top of page

Kova Dolunayı...

Güncelleme tarihi: 20 Eki 2021


Sevgili Arkadaşlarım,


22 Ağustos Pazar günü saat 15.01’de Kova Burcu’nun 29 derecesinde bir dolunay meydana gelecek.


Bu Dolunay’a Regulus Sabit yıldızı ile Jüpiter temas ediyor olacak. İyicil ve şans olarak nitelendirdiğimiz Jüpiter’in eşlik etmesi bu süreçte bize neler katacak;


  • Bireysel olarak ve dünyamız adına krizleri ve bitişleri anlatan bir zaman dilimini yaşayabiliriz.

  • Her Dolunay tamamlanma enerjisi barındırır. Başlattığımız ve sürdürdüğümüz projelerin artık görünür hale gelmesine vesile olabilir.

Astrolojide dereceleri göz önünde bulundurduğumuzda ise Anaretic olarak adlandırdığımız 29 dereceler, bize sonlanmaları, yeterli tecrübe/ olgunluğa eriştiğimizi ve enerjinin artık dolup taştığını ifade edebilir. Bir gezegenin son dereceye ulaşması süper nova etkisi yaratır. Gezegenin etkisi ve parlaklığı çok kuvvetlidir.


  • Bu taşkın enerji, sancılı ve krizli bir döneme vesile olabilir.

Son yaşadığımız Mars’ın 29 derece Aslan Burcu’ndaki Regulus sabit yıldızı birlikteliği ve Jüpiter’in 29 derece Kova Burcu’ndaki Retro karşıtlığında, ülkemiz genelinde üzücü durumlara vesile olduğuna hepimiz şahitlik ettik. Ateş düştüğü yeri yaksa da birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu bir kere daha ispat ederken, her birimizin ciğerlerinin yandığını hissettik.


Güneş’in Regulus sabit yıldızıyla birleşmesi;

  • Dünya genelinde ve ülkemizde lider pozisyonunda olan kişiler arasında biraz mücadeleli durumlara vesile olabilir.

  • Covid_19 sayılarında yaşanan artışlar nedeni ile önemli yaptırımlar her an karşımıza çıkabilir.

  • Dünya genelindeki liderler arasında ego savaşları ve kaotik durumlara da şahitlik edebiliriz.

  • Beklenmedik bir anda büyüyen olaylar gündemimizde olabilir.

Kişisel haritalarınızda, Kova Dolunay’ının ve Uranüs Retro transitinin denk geldiği evlerinizle ilgili konular;

  • Geçmiş zaman dilimimizde üzerinde durmadığımız olaylar ve önemsemediğimiz duygularımızda ani farkındalıklar kazandırabilir ve sürprizlere vesile olabilir.

  • Kendimizi daha net ve özgürce ifade etmek isteyebilir, geleneksel kalıplarımızdan çıkabiliriz.

  • Düşünce kalıplarımızın ve fikirlerimizin özgürlüğü daha çok önem kazanabilir.

Özellikle bireysel haritalarımızda sabit burçlarda Boğa, Aslan, Akrep, Kova ve 29 derecede yerleşimi olanlar için bu Dolunayın ve Uranüs’ün de Retro’da olması etkisi ile korktukları ile yüzleşerek yeni farkındalıklar kazanabilirler.


Güneş’in ateş elementinde ve önemli bir sabit yıldız ile birlikte olması, tabiat ana ile ilgili sınavlarımızı bütün dünya genelinde tekrar önümüze getirebilir.


Bu enerjiler vesilesiyle farkındalık önem kazanacak. Doğamıza sahip çıkmayı, bir ve birlik olmayı deneyimlememiz gereken günlerden geçtiğimizi hatırlayalım ve hatırlatalım.Şifa Olsun…Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Çevremizden istediğimiz desteği görebilir ve birlikte yeni yatırım projeleri içinde olabiliriz. Finansal anlamda artık aradığımız yeni imkanlar önümüze gelebilir. Yeni iş başvuruları içinde ideal bir zaman olabilir.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Kariyer alanlarında aradığımız başarıyı yakalayabilir bu dönemde toplum içinde alkış toplayabiliriz. Hayattaki başarılarımızın ve kazançlarımızın artabileceği şanslı bir dönem olabilir. Bekar olan Boğalar aradıkları aşkı bulabilir ve önemli değişimler yaşayabilirler.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Yurt dışı bağlantılı işlerimiz ve başvurularımız için değerlendirebileceğimiz ideal bir süreç olabilir. Ailemizle ilgili beklenmedik ani durumlar yaşayabilir ve hiç aklımızda yokken ev taşıma kararı alabiliriz. Gayrimenkul olarak önümüze değerlendirebileceğimiz yeni yatırım fırsatları gelebilir.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Ortak gelirlerimizde inişler ve beklemediğimiz artışlar yaşayabiliriz. Bu dönem içinde alma verme dengemizdeki hassasiyeti korumaya önem göstermeliyiz. Hiç planımızda yokken sıkça seyahat edebiliriz. Rutin sağlık kontrollerimiz varsa bu dönemi değerlendirebiliriz.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar Finansal konularda ortaklı işlerimizde karlı yatırımlar yaşayabileceğimiz bir dönem olabilir. Kariyer açısından da istediğimiz olumlu gelişmeleri yaşayabiliriz. İkili ilişkiler konusunda farkındalıklar yaşayabilir ve kendimizi daha net bir şekilde ortaya koyabilir, kendimizi ruhen daha güçlü hissedebiliriz.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Günlük rutinlerimizde istediğimiz sakin akışta ilerleyebiliriz. Özellikle tansiyon ve kalp sağlığımıza ekstra olarak dikkat etmemiz gerek bir dönem olabilir. Yurt dışında okuma kararı olanlar için hiç beklemedikleri bir şekilde uzak yolların kapısı açılabilir ve hayalleri gerçeğe dönüşebilir. Sosyal medya üzerinden yaptığımız bir işimiz var ise bu dönemin enerjilerini değerlendirebilir yeni kazançlı işler yaratabiliriz.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Bu dönem içinde önümüze yeni yatırım fırsatları gelebilir. Borsa ve kripto paralar ilgilimizi çekebilir. Ani kararlar almamız gereken bir dönemden geçtiğimizi unutmamalı aynı zamanda aşk ve çocuklarımız konusunda da krizli ortamlar yaratmamalıyız. Yaşantımızı tekrar gözden geçirmek ve yeni başlangıçlar yapmak içinde ideal bir dönem olabilir.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Çözüme ulaşmamış üstü kapalı kalmış ailevi konularımız açığa çıkabilir ve yeni farkındalıklar yaşayabiliriz. Toplum önündeki statümüz olumlu bir şekilde değişebilir. İstediğimiz gibi bir eve taşınabilir, ailemizdeki kadınlardan aradığımız desteği bulabiliriz. Yeni bir iş ortaklığı ve beklediğimiz evlilik teklifini alabiliriz.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Bol bol seyahat edebileceğimiz bir zamanı yaşayabiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmak ya da gelen teklifleri değerlendirmek için güzel bir zaman olabilir. Yeni eğitimler ilgimizi çekebilir ve kişisel gelişim programlarına katır yaptırabiliriz. Yurt dışı bağlantılı işlerimizde istediğimiz sonuçları alabileceğimiz güzel haberler alabiliriz. Yakın çevremizle olan diyaloglarımızın fazlalaştığı bir dönem olabilir.


Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Finansal olarak rahat nefes alabileceğimiz bir zaman olabilir. İçimizdeki yaratıcığı ön plana çıkarabilir zihnimizi rahatlatacak yeni aktiviteler içinde olabiliriz. Ortak değerlerimiz ve gelirlerimizde kazançlı bir dönem olabilir. Kredi başvuruları için değerlendirilebilir. Kendimizi daha şanslı hissedebilir, yeni bir tatile çıkabiliriz.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Yaşantımızı bir kez daha gözden geçirmek ve iç sesimizi dinleyerek yeni önemli kararlar almak isteyebiliriz. Ev ve araç almak için değerlendirilebilecek ideal bir zaman olabilir. Ufak dokunuşlarla dış görünüşümüzde değişiklik yapmak isteyebiliriz. Motivasyonumuzun yüksek olabileceği bu süreçte önümüze yeni ortaklık teklifleri gelebilir.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Kendimizi daha sakin kalarak izole etmek isteyebileceğimiz bir dönem yaşayabiliriz. Odak noktamız huzur ve iç sesimizi dinlemek ruhumuzu dinlendirmek olabilir. Yalnız kaldığımız bu dönemde aydınlanma yaşayabilir kendimizi iş hayatımıza daha iyi motive edebiliriz. Bilinçaltı çalışmaları ve psikolojik danışmanlık almak için ideal bir dönem olabilir. Heyecan duyabileceğimiz yeni iş teklifleri ve fırsatları alabiliriz. Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page