top of page

Kova Burcu'nda YENİ AYSevgili Arkadaşlarım,

2022 yılının bir ayını daha geride bırakıyoruz. 1 Şubat’ta İstanbul koordinatlarıyla saat 08.45’de, Kova Burcu’nun 12 derecesinde, gerçekleşecek yeniay deneyimleyeceğiz. Yeni Ay, Satürn yönetiminde olduğu için sorumluluklarımızı masaya yatırtarak, Şubat Ayına hızlı bir giriş yapmamıza vesile olabilir.


Hayattaki sorumluluklarımızı gözden geçirmek için önemli bir 14 günlük sürece giriyoruz.

  • Geleceğimizi planlamak,

  • Yeni vizyonlar geliştirmek,

  • Sosyal gruplara ve aktivitelere katılmak için olumlu bir zamanda olabiliriz.

Yeniay aynı zamanda Kova Burcu’nun, modern yöneticisi olan Uranüs’le aralarında sert bir enerjiye hâkim olacak. Bu durum, üzerimizdeki geçmiş ve gelecek arasında sınırlarımızı bulmaya sevk ederken eş zamanlı olarak da bizi zorlayabilir.


Değişime direnmek yerine, kolayca yeni şartlara ve değişime adapte olmamıza da olanak sağlayabilir. Yeni fırsatlar da yakalamamıza yardımcı olabilir.


Geleceğimize yönelik, sıra dışı başlangıçlara niyetlenmek ve yeni tohumlar ekmek, yaşam yolculuğumuza umutla bakmamıza vesile olabilir.


Albali ve dorsum sabit yıldızlarının eşlik ettiği Yeni Ay’da kadersel temaları deneyimleme ihtimalimiz yüksek olabilir. Yeni sürpriz farkındalıklar yaşayabiliriz.


İrademizi ortaya koyduğumuz taktirde, Ay ve Chiron arasındaki uyumlu enerji, zihinsel ve ruhsal olarak şifalanmamıza olanak sağlayabilir.


An haritasında Jüpiter’in, Mars ve Venüs’e yaptığı uyumlu etkileşimde, hayatın etik kurallarına özen göstermemiz gerekebilir. Hayalini kurduğumuz planlarımıza ulaşabilmemiz adına, bize gökyüzünün ödüllerini sunmasına vesile olabilir.


Satürnyen döngü; belirlediğimiz hedefe, sabır göstererek, sakin kalarak ve emin adımlarla yürümeyi tercih ederek, zorlanmadan ve kolay akışta ilerlememize bireysel olarak fayda sağlayabilir.


Yeniayın ışığı; 12.evde etkileşim halinde olduğu, Merkür ve Plüton’un enerjisi, ileriki günlerde gizli kalmış her türlü durumu, rahatlıkla görmemize ve duymamıza sebebiyet verebilir.

Kova vurgusu bu döngüde bireyselleşmek isteyebiliriz. Yumuşak geçişli düzenlemelerle karşılaşabiliriz.


Özellikle güzel gelişmeleri yaşamlarımıza getirebilir. Retroların bitişi ile birlikte, beklettiğimiz kararlarımızı gündemimize rahatlıkla almamıza imkân sağlayabilir.

Değişim ve dönüşümü huzurla kabul edebileceğimiz bir yeniay döngüsü yaşamamız dileğiyle…


Şifa Olsun...Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Yeniay enerjileri ile sosyal çevremiz vesile ile yeni fırsatlarla karşılaşabileceğimiz bir döngü içinde olabiliriz. Hayattaki ideallerimize ve hedeflerimize yönelik kararlar almak isteyebiliriz. Şans getirebilecek yeni başlangıçlar yapmak için fırsatlarla karşılaşabiliriz. Karşımıza çıkan teklifleri değerlendirmek için sabırsız davranmamalı ve yavaş adımlarla ilerlemeyi denemeliyiz. Engellerle karşılaşırsak pes etmemeli ve işleyen sistemin bizim biraz daha yavaşlamamızı istediğini düşünmeliyiz. Kariyerimize odaklanır ve daha stratejik davranırsak olumlu gelişmelere açık bir dönem içinde de olabiliriz. Toplum önü statümüzde bir değişimle karşılaşabilir ve hak ettiğimizi düşündüğümüz terfi bir haberini alabiliriz. Korkularımızla yüzleşebileceğimiz bu süreçte ihtiyacımız var ise bir uzmandan yardım alarak şifa içeren frekansın yüksek olabileceği bu döngüde kendimizi kalıcı yönde iyileştirmek adına idealde bir dönemde olabiliriz.
Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Yeniay enerjileri ile işimiz, kariyerimiz, toplum önü statümüz ve annemizle ilgili şanslı gündemler içinde olabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Kariyer konularındaki sınavlarımızın bittiğini hissedebilir ve hayatı kurallarına göre devam ettirdiysek artık zorlanmayacağımız şekilde yol alabileceğimiz bir döngünün başlangıcında olabiliriz. Değişim ve dönüşüme karşı esnek olmayı deneyimleyebilir ve akışta kalarak zihinsel olarak günlük işlerimize kolay adapte olabiliriz. Kendimizi sorgulamamız ve hayatımızda neleri yanlış yaptığımızı fark etmemiz gerekende bir süreç bizleri bekliyor diyebiliriz. Ticari yatırımlarımızdan yana ve içsel huzurumuzu yakalamak adına şanslı bir zamanda olabiliriz. Kariyerimizde bir değişim vesilesi ile yer değişikliğine karar verebiliriz. Kendimize belirlediğimiz hedeflerimizden doğru kararlar alarak vazgeçmemiz gereken bir zaman olduğunu deneyimleyebiliriz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Yeniay enerjileri ile hayat amacımızı sorgulayabilir kendi görüşlerimizin doğruluğuna inanabilir ve yeni başlangıçlar için şanslı fırsatlarla karşılaşabileceğimiz bir döngüye başlangıç yapabiliriz. Yüksek eğitim kurumlarında çalışan sevgili İkizler burçları istedikleri şekilde bir kariyer fırsatı ile karşılaşabilirler. Bu süreç içinde beklettiğimiz vize ya da pasaport baş vurumuzu tamamlayabileceğimiz bir enerjide olurken devlet kurumlarında kısıtlamalı gecikmeli durumlarla da karşılaşabiliriz. Sosyal medya ya da yurt dışı bağlantılı bir işiniz varsa gökyüzü siz olumlu yönde destekleyebilir. Yeni duyurularımızı ya da ürün tanıtımımızı yapmak için ideal bir süreç içinde olabiliriz. Ortak gelirlerimizde alma verme döngümüzü korumamız bizler için faydalı olabilir. Geçmişten gelen ödemesi unutulmuş bir borç gündemimize gelebilir. Diz, diş ve kemiklerimizde ağrı hissedebiliriz. Kontrollü ve planlı ilerlememiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Yeniay enerjileri ile ortak gelirlerimizde şanslı artışlar yaşayabilir, var olan borçlarımızla ilgili yeni yapılandırmalara olanak sağlayabilecek bir döngünün içinde olabiliriz. Kredi başvurusu yapmayı planlıyorsak bu dönemin enerjilerinden kontrollü olarak ilerleyerek olumlu sonuçlar yakalayabiliriz. Ruhsal enerjimizin düşük olabileceği yeniay döneminde ekstra olarak sağlığımıza özen göstermeliyiz. Kronik bir hastalığımız tekrar gündemimize gelebilir ve kalıcı yönde çözüme kavuşturabileceğimiz bir tedaviye başlangıç yapma kararı verebiliriz. Karşılaşabileceğimiz fırsatları fazla hırslı davranışlar içinde olarak değerlendirmek istersek kadersel olan yol arkadaşlarımızla aramızda kontrolümüz dışında gelişebilecek olaylara sebebiyet verebiliriz. Beraber iş yaptığımız ortağımızla aramızda zaman zaman gergin bir enerji oluşabilir. Bu enerjinin farkında olarak şartlarımızı gereğinden fazla zorlamamalıyız ve başarısızlık korkusuna kapılmamalıyız. Bekar olan sevgili yengeç burçları devam eden ilişkilerini evlilikle taçlandırma kararı alabilirler. Astrolojik bir danışmanlık almak ve bilinçaltımızda yeni aydınlanmalar yaşamak içinde oldukça ideal bir zaman içinde olabiliriz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Yeniay enerjileri ile kadersel olan ortaklıklarımızla ilgili yeni başlangıçlar ve farkındalıklar yaşamamıza olanak sağlayabilecek bir enerji içinde olabiliriz. İkili ilişkilerimizde var olan sorunlarımıza yönelebilir ve artık kalıcı olabilecek dengeli bir karar almak isteyebiliriz. Masaya yatırdığımız sorunlarımızda çözüm odaklı olamazsak, inatçı ve hırslı davranırsak kadersel olabilecek türden sonuçlarla karşılaşabiliriz. Sorunlarımızı çözmek ve yeni başlangıçlar yapmak için bu döngüyü olumlu şekilde değerlendirebiliriz. İlişkilerimizde etik ve ahlaki olan yasalara uymayı deneyimlememiz gereken bir süreç içinde olabiliriz. Yurt dışı bağlantılı olan işlerimizde şanslı bir süreci yaşayabiliriz. Ebeveynlerimizin sağlığı beklemediğimiz yönde gündemimizde yerini alabilir. Fiziksel enerjimizin oldukça yüksek olabileceği bu yeniay sürecinde spora başlamak ve enerjimizi kontrol altına almak iyi bir fikir olabilir.başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Yeniay enerjileri ile günlük rutinlerimiz, çalışma arkadaşlarımız, sağlığımız ve evcil hayvanlarımızla ilgi yeni gündemler içinde olabiliriz. Günlük rutinlerimizde sorumluluklarımız artabilir ve yeni bir döneme başlangıç yapabiliriz. İş başvurusu yapmak için ideal bir zaman içinde olabiliriz. Çalışma koşullarımızda memnun olmadığımız şartlarımızı kalıcı olarak bizi memnun edebilecek yönde bir iyileştirme sürecine girebiliriz. Hayallerimizin peşinden vazgeçmeden gitmek, pes etmemek iyi bir fikir olabilir. Hayattan keyif alabileceğimiz şanslı ve bereketli bir zamanı deneyimleyebiliriz. Çocuk sahibi olmak isteyen sevgili Başak Burçlarını gökyüzü bu 14 günlük süreçte ekstra olarak olumlu yönde destekleyebilir.

Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Yeniay enerjileri ile partnerimizle olan ilişkimiz, çocuklarımız ve bizi mutlu eden konularla ilgili olabilecek olumlu gelişmeler yaşayabileceğimiz bir döngünün içinde olabiliriz. Hayatımızın bu alanlarında şanslı yeni başlangıçlar ve fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yeniay döngüsü yaşamdan daha fazla keyif almamıza, yaratıcı yönlerimizi keşfetmemize olanak sağlayabilir. Çocuklarımızın yaşamlarındaki bazı kontrolsüz gelişebilecek durumlar gündemimizde yerini alırken, üzerimizde baskı oluşturabilir ve kendimizi ruhsal olarak sıkışmış bir hissiyat içinde bulmamıza sebep olabilir. Gayrimenkul alım satımından yana şanslı olabilir ve uzun zamandır devam eden miras, nafaka gibi ortak paylaşımlarımızda kalıcı çözümlerle karşılaşabiliriz. Özel hayatımızdan çok enerjimizi kariyere odaklamak daha uygun olabilir. İhmal ettiğimiz ya da önemsemediğimiz bir sağlık sorunumuz tekrar gündemimizde yerini alabilir. Beklettiğimiz bir ev içi tadilat programımızı tamlamak içinde oldukça ideal bir zaman içinde olabiliriz. Küçük ev kazalarına karşı temkinli ve tedbirli davranmak faydalı olabilir.
Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Yeniay enerjileri ile ev, aile ve köklerimizle ilgili yeni aydınlanmalarla birlikte yeni başlangıçlar içinde olabileceğimiz bir dönemde olabiliriz. İş değişikliği düşünebileceğimiz bu süreç içinde kendi yaşamımızla ilgili büyük değişimler yapmaya niyetlenebiliriz. Devam eden bir ilişkimizde evlilik kararı almak isterken ailemizden yana bizim bu kararımızı oynamayan yönde bir tepki ile karşılaşabileceğimiz olumsuz enerji içinde olabiliriz. Finansal olan yatırımlarımızı gayrimenkul ile değerlendirmek isteyebileceğimiz bu dönemde düşünce ve fikirlerimiz hızlanabilir ve bazen anlatmak istediklerimiz agresif bir şekilde ağzımızdan çıkabilir. Yakın çevremizle, kardeşlerimizle ve ebeveynlerimizle olabilecek İletişim kazlarına, yanlış anlaşılmalara karşı temkinli olmak faydalı ve yapıcı olabilir. Yolunda gitmeyen sorunlu ilişkilerimizde bitirme kararı almak isteyebiliriz. Yeniay enerjileri çocuk sahibi olmak isteyen sevgili Akrep burçlarını olumlu yönde destekleyebilir. Kısa seyahatlerin bolca gündemimizde olabileceği bu süreçte trafik kurallarına uymaya ekstra dikkat edelim.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Yeniay enerjileri ile kardeşlerimiz ya da yakın çevremiz fazlası ile gündemimizde yerini alabilir. Eğitim, iletişim, ticari faaliyetlerimiz ve seyahate bağlı işlerimizde şanslı yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve yeni başlangıçlar için olumlu yönde desteklenebileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Yakın çevremiz vesilesi ile yeni yatırım fırsatları ile karşılaşabiliriz. Hızlı kararlar vermek isteyebileceğimiz bu süreç içinde sakin kalarak, sabırlı olarak ilerlemeyi denemeli ve riskli olabilecek yatırımlarımızı ileriki tarihlere ertelemeliyiz. Beklettiğimiz bir araç alım satımı gündemimizde yerini alabilir. Yarım bıraktığımız bir eğitimimizi tamamlamak için oldukça destekleyici bir dönemde olabiliriz. Yeniay enerjisi ile finansal olarak rahat bir nefes alırken bir yandan da kontrolsüz para çıkışları yaşayabiliriz. Gereksiz olabilecek borçlanmalara karşı tedbirli olmak ileriki günlerimiz için faydalı olabilir.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Yeniay enerjileri ile finansal olarak uzun zamandır yaptığımız hesaplarımızda rahat bir nefes alabilir ve kendimize olan güvenimizi güçlü aydınlanmalar yaşayarak fark edebiliriz. Yeni ve karlı olabilecek kazanç kapıları yakalayabilir ve bereketli bir dönemi deneyimleyebiliriz. Elimizdeki işimizin değerini anlayabilir ve beklediğimiz kişilerden bereketli olabilecek, yaşam standartlımızı yükseltebilecek yönde tekliflerle karşılaşabiliriz. Kendi değerimizi fark ederken isteklerimizi ılımlı bir üslupla karşımızdaki kişilere aktarmak iyi bir fikir olabilir. Hızlı ve acele kararlar almak içinde uygun bir dönemde olmayabiliriz. Riskli yatırımlara karşı tedbirli olmamız gereken bir süreç içinde olabilir, spekülatif tahminlerimizde yaptığımız kâr zarar analimizde yanılsamalara açık olabiliriz. Duygularımızla değil mantığımız ile hareket etmemiz gereken bu yeniay döngüsünde beklediğimiz bir ödemede gecikme yaşayabiliriz.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Yeniay enerjileri ile yaşamımızda önemli başlangıçlara adım atmak isteyebileceğimiz şanslı bir enerji içinde olabiliriz. Yakın çevremiz vesilesi ile bizim için kazançlı olabilecek yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Karşılaştığımız bu fırsatları değerlendirmeden önce sakin kalarak iyice düşünmek bizler için daha faydalı olabilir. Her duyduğumuza inanmamız gereken bir süreçte olabiliriz. Arkamızdan çevrilen gizli kapaklı konuşmalar yeniayın ışığı ile ortaya çıkabilir ve kimin dostumuz kimin bizim düşmanımız olduğuna karar verebiliriz. Sezgilerimize güvenmemiz gereken bir döngüyü deneyimlerken üzerimizde pasif bir enerjinin hâkim olduğunu hissedebiliriz. Geleceğimize yönelik plan ve projelerimizi yakın çevremizle paylaşmak iyi bir fikir olmayabilir. Bu dönemde kendi iç sesimize yönelmek ve var olan manevi krizlerimizi çözüme kavuşturmak için gökyüzünün olumlu fırsatları ile karşılaşabilir ve bir uzmandan destek alarak kalıcı farkındalıklar oluşturmak içinde ideal bir süreç içinde olabiliriz. Gece uykuya dalmakta zorlanabileceğimiz bu 14 günlük süreçte kafein alımını azaltarak, bitki çaylarını içmeyi tercih edebiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Yeniay enerjileri ile iç dünyamıza yönelmek isteyebilir ve hayatın şartlarını gereğinden fazla zorlamaya, sorumluluklarımızı sırtımıza ağır bir şekilde yüklemeye ara vermeye ihtiyaç duyabileceğimiz bir enerji için olabiliriz. Zihinsel ve ruhsal olarak kendimizi daha çok dinlendirmemiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Sağlığımız gündemimizde olabilir. Sakin kalmak, yaşamı akışına bırakmak, bize hizmet etmeyen duygularımızdan arınmak ve bedensel detoks yapmak içinde ideal bir zaman içinde olabiliriz. Yarım bıraktığımız ideallerimize, planlarımızı yönelerek tamamlayıcı olabilecek yönde adımlar atmak için fırsatlarla karşılaşabiliriz. İç sesimize yönelirken bizim için neyin doğru neyin yanlış olabileceğinin farkındalıklarını yaşayabileceğimiz bir yeniay döngüsünü deneyimleyebiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page