top of page

Kova Burcu Erkeği...Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu.

Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Öyle ki Güneş her yıl 21- 22 Ocak ile 20 Şubat tarihleri arasından geçerken Kova Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Kova Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Kova Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.


Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Kova ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir.


Burçlar kuşağının 11. burcu olan Kova, objektifliği, yenilikçiliği ve gözün hep ileride, ufuktaki gelecek yeniliklerde olduğu bir doğa yapısına işaret eder. Siz Kova Burcu erkeği yenilikler, keşifler ve vizyon sahibi olma konusunda kendinizi geliştirmiş olduğunuz bir yaşam planı içerisinde hareket edersiniz.


Entelektüelite ve akılcı zekâya hizmet eden ilişkileriniz, toplum ve kitlelerce sevilmenize olanak tanır. Bazı durumlarda çok uçlara kaçan tavırlarınızın olması kaçınılmazdır. Fakat fikir ve düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz ortamlarda, kendinizi doğru ifade edebildiğiniz müddetçe popülerliğinizi koruyabilir ve yaşamı normal akışta ilerletebilirsiniz.


Fikirleriniz devrimler getirecek nitelikte olabilir. Fakat tek başına hareket etmek size göre değildir. Aynı düşüncelere ve heyecana sahip gruplarda bulunmak sizi mutlu edecektir.

Bireysel ihtiyaçların sadece bireye ait olmadığını, herkesin eşit hak ve statüye sahip olma imkânlarını elinde tutması gerektiğini iyi bilirsiniz. Bu nedenle kişilere karşı özel tavırlarınız yerine insan olduğu için hürmet etme tavrınız öne taşınır.


Kaçınılması Gereken Yönler: Her ne kadar yeniliklere karşı açık görüş ve fikirleri kolayca paylaşabilen bir yapınız olsa da burcunuzun doğası ve niteliğinin sabit oluşu, sizleri sabit fikirliliğe ve kolay kolay değiştiremediğiniz inatçı düşünce ve güdülere sürükleyebilir. Bazı konularda esnemeyi başaramadığınız müddetçe geçmiş ve geleneksel yapı ile gelecek modern yorumlar arasında yer bulamaz, yaşamdan kaçış yollarını arayabilirsiniz.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Sosyal olmak, iletişimi ve bilgiyi iletmekte bir nevi kanal olmayı başarmanız demek, yaşamınıza başarıları hızla çekmeniz anlamına gelir. Zihinsel aktiviteler içeren meslekler ve uğraşları yaşamınızda arttırmayı denemelisiniz. Arkadaş canlısı özelliklerinizi ön plana çıkarabileceğiniz alanlar sizi sıkıcı, soğuk ve mesafeli duruşunuzun önüne taşıyacaktır.


Yükselen Burcunuz Kova ise: Monotonluk size göre değildir. Yeni olanı deneyimlemek sizi motive edecektir. İlk atacağınız adımların kimsenin yapmadığı, adım atmadığı alanlar olmasına gönüllü olabilirsiniz. Yardımlaşma ve kazan – kazan durumları yaratmak sizi motive edecek ve güçlü hissettirecektir.


Ay Burcunuz Kova ise: Kendi hedeflerinizi kendiniz belirlemeye ihtiyaç duyarsınız. Bir başkasının sizin için planlar yapması duygu dünyanızı alt üst edebilir. İçsel olarak kendinizi huzursuz hissedebilir ve duygusal gerilimler, bir nevi ani elektriklenmeler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı aktaracak sizi anlayan, dinlemeye açık doğru ortamlarda bulunmanız içsel doyuma ulaşmanıza olanak tanır.


Sağlık Açısından: Kramplara, kas kas üstüne binmesine ve ani reflekslere karşı dikkatli olmalısınız. Tein ve kafein maddelerine karşı hızlı bir çekim hissedebilirsiniz. Bu gibi sıvıları tüketirken aşırılığa kaçmamaya özen göstermelisiniz. Dolaşım sistemi, topuklar ve baldırlar hassas alanlarınızdır. Vücudun iyon dengesini koruduğunuz müddetçe kendinizi güçlü hissedersiniz.


Kova Erkeğini Yanlış Tanımayın: Kova erkeği bir sosyal hayvan, her gece partileyen biri değildir. Hatta arkadaşlık konusunda oldukça seçici davranır. Herkese kendini kolay kolay teslim edemez. Ayakları yere sağlam basan ve hayat hırslarını oturtmuş aklıselim insanlarla bir arada olmaktan hoşlanır.


Sizler insanlara özgürlük düşkünü, bağlanmaktan korkan bir imaj çiziyorsunuz. Hâlbuki sizler için düşüncelerde özgür olmak fakat sorumlulukları diğer tüm burçlardan daha fazla önemsemek baş önceliğiniz. Kişilere onların sizin için özel olduklarını hissettirmek adına biraz daha çaba sarf etmeniz bu gibi yanlış anlaşılmaların önünü tıkayacak ve değerinizi arttıracaktır.


Kova Erkeğinin Gölge Tarafı: Kendinizi tam olarak doğru bir şekilde ifade edebilmek için bir tamamlanma ihtiyacı içerisinde olduğunuzu kabul etmelisiniz. Sizle aynı heyecan ve düşünceleri paylaşmayan insanlarla aranıza mesafeler koymayı bırakmalı, çevrenizi belirli ihtiyaçlarınıza hitap eden kimliklerle kategorize etmeye başlamalısınız. Kendinize aidiyetlik ve özellik tanıyabileceğiniz eylemler içerisinde olmak sizi her zaman mutlu edecektir. Duygularınızı mantıkla geçersiz kılmayı ve zihinsel aktivitelerinizi düzenlemeyi başardığınız müddetçe kendi özerk alanınızı yaratabileceksiniz.


***

Her zaman belirttiğim gibi: Kova, insan sevmez! İnsanlığı sever; “Yaratılanı severim, Yaradan’dan ötürü” diyen siz Kova erkekleri yaşamın rehber ruhlarısınız. Kişiliğinizden ödün vermeyeceğiniz ve hayat görüşlerinizi özgürce paylaşabileceğiniz yaşamınızı kolayca huzura akıtabileceğiniz alanlara erişmeniz dileğiyle…


Kova Burcu Ünlülerimiz: Emre Aydın, Christiano Ronaldo, Elijah Wood, Engin Günaydın, Eser Yenenler, Gökhan Tepe, İbrahim Çelikkol, Justin Timberlake, Mazhar Alanson, Robbie Williams, Serdar Ortaç, Soner Arıca, Tuncel Kurtiz, Michael Jordan
Teşekkürler,

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page