top of page

Kova Burcu Kadını...
Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Öyle ki Güneş her yıl 21 -22 Ocak ile 20 Şubat tarihleri arasından geçerken Kova Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Kova Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Kova Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.


Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Kova ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir.


Güneş, Kova Burcu’na geçtiği an biliriz ki mevsim artık kıştır. Kışın en yoğun özelliklerini gördüğümüz zamandır. Güneş’e, ışığa, canlılığa karşı özlem duyarız. Fakat dıştaki Güneş parlamasa da içteki güneşimizi parlatır, birbirimize destek olur, dayanışma içine girer ve ilişkilerimizi sağlamlaştırırız.


Dost, kara günde belli olur mantığı tam da Güneş Kova zamanları için söylenmiştir. Zor zamanlarda birlik olmak, arama kurtarma ekipleri ile çalışmak, gönüllü ve yardımsever olmak, zor şartlarda herkesin eşit statüde olduğunu düşünmek doğanın bu zamanında bizlere kendini hatırlatır.


Dişil enerji Kova doğası ile birleştiğinde özveri teması ortaya taşınır. Kova kadını arkadaş canlısı, yardımsever ve herkese eşit mesafede durmayı kendi içsel doğasında bilen bir karakterle bizi karşılar.


Sizler yeri gelir kendi öz kardeşiniz gibi bir başka kanı kendinize yakın hissedebilir, aileniz olmasa da aileniz yerine o kişiyi koyarak sevebilirsiniz. Kendinizi uzaylı gibi hissetmeniz inanılmaz derecede olağandır aslında.


Sizler hayatı farklı algılar, herkesin sevdiği, popüler kıldığı etkileri eleştirir ve herkesin sevmediği, toplum tarafından dışlanan konuları ise bağrınıza basabilirsiniz. Bu durum sizin bu dünyaya ait olmadığınızı düşündürebilir. Öyle ki çoğu astroloğun ve gökyüzü gözlemcisinin Kova Burcu’ndan çıktığını biliyoruz. Akıl fikir bu dünyada değil de yıldızlarda, dünya ötesi âlemlerde olabilir.


Kaçınılması Gereken Yönler: Bilseniz de bilmiyormuş gibi yapmak sizi kurtaracaktır. Hak tanırlığa saplı kalmak sizi ilerletmez. Doğru bildiklerinizi savunurken herkesin sizin gibi toleranslı olmasını bekleyemezsiniz. Hayatınızdaki kişileri olduğu gibi kabul ettiğiniz müddetçe yaşamınız kolaylaşacaktır.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Birlik bilincini ve toplumsal düzeni en iyi şekilde oluşturacak yetenekler ile donatıldığınızı bilmelisiniz. Toplumsal konular, grup aktiviteleri ve ekip liderliğine soyunduğunuz müddetçe kazan – kazan durumları yaratacak ve başarınızı katlayacaksınız.


Yükselen Burcunuz Kova ise: Yenilik, ileri görüşlülük ve vizyon sahibi olmak sizi motive edecektir. İki adım sonrasını hesaplayarak, geleceği görerek ilerlemek sizi mutlu eder. İnsanlara züppe gibi görünebilir, soğuk duvarlarınızla karşılaştıklarını hissettirebilirsiniz. Hâlbuki onlarla vakit geçirdikçe, hayatlarına dâhil oldukça vefanın ve arkadaş canlısı olmanın nasıl bir duygu olduğunu karşı tarafa hissettirebilirsiniz.


Ay Burcunuz Kova ise: Seçici bir yapı verir. Fikirlerinizi ve projelerinizi başkaları ile paylaşmak sizi mutlu kılacaktır. Düşünceleriniz herkes tarafından onaylanan, kanıtsanmış fikirler içermeyebilir. Öyle ki genelde ben hep, “önce taşlanır, sonra alkışlanırsınız” derim. İhtiyaçlarınızı klasik yöntemler dışında çözümlemeye çalışmalısınız.


Sağlık Açısından: Kova, dolaşım sistemini, alt bacakları ve topukları gösterir. Dolaşım sistemi ve tansiyonu stabil düzeyde tutmak adına vücudun ihtiyaç duyduğu iyon dengesine dikkat etmelisiniz. Diz kapakları ve eklem ağrılarını önlemek adına yaşam şeklinizi hareket üzerine kurgulamalı bol bol yürüyüş yapmaya özen göstermelisiniz.


Kova Kadınını Yanlış Tanımayın: Kova kadını başta soğuk ve mesafeli görünebilir fakat onu tanıdıkça saygının ne denli önemli olduğunu, vıcık vıcık ilişkilerden çok adım adım ilerlemenin önemini kavramaya başlarsınız. Kova kadını geleceği düşleyebileceği ilişkilerde ya da işlerde rol almayı sever. Onu mutlu etmek için vizyon sahibi olmalı ve ona katacağınız değerleri aşılamalısınız.


İhtiyaçlarınızı sizden önce görüp belirleyebilir. Fakat bu durumu sizle konuştuğunda onu züppelikle eleştirmek yerine tamamen sizin tarafınızda olduğunu ve sizi gerçekten düşünerek bunları dile getirdiğini bilmelisiniz.


Kova Kadınının Gölge Tarafı: Kolay kolay beğenmeyen ve seçici tavırlar sizi çekilmez, anlayışsız ve dik kafalı bir tutuma sürükleyebilir. Kişiler tarafından aynı seviyede anlaşılamayacağınızı bilerek ilerlemeniz her zaman kurtarıcı olacaktır. Yaşam herkese eşit seviyede olanaklar sunmaz. Bunu en iyi siz bilirsiniz fakat herkesten de sizin kadar bu konulara karşı duyarlı ve toleranslı olmasını bekleyemezsiniz. Kişileri olduğu gibi kabul etmeyi başardığınız müddetçe yaşamınızın dengeli bir şekilde aktığını hissedeceksiniz.


***

Gerçek dostluklar sizin için her zaman kurtarıcıdır. Tutkular bir zehir gibi ölümcül şekilde tesir edebilir. Yaşam uzun ömürlülüğü sağlanması gereken adım adım giden bir yolculuktur. Hız, risk, ego ve kibir yaşamınızı bir anda altüst edebilir. Sizler çok iyi bir dinleyici ve çok iyi bir çözüm bulucu burç doğasına sahipsiniz. Doğru alanlarda kendinizi doğru şekilde ifade edebileceğinizi hiçbir zaman unutmamalısınız.


Kova Burcu Ünlülerimiz: Sedef Avcı, Paris Hilton, Shakira, Jennifer Aniston, Amy Winehouse, Candan Erçetin, Ajda Pekkan, Aysel Gürel, Nazan Öncel, Özge Borak, İrem Sak, Asuman Dabak, Oprah Winfrey
Teşekkürler,

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page