top of page

Liselere Geçiş Sınavı (LGS)

20 Haziran 2020

Sevgili Arkadaşlarım,


Bilim kurulumuzun yeni aldığı kararlar ve önlemlerle Liselere Geçiş Sınavı’na girecek öğrencilerimiz için günün astroloji kalitesi adına inceleme yaptım.


Sınav Günü, Satürn’ün yönetimindeki Cumartesi günü ve Güneş yönetimindeki saat 09.30 itibariyle başlayacak. İki oturumda düzenlenecek sınavın ilk oturumu olan “sözel alan” Güneş hâkimiyetinde olduğu için öğrencilerimizin cevaplarından emin oldukları sorulara ağırlık vermesi gerektiğini ve son saatlere zorlandıkları soruları bırakmalarını önereceğim.


09.30’dan 52 dakika sonra saat yöneticisi Venüs olacak. Venüs ikizlerde ve retro olduğu için zorlandıkları sorulara tekrar dönüp ilgilenmeleri başarılı olmalarını sağlayabilir.


Sınavda 50 soru sorulacak ve 75 dakika cevaplama süresi verilecek. Sınavın başlangıç anından 52 dakika sonrasını hesaplayarak tekrar ilgilenmeleri gereken sorulara bakıp kendi zamanlarını daha iyi ayarlayabilirler.


"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."


Ay, Rigel yıldızı ile kavuşumda olduğu için sınav gözetmenlerinin öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacaklarından şüphe duymuyorum. Kendilerini sınav gözetmenlerine emanet edebilirler…

Güneş’in betelgeuse yıldızı ile birleştiği gün olması ise gayet verimli, başarılı bir süreç olacağını anlatıyor. Buradaki sorun ikizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’ün Retro olması…


Sınav sorularının iptali ya da hatalı basım ve tekrarı olabilir.


O nedenle uyarım sınava başlamadan önce kitapçıkların tüm sayfalarını en başta "kontrol" etmeleri olacak.


Sınavın ikinci oturumu olan "sayısal bölüm” saat 11.30’da başlayacak.


Bu sefer yükselen burcumuz başak olacak ve daha detaylı incelemeler ile sınav vaktini doğru değerlendirme imkânı artacak… Işık kaynaklarının, Neptün ile sert açıları dalgınlık ihtimalini arttırsa da Neptün’ün Merkür (asc yöneticisi) uyumlu açısı zamanı daha faydalı kullanabileceklerine işaret ediyor.


Sınavda 40 soru sorulacak, sınavın süresi 80 dakika olacak. Bu sürece Venüs ile başlayıp, 6 dakika sonra Merkür yönetimindeki saatle devam edeceğiz. Her iki gezegenin de retro olması tekrarlanan eski sınav sorularına benzerlik taşıyan sorularla karşılaşan öğrencileri şaşırtmamalı.

Başarı göstergesi Güneş’in hem Kuzey düğümle kavuşumu hem de son derecelerde oluşu için uyarım sınav süresini iyi değerlendirmek ve sınav bitene kadar, son dakikalarına kadar kalmaya çalışmaları olmalı.


Son anda akıllarına gelen durumlarla başarılarını arttırabilirler…Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.
Sevgiyle...KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page