden bizim ülkemizde bu durum gerçekleşti?


Ülke haritamızın solar returnüne (Güneş dönüş haritası) baktığımızdaHaritada Mars ve Satürn kötücüllerinin elebaşı olarak rol aldığını gözlüyoruz. Solar Return (içteki harita) Kuzey Ay Düğümü 3. Evde, trafik evi ve Kaza anlarındaki Mars düğüme yansıyor.

SR Jüpiter ise 12. Evde (hazırlıksız yakalanma, tahmin edilemez olaylar, kurban olma evi) kaza anındaki Satürn yansıyor.


Buradan ülkemizi nasıl etkilediğini keşfediyoruz çünkü solar return haritamız her yıl değişiyor. Yani 2 yılda bir gelen Mars transitinin farklı şekilde etkilemesi burada netleşiyor.


KADERSEL GÖSTERGELER


Sevgili arkadaşlarım, yaşanılan olaylar hiç de basite indirgenecek gibi değil. Bu süreçlerin alt tarafında yaşanılan deneyimler var. Toplum sağlığı, halkın refahı gibi durumları etkileyen sosyo-ekonomik koşullar gibi birçok çevresel faktörü de sürece dâhil etmeliyiz. Pek tabi her yaşanılanı bilemeyiz. Medyadan basından bizlere yansıyan kadarıyla konuşabiliyoruz fakat astrolojik çerçevede olay anları için şunları ekleyebiliriz.

Mars Alcyone Sabit Yıldızı ile kavuşumda. Alcyone körlük, görememe durumu verir ve Brady’nin notlarınca ölümlerle, yargılanmayla ilişkili bir yıldızdır.

Haritada Güneş ve Plüton arasında 150lik kaza açısı vardır. Güneş can demekken Plüton toplu ölüm, yıkım ve katliamları anlatır.


30 Nisan 2022 tarihli Güneş Tutulması haritamızda Merkür 0 derece ikizlerdeydi. Merkür ve ikizler direkt zincirleme, trafik, seyahat, ikili olaylar, birçok olayın aynı zamanlarda yaşanması gibi durumları, kontrol kaybını, odaklanma sorunlarını da net bir şekilde anlatıyor. Yani tutulma anındaki yerleşimler de bu Mars transiti ile tetiklenmiştir.İKAMET GÖSTERGELERİ

30 Nisan 2022’deki yaşadığımız tutulmanın biliyorsunuz ki etkileri minimum 6 ay önümüzde devam edecek.


Tutulma anı haritasını kaza günü olan 20 Ağustos’a ilerlettiğimde;

Ic Plüton karesinin Antep ve Mardin arasından geçtiğini gözlemekteyiz. Ic (4.ev girişi) kökler, ölüm, sonlar gibi konuları anlatır ve Plüton büyük kitlesel ölümler, dönüşümleri sembolize eder. Bu hattın sağ ve sol tarafında min. 2 derecelik orb kullandığımızda tüm kaza mahallerini etkiliyor olacaktır.


Ek: Teknikte: Subsidiary charts, Siklo Kartografi Teknikleri kullandım. (CCG) Sec Prog ve Transit…KOMPOZİTLE BAKIŞ


Daha detayda 30 Nisan Tutulma haritası ile “Kaza Anı” haritalarının türetilmiş asc derecesine göre çıkarttığımız kompozit haritalarını açılı kartografi ile izdüşümü olarak gösterdiğimizde sonuçlar hayli şaşırtıcı!


Mardin’deki kaza anı kompozitinde Mars 21 derece ile Asc-Dsc hattına tam kare yapıyor!

Satürn ise Dsc ile 150 derecelik kaza açısı içerisinde… Olay yeri Derik ilçesi ki buradan da Merkür asc 150’liği geçiyor. Haritada Merkür – Plüton karşıtlığı var ve bu karşıtlık direkt ASC-DSC aksına oturuyor!Antep’teki kaza anı haritasının compozitine baktığımızda bu sefer asc Yay olarak Jüpiter daha vurgulu çıkıyor fakat Jüpiter’in Güneş ile orta noktasına direkt Uranüs yerleşmiş durumda. Ani, kazalar, beklenmedik etkiler gibi durumları tetikliyor.


Özellikle kaza mahallî otoyolun Nizip bölgesine 20km yakınındaydı. Buradan Güneş 150lik asc hattı geçiyor. 150 derece kaza açısı iken Güneş 8. Ev yerleşimi ile krizi, ölüm yolunu ve felaketi anlatıyor.


Ülkemiz adına bir daha böyle olayların yaşanmamasını diliyor, Mars transitinin haritalarımızda farklı yerlere dokunarak 7 ay boyunca transitine devam edeceğini belirtmek istiyorum.


Bir an önce önlemlerimizi alalım diyor ve büyük geçmiş olsun diyorum…

Mars’ın bu transitlerini burçlarınıza göre nasıl değerlendirebileceğimiz hakkında bir youtube videosu oluşturacağım. Linki buraya da eklerim…

Teşekkürler,

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Makbule Hanım Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page